Reklama

čtvrtek 5. ledna 2017

Děs a běs.V čem by mohl spočívat přínos Evropských hodnot?

Jan Schneider
5. 1. 2017     Parlamentní listy (podstatně kráceno)
Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk se ostře pustil do kritiků vzniku tohoto centra. A komentátor Práva Alexandr Mitrofanov to označil za skvělé vyjádření, protože takoví lidé jsou buď blbí, nebo navedení. Nebo rovnou kolaborují, proto potrefené husy tolik kejhají. Proč to někomu tedy vadí a mohou být i jiné důvody, než že je blbý, nebo navedený?
Zmínil jste Honzejka a Mitrofanova. Jejich reakce, vedená intencí (avšak naštěstí nezpůsobilá) urážet, odráží morální mělkost. Zřejmě to odpovídá jejich „podílu“ na budování a udržování prostoru pro svobodné vyjadřování. 
Chtěl jste konkrétní důvody. CTHH prý chce zasahovat svými „opravnými výroky“ do předvolební kampaně (!); a chce metastázovat na další státní instituce! Takto pojatého CTHH se mohou zastávat opravdu jen „ryzí demokrati“.

Jedním z větších projektů CTHH je školení zaměstnanců státní správy proti působení cizích mocí. Stanou se tím lidé ze státní správy odolnější proti takovým vlivům?
Víte, ta paskřivost lidí koncipujících tyto nápady spočívá v tom, že v obecné rovině by mohlo jít o přijatelné, někdy i prospěšné projekty, do nichž bych klidně šel s nimi, obzvláště kdyby to vzali ještě více od podlahy a zkoušeli u dětí zvyšovat odolnost již proti reklamě.

Ale to oni ne, oni to vyhrotí pouze jedním směrem! Například Člověk v tísni by chtěl infiltrovat do škol s programem zvyšování odolnosti pouze proti ruské propagandě. Kdyby jim šlo o opravdu užitečnou věc, nemohli by to omezit jen na ruskou propagandu!

U takto jednostranně zaměřených (tedy ve své podstatě propagandistických) programů ke „zvyšování odolnosti proti propagandě“ pak existuje jediný způsob, jak by státní úředníci prokázali svou zesílenou rezistenci vůči propagandě. Spočíval by v tom, že by tyto své „školitele“ záhy odhalili coby propagandisty a svinským krokem by je hnali, ba co dím, z okének povyházeli. Tím by potvrdili, že nejen pochopili, co je propaganda, ale že také jsou nově získané poznatky schopni rázně a cíleně použít v praxi! A pak běda nepříteli!

Nevím ovšem, zda právě takovouto formu závěrečné zkoušky ti školitelé z CTHH zamýšlejí, nesměl by jim k tomu chybět jistý sklon k masochismu, ale zkouška by to byla vynalézavá a průkazná.

Mediální analytik Filip Rožánek prohlásil, že Chovancovo centrum proti dezinformacím vejde do učebnic jako příklad na koleně dělaných projektů státní správy s mizerným marketingem, nedomyšlenou komunikací a mnoha dalšími problematickými rysy. Na odboru se zkratkou CTHHMV je hrozivý už ten název, který úplně čpí chodbami té výškové budovy na Pražského povstání. Navíc je celý projekt hned od začátku zahnaný do defenzivy. Zeptám se vás stejně, jako se ptá on v závěru svého prohlášení: Jaké renomé bude mít centrum, které jeho odpůrci zaženou do kouta po pár vystoupeních jako obtížnou mouchu?

Jeho renomé bude odpovídat tomu, na jak vylhaném základě celý ten projekt vzniká a čím vším je průběžně kontaminován.

Hybridní hrozby – už tento „pojem“ je propagandistickým švindlem. Když se podíváte pod povrch, zjistíte, že jde podle jedné definice o „komplex politických, informačních, vojenských, ekonomických, psychologických, finančních, zpravodajských a právních nástrojů, využívaných dlouhodobě s cílem oslabit integritu protivníka“. Nic nového pod sluncem, nejrůznější jejich kombinace jsou používány, co lidstvo pamatuje.

Jejich výsledný účinek je odvislý od velikosti zasaženého spektra a efektivnosti zásahu. To znamená, že budou-li se mýlit skupinky obyvatel, je to smutné, ale není to tragédie. Podaří-li se však někomu dostat pod kontrolu takovýto státní nástroj, může dojít k té tragédii. A ten útvar má k tomu našlápnuto: je nezkušený, ambiciózní, ideologický – a ještě ke všemu se pokouší opírat o autoritu státu.

Proto mám chvílemi pocit, že jde o apríl, protože něco tak od počátku do konce šíleně rizikového nemůže nikdo se zdravým rozumem myslet vážně.

Vznik CTHH inspiroval některé lidi k zakládání jeho falešných profilů a k parodiím. Na Facebooku se objeví skupina Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, která vyzývá uživatele k nahlašování propagandy a dezinformací s tím, že příspěvky vyhodnotí tým odborníků. Komentáře uživatelů se pak množí udáními vlády nebo zprávami o přínosu uprchlíků. Není nakonec namístě, že místo obav z cenzury je nově vzniklý útvar jen k smíchu?

Myslím, že to bude celonárodní zábava zahltit CTHH jejich vlastními problémy s různými jim připisovanými pseudoosvětami, kvazi profily a dalšími fejky. Myslím, že CTHH bude mít nehynoucí zásluhu na iniciování velké kreativity zejména mladých lidí. Už tím, jak začali, stávají se naprosto neodolatelným cílem!

A když bychom se soustředili na jeden z úkolů CTHH, tedy boj proti dezinformacím, ale i ochranu voleb, která je také zmiňována, jak by asi vyhodnotilo počínání předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, který před volbami 2013 sliboval, že jeho strana dojedná s církvemi snížení miliardové paušální náhrady za nevydaný majetek, ale po volbách na to „zapomněl“, i když i kvůli tomu ČSSD vyhrála? Nebyla to také dezinformace, která ovlivnila výsledek voleb?

Zcela nepochybně by CTHH mělo Sobotku nabonzovat a dezinformaci veřejně uvést na pravou míru! Nejlépe opět před volbami.

V souvislosti s CTHH ale vidím ještě něco jiného. Takzvané „Evropské hodnoty“ svou činností pokazily sponzorování některých webových stránek, čímž dotyčným provozovatelům způsobily reálné a dobře vyčíslitelné škody. Myslím, že se zanedlouho dočkáme docela fundovaných žalob za poškození dobrého jména, a důkazní břemeno bude na tom think-tanku. Tím by mohl začít jeho pád, protože nestydatě a arogantně překračuje hranice toho, co se prostě ve slušné společnosti nedělá. Skončil-li by příběh takzvaných „Evropských hodnot“ sérií rozsudků, byl by to paradoxně jejich největší přínos rozvoji demokracie.

A něco podobného může potkat – a vsadil bych se, že potká, nezanikne-li záhy tento útvar – též CTHH. Potom veškerá odpovědnost půjde za ministrem vnitra a stejným dílem i za premiérem. Ztratili oba už soudnost?

Za Parlamentní listy rozhovor vedl Radim Panenka

44 komentářů :

 1. Mne by zajímalo, kde vezme tenhle ,,ústav" podklady k tomu, že nějaká informace je nepravdivá. Bude nám ten cukrouš tvrdit, že budou dostávat podklady od tajných služeb? To můžou valit do hlavy nějaké babce z Horní Dolní.
  ,,Školení" odolnosti proti ruské propagandě? To je co? Jakou mají metodiku těchto ,,školení"? Řeknou lidem :,,Nevěřte nikomu , kdo nějakým způsobem píše, nebo mluví pozitivně o Rusku?"
  A co ve školách? Jak chtějí dětem vysvětlovat ,,odolnost" proti nepravdivým informacím? Celý tenhle úřad je jen tlupa parazitů. Nejdříve vyvolají strach a pak se sami nabídnou, že nás jej zbaví :-). Samozřejmě, že ne zadarmo.
  Tihle nejsou nic jiného než banda parazitů.
  Jestli-že jim Chovanec na to skočil a schválil to, měl by rezignovat.

  Ivan Ivánovič Serevětev (aj čo to táram)

  Pavel Janda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Raději napiš čeho ty se bojíš. Že ti někdo na základě ověřitelných faktů rozkope tvé pracně uplácané konspirační bábovičky?

   Smazat
  2. 22:39 Raději havlohňupe piš, jak se ti dobře žije ve tvé krásné socialistické vlasti, práskači.

   Smazat
  3. 22:50

   Jo, žije se mi v naší krásné vlasti dobře. Stejně tak jako většině spoluobčanů. A ty se ty zoufalče zlostí třeba poser.

   Smazat
  4. Anonymní5. ledna 2017 22:29 souhlasím a koukám, že už se jeden parazit 22:39 ozval.

   Smazat
  5. 22:54 O tom nepochybuji, paraziti jako ty se měli vždy dobře, posranče pomatenej.

   Smazat
  6. 22:57 - Totiž tím že přesahuji o celé sáhy zdejší společek uslintaných zdegenerovaných strejců a tet (těch tu moc ale není) jsem taky mnohem lépe o všem informovanej! Tohle tu jsou pouzí poslušní lokající KáGeBáků - hlavně toho kremelského ratlika. Bojej se svobodně myslet a jen pomyslet, že by mohli patřit k těm jež Nietzche nazval Nadčlověkem! Nebo prostě jen frajerům, aspoň jako byl nadporučík Bláha z majora Zemana nebo Arny Hakl či Pavel Daneš! Však vemena rudý se na nic podobnýho ve svý užgrundanosti a kremlobotstvím zdegenerované fantazii nikdy nezmůžou! Oni vždycky budou jen ti poslušní Honzíci Zemani a Žitní a Kalinové! Chycht!

   Smazat
  7. Nemluv za druhé 22:54.Pitomí havloidi se
   bojí referenda,ač denně přesvědčují,že je
   jich většina.Kdyby to tak bylo,už by se
   referendum dávno konalo.Tvůj slovník o
   tobě dost vypovídá.Běž si s honičem Jandou
   nahonit pinďourka,pokud nějakýho máš.To
   ovšem nehrozí.Proto vystupuješ anonymně.
   Petr Majevský

   Smazat
  8. 23:02 Raději napiš čeho se bojíš havloide. Že ti někdo na základě ověřitelných faktů rozkope tvé pracně uplácané konspirační prolhané bábovičky?Chycht!

   Smazat
  9. 23:03

   Referenda o čem ty blbísku? O tom, že je nás většina se nemusíme přesvědčovat, stačí mrknout na výsledky kterýchkoli voleb.
   A dík za starost o mého pinďourka, senilní, plesnivý, impotentní dědku.

   Smazat
  10. 23:02 Ty jsi úsměvný havloide, dělat ze sebe Josefa Vyskočila a přitom si myslet, že svobodně myslí, ty jsi tedy bulík k pohledání.

   Smazat
  11. 23:08 proč nesnášíš starší lidi havloidní dobytku? Nemůžeš přeci vědět kolik komu je.

   Smazat
  12. 23:12 - ááá - nadržená neúspěšná křivohubá vepřová tlama se ozvala! Prasečí držky a křivé huby čecháčkostánu - spojte se !!! Třeba na slučovacím sjezdu. Záludný prognosťácký oligarchický neobolševizmus upevňuje své pozice díky husitobolševizmem zdegenerované doubravovské voličské lůze a slizkým agentům KGB a StB a jejich novinářským poskokům! Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!!

   Smazat
  13. 23:18 - protože vy Putinovi agenti (včetně filipa, zemana, klause, olezlého davida, vyvadila, petránka a imigranta pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi se poznáte podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnete prchat do ráje SSSR, co ?
   Chlastoslovanské barbarské Rusácko, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské třetí císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později.

   Smazat
  14. Myslím,že chovanec se zhlédl v nadstrážmistru Flanderkovi blahé paměti.všechno tu už bylo a je zaznamenáno v bibli a osudech dobrého vojáka Švejka.

   Smazat
  15. 23:00 - To je ovšem jen další konkrétní důkaz, že celé paradigma šalebné a mafiánské "standardní stranické politiky" je nutno od základu změnit a umravnit - a to dokonce celosvětově. Nikoli však podle postkomunistických machovských, kotzianovských či koudelkovských čípkovitých rektoskopických hlaviček, huhňavých zahradilů, žloutenkových pitomiů, strupovitých macků, sexy paroubků, poťouchlých bendů, ušklíbených burešů, zapšklých agentů žantovských, vyvadilů, semínů, rambousků, robejšků, falmerů, šalamounů, pokryteckých halíků, neukojených peake, ani jiných podobných rychlokvašených "odborných" kreatur a jejich konkubín, kterým jde pouze o voličské hlasy nebohých voličů. Odluky partají od státu jako u církví se bojí jako čert kříže. Podobně prázdnou slámu vytrvale mlátícím novinářům a politologům jde pouze o množství čtenářů. Zakomplexovaný a úskočný agent Pružinskij se obklopil (kromě nenápadných postkomunistických oligarchů) stejnými zamindrákovanými mrzáčky, jako je sám. Viz Jakl, Hájek, Zahradil, Weigl, Knížák a spol. a někteří další jeho pohrobci s čípkovitou hlavičkou (Mach či Štěpánek).
   Baziliška Klause CsC. vystřídal "lidový" buran Zeman se svými mynáři, veleby, foldyny, vumly, zbořily, jičínskými, rychetskými, paroubky, švihlíky, žantovskými a dalšími buranskými a bolševickými ztopořenci. Následuje záložní lstivý prešpurský agent-oligarcha Bureš. Podobně se střídali u výslechu „zlí“ estébáci s „hodnými“. Řídícím důstojníkem všech tří zůstává Putin. Klaus i Zeman odhodili své dceřinné, uměle vytvořené partaje jako použitý a nepotřebný kondom (či WC papír) na cestě za Ural. Bureš zatím ještě ne. Na jiné vzory národ prostě nemá.

   Smazat
  16. Ptáš se co s tím? Stačí vyměnit uprchlíky za všechny naše bolševiky (veřejné i skryté), a to kus za kus. Na Sahaře je pro rudochy místa dost a u přistěhovalců je aspoň nějaká naděje na užitek. Závistivá, neschopná a ubohá husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání, která stejně nebudou retroaktivní, anebo registračních pokladen. Případně i Putinovy sovětské "humanitární" pomoci. Zloděj vždycky křičí: "Chyťte zloděje !!!" Anebo píše petice a podává trestní oznámení. Řešení na konci příspěvku. Komunistický manifest škromachů, ransdorfů, falmerů, žantovských, bartošů, matějků, švihlíků, krejčíků, kellerů, falbrů, foldynů, velebů, uhlů, dienstbierů, marxových, šabatových, konečných, křečků, paroubků, stropnických, vyvadilů, rychetských, pitomiů, mamulů, středulů, humlů, zhovadilů a jiných žvanilů: Stát ať všechno poskytne na úkor těch produktivních, včetně alimentů. Souložit, kouřit a chlastat budeme už sami. Natisknout peníze a rozdat mávátka !!! Se Sovětským Svazem na věčné časy !!!
   Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Smazat
  17. 23:19 a 23:21 s tou sebekritikou to zase nepřeháněj havloide, to jsi tu už kopíroval mnohokrát.

   Smazat
  18. 23:33 - Kritizuji pouze trvající vazalství čechomužiků vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejkovští modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jako vůči Západu).
   Začal s tím úlisný agent a rozvraceč EU Klaus a jeho poskoci. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Řešením je celková změna paradigmatu politiky na celém světě (viz závěr).
   Zakomplexovaný, mstivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje (po vzoru Klause) svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, (která si ho hovniválsky dovalila na hrad), jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural a záměrně provokuje islamisty k okupaci Evropy v zájmu Ruska a Izraele. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea ho bude vyhazovat stejná nesvéprávná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky. Ohání se Švédskem, (kde by mu však nedali ani asyl, ani sociální dávku).
   Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou.
   Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil).
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek vytvořil. Pravda vyděsí !!!

   Smazat
 2. Opět skvělý článek. Pochopitelně že všechny zdoje jsou ty, které šíří US propagandu bez jakékoli ochoty a schopnosti předkládat ověřitelné důkazy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas.

   Smazat
  2. 23:11 nějaký příklad ?? a nebo vykřikuješ a kvičíš jenom ze zvyku ?

   Smazat
  3. Pro 23:11. MZ USA Kerry věděl již půl hodiny po pádu MH 17 na Ukrajině, že jej sestřelili Opolčenci a tím udal orientaci meinstreemu. Uplynuly roky a dodnes nikdo nevysvětlil průstřely 30 mm do kabiny pilota z leteckého kanónu.Chcete dalších 50 příkladů????

   Smazat
 3. Je zjistitelná výše platu členů neziskových organizací? Bude to nejspíše minimální příjem, protože veškeré "nezisky" jdou přece ve prospěch bližních. Nemohou tudíž z nezisku ani platit daně. Vedoucí členové jsou dozajista nadšení dobrovolníci, kteří pracují ve "prospěch a blaho" lidstva prakticky zadarmo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23.35 zkus se zeptat na obci, kolik má plat třeba trenér vašeho místního fotbalového mužstva. Sportovní venkovské kluby jsou totiž neziskovky, které jednoznačně berou nejvíce peněz z rozpočtu.
   Je to tak složité ?

   Smazat
 4. Pěkný hnus - tohle že jsou věcné diskuze? To prasečí urážení a hádání? A chtěli byste mi říci, kdo zabrání třeba takovým prasečinám, jako když server Novinky asi před dvěma lety uveřejnil článek, jak Kim.. z KLDR ( často si berou KLDR do huby, aby měli diskuze, protože ke KLDR se diskuzní smečka může posrat) tak tedy jak Kim dal popravit svého strýce ministra roztrháním a sežráním psy, jenomže pak někdy se ten roztrhanej a sežranej ministr objevil na tribuně při nějakých oslavách... a nic. Žádná omluva! Vám to přijde normální, taková zhovadilost? A další a další hovadiny -úplný vymyšleniny. Osočující nějaké konkretní lidi, národy, - není to hnus? Že si tohle vůbec někdo dovolí? Tak kdo tedy bude sledovat co media píší a trestat zhovadilé mediální zmetky za takovéto drzé paskvily? Nebo myslíte, že je v pořádku, úmyslně štvát lidi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba to byl jinej strejc! Ty šikmooký se od sebe nedaj rozeznat! Ale určitě ho nesežrali psi, k týhle průpovídce se přiznal jeden tchajwanskej novinář co to "pustil do světa" jako srandu! :) Strejdu asi normálně zastřelili, běžná věc v podmínkách kde ještě vládne Vůdce a rasová idea je posvátnou! - https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/310213-kldr-vubec-neni-komunisticka-hlasa-rasovou-nadrazenost-tvrdi-americky-expert.html

   Smazat
 5. CTHH je projevem nedůvěry k vlastním občanům. Dementní Chovanec si myslí, že si tímto způsobem získá u zvídavých občanů důvěru. Nedůvěra se oplácí také nedůvěrou, která se bude zcela jistě prohlubovat. Už se nikdo nedoví, co si většina o těch správně informovaných myslí.

  OdpovědětSmazat
 6. Tohle je jen soucast agrese vedouci k postupnemu zniceni statu.
  O zadnou propagandu samozrejme nejde a spolu se lzivymi informacemi by museli vsichni politici a media do vezeni.
  V prubehu toho vseho si jeste nekteri vydelaji penize.
  Pomysleni , ze Putin se sedi v Kremlu a ma v ruce "dalkove ovladani / remote kontrol/ a jako kazdy, kdyz chce zmenit TV kanal, tak Putin na dalku meni vlady jako spinave ponozky.
  Takovej humor nepestuji ani male deti.
  To je jen takova mala ukazka , demonstrovat nam co vsechno si muzou dovolit !!
  Zakladni problem je ovsem trochu jinde.
  JDE O TO , ZE MUZOU VSECHNO /opravdu vsechno/a neni nikdo a nic kdo by je zastavil.
  A usnadnuje jim to, ze nikdo se ani na nic nezmuze a oni to vedi.
  A neni treba ani STB, Stasi a krutovlady na zastraseni.
  A Putin a Rusko nebudou za par let...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Orwell se špatně narodil - o něco dříve. Rok 1984 - to je slabý odvar toho, co by mohl napsat maje inspiraci v dnešní době.

   Smazat
 7. Teda nestačím koukat. Jak je vidět jeden (nebo více) "úředníků" z GPÚ, (vysvětlím zkratku, nějaká CTHH zkratka je pro mě nesrozumitelná, tak jsem vytvořil novou GPÚ - GayPorno Úřad), již zde úřaduje. Pro všechny standardní diskutující několik informací o tomto úřadě:

  Jestliže věříte tomu, co se povídá oficiálně, že je to pouze „monitorovací systém“, tedy že bude pouze monitorovat „dezinformační weby“ a další bla, bla, bla, co říká paní Roamncová ve videu, tak vám tu víru neberu. V tom případě by se však ministr vnitra, který ten úřad navrhl a realizoval, plus další, co mu to odklepli, dopustili minimálně trestného činu – špatného hospodaření se svěřeným majetkem – (nebo tak nějak se to jmenuje), jelikož utratit několik desítek milionů pro takovou blbost, jako je monitorování nějakých webu, by byly opravdu zbytečně vyhozené peníze.

  Kdepak pánové. Tento systém je přesně okopírován z NSR, kde to již funguje. V pořadu na České televizi (video v čase 09:20), také zaznělo od senátora Veleby, a to by mělo opravdu lidem vyrazit dech, že nasbírané informace Centra proti terorismu a hybridním hrozbám budou předávány policii, takže nejde o monitorovací orgán, ale orgán „rozkladný“, jehož výstupy budou používat policejní složky ke své činnosti, ať už to bude sledování osob, odposlechy, čtení emailů anebo jiná forma sledování osoby, která třeba někde na Facebooku napíše názor, který se začne lavinovitě šířit. Nejde tedy pouze o nějaký monitoring a uvádění stanovisek ministerstva vnitra k nějaké údajné dezinformaci, ale půjde o aktivní rozkladnou činnost proti subjektům, které obecně nazýváme alternativní zpravodajskou scénou.

  Cílem GPÚ je něco úplně jiného, totiž zastrašení lidí a vnesení strachu mezi obyvatelstvo ze svobodného projevu na internetu. Předvolání k podání vysvětlení už přitom začalo. A není to nic příjemného. Server EUportál přinesl informaci o muži, který byl předvolán k podání vysvětlení za výrok na Facebooku. To je pouze ukázka toho, jak bude Chovancovo centrum ideologické pravdy pracovat. Kdo má zájem shlédnout předmětná videa a přečíst podrobnosti najde je na http://www.topcz.net/ministerstvo-pravdy/

  OdpovědětSmazat
 8. Už je to tady. Že si paní šéfová CTHH nedá pokoj a obtěžuje spícího studenta. To ji manžel už nestačí?

  http://www.krajskelisty.cz/praha/obvod-praha-6/15424-tato-starsi-zena-obtezovala-studenta-na-koleji-identifikovali-ji-podle-internetu-pracuje-na-ministerstvu-vnitra-a-ruzne-vystupuje-s-docasne-byvalym-gay-porno-hercem-jandou-sdelil-mlady-pirat.htm?sig=Cg0ArKJSzBqJbTLyoaQEEAE&urlfix=1&adurl=

  OdpovědětSmazat
 9. Po 26 letech budování demokracie lidé prozřeli a zjistili, že byli obelhání a kapitalismus, kterému se vznostně říká demokracie je jedná velká lež. Ti co jsou u moci si to uvědomují a bojí se o své postavení majetky, které si v procesu budování demokracie poctivě nakradli. Jak tedy ochránit své postavení a majetky. Je nutné lidi zastrašit. Vznikající útvar není na to, aby odhaloval propagandu. Tento útvar bude sloužit jako zastrašování. Vše co se nebude hodit vládnoucím demokratům bude označeno za Ruskou propagandu. Tak například už nyní se Merkelová třese, že by mohla ztratit po volbách postavení. No a proto už vyšla s prohlášením, že Putin se chystá zásadním způsobem ovlivnit volby v Německu. Když vyhraje někdo jiný než Merkelová spustí se povyk, že volby jsou neplatné proto že je ovlivnil Putin. Jinými slovy, každý kdo má jiný názor než vládnoucí mafie EÚ bude označen za Putinovce. Položte si otázku, když je tedy ráj na zemi v USA a nikdo o tom nepochybuje, jak je možné, že by Američani uvěřili Ruské propagandě, aby nevolili Clintonovou a volili Trampa. A proč je Tramp pro demokraty špatný?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu vzpamatuj se

   Smazat
  2. A' Lojza Gregor se už vrátil ze sanatoria

   Smazat
 10. jo pořadek musi bejt vy kluci pitomi jinak by na každym stromě poskakovalo stovky pitomcu kdyby vas vrchnost nevzdělala a že si bracha udělal klondike agentůru na školeni to je čistě nahodička nahodna

  OdpovědětSmazat
 11. Včera běžel email s odkazem na stránky Evropské hodnoty a soupisem všech zakázaných webů, jako výsměch tomu, že je takhle dal i s odkazy někdo dohromady a dneska jsou stránky blokované podmínkou registrace. Ať žije svoboda a demokracie!

  http://www.evropskehodnoty.cz/wp-admin/install.php

  OdpovědětSmazat
 12. Celý ten nově zakládaný odbor je - když pomineme finanční náklady - jen pro srandu.

  Inspiruje to ale lidi k pozoruhodným myšlenkovým výkonům. Tak třeba europoslanec Niedermayer (na identické otázky PL) odpověděl toto:
  "...mám pocit, že vzdělání se dostalo do obrovské ztráty za vývojem mediálního prostoru, proto považuji nějaké dočasné řešení tohoto typu za docela dobrou cestu."
  Pro občany musí být uklidňující, když vidí, jaké mudrce - prostřednictvím těch 18,2% uvědomělých, kteří k eurovolbám přišli - vyslali do Bruselu.

  /Luděk Niedermayer dostal v roce 2014 celkem 37 171 přednostních hlasů. Jaromír Štětina předstihl Bořivoje Šarapatku i Stanislava Polčáka a dostal se do EP díky 18 951 přednostním hlasům./

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Kopecký, dost často s Vámi souhlasím, ale je škoda, že mi neumíte vysvětlit ony přednostní hlasy. Přidám Bendu. Ač vnímavý, nevšiml jsem si jejich mimostranické propagační aktivity. Máte jiné vysvětlení než mé, organizované "skupinou lidí" mimo veřejný prostor?

   Smazat
 13. CTHH...a prosím Vás co to je ? Prý nějaké Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám...zajímavé a prosím Vás,kdo to celé vymyslel ? Prý nějaká rychlokvaška,myslím že ze z Plzně...

  OdpovědětSmazat
 14. 22:54 z 5. ledna: většině spoluobčanů se žije dobře - jak na Titaniku - nic nevědí o ledovci plujícím Titaniku vstříct. Mě to tak alespoň případá. Vemte si třeba Trumpa, ve kterého věří - podle mně nesmyslně - spousta lidí. Jeden článek, Umlauf - Trump zavede fašismus, druhý článek - Finian Cunningham - Trump stojí před rozhodnutím jestli se podvolit přání neokonů vyřídit ekonomicky Rusy /mně to připadá, že když se nepodvolí, tak dopadne stejně jak J. F. Kennedy. Víte jaký je rozdíl mezi optimistou a pesimistou? Optimista - to jste asi Vy - to je neinformovaný pesimista. Já čtu pouze Novou republiku. Se svými intelektuálními schopnostmi a možná se svým časem na více nemám. Kromě toho poslouchám a dívám se na pořady na youtube. Připadám si jako pesimista. Divím se, že jste po čtení Nové republiky stále optimista.

  OdpovědětSmazat
 15. Ještě pú 22:54 z 5 ledna: Nebo si přečtěte příspěve komentatora Nobody 1:05. Zase mám dojem, že jsme na Titaniku. Vy, ne? Jinak se prozatím máme dobře. Akorát servirují oběd a hraje orkestr - stejně jako včera.

  OdpovědětSmazat
 16. Nobody: skvěle - hlavně ten název nového úřadu. Opět starý Řím - nic nového pod sluncem - myslím to GPU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi nejdulezitejsi vec, je divat se kdo vsechno je za tim Centrem ,/uz jsme jedno meli a ved to Slansky/,a
   kdo naridil vznik a kdo tam rozkazuje....
   Cesky pudlove urcite ne..

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.