Reklama

.

.

úterý 10. ledna 2017

Dubajský emír zuří: Byli jsme v Sýrii blízko vítězství, ale Turecko zradilo

Muhammad ibn Rašíd Al Maktúm
Geo
10. 1. 2017 Eurasia24

Jestliže Vladimir Putin po sestřelu ruského bombardéru čelil výtkám za to, že nezareagoval „dostatečně tvrdě“ a posléze přistoupil na usmíření s Tureckem, jeho kritici by nyní měli zbystřit: z Perského zálivu přišla další zpráva signalizující paniku tamních despotických monarchií.Známy jsou těžké problémy Saúdské Arábie – deficitní ekonomika, sociální a etnické pnutí a především vojenská katastrofa v podobě prakticky prohrané války s jemenskými „sandálovými“ bojovníky (zde je čerstvý záznam jejich dalšího úspěšného přepadu a zničení kolony moderních saúdskoarabských vozidel).


Nyní přichází nervozita ze země, která dosud jakoby stála stranou – Spojených arabských emirátů (SAE). Jak informoval server EurAsia Daily, premiér a viceprezident SAE a emír Dubaje Muhammad ibn Rašíd Al Maktúm obvinil Turecko ze „zrady zájmů arabských republik regionu“.

Podle jeho slov Turecko „napříč veškerou současnou historií zradilo členy Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu (GCC) a Ligy arabských států (LAS), což má své kořeny ještě v časech Osmanské říše“.

Skutečný důvod emírovy zloby se však skrývá v jiné části jeho prohlášení, zveřejněném blízkovýchodními médii: Liga arabských států podle něj udělala chybu, když Turecku důvěřovala v syrské krizi, kdy se nedávná třístranná dohoda Ruska, Turecka a Íránu k řešení syrského konfliktu stala příkladem zrádcovství Ankary.

A také už nepokrytě přiznal roli arabských monarchií v syrském konfliktu:
SAE a další arabské země, které byly blízko vítězství v Sýrii, utrpěly nezdar kvůli Turecku“.


11 komentářů :

 1. Ještě by Emír mohl prozradit,kdo sestřelil Ruskou stíhačku.Určitě to Turci nebyly,jen je bylo potřeba do toho zatáhnout.

  OdpovědětVymazat
 2. Co to je Dubaj ? To je ta země, kde za pár let nebude už ani kapka ropy, ale zato hojné množství písečných zrnek kam oko dohlédne ? A milióny nedočkavých turistů ze světa bude zachraňovat ekonomiku této země, do které budou létat, aby si ten písek z krásných hotelových komplexů důkladně prohlédli pěkně zhora ? Tak tomu se říká "myš, která řvala".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SAE investuje do toho co jí zaručí splácení svých dluhů u západních bank. Podporují vše co jim zaručí nestabilitu v turistických oblastech konkurentů. Musí být schopní platit za spousty těch nejluxusnějších hotelů, mrakodrapů, umělých ostrovů nebo například za 142 kusů letadýlek A380 bratru za více než 68 miliard dolarů. Platební neschopnost to by věřitele náramně namíchlo a moc by se zlobili. Bankéř může odpustit lecos i co se cizích životů týká, ale pokud se mu šáhne na peníze, tam končí veškerá sranda.

   Vymazat
 3. Jak říká Tereza Spencerová, například Syřané nebo Íránci mají na tyto rychle zbohatlé arabské monarchie, které se dlouho topily v penězích a vyhazovaly je za hovadiny hrstmi, ten názor, že po objevení ropy přesedly z velbloudů rovnou do mercedesů a až dojde ropa, vyskočí si zase na velbloudy a budou brázdit poušť jako kdysi. Žádná evoluce nenastala, svými metodami se motají pořád ve středověku, jen rekvizity mají modernější a dražší. Sdílím tento názor. A podobně jako Američané zneužívají svůj nadbytek k nekalému vměšování do záležitostí regionu. Sýrie se nepovedla, v Jemenu se nedaří, celkem fiasko a k tomu peněz z ropy ubývá. No daly se na špatnou cestu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi nevědí, že vede kolem šibenice. (Babička z pohádky Byl jedenou jeden král.)

   Vymazat
  2. 17.57 I vědí, moc dobře vědí. Proto si přece zrušili trest smrti...

   Vymazat
 4. No to je na mašli, emíre! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Dobře SAE tak, naprostý souhlas s názorem T. Spencerové.

  OdpovědětVymazat
 6. Neurážejte emíra!Při pokračující islamizaci naší
  Evropy tady budou vládnout.Mohl by se mstít.
  Petr Majevský
  Zase ruská propaganda!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ono to je jedno jestli ropa je nebo ne protoze je to akorat zpomali ale nezastavi.
   krestanstvi , kolonialismus,fasismus ,rasismus vse pochazi od zido arabskych satanistu . multikulti ,rasove michani . 50% arabu pochazi z incestu a jsou to cigosi kteri potrebuji ziskat novu krev proto to michani ,stejne jako degenarti zidi chteji nas smichat a nechat zdegenerovat spousta zapadnich politiku to verejne pronasely protoze to jsou opet zidi . v anglii uz vladnout od 17 stoleti kdyz pozabijeli kralovskou rodinu a.... jsou na oko nami ale... vymrdat je z evropy zpatky odkud prisli , udelat dna testy a at mazou ..bohuzel uz vznikl izrael a syrie mela byt plan velkeho izraele pri niz turecko melo zarvat...ejhle erdoganovi to doslo ze ma li prezit musi jit s temi co cti zivot - rusko a slovani .
   ale sposte dementu to nikdy nedojde ze pane anonym

   Vymazat
 7. Ať jím vše jejích černé zlato bouchne pod nohama!

  OdpovědětVymazat