Reklama

.

.

neděle 15. ledna 2017

Drobnůstka pro odlehčení k nedělní kávičce


15. 1. 2017, Hillary Clinton, Angela Merkel a Theresa May vystoupily společně v novoročním pořadu ruské televize. Parodie.


Titulky z mluveného slova: Ďouba a NV


Rozšiřující učivo:

Političky si notují na melodii písničky z filmu SSSR "Moje ulice" (1970). Písnička "Ромашки спрятались..." (Kopretiny se skryly), druhý název "Зачем вы девушки..." (Pročpak vy děvčata...). Hudba: Evgenij Ptičkin, text: Igor Šaferan

Ukázka třeba zde v provedení souboru "Soprano 10":


15 komentářů :

 1. Ten Merkel se povedl nejlépe.

  OdpovědětVymazat
 2. Jenom kdyby v ČT šla podobná parodie na Putina a jeho partu.Toho kvičení na NR...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Parodie na Putina a jeho partu jde v ČT nepřetržitě už mnoho let, pozorněji se dívejte, ale pravda, už to přestalo být zábavné. Vtip se vyčerpal. To kdyby v ČT odvysílali o Putinovi něco pozitivního, to by nás zaskočili a možná bychom i zakvičeli.

   Vymazat
  2. Pane Ďoubalíku pravdu nemáte.I v ČT není všecho negativní jak píšete.ČT bere info i od ruských zdrojů a paradoxně právě zde na NR jsou tyto informace překrouceny komenty zdejších zaslepenců.Např.nehoda Alexandrovců a pod.Jen se ptám komu takové konspirace slouží a proč admin takové desinformace toleruje?

   Vymazat
  3. No jo. A ta druhá by se skvěle bavila, není to snad pravda? Protože doteď jsem 25 let neviděl nic jiného, než cílené zesměšňování politických oponentů. Na mě už moc dětinské, ale vyvolává pocit zadostučinění.
   Je jedno jaká strana má momentálně radost, druhá jde prasknout.
   Základní problém je, že musíme žít na jedné planetě, což už také nemusí být až tak pravda.

   V USA jsou parodie na "nenáviděnené" vysílány od vzniku rádia. Zesměšňování a sarkasmus, stejně jako u nás, lze přímo označit jako "národní kutura". Jen jejich cíl se mění. Tak čemu se divíš.

   Ta Merkel byla fakt povedená.

   Vymazat
  4. Jo, jo, v ČT by to bylo fajn, jen kdyby nejeli podle notiček z Bruselu.

   Vymazat
 3. Pro bezejmenné 17:27 - Znáte přísloví "Výjimka potvrzuje pravidlo"? To by tak asi nejlépe pasovalo na ČT. Ale pravdu máte v jednom, že já nejsem nejlepším posuzovatelem ČT, protože jsem ji pustil v loňském roce asi 5x, letos raději ani jednou, o její objektivitě se však všude vrší romány (byla vypracována i zpráva, možná znáte). O NR máte asi zkreslené představy (podle sebe soudím tebe?), není žádný "admin", který by něco toleroval a něco ne. Každý z redaktorů podle svého uvážení vybírá, sepisuje, publikuje. Něco se povede více, něco méně. Někdy si s kolegy napíšeme, že "tohle bylo na hraně" a "na tohle si dej pozor", ale to je tak vše. Inu: svoboda slova a názoru v přímém přenosu! Už se s tím jednou smiřte.

  OdpovědětVymazat
 4. Ti nejdrzejší a nejhloupější vždy píší pouze jako
  anonym.Oni se bojí reakce jejich okolí,když by se
  prozradila jejich politická orientace.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Petře, částečně to tak je, ale již mi mnoho slušných lidí napsalo email, ve kterém vysvětlují důvody, proč se nepodepisují. Docela je chápu. To téma je složité a asi ho teď víc nepitvejme.

   Vymazat
  2. Petr Majevský je skutečné jméno?A co adresa? Vdobě PC podvodníků je opatrnost namístě a i falešných PC adres se dá nasekat co hrdlo ráčí.Anonym,nebo Majevský má stejnou cenu jako prd osla

   Vymazat
  3. Možná si nerozumíme! Pokud sem někdo píše častěji, je slušnost použít nick. To není o slídění po někom. Jde o kontinuitu v debatě. Proč si nedat trvalý nebo jednodenní znak, dokonce i jen ve vláknu? To je tak složité? Je jasné, že mé jméno nebo "Petr Majevský" může být falešné. Proč tedy pod článkem nemohou být falešné iniciály? Nechápu. Tolik trollů a trotlů zde snad není!

   Vymazat
  4. Plný souhlas! Jde o přehlednost diskuse. Ale některým jde právě o její nepřehlednost, nejlépe rozbití, naplnění nesmyslnostmi... Chápu znechucené čtenáře. Berme to tak, že jsme první internetová generace světa a teprve se učíme. Snad již brzy se podaří technickými prostředky maličko diskusi kultivovat, mít kouzelné hůlky, uděláme to hned.

   Vymazat
 5. Pane Ďoubalíku,ČT není svatá a lže se všude i na NR.Pěšky,nebo za koněm,toje oč tu jde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro bezpohlavní 17:58 - nepochopil jsem vás. Rozveďte prosím. Pokud narazíte na lež na NR, pište a buďte konkrétní, argumentujte, dokládejte. Uvědomte si současně, že NR předkládá i články převzaté, které slouží pro doplnění informací, pro poskytnutí dalšího úhlu pohledu. Právě proto, abyste si vy, čtenáři, mohli vytvořit VÁŠ finální názor. S pravdou je to složité. Když jsem před chvílí viděl Joe Bidena, kterak byl dojat při ocenění Obamou, přemýšlel jsem:
   -podlehl atmosféře obřadu?
   -je tak dobrý herec?
   -opravdu je tak přesvědčen, že bojoval a Barackem za dobro světa?
   Výsledek: mnohé z toho, co je pro Bidena pravda, bude pro mne lež a naopak. A pro nás tedy nezbývá, než se co nejlépe orientovat. Nalézt ve své hlavě citový kompas, který vychyluje střelku k těm, kterým spíše věřit.

   Vymazat
 6. pane Ďoubalíku,vykašlete se na to,scénka byla skvělá a zpěvačka s doprovodem úžasná,udělal jste mně radost,nemám možnost sledovat ruské písně a moc je miluji

  OdpovědětVymazat