Reklama

.

.

neděle 15. ledna 2017

Děti se bouří proti imbecilní vyhlášce: Máme hlad! Píšou po nástěnkách ve školách; Je za pamlskovou vyhláškou zlodějina a korupce?

autor  rav
15. 1. 2017   Vlastenecké noviny
Stát nám krade děti, aby jim mohl správě vymýt mozek. I proti nám!
V těchto dnech se podobné jednoduché nápisy objevily na nástěnkách řady škol. Jde o reakci žáků na rušení školních bufetů a kantýn. Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda totiž zase chrlí další neuvěřitelné paskvily, informuje předseda politického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) a poslanec Parlamentu ČR Tomio Okamura.

Společná vyhláška ministerstev školství a zdravotnictví, která vymezuje požadavky na potraviny nabízené ve školách žákům do 15 let, znamenala konec školních bufetů a kantýn.

„Stávající provozovatelé totiž neví co prodávat a ředitelé škol se bojí postihu, neboť vyhláška absurdně na jejich osobu klade odpovědnost za technologické složení prodávaných rohlíků, jogurtů, nápojů a dalších výrobků. V zásadě vše je příliš slané, sladké, barvené, a pokud není, tak je to tak drahé, že je to neprodejné,“ píše o dopadu imbecilní vyhlášky z díla socnackých deviantních ministrů Tomio Okamura.

Okamura stav ironizuje, ale není to až tak směšné, jako krutá ironie, když se blbec stane ministrem tak škodí, jen proto že žije: Běžní místní výrobci a dodavatelé nejsou schopni garantovat naplnění požadavků vyhlášky.Možná je celá situace výsledkem lobbismu budoucích provozovatelů ,,zdravých automatů“ ze kterých budou padat zdravé ,,amarouny“ s razítkem úřadů o nezávadnosti. „Školy podobný lobbismus pamatují z dob zavádění bezdotykových vodovodních baterií,“ odkrývá skrytou podstatu zlodějiny a korupce předseda SPD.

Stát nám krade děti, aby jim mohl správě vymýt mozek. I proti nám!

Druhou možností je projev sílící ambice státu přebírat odpovědnost a kontrolu nad životem našich dětí, míní Okamura. „Pak se nabízí další logický postup, včetně důsledné kontroly svačin žáků, které si přinesou z domu. Samozřejmě tuto pasáž myslím ironicky. Na školách by mohli být zřízeni koordinátoři zdravé výživy a namátkově by kontrolovali, jaké svačiny si žáci nosí z domu,“ píše Tomio Okamura, ale co když není daleko od pravdy. Třeba Šlechtová chystá „čínskou revoluci“ – děti proti rodičům“

Ale poslanec to stále raději myslí jen jako ironii, jelikož dodává: „Nezdravé svačiny, nebo jejich části, by v zájmu zdraví dětí konfiskovali. Konfiskované salámy, tlačenky, běžný chléb a rohlíky, nebo čokoládu by pak ředitel školy vykazoval, hlásil a protokolárně ničil za dohledu státních orgánů.“

A jak by to podle Okamury mohlo vypadat dále, kdyby to nebyla jen ironie? „Samozřejmě se bude taková činnost vyhodnocovat, školit a financovat v rámci nějakého obřího rozvojového projektu. Tam, kde bude opakovaně zajištěna šunka nebo jiná toxická potravina, budou rodiče voláni na příslušný úřad k odpovědnosti. Konec konců by šlo o výchovu k ,,zdravému životnímu stylu“ a podobné aktivity mají už dnes na školách vyšší prioritu než výuka.“

„Naštěstí je i třetí možnost. Možnost, že rozhodoval o vyhlášce někdo, kdo je odtržen od reality a lidově řešeno přestřelil. Čas ukáže. Zatím odvážnější ředitelé přemýšlí, jak nechat vlka nažrat, aby koza zůstala celá. Jinde se radují prodejci instantních nudlí u škol a někde dokonce doma mamky začaly chystat svačiny dětem. Možná i s šunkou zatím ještě mohou,“ uzavřel svou úvahu Tomio Okamura.

16 komentářů :

 1. Za našich mladých let nic takového nebylo , každý si přinesl svatčinu z domova !

  OdpovědětVymazat
 2. Přesně tak! A napili jsme se vody z vodovodu a to jsme měli vyučování denně do půl druhý. A jsme tu stále.

  OdpovědětVymazat
 3. 18:06 ...a včetně soboty...

  OdpovědětVymazat
 4. Souhlasím. Nic takového ve školách nikdo neřešil, všichni si nosili z domova svačinu, a žádný politik ani státní ouřada nemusel spekulovat, co z toho je zdravé a co ne. A nikdy nám nikdo netloukl do hlavy, že musíme zachovávat pitný režim. Taková kravina. Dnes jedete MHD a když v teplém počasí přistoupí dav školáků, musí všichni ostatní snad vystoupit, protože každý ten paňár má obrovskou pet lahev v ruce, a neustále si nahýbají, a klidně by někomu stojícímu naproti, tou lahví rozbili nos. To je jedna věc, a druhá věc jsou ty jejich batohy! Každej to má na zádech, nesundá to v tramvaji ani náhodou, a jak blbnou a točí se s těmi ranci na zádech, je jim úplně fuk, komu s tím ze sedících lidí rozbijou hubu. Zlaté minulé časy - ZLATÉ!! Dnes se politici a úředníci za stotisícové měsíční platy zabývají jen sračkama, a nařizujou, jak se mají a musí stravovat a chovat ti s příjmy desetkrát nižšími, jestli kouřit v hospodě nebo ne a podobně. Tohle uplynulých snad pět set let nikdy nikdo neřešil. Byla naprostá občanská svoboda, zatímco teď jsou zákazy a příkazy úplně na všechno. Zasraná demokratická totalita.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten článek vám všem, kteří tady naříkáte, jmenuje člověka, který proti té hovadině protestuje, stejně jako proti jiným nesmyslům, které ti vládnoucí paraziti vymýšlejí (např. inkluze leghornky Valachové). Ten člověk se jmenuje Okamura a jeho strana SPD. Tak budete volit SPD, nebo se pousmějete a mávnete rukou (nebo budete zase volit ty jiné, ale vaše a pak jen dále naříkat?). Jestli chcete ten Augiášův chléb vyčistit, tak musíte volit SPD. www.spd.cz

   Vymazat
  2. My tady rozhodně nenaříkáme. Já říkám otevřeně, že bohužel pryč jsou ty časy, kdy ještě všechno stálo jenom za hovno, ale taky říkám, že volby jsou zbytečné. Koalice se slepí zase nějak jinak. Jo - a já jsem nikdy nikoho nevolil. Pro mně je politika špína, vždycky to byla špína a vždycky to bude špína, a koho z těch špinavců a zločinců jsem měl volit? Výběr nebyl.

   Vymazat
  3. 19.32 Ti blbci budou volit Babiše,volit jedině SPD.Žádnou parlamentní stranu.

   Vymazat
  4. 18:47 A potěžkal jste někdy ten jejich batoh- třeba žáka 2. nebo 3. třídy? S tak těžkým batohem jsme chodili na týden do hor. Q.

   Vymazat
 5. Klást otázku, zda jde o korupci je zbytečné, když státní byrokrat jinak nehrabe.

  OdpovědětVymazat
 6. Svačinu si mohu přinést z domova, jistě, jako za mých časů, nicméně nejde o svačinu ale o princip. Doufám, že nová vláda tuto hovadinu zruší. Nechci stát, co má o své občany takto nechutně vlezlou péči!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Pokud chceme vládu,né paskvil, tak jedině volitSPD Okamuru. Bohužel žádná jiná strana nám nepomůže.To je Česká realita!!!Žádná jiná cesta pro nás není.

  OdpovědětVymazat
 8. Nevím opravdu, proč by ve školách měly být bufety. Ať jsou přes ulici, a tam si může každý koupit, co chce. Je sice pravda, že chlemtání kokakoly a cpaní se čokoládou není zdraví příliš prospěšné, ale to musejí řešit rodiče, a ne stát. Stát ať se stará, aby měly děti na obědy v jídelně pomocí rodinám, které se ocitly v nouzi. Jakkoli jsem příznivcem zdravého stravování, toto řešení, které se tady předvádí, ukrajuje rodičům další díl odpovědnosti. Za chvíli budou muset ploditelé předstupovat před komisi, jestli si vůbec nějaké dítě budou smět pořídit. Nevím, proč se někdo nahoře nedokáže smířit s tím, že jsme každý jiný a jinak taky vypadá každá rodina - některá hůř, některá líp. Takové těsnání do stejné svěrací kazajky si nedovolili ani komunisti. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
 9. Stát už pomalu neumí nic než okrádet a zakazovat. Ne aby dětem nabídl lepší svačiny než mají dosud. Děda.

  OdpovědětVymazat
 10. Dědové, dědové... Vůbec nevíte jak to dneska ve školách funguje. Do školy jsem si svačiny nosil podotýkám. Kolem 8.9. třídy nám tam začli lifrovat automaty na fruka a před školou byla postavena budka, kde se prodávaly sladkosti. Po čem myslíte, že sáhly mladší děti (některé dokonce vyhazovaly svačiny od rodičů).
  Dnes mám své děti a chtěl bych, aby šla škola příkladem a ne výplachem.
  Jen na okraj-znám děti, kterým doktor nařídil pohyb a zakázal se stravovat ze školních automatů a trafik.... (samozřejmě jde také o výchovu)
  Vím také o školních jídelnách (nejedná se o velkoměsta), které se dětem snaží nabídnout vyváženou stravu.

  OdpovědětVymazat
 11. Je dobře, že se na Nové republice začínají objevovat i články z jiného spektra názorů. Není těžké přesvědčovat přesvědčené. Takhle si aspoň čtenáři NR můžou udělat obrázek, co je slavný pan Okamura za lobbistu potravinářského průmyslu.
  Milí lamentovači, napřed si o výživě něco přečtěte. Ano, dám si kokakolu. Ne, netajím před svojí dcerkou existenci čokolády a bonbonů, jako někteří biomagoři. Ale nechci, aby na moje dítě každých 45 minut útočil automat na nějaké sladké tyčinky a limonádu. Ostatně soudím, že by měla být všeobecně zakázána reklama cílená na děti, tak, jak je tomu ve Skandinávii.
  A opakuji, než tady začnete prskat, buď si něco seriozního o potravinářství dohledejte (třeba jistý Uhnák o tom píše zasvěceně), nebo se aspoň běžte do nejbližší školy podívat, jak vypadá "volnotržní hospodářství" v praxi. Abyste věděli, tak ta praxe zahrnuje soutěže pro školní hospodářky, kdo odebere víc instantní bramborové kaše. Nejen automaty na sladké tyčinky.
  Lidé, hledejte si informace.

  OdpovědětVymazat