Reklama

.

.

pondělí 16. ledna 2017

Demokratická e-média by měla mít pluralitní charakter

- redakce ČNL -
16.1.2016   ČeskéNárodníListy

Vyvěsili jsme dlouhý článek o německo-českých aktivitách v Šumperku, abychom vám přiblížili nebezpečnost již jistou dobu probíhajících procesů pro republiku a český národ, pro naši budoucnost. I v některých dalších českých městech, zvláště v těch pohraničních, silně narůstají aktivity „sudetoněmeckého landsmanšaftu“ (SL). V souvislosti s tím se hodně mluví o stavění mostů, o smiřování o česko-německém porozumění, přátelství, o nové kapitole česko-německých vztahů, a tak podobně. Slova a zase jen slova.


Nepopíráme, že někteří z Čechů nebo Němců to mohou skutečně myslet vážně a v souladu s tím také jednají. Mezi ně však mohou patřit především ti, kteří neznají program a stanovy SL, kteří neznají některé důležitější projevy představitelů SL. Ti ostatní zřejmě hrají jen svoji úlohu v divadle před oponou. Když však dějství skončí, jejich mluva je již jiná. Kdyby tomu tak nebylo, vypadaly by základní dokumenty SL zcela jinak.

Mějme na paměti, že i určitá část německých politiků více či méně stojí za SL. Sudeti již dlouhodobě požadují, několik desetiletí, přímá jednání reprezentace SL s českou vládou. Tento jejich požadavek v v nepříliš dávné době podpořil Horst Seehofer. Ale to ke změně stanoviska vlády ČR nestačilo. Když v květnu 2012 přijela kancléřka A. Merkelová na několikahodinovou návštěvu Prahy, našla si čas a podpořila tento požadavek sudeťáků. Hned v prvních měsících dalšího roku již řečnil Petr Nečas, tehdejší premiér vlády ČR, v bavorském zemském parlamentu. Svým podlézavým a falešným projevem zostudil i sám sebe. Byla to jeho labutí píseň. Brzy poté odešel s ostudou ze svých funkcí. Jak víme o vměšování německých politiků do našich vnitřních věcí ve prospěch SL? Sám B. Posselt na jednom ze sjezdů velice moc děkoval jak kancléře SRN, tak i bavorskému ministerskému předsedovi.

Vědomě a ve větším počtu vyvěšujeme články ze Sudetendeutsche Zeitung, Sudetenpost, Witikobrief, a ojediněle i z jiných německých novin. K těmto článkům nepřidáváme žádné naše komentáře. Pokud jsou delší, tak je krátíme. Nepublikujeme je snad proto, že s jejich obsahem souhlasíme. Myslíme si však, že máte právo mít možnost se sami bez zprostředkování seznámit s tím, jak především tzv. sudetoněmecké noviny píší, o čem uvažují, jaké cíle vytyčují, jak komentují události, co prostě sdělují svým čtenářům. Samozřejmě k některým z nich dodatečně, třeba i po delší době, dáváme své komentáře. Máte tedy možnost posoudit stanoviska tiskovin landsmanšaftu a naše. Jen tak si můžete postupem doby zformulovat své stanovisko k otázkám, o kterých se mluví.

Domnívali jsme se, že některá tzv. sudetoněmecká e-média alespoň občas budou postupovat obdobně a vyvěsí na svých stránkách i naše texty. Nestalo se tak ani po téměř dvou letech. Hýří slovy o pravdě, demokracii, lidských právech a přesto stále stejně jednozdrojně informují své čtenáře. O pluralitě názorů, kterou předpokládá demokracie, u nich není téměř ani stopy. Z toho jsme si vyvodili poučení, že zřejmě jim ani o občasnou seriózní diskusi nejde, ale naopak mají v úmyslu rozvíjet jen svou propagandu, která často staví pravdu, včetně té historické, na hlavu. Smíření si zřejmě představují tak, že Češi převezmou jejich vidění minulosti a současnosti, že převezmou jejich terminologii. A pak dojde k naplnění jejich plánů. Jaké to jsou? Seznamte se s nimi v jejich programech i stanovách sami! My vám k tomu dáme možnost.

Připomeňme si, že sudeti potřebují k tomu, aby prosadili alespoň některé své cíle, české sudetomily. Bez nich to nedokáží. A tak skutečně je hledají a nacházejí. Ale jak mohou tito lidé se znalostí „sudetoněmeckých“ úmyslů s nimi spolupracovat? Tuto otázku nechceme dále řešit. Mohou to být různé důvody. Fakticky však poškozují republiku a naše národní zájmy.

Následně budeme na našich stránkách vyvěšovat programové body SL, výňatky ze stanov, výňatky z některých projevů představitelů SL. Základní dokumenty vám vše řeknou přesněji a srozumitelněji, než bychom to my dokázali. Prosíme, sledujte nás, čtěte pozorně!

Nezapomeňme ani na to, že v nedávných měsících Německo požadovalo pro sebe vůdčí roli v Evropě, a to ústy náměstka ministra zahraničních věcí SRN, Michaela Rotha. Koncem roku 2016 pak B. Posselt sáhl ještě dále. Reklamoval pro Evropu vůdčí roli ve světě. Důkazy o tom též přineseme. Faktem je, že Německo formuluje své imperiální zájmy. S nimi nemáme nic společného. Na rozdíl od Německa po cizím nesaháme, vlastní bychom však měli bránit s daleko větší rozhodností než dosud.

Zastáváme stanovisko, že vztahy mezi ČR a SRN by se měly plně řídit mezinárodním právem, zejména jeho principy rovností, svrchovanosti, nevměšování se do vnitřních záležitosti a zásadou reciprocity. Pokud takové vztahy budou nastoleny, pak samozřejmě vytvoří základy pro dobré sousedství.. Takové si přejeme jako političtí realisté. Napřed však odmítáme vše, co by připomínalo nerovnost Čechů a Němců. Odmítáme česko-německý strategický dialog. Chceme udržovat naše tradiční spojenecké svazky, zejména pak se slovenským národem, který je nám nejbližší. Zájmy, které prezentuje SL ve svém programu, jsou pro nás nepřijatelné. SL a jeho členy a funkcionáře nemůžeme jako čeští vlastenci považovat za naše spojence, spíše naopak.

České národní listy

16 komentářů :

 1. Hřejivá vzpomínka Bernda Posselta:

  "...Als dann die Samtene Revolution anfing, war ich in Prag. Ich hatte den Schlüssel vom Münchner Paneuropa-Büro dabei, und zusammen mit den anderen habe ich auf dem Wenzelsplatz mitgeklingelt. Ich habe auch gerufen: ‚Havel na Hrad‘."

  http://www.radio.cz/de/rubrik/mikrophon/bernd-posselt-bin-in-erster-linie-boehme

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už dávno je to, kdy mohl Bernd Posselt hřímat a pouštět hrůzu na Čechy a Moravu. Je pravda, že myšlenky SL jsou stále vytahovány na světlo boží, ale bez adekvátní odezvy. Bernd Posselt je jen postavička bez jakéhokoliv vlivu a tak je třeba brát i jeho kecy.

   Vymazat
  2. 22:53-a to říká kdo? Troll oder Bernd?

   Vymazat
  3. Kdo to říká ? Hitler po výkrmu !

   Vymazat
  4. 22:53 - nás Moravany bych do toho rozhodně netahal! Hrdinní, nezištní a všem pravdy přející čecháčkovští „boží“ bojovníci proti Berlínu !!!
   Sledujíce váš neúnavný boj a „spanilé jízdy“ proti EU a Bruselocentrizmu za výlučnost České republiky, rozhodli jsme se my Moravané po vzoru bratrů Slováků nepřekážet vám v tomto boji a opustit vaši zfušovanou a rozkradenou vozovou hradbu. Požádáme o obnovení tradičního svazku s Vídní (k níž jsme měli vždy mnohem blíže než k vám - nejen kulturně a mravně, ale i municipální správou). Hodláme posléze vytvořit desátou rakouskou spolkovou zemi Moravu s vlastní zemskou vládou i zemskými zákony. Tím zároveň posílíme (ušlechtilý) slovanský živel spolu s Chorvaty a Slovinci v Rakousku. Nebudeme muset s vámi vést „falešné a prázdné“ diskuze, jako např. o zavedení Eura coby měny, nebo jiných civilizačních norem. Vám zůstane měnová kuriozita – Pražský groš (Pg) - namísto dosavadní vekslácké (Kč). K majetkovému narovnání vás pozveme do vily Tugendhat (po konzultaci s V. Mečiarem). Předběžně vám nabízíme, že s Muchovou epopejí si můžete odvézt i Dukovany (třeba na Letnou namísto Blobu, či k zapůjčení do Japonska). K tomu vám přidáme na památku brněnský žulový třicetitunový „vibrátor Primátor Onderka“ i s primátorem (včetně řetězu - ale jen řetězu kozího). Oba jsou bohužel nefunkční, avšak nezničitelní. Vlajku si klidně ponechte, na zakrytí celé vaší euroodpadové kotliny včetně těmi správnými osmahlými vlastenci a Novými Rusy „hrdinsky počeštěných“ německých Sudet. Místo vykastrovaného lva si můžete dát do znaku rudého kance s modrým ptákem nebo straku zlodějku a za hymnu vám může posloužit česká prostonárodní píseň: „Měl jsem tři prsty v prdeli. Zastrčený. Čížek mi tu prdel ukrad, nemám je teď už kam strkat. Jsem ztracený.“ Zato heslo rodáka Masaryka z hradního praporu bychom si vzali – vy si tam vyšijte třeba: „My Prahu nedáme – radši ji zbouráme“ (aspoň náhodní turisté budou náležitě poučeni – a to nejen pražskými taxikáři a kapsáři). Váš ovarový „ctnostný mocnář“ a ruský agent toho aspoň nebude mít tolik na únavné inspekční inkontinentní objíždění a pojídání osoleného kóšer chleba od starostů. Může být volen levně aklamací přímo na Koňáku. Na Vítkově v Maus-oleum je pro něj teď po ožraleckém Gottwaldovi místa dost. Když dáte kovošrotovému loupežníku a euroteroristovi Žižkovi do ruky raketu (tenisovou), nebo ukořistěné pero, případně jitrnici s becherovkou, ušetříte za novou sochu (při vašem krizovém hospodaření) a můžete prodražit Blanku, či jakýkoli jiný Klauzemanův český tunel. Vyvěsíme: „Češi nekrást tady“ (protože „Kdo nekrade, není Čech, hop, hop, hop“).

   Vymazat
 2. Za bolševika se říkalo"Němec je vždy němec, potok kopka hnoje, pak dlouho nic a pak teprve komunista". Němci se vždy angažovali na našem území a to jak v dávné i nedávné době hystorické tak i v současnosti. Ono se není čemu divit, vždyť jsou to naši sousedé. Jenže v minulosti vždy když tyto sousedské vztahy překročili určitou mez, tak dostali najevo, že takhle to nepůjde a nezřídka dostzali i po čumáku. Jenže to ještě v Čechách a na Moravě vládli vládci, kteří si svoje území dokázali ubránit nejen politickým jednáním, ale i vojensky. Tenkrát to nebylo jako dnes, kdy naši"vládci" lezou němcům do prdele. Doufám, že se ještě dožiju doby kdy se to opět změní k lepšímu. V žádném případě tímto nenaznačuji, že jsem proti spolupráci s němci, ale i ta musí mít určité hranice.
  -------------------------------------------------
  Co se týká rodiny Kleinových, tak jejich sídlo bylo v obci Sobotín (německy Zeptau) kde měli svoje železárny v nichž mimo jiné vyráběli ocel kvbalitnější než je švédská ocel. Pro Šumpersko a hlavně pro Sobotínsko udělali Kleinové opravdu hodně. V Sobotíně mají dodnes svoji rodinnou hrobku. Je pravda, že hrobka je trochu zanedbaná, celá léta se o ni nikdo nestaralm, ale to se má v brzké době změnit.

  OdpovědětVymazat
 3. 22:48
  Ano s tím lze souhlasit. Ale vynucování nějaké omluvy to je od SL a vlády Německa krajně drzé.
  Nechci být sprostý.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 4. Tydle akademici , pisalci atd. si nedaj pokoj. Jednou si zasednou na demokracii a uz pisou a pisou bez konce. Zadna demokracie neni. A stezi nekde byla prechodne...Uz Sokrates vedel svy..
  Nejenze sudetaci zradili jako obcane CR a chteji zase pachat svinstva a nemuzou bez toho bejt.
  Zadnej historik nenapise ze se slovaci chovali podobne. Tak touzili zit bez vlivu cechu , az si poridili kolonizaci, okupaci fasistama a dost krvavou a taky bezeli na SSSR.
  Nektery narody to maji vypatlany a nechtej se pod rouskou osvobozeni osvobodit z podanstvi. /Maji tam ted zakladny ?/
  Breznev si pak s Dubcekem hral jako kocka s myskou. Radila v CSSR kontrarevoluce a Kosygin si chodil po K.Varech a daval rozhovory do TV, aby kazdej vedel kde je...
  Svhli Novotnyho a hned prisli neuveritelny prusery a okupace. Neunavnej Dubcek chtel vladnou v 1989 zas !ˆ&*(*ˆ%%.
  Takze nam poridil zakladny , potom do vlady vlez neuveritelnej Husak , idiot k pohledani , tezko takovyho najdes a ten svyma hovadinama , ktery se pricily normalnimu rozumu pak neprodlene zaridil CHARTU.
  Takze hned vykradeni zapadem a zotroceni. Delnici pracuji svobodne za tretinu az petinu platu na zapade.
  Hlavne je dulezity a taky vynosny mluvit o strasidle demokracie.

  OdpovědětVymazat
 5. Za sudetakam je merkel a dela jim vse pro poteseni a na podporu jim dela projevy na jejicg schuzich.!
  Ted zase rozsirujem famy,ze nabor /ano byl to nabor afroarabu, slibovalo se jim modry z nebe/, byla chyba. Mekta kuzlecim hlaskem ,aby se udrzela u moci a mohla skodit vic pomoci ,tech kteri ji naleti /a neni jich malo/ a potom zase udela chybu...!!
  Experti mluvi o rozpadu EU a nemuzu se ubranit dojmu,ze na rozpadu EU maji take pracovat afroarabove. Muze jit o balkanizaci, to je kdy se vsichni vyhlazuji navzajem atd . a pak se to svede na nekoho a prileti "mirumilovnici"a zacnou bombardovat...Ovsem jenom ty "nepratele" miru.
  Kazdopadne hospodarska krize prijde , protoze ustane turistickej ruch , vsichni uz ted sedi doma a tim si zachranujou zivoty. Cili spotreba , normalni ekonomicka cinnost ustava , kdy by si asi chtel zaridit uriznuti hlavy navstevou divadla, restaurace nebo kina... ?
  Samozrejme ,ze miliony invaznich afroarabu chteji vse a dostavaji a to zarucene zpusobi dalsi vazne problemy. A nekonecny...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Největší chybou Evropské unie bylo, že se rozšířila o postkomunistické, chlastoslovanské (i hunské), zaostalé avšak domýšlivé burany a neponechala schengenskou hranici na původní železné oponě. Čecháčkostán je nabubřelé rusofilské smetiště Evropy, které těží ze své ubohosti, která odpuzuje i uprchlíky?
   Parazitičtí čecháčkové (k radosti Putina) EU jen vyžírají (jako kdysi RVHP) a když mají něco sami obětovat, tak z ní hrdě vystoupí dříve, než budou ostatními vykopnuti? Pokrytecká, somrácká, opovrženíhodná lůza ! Válčí a pracuje leda tak hubou. Jakékoli její naředění migranty je jenom prospěšné. Britové už čecháčky a další postkomunistické nevděčné vyžírky nechtěli živit, proto z EU vystoupili. Nebýt Německa, mohli jsme mít uprchlíky na krku my, švejkovští postkomunisté.
   Čecháčkostán patří do EU ještě méně, než Řecko. Nedrží krok už ani s Rumunskem a Bulharskem. Integraci EU Češi neustále sabotují a současně jí licoměrně vyčítají neakceschopnost. Češi - nekrást tady !!! O bolševizmem zavšivenou, žlučovitou a zlodějskou kotlinu už nejen solidní investoři, ale ani uprchlíci nestojí.
   Vyhnány byly 3 miliony Němců - takže místa je tu dost. Uprchlíci vypadají civilizovaněji než čecháčkovská řvoucí chátra. Řešení na konci příspěvku.
   Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu čobolovského Bureše - nástupce Husáka ???
   Nabízí se ale řešení! - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka

   Vymazat
 6. Hele, než Němčoury, to raději zase sovětskou okupaci, prosím. Za mého dětství jich bylo naše město plné a lidé s nimi kšeftovali, přátelili se a když se někde něco strhlo, tak to měli na koho hodit. Ale jinak se nic zvláštního nedělo. Mluvilo se česky v českých školách, nikdo nás nevyháněl z domovů, natož do lágrů. Na své dětství vzpomínám hezky a u filmů z té doby mám nostalgii. Samozřejmě, nejlepší okupace je žádná, ale když nám pořád vládnou takový sračky, jsme téměř nepřetržitě něčí kolonií. A myslete si o tom kdo chcete co chcete.

  OdpovědětVymazat
 7. Nebýt odsunu , tak už dnes žádná Česká republika neexistuje !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všichni Němci měli po válce byt deportovaní na Sibiř a Německo zapovězeno jako Kartágo jednou pro vždy !!!!

   Vymazat
  2. Tak to by nebyla žádná katastrofa! Nadšení, že jsme tak špatní, nám ještě pozvedla americká společnosti Gallup. Podle jejího výzkumu, kterého se zúčastnily tisíce lidí po celém světě, byli Češi označeni za druhý nejvíce negativní národ na světě. Ale neradujme se předčasně. Na prvním místě totiž skončilo lůzokratické azbucké Řecko – a tak je to jako v tom vtipu: ty jseš tak blbej, že bys i v soutěži o největšího blbce skončil jako druhej. Podle článku na www.expats.cz jsou Češi neustále negativně naladěni a nadávají, hlavně sami na sebe. Čechy totiž mají ze všech národů světa nejméně rádi Češi sami. Skoro polovina z nás podle průzkumu agentury STEM nevěří svým spoluobčanům a 70% mladých lidí by raději žilo v cizině než ve své vlasti. Nedivíme se tomu: ono je mnohem těžší něco budovat, než bořit. A nejlepší je prostě srabsky zdrhnout, než si uklidit vlastní svinčík v hlavě i v bytě. Češi šetří, jsou nevkusně oblečení a české ženy jsou nejvíce dávavé – což není velká pochvala. Jsme líní, závistiví a rovnostářští Tvrdí to třeba Angličané, kteří mají zkušenosti s českými au-pair. Například uživatel Aaron na serveru yahoo popisuje vřelou povahu a ochotu českých dívek při osobním kontaktu... a zároveň pak pomluvy, lenost a vypočítavost, jen co se k nim otočí zády. Poznáváte se?

   Průzkumu se zúčastnilo 26 tisíc lidí po celém světě. Měli ohodnotit 16 zemí a Evropskou unii. Paradoxně jsou Němci nejoblíbenějším národem nejen pro Francouze, Španěly a Japonce, ale třeba i pro Ghaňany.

   Zdroj: http://g.cz/budvar-proc-nas-cechy-ve-svete-nema-nikdo-rad/

   Vymazat
  3. Větší hovado než je toto ve světě nenajdete

   Vymazat
 8. Žádný český národ se už, po téměř třicetileté genocidě zlodějskými politickými zločinci,v tomto gulagu "ČR" nevyskytuje. Pouze vzpomínky na jeho historii.

  OdpovědětVymazat