Reklama

pátek 6. ledna 2017

Cílem USA je rozbít Rusko pomocí závodů ve zbrojení

Finian Cunnigham
6. 1. 2017   Zvědavec

Ve světě tento týden se rozezněly poplašné sirény kvůli zprávám o nových závodech ve zbrojení mezi USA a Ruskem. Nově zvolený prezident Donald Trump údajně řekl americkým zpravodajským médiím „urychleme to“, poté, co ruský vůdce Vladimir Putin vyzval k „posílení“ jaderných sil své země.


Moskva později objasnila, že nemá v úmyslu rozpoutat závody ve zbrojení. Trumpova strana však zůstala ohledně toho, co prezident mínil „velkým rozšířením“ amerického jaderného arzenálu, nejednoznačná.

Pro Washington existuje svůdná strategická pohnutka k vyvolání jaderných závodů ve zbrojení s Ruskem. Ale cílem spíše bude zlomit Rusko finančně. Stále jde o typ válčení, třebaže v jiné formě.

Finanční zruinování Moskvy by pak vedlo k podrobení si Ruska Spojenými státy. Rusko a jeho bohaté přírodní zdroje pak byly další doménou ovládanou americkým kapitálem. A geopoliticky by Washington měl volnou ruku k nakopání zbytku světa, za neexistence protiváhy ve formě silného Ruska, jak dobře ilustrují nedávné události v Sýrii.

Precedent pro tento scénář válčení přes finance lze vidět za úřadování amerického prezidenta Ronalda Reagana v 80. letech. Pravděpodobně po celá desetiletí studené války, od druhé světové války, USA a jejich spojenci z NATO vždy jednali vůči Sovětskému svazu agresivně. SSSR byl nepřetržitě nucen odklánět své ekonomické zdroje tak, aby si udržel jistý druh vojenské parity.

Za Reagonovy éry navyšovaly USA vojenské výdaje, což nevyhnutelně nutilo SSSR reagovat odpovídajícím způsobem. Obě země zaznamenaly v důsledku zrychlujících se závodů ve zbrojení vážné finanční problémy. V případě Sovětského svazu vedly neudržitelné zbrojní výdaje ke kolapsu jeho ekonomiky, a následně k rozpadu jeho politického systému v r. 1991.

Avšak co se týká Spojených států, ty mohly finanční a politickou katastrofu posunout a odložit, protože americký dolar coby hlavní mezinárodní rezervní měna umožňoval Washingtonu prostě neustále tisknout dolary a vršit hromady dluhů. Čtvrt století po oficiálním ukončení studené války jsou USA největší dlužnickou zemi na planetě, s celkovými dluhy 20 bilionů dolarů. Čas pro den zúčtování nadešel již dávno.

Jinými slovy, zdálo se, že USA vyhrály studenou válku, avšak nikoliv kvůli nadřazenosti jejich politického, ekonomického či vojenského systému nad sovětským. Naopak, bylo to pouze proto, že USA mohly tisknout peníze a vršit dluhy, díky čemuž měly navrch; zatímco sovětský systém neměl žádnou takovou výhodu, kdy by mohl přesouvat své finanční problémy na zbytek světa.

Ruský prezident Vladimir Putin je proto rozumný, když tento týden řekl, že neumožní své zemi stát se opět obětí závodů ve zbrojení s USA. Člověku se chce říct, že Putin a jeho poradci prostudovali historii velmi dobře a pochopili, že takovéto závody ve zbrojení – pokud by byly uspíšeny – by vedly k mnohem vážnějším ekonomickým a politickým problémům pro Moskvu, než pro Washington; prostě kvůli osobitosti amerického dolaru coby měny neoprávněně zvýhodněné globálním finančním systémem.

Nicméně lze se domnívat, že závody ve zbrojení s Ruskem je přesně to, co mocné elementy v americkém vládnoucím systému chtějí.

Existuje pro to několik důvodů. Zaprvé, americký kapitalismus by bez životodárných vládních dotací ve formě obřího vojensko-průmyslového komplexu nefungoval. Každý rok utrácí Washington asi 600 miliard dolarů za armádu – asi polovinu celkových vládních výdajů na vzdělávání, zdravotnictví a sociální oblast. Dohromady utrácí USA a jejich spojenci z NATO na vojenské sektory asi desetinásobek toho, co Rusko.

Americký kapitalismus coby údajný systém „volného trhu“, „soukromého podnikání“, je mýtem. Ve skutečnosti je to naopak centrálně plánovaný dotovaný podpůrný systém pro dosahování zisků elitou. Masivní každoroční americké vojenské výdaje jsou pro podpůrný systém tohoto druhu ekonomického parazitismu klíčové. Logicky by pak závody ve zbrojení vnucené Rusku byly vítanou spásou a přínosem pro vojensko-průmyslový komplex korporátních výrobců, bankéřů Wall Street a mega bohatých akcionářů.

Zdá se, že Trump si je toho vědom, vzhledem k jeho nedávné výtce Lockheed Martin kvůli jeho přemrštěnému veřejně dotovanému programu na výrobu letounu F-35. Jestli Trump je ochoten zdolat tuto parazitickou povahu amerického vojensko-průmyslového systému je další otázkou. Je to však nepravděpodobné. Neboť nutností je systémová změna přivozená masovým politickým hnutím, které Trump, coby kapitalistický miliardářský magnát, zcela jistě nepředstavuje a nezastupuje.

Dalším závažným důvodem toho, proč si USA přejí závody ve zbrojení s Ruskem, je, že političtí plánovači a ideologové ve Washingtonu vědí moc dobře, že takováto eskalace by vedla k opakování strategie studené války zničit Moskvu prostřednictvím marné snahy finančně to v konkurenci ustát.

Rusko, jako prakticky všechny ostatní státy, je omezeno tím, kolik vojenských výdajů může jeho ekonomika vydržet. Nikoliv tak Američané. Washington může vršit dluhy beztrestně tak dlouho, dokud se bude globální finanční systém spoléhat na dolar jako na primární rezervní měnu.

Tento scénář s cílem zničit Rusko prostřednictvím finanční války, se závody ve zbrojení coby spouštěčem, by rovněž vysvětlil, proč USA vedená aliance NATO zintenzivnila v posledních letech popuzování Ruska. Zástěrka „obrany Evropy“ před „ruskou agresí“ je průhledně směšná. Smyšlené rozhořčení z „anexe Krymu“ Ruskem je organizováno proto, aby to poskytlo Washingtonu a jeho nohsledům z NATO záminku pro zintenzivnění militarizace na ruských hranicích.

Jakýkoliv člověk při smyslech vidí, že objektivní situací je agrese NATO a zastrašování Ruska, tedy pravý opak toho, co západní vlády a jejich servilní masmédia tvrdí.

To by rovněž vysvětlilo, proč USA jednostranně odstoupily od smlouvy o snížení počtu balistických raket (ABM) v r. 2002. Washington potřebuje zesílit nestabilitu a nejistotu, protože jeho zbankrotovaná ekonomika stojí právě na takové nestabilitě a nakloněnosti válce.

Skutečným účelem není vyvolat třetí světovou válku s Ruskem, ale donutit Moskvu k dalším ničivým závodům ve zbrojení.

Je klíčovým, aby Rusko nepřetržitě posilovalo své obranné schopnosti. To znamená modernizaci existujících systémů. Klíčovým slovem zde je „posilování“. Putin nemluvil o „expanzi“. Mluvil specificky o optimalizaci vojenských schopností tím, že budou ekonomicky a technicky efektivní.
Bezuzdné válečné štvaní Washingtonu je, od druhé světové války, desítky let přetrvávající tendencí. Bohužel, evropští spojenci jsou příliš patolízalští či ideologicky tvární na to, aby se postavili této americké válkychtivosti. V tomto případě musí být Rusko vždy ostražité a mít ty nejlepší obranné systémy, aby odrazilo jakoukoliv skutečnou americkou agresi.

Putin hrdě mluvil o tom, že Rusko je schopno se bránit proti „jakémukoliv agresorovi“.

Nicméně Rusko se musí za každou cenu vyhnout závodům ve zbrojení, které by rozrušily jeho ekonomiku a nakonec jeho národní suverenitu. To je přesně to, co američtí poradci chtějí.
US Aims to Break Russia With Arms Race vyšel na ICH 26. prosince 2016. Překlad v ceně 458 Kč Zvědavec.

39 komentářů :

 1. Poserové, by toho dosáhli musí za ně zbrojit celé NATO a stejně jim to nic platné nebude, jen sami sebe uzbrojí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SSSR nikdy nemusel agresivně zbrojit, neboť státní zbrojovky na rozdíl od těch kapitalistických nevytvářeli lichvářský zisk velkoburžoazii, která jej používala na politickou korupci a ždímání státního rozpočtu pro své zisky což se děje denně !!
   SSSR mohla stačit dostatečná odstrašující jaderná síla a financovaný vývoj nových technologií bez nákladných výrob !!! Bohužel tehdejší vedení SSSR bylo příliš ve vleku hrozných následků války Německa a celé Evropy proti něm. Jinak státní vlastnictví zbrojovek může vést jen k tomu , že se uzbrojí Západ v zájmu finanční oligarchie !!

   Smazat
  2. 11:49 - Pravda! Zato ale dnes liliPutin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky (zbořil, krejčík, filip, ransdorf, grebeníček, bartoš, černý, skála, foldyna, doubrava, bašta, baťa, čech, sexy švihlíková i spenceróva, petránek, žantovský, olšer, veleba, haas, rambousek, mládek, robejšek, psychopati hájek, semín, žák, ryšavá procházková, sexy paroubek, kato-kavan, huml, uhl, serepatka, heprdla, koller, keller, vyzhovadil, schneider, david, matějka, ježek, pplk. oprdel, hampl, jírovec, polreich, rychlíková, pošuk kašuka a podobní duševní mrzáci + celá ztopořená KSČM) a jejich častuškami. Případně i škodolibým agentem Bestem. Jevrej Lavrov se mstí za to, že mu nedali občanství v Izraeli.

   Smazat
  3. toto mohol napisať, len chudačik vypadnuty z rite havla

   Smazat
  4. toto mohol napisať, len chudačik vypadnuty z rite havla

   Smazat
  5. Váš príspevok je znovu úbohý, opakujete,stále to isté dookola. Ste zrejme nevzdelaní A flustrovany uboziak neschopný uživiť sa normálnou prácou.

   Smazat
  6. Váš príspevok je znovu úbohý, opakujete,stále to isté dookola. Ste zrejme nevzdelaní A flustrovany uboziak neschopný uživiť sa normálnou prácou.

   Smazat
  7. Dědku už jsi to jednou napsal! Před pouhou minutou. Alzheimer co? No hlavně že "řešíš" problémy jiných, schopnějších, jestli se uživí! Ten pije koňáček s pěti hvězdičkama u bazénu s luxusníma od CIA prověřenejma kurvama v Kalifórnii a má z tebe leda prdel dědo:))))

   Smazat
 2. aby sme sa na to NATO poskladali, od úst si odtrhli, odložili z tej minimálnej mzdy - treba raketku a aj si ju každý môže podpísať - hľa na túto som ja prispel - dobre bude, pričiníme sa celé EU -

  OdpovědětSmazat
 3. Snaha "uzbrojit" Rusko, to zde již bylo. Doufám, že na to Rusko nenaletí! Zbrojení u nás má především za cíl připravit se na válku kapitálu proti lidstvu. A v té nebudou hrát hlavní roli naštěstí atomové bomby, ale výzbroj husitů. Bude to masa lidí, která to promile válečných štváčů, teroristů a masových vrahů jednou pro vždy sprovodí ze Světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:05 to nebyla jen snaha, ale realita. Rusko/tehdy SSSR byl uzbrojen a to docela dokonale. Klekl na kolena a celá říše se naštstí rozpadla.

   Smazat
  2. 11:05 Od konce 2w.w.Sovětskému svazu šlo jen o
   rozšířeni svého vlivu ve všech koutech světa,
   Korea,Vietnam,Kambodža,Laos,Blízký východ atd.
   Amíci za R.Reagana Říši zla uzbrojili,né že měli snahu,a Sov.Svaz padl na čumák.Od pána F.Cuninghema tu je k čtení o zničení a rozbití Ruska a pěkná diskuse.A tak,si říkám,proč asi Moskva nebyla už v roce'91,kdy byla slabá zničena,když tolik let se US snažili o její zničení.

   Smazat
 4. Nyní už jen zbývá vyrobit zbraň posledního soudu a bude po závodech, zjevně to, co my lidé považujeme za inteligenci, žádná inteligence není.

  OdpovědětSmazat
 5. Podívejme se třeba jen tady na NR. Každý týden je tu minimálně jeden článek oslavující nějakou novou ruskou zbraň. Jednou je to nový letoun, pak zas loď, rakety, atd.
  Tak já nevím, kdo se snaží koho "uzbrojit".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co takhle mrknout, kdo kolik vydává na zbrojení, kolik má kdo a kde vojenských základen. Když nevíš, kdo se snaží koho "uzbrojit" havlistický idiote.

   Smazat
  2. Už se to putleroffčíčkům chýlí! A vědí o tom - chycht!

   Smazat
  3. Teď to bude havloid 11:48 kopat demagogickými výmysly do autu, nebo mu snad došlo mlíko?

   Smazat
  4. 12:03 chycht.

   Smazat
  5. Anální alpinista vystrkuje hlavu z americké řiti. Opět tady smrdí ta havloidní žumpa, chátra 77 a další odpad českého národa.

   Smazat
  6. Řiťolezecký havloid 11:48 zase šlápl do vlastního lejna, on placený chudák Vyskočil neví, kdo se snaží, koho uzbrojit.

   Smazat
  7. 12:31 - zkurvený Čechomužici se svým zdegenerovaným naruby myslícím poloopičím mozkem už zase chcete nadávat do lejnolahvárniků těm, kteří pijí pravý francouzský pětihvězdičový koňak (někdy i s věnováním francouzského prezidenta) a oslavovat lejnolahvárníky ze Sibíře chlastající pěnu do koupele! Páč kam já se v teplákách chodím vychcat, tam tebe vůbec nepustěj, nejen rudonosej holoprdelníku:)))

   Smazat
  8. 12:21 - Tím že přesahuji o celé sáhy zdejší společek uslintaných zdegenerovaných strejců a tet (těch tu moc ale není) jsem taky mnohem lépe o všem informovanej! Tohle tu jsou pouzí poslušní lokající KáGeBáků - hlavně toho kremelského ratlika. Bojej se svobodně myslet a jen pomyslet, že by mohli patřit k těm jež Nietzche nazval Nadčlověkem! Nebo prostě jen frajerům, aspoň jako byl nadporučík Bláha z majora Zemana nebo Arny Hakl či Pavel Daneš! Však vemena rudý se na nic podobnýho ve svý užgrundanosti a kremlobotstvím zdegenerované fantazii nikdy nezmůžou! Oni vždycky budou jen ti poslušní Honzíci Zemani a Žitní a Kalinové! Chycht!

   Smazat
  9. 13:06,07 z kterého ústavu tady slintáš demente. Z Bohnic? Přestaň fantazírovat a nech si píchnou něco na uklidnění.

   Smazat
  10. Už to upláceni končí. Šejkspír můsí do dvacátého jít do řiti,co to povídám do ušácka a havloidní ubožáci jsou v prdeli. Opačně, musí z prdele.

   Smazat
  11. 11:48 Podívejte se třeba na váš oblíbený iDnes. Copak tam se nepíše, jak úspěšně čelíme ruské hrozbě? Co všechno pro to NATO v čele s USA dělá?

   Smazat
  12. 18:29 jo? A co by pak museli píchnout asi tobě, ty užgrundanej chlastoslovanskej zdegenerovanej čechomužiku co si ho ten kremelskej skřet drží na gumičce jako svý pimprle! :)))))))

   Smazat
  13. Vdyť mi ti tak trochu i rozumíme. Tobě se chudáčku ubožáčku zbortil svět.

   Smazat
  14. 9:15 - jsi se brzo proudil! To už je nějakých 25 let! Však jsem tu o tom už al několikrát! Pamatuju si jako dítě jsem slýchával a to vícekrát od několika dospěláků tu průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, jestli to praskne a já věřil že praskne! Táta mi tvrdil furt že je to pitomost, že už by se sem kapitalismus nemoh vrátit, že tu nikdo fabriky neumí řídit atp. a babička zas, ať si táhnu na západ,když se mi tu nelíbí, že prej tu takovým jako já pšenka nepokvete. A měla pravdu, jenže jinak! Protože na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Revoluce!

   Smazat
 6. A zase ti POLÁCI pečou proti Rusku a českému pohraničí ! A nyní něco k pobavení ! Vzhledem k absentující jakékoliv ochotě KSČM jednat a diskutovat o této problematice v duchu Usnesení vlády České republiky ze dne 7.12.2005 č. 1574, jsem dne 31.12.2016 vystoupil z řad KSČM. Stránky vznikly jako reakce na interpretaci dějinných skutečnosti OV KSČM ve Frýdku - Místku. Na základě mých zkušeností postoje KSČM se mi jeví značně šovinisticky a nacionalisticky zaměřeny zejména vůči otázce polské menšiny na Těšínsku. Je zde porušována Evropská charta regionálních či menšinových jazyků. http://www.zaolzie.xf.cz/index.html

  OdpovědětSmazat
 7. 11:48,12:02, Čekáme na argumenty, kdo kolik vydává na zbrojení, kolik má kdo a kde vojenských základen. Když nevíš, kdo se snaží koho "uzbrojit" havlistický idiote.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nejhorší je,že takovýhle nýmandy platí chovancovo gestapo z našich daní....

   Smazat
  2. 12:24 - USA vydává 2% HDP

   Smazat
  3. 12:24 a najdi si kolik Rusko - okolo 9% z HDP. Zdroj zde: http://www.investicniweb.cz/2015/5/21/proc-jsou-ruske-vydaje-na-armadu-neudrzitelne/

   Ještě že mají už opravené silnice, vysoké důchody a platy učitelů . jinak by jim to nevycházelo..

   A nebo se pletu ?

   Smazat
  4. Ono je to s těmi výdaji na zbrojení v HDP sporné. Koupím elektroniku z Číny a je 10x lacinější, než z USA. Ti amíci už moc technologií nemají a většina je již v Číně.Dále by mě zajímalo, kolik těch tzv. demokratů by šlo bojovat za západní státy. Moc asi ne, zato vlastenců v Rusku je přes 90 procent. Z nových převratných zbraní se amíkům třepe prdel.Navíc udržet a vyzbrojit ty stovky základen ve světě jsou nepředstavitelné náklady. Pak stačí stejně pár ponorek,satelitů a pár základen s hyperbalistickými raketami a je po západu. Tak se trolové, havlooiidi, sluníčkáři a jiní lháři po..rte.

   Smazat
 8. 13:08 a 13:07: Ten Váš druhý příspěvek se nedá ani pomalu číst - jeho pochopení pro mně představuje dosti těžký úkol a domnivám se, že by šlo o ztracený čas. Jinak článek, ať tam breptáte něco o vlastní lepší informovanosti, je ťuknutím o hlavíčku o hřebíku a raději si ho přečtěte ještě jednou. Je tím, čím je odpověď v kriminalistice na "cui bono". Tentokráte stačí i ten zdravý selský rozum na pochopení toho, co říká autor, který navíc je asi Američan - není to tak složité jako vyvrácení mýtu o lepším soukromém zdravotnictví - na což musí být odborník, jakým je třeba MUDr. David /jinak skvělé fungující soukromé zdravotnictví s pojízdnými stanovými nemocnicemi je k náhlednutí ve vzorové kapitalistické zemi, přímo u kapitalistického fuhrera - USA/. Proto co říká takový odborník jako Vy - to mi je zcela ukradeno. Již bohatě mi stačí Váš slovník. Ptáka podle peří, zvíře podle srsti a člověka podle řeči poznáš /české přísloví/.

  OdpovědětSmazat
 9. Usaci soudili dle sebe , kdy v USA je vlada a urady tez byznys tvori omezeny pocet jedincu- elity.
  Mysleli si,ze to same se vytvori v Rusku.
  Obmasove chteli na zacatku vlady v 2008 uplne to same, jako Trump.
  Vyjednavali o Iranu a snizeni stavi intrc. raket , celkove uvolneni napeti atd .Jak to taky slibil.
  Pro zahranicni veci pozvali Hillary. Jedna z prvnich starosti H. byla jestli je dostatecny pocet homosexualu a leseb a vseho podobnyho v ministerstvu a v uradech..
  A jestli maji dost penez a dalsi nekonecna pece.
  V Zeneve nastalo setkani a jako symbol dobre vule , vytahla na Lavrova krabicku s velkym cervenym knoflikem , kde bylo napsano RESET /znovu uvedeni zlepsenych styku mezi obema staty/. Pod tim bylo ruske slovo Peregryzka /ale ne v azbuce/ , slovo znamena pretizeni . Kdyz se ptala Lavrova , odpovedel ,ze je to uplne spatne.
  Ale krabicku si vzal a nedal zpet , samozrejme.
  Celej svet na ziral. Jak nejsou schopni kliknout na pocitaci , nebo zavolat rusum , aby pripadna chyba byla na nich..
  Ministerstvo /snazivychg idiotu stoji rocne okolo 50-60 bilionu....
  Hlavne ze maji velke starosti o homosexualy a lesby a dalsi uchyly...

  OdpovědětSmazat
 10. Sovětský svaz se nerozpadl proto, že byl „uzbrojen“, ale proto, že jeho občané v něj přestaly věřit a podporovat politiku představitelů jeho moci. Pokud Rusko nebude zbrojit za účelem agrese, tak ho USA neuzbrojí. Náklady na obranu jsou totiž vždycky několikanásobně nižší, oproti nákladům na agresi. A Rusko již dneska má obranné systémy, které stačí jen za malý peníz udržovat. Pokud navíc jeho rozvědka bude pracovat efektivně, tak náklady USA na nové útočné zbraně se budou velmi rychle prodražovat. Navíc USA nejsou nevyčerpatelným zdrojem. Rusko má víc přírodních zdrojů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.