Reklama

pátek 13. ledna 2017

Deset cílů imperialismu v roce 2017


13. 1. 2017      zdroj
Staré a nové cíle. Staří a noví imperialisté.

1. Filipíny. Manila vystoupila z orbity vlivu USA a rychle se přesouvá na orbitu Číny.
2. Myanma - Thajsko - Laos. Čína od západu obchází svého historického protivníka a nového spojence USA Vietnam, aby vybudovala přímé komunikační trasy v Indickém oceánu.
3. Pákistán - Írán. USA mají v úmyslu ničit čínské komunikace přes Pákistán a rozšířit nestabilitu v Íránu. Tím bude otevřena "druhá fronta" proti Číně ve Střední Asii.

4. Jemen. Saúdská Arábie nezastaví válku v Jemenu do té doby, dokud jí bude podřízen jako protektorát.

5. Libye. Evropská unie a USA mají v úmyslu si podrobit rozbitou Libyi, aby snížily potenciál ohrožení Itálie, Řecka a Tunisu.

6. Sýrie. Na rozdělení Sýrie a její podřízení svému vlivu si činí nárok Turecko, Írán a Izrael.

7. Západní Sahara. Marocké království se chystá definitivně si podmanit jím téměř kompletně okupované území Saharské arabské demokratické republiky (Západní Sahara), která má plnou podporu Alžírska.

8. Venezuela. Smíření kolumbijských orgánů a partyzánů uvolnilo tisíce profesionálních vojáků. Ti měli předtím podporu Venezuely. Nyní se bude politická krize ve Venezuele, hrozba občanské války a zřízení proamerickém režimu vyvíjet za účasti kolumbijských partyzánů.

9. Kuba. Kuba se stává cílem víceúčelové expanze USA, v jejímž finále bude obnova proamerického režimu v duchu Batisty, který vládl v zemi před Fidelem Castrem.

10. Kaliningradská oblast Ruska. "Měkká" germanizace ruského regionu ve spojení s opatřeními na jeho ekonomickou blokádu je zaměřena na povýšení statusu oblasti na autonomní, v podmínkách obklíčení zeměmi EU na další posílení její závislosti na programech EU a podplacení politické elity regionu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Je potřeba zvýšit počet zemí, které budou poslušně odvádět "desátek" na udržení dolarového impéria výjimečných lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi se asi spletl, jinak to nevidím. Zřejmě jsi chtěl napsat "Je potřeba zvýšit počet zemí, které budou poslušně odvádět "desátek" na udržení dolarového impéria výjimečných Debilů."

   Smazat
 2. "10. Kaliningradská oblast Ruska. "Měkká" germanizace ruského regionu ve spojení s opatřeními na jeho ekonomickou blokádu je zaměřena na povýšení statusu oblasti na autonomní, v podmínkách obklíčení zeměmi EU na další posílení její závislosti na programech EU a podplacení politické elity regionu."

  Tak to je fakt gól :-)))))))))))))))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není GÓÓÓÓÓLL, to je blbost.

   Smazat
  2. Vysvětli proč? Fakta! Ne domněnky. Źádné ideologie! Proč si myslíš, že není cesta k odtržení Kaliningradské oblasti od Ruska vyhlášení autonomní oblasti a změna místní voličské základny? Taurus

   Smazat
 3. Kaliningrad sebrat rusům je jen zbožné přání zoufalců. Mají ho smluvně a je to jejich výsostné území jako je třeba Krym. NAVÍC nesmírně strategicky umístěno.
  Další blbina je Libye, dnes tam zakotvile letadlová loď vracející se ze Syrie a uvítala na palubě Lybijského prezidenta s plnou parádou...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor - jen jednoho ze tří libyjských prezidentů!

   Smazat
 4. Snaha o něco je jedna věc a výsledný efekt je
  věc druhá.USA svým arabským jarem sladovaly své
  zájmy a nakonec je to jinak,než původní přání.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.