Reklama

čtvrtek 26. ledna 2017

Dodrží Donald Trump své sliby v otázce Sýrie? / Does Donald Trump keep his promises on Syria?


Anna Jaunger
26. 1. 2017       (zasláno rdakci autorkou)
Před týdnem se Donald Trump oficiálně stal 45. prezidentem Spojených států. V současné době se od něj hodně očekává, zejména v otázce Sýrie.  Trump je podle odborníků schopen změnit a zlepšit současnou politiku USA na Středním východě, navzdory obrovskému tlaku ze strany svých protivníků. Je třeba zmínit, že až dosud Donald Trump nepopřel některý ze svých volebních slibů, a mezinárodní společenství má důvod se domnívat, že jeho politika bude právě taková, jak slíbil.

Podle The New York Times se nový prezident USA chystá podepsat příkaz umožňující vytvoření "bezpečných zón" pro civilní obyvatelstvo v Sýrii. Příkaz rovněž předpokládá stodvacetidenní zákaz  vstupu uprchlíků do Spojených států, během něhož Spojené státy přehodnotí proces jejich prověření. Tato opatření byla přijata k zajištění bezpečnosti ve Spojených státech, a proto, aby zabránla šíření teroristů po celém světě. Pokud jde o takzvané "bezpečné zóny", není jasné, jak by měla fungovat. Je známo, že prezident Trump již nařídil Pentagonu a Ministerstvu zahraničí vytvoření několika těchto "bezpečných zón". To by mohlo být považováno za Trumpův první krok ke změně v americkém přístupu k syrské krizi.

Kromě toho ve svém prvním volebním rozhovoru pro The Wall Street Journal Trump řekl otevřeně, že se Spojené státy zaměří zejména na boj proti teroristům, ne proti Asadovi. Donald Trump má také v úmyslu zvýšit úroveň spolupráce se spojenci Sýrie ke společnému hledání cest k řešení syrské krize.
Záměry prezidenta Trumpa potvrzuje nedávné prohlášení velitele amerických sil v Iráku a Sýrii, Genpor. Stephena Townsenda. Ten řekl CNN, že by nová administrativa USA měla najít politické řešení syrského konfliktu co nejdříve a přerušit nepřátelství v regionu. Na druhé straně, americké Ministerstvo zahraničí potvrdilo, že nová vláda je připravena spolupracovat s těmi, kteří skutečně vynakládají nemalé úsilí k skutečnému urovnání situace v Sýrii.

Pokud Donald Trump bude plnit své volební sliby, bude Washington moci vyvinout úsilí k ukončení syrského konfliktu. Ale je nutné změnit směr politiky USA na Středním východě.

Does Donald Trump keep his promises on Syria?

A week ago Donald Trump officially became the 45th President of the United States. Nowadays much is expected of him, in particular the Syrian issue. According to experts, Trump, in spite of the enormous pressure of his opponents, is able to change and improve the current U.S. Middle East policy. It also should be mentioned that until now Donald Trump hasn't refused any of his election promises, and the international community has reasons to suppose that his policy will be exactly what he has promised.

According to The New York Times, new U.S. President is planning to sign an order enabling establishing “safe zones” for civilians in Syria. The order also envisages 120-day ban on refugees entering United States, during which the United States will reconsider the process of verification. Such measures are taken to provide security in the United States and prevent terrorists from spreading all over the world. As for the so-called “safe zones”, it is not clear how they will be implemented yet. It is known that President Trump has already ordered the Pentagon and State Department to develop a series of these “safe zones”. This might be considered as Trump's first step towards change in U.S. approach in the Syrian crisis.

In addition, in his first election interview to The Wall Street Journal Trump said openly that the United States to focus its main efforts at fighting against terrorists, not against Assad. Donald Trump also intends to increase the level of cooperation with Syria's allies for a joint search for ways to resolve the Syrian crisis.
President Trump's intentions are confirmed by the recent statement of commander of U.S. forces in Iraq and Syria, Lt. Gen. Stephen Townsend. He told CNN that new U.S. administration should find a political solution to the Syrian conflict as soon as possible to cease hostilities in the region. In turn, U.S. Department of State confirmed that new administration is ready to cooperate with those who are really making great efforts for a real settlement of the situation in Syria.

If Donald Trump fulfills his election promises, Washington will be able to join the efforts to cease the Syrian conflict. But it is necessary for him to change the vector of the U.S. Middle East policy.

15 komentářů :

 1. Okamžitě je objektivně potřeba zaútočit proti rozpínavosti a dominanci Ruska v Sýrii a to prosazením bezletových zón nad územími povstalců,respektive nad územími ovládanými syrskou opozicí a to válečnými prostředky. Myslím si,že není vhodné jakkoliv podporovat a ani jakkoliv spolupracovat se zrádcem a to i naprosto obecně a považuji za takového a doslova za takového stoprocentního zrádce, nynější Turecko. Doporučuji přehodnotit vaše západní vztahy s trvalým a "nezlomným" nepřítelem vaší Evroamerické civilizace,kterým je Írán. "S ohněm musíte bojovat ohněm",jak veřejně a vlastně i oficiálně podle jeho činů ve funkci prezidenta USA ,tvrdí Trump a jsem rád,že se nyní na toto jeho pojímání světa mohu "odvolat",z důvodu mého většího bezpečí před blbci a slabochy typu Obama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To chcete povedat,ze usa ma plne pravo sa v Syrii rozpinat uz 6 rokov !?Usa,urcite nebudu diktovat nejaku bezletovu zonu v Syrii...po 1 roku je vidiet vysledok a teraz by RF prerusila svoje akcie?To by bola prehra RF,ktora je v Syrii legalne.Ste ozaj najivny !

   Smazat
  2. RF není v Sýrii legálně a uznal to nedávno i veřejně ministr zahraničí RF Lavrov tím,že konstatoval,že bez přímého válečného zásahu RF v Sýrii by Asad a jeho armáda do dvou až třech týdnů válečně plně a definitivně prohrála se syrskou opozicí. Pokud jde o nějaké právo v Sýrii,která už roky naprosto neexistuje,respektive ne ta,která byla právním-mezinárodněprávním subjektem dříve,před válečným konfliktem, pak jde o právo lidu Sýrie na život a tímto lidem jsou především příslušníci syrské opozice,které ještě před několika týdny RF oficiálně označovala i pojímala jako teroristy a usilovně válečně likvidovala. To se týká ale i syrských Kurdů,kteří ovšem nezpochybnitelně mají i právo národa na sebeurčení a na sebeobranu,zaručené Chartou OSN a kteří už nyní existují jako vlastní a nezávislý stát i se svou vlastní a mimochodem nejvíce válečně úspěšnou a vítěznou armádou v Sýrii.

   Smazat
  3. k 20:06
   Tak velký nástup pacientů z Bohnic jsem nečekal
   Václav

   Smazat
  4. Neuhodl. Obě slova špatně.

   Smazat
 2. Najivny trumpeta,Trump si mysli,ze RF preda svoju bezpecnost
  za zrusenie sankcii,taka chyba sa uz nebude opakovat,ako za Jelcina.Samozrejme,ze Krym je uzavreta zalezitost a s ukrajinou sa este ukaze.

  OdpovědětSmazat
 3. 19:46
  odebeřte se do nejbližší psychiatrické léčebny!!!
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Připusťte možnost,že ještě existují muži,kteří se postaví nepříteli na odpor,protože o útoku nyní nelze mluvit.

   Smazat
 4. Nebavte se s člověkem,který používá slova,aniž
  by znal jejich význam.20:06 neví,co je legální.
  Ale má plus v tom,že nepoužívá nadávky na místo
  argumentů.Pro jeho poučení platí jen argument,že
  vláda Asada byla zvolen občany Sýrie a až po
  delší době začaly nepokoje,vyvolané ze zahraničí.
  Proto je Asad pořád legálně zvoleným prezidentem
  a RF je tam na jeho žádost.Právě proto,aby nebyl
  jeho osud stejný jako Káddáffího.Dotyčný by si
  měl nejdřív utřídit pojmy a pak diskutovat.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bude ještě moc těžká práce,vysvětlovat Vám všechno,pokud Vám chybí i základy,směji se.

   Smazat
  2. 22:09 ty se furt jen smejes a cinkas rolnickama, sasku

   Smazat
  3. Asi Ti zvoní v uších,pravda se nedá ignorovat.

   Smazat
  4. 0:34 havloprase, zachrochtej

   Smazat
 5. ti magori , co pisu ze RF je v Syrii nelegalne si snad myslia, ze vsetci ludia su ronaki magori ako oni. nechapu ,ze uz priemerne inteligentny clovek sa neda zblbnut par hlupimi, primitivnymi hlaskami k clanku...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.