Reklama

.

.

pondělí 16. ledna 2017

Európa má peniaze, no nie pre Ukrajinu

16. 1. 2016  Hlavné správy

Ruský ekonóm a analytik Dmitrij Perlin sa na portáli politexpert venoval ekonomickým problémom Ukrajiny


Čím horšie je na Ukrajine, tým viacej sa v Kyjeve a aj ďalších mestách Ukrajiny ozývajú hlasy tých, čo tvrdia – že obyvatelia a krajina strácajú svoju životnú úroveň a Európa je povinná splniť svoje sľuby Ukrajincom.

Momentálni ukrajinskí politici si však zo zníženia životnej úrovne Ukrajincov ťažkú hlavu nerobia. Nasľubovali im raj na zemi, svoje sľuby nesplnili, to však nič nemení na skutočnosti, že sa budú vlády na Ukrajine držať až do posledného Ukrajinca.

Ruský ekonóm a analytik Dmitrij Perlin sa na portáli Politexpert zaoberal starosťami a problémami Ukrajincov. Tí momentálne znova prekvapili, keď oznámili, že Európa je povinná zaplatiť im za to, že zaviedli na príkaz Európy sankcie voči Rusku. Výsledkom sankcií bol prepad ukrajinského priemyslu a poľnohospodárstva, takže podľa Ukrajincov je Brusel povinný kompenzovať Ukrajine vzniknuté škody.

Ruský ekonóm a analytik Dmitrij Perlin

“Európska únia nemá problém s peniazmi. Vidieť to na príklade Moldavska. V prezidentských voľbách tam zvíťazil Dodon, ktorý deklaruje proruský vektor v zahraničnej politike. Chystá sa na oficiálnu návštevu do Moskvy. Brusel však nechce, aby sa Moldavsko vzdialilo a priblížilo k Moskve, takže EÚ predložila Dodonovi zaujímavý finančný návrh. Poskytne mu 100 miliónov Euro na reformy. Brusel je ochotný kúpiť Dodona a oslabiť jeho smerovanie k Moskve” tvrdí Perlin.

Situácia s Moldavskom demonštruje, že dnes EÚ bude žiaľ aj naďalej podporovať rusofóbne smerovanie. Keďže Ukrajina aj bez peňazí bude pokračovať v protiruskej politike, tak im EÚ necíti potrebu dávať peniaze a sústredí sa na iné “fronty”. Navyše ukrajinskí oligarchovia nerobia žiadne reformy, ale získané peniaze rozkradnú. “Európa má dostatok peňazí, nie však pre Ukrajinu”, tvrdí ruský ekonóm.

“Ukrajinskí oligarchovia sa budú v najbližšícfh mesiacoch aj naďalej oháňať proeurópskou rétorikou a démonizovať Rusko. Touto rétorikou a démonizovaním Ruska ukrajinskí oligarchovia kryjú obrovské rozkrádanie Ukrajiny. A ukrajinskí politici budú Ukrajinu rozkrádať až dovtedy, kým nepríde ich politický koniec, alebo kým sa neskončí politika jednopolárneho sveta. Druhý scenár – koniec jednopolárneho sveta je podľa môjho názoru pravdepodobnejší. Brexit, víťazstvo Trumpa, prezidentské voľby vo Francúzsku prinesú so sebou zmenu globálnej koncepcie riadenia a tá zasiahne aj Ukrajinu, bez ohľadu na to, či sa to ukrajinským politikom bude páčiť, alebo nebude,” podčiarkol Perlin.

“Čo sa týka kyjevského režimu, tak jeho predstavitelia sa budú držať moci zubami-nechtami a až do posledného Ukrajinca. Neváhali s americkým zvolením rozpútať vojnu na východe Ukrajiny, nebudú váhať kvôli svojej záchrane ani s rozpútaním vojny v iných oblastiach Ukrajiny, ktoré vyjadria svoju vôľu zbaviť sa kyjevských politikov” konštatoval ruský analytik.


- - -

11 komentářů :

 1. Evropa vehnala Ukrajinu tam,kde teď je a odkud se jen tak nedostane,okradla ji spolu se sionistickými šejdíři z USA a Izraele a Švýcarska a nechá ji zdevastovanou ekonomicky i morálně vlastnímu osudu...
  Prachy občanů EU bude nyní vrážet do imigrantů,aby z EU bylo to samé slzavé údolí a nasraní rozhádaní hlupci,jako na UA,s odkazem,že za všechno může Rus a proto se musí vyrazit mu dát "co proto"...

  OdpovědětVymazat
 2. K prvnímu odstavci: to rozvrácení Ukrajiny bylo ale přece jednoznačným cílem USA, které fungují podle hesla "rozděl a panuj". Vždyť dokázaly rozeštvat za pár let nejenom územní celky, ale dokonce i členy rodin! Je tam situace, že se bude mydlit každý s každým.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,dělala na tom ničení Evropa už před 150 lety a USA se k ní jen před pár desetiletími přidaly....Ukrajina není problém posledních 3 let.

   Vymazat
  2. Objevila se celkem spolehliva informace ,ze Ukrajinska vlada odmitla kupovat rusky /nepratelsky/ plyn za asi 198 dolaru. Kupuje plyn pratelsky za 23o dolaru z EU..
   Dotaz na ministerstvo /to nove/ pravdy. Mohlo by zistit pravdu a uverejnit /pouze pravdu/ , Kdo zamestanava sirici se troly v cele CR a kolik jim plati honorare. Troly pak vyjmenovat a upozornit je na cinnost noveho ministerstva nejvyssi pravdivosti.
   Verejne pak vyhlasit vsechny povinosti /pouze fakta/ cinnosti ministerstva a ukazat a zduvodnit na faktech existenci , ktera nebude zrejme zdarma. Platy novych zamestnancu a jejich kvalifikace je vitana pro nasi informaci. Miru Zdar a Demokracii se meze nekladou.

   Vymazat
 3. Ono je vždycky lepší něco rozorat a rozeštvat, než uklidnit, napravit, dát do pořádku. Navíc tzv. j-elity v EU toho druhého ani nejsou schopné, protože na tato místa jsou dosazováni pouze lidé 4. a nižší kategorie. Ukrajiny je mi líto, ale budou si tam lidé muset udělat pořádek sami, ne se nechat vodit za nos a čekat na spasitele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé je, že se v ukrajinském požadavku doslovně opakuje Janukovičova argumentace z roku 2013, Janukovič přesně vysvětlil a na číslech ukazoval, proč nelze věřit ve spolupráci s Evropou, která nedovolí ani rovnocenný obchod, a nelze se vzdát vzájemného obchodu se SNS. Oba kroky Ukrajina udělala, přestože důsledky byly předem známy.

   Vymazat
  2. EU nevěřte! Ještě nějakou dobu to potrvá, ale Pravda zvítězí! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Vymazat
 4. Co je dosazováno do EU je vina voličů,kteří
  volí tzv.europoslance.Ti si za půlmilionový
  plat měsíčně už v pátek ráno jdou vybrat
  diety a jedou domů.Není pravdou,že to dělal
  jen Ransdorf,jak se nám snažili nakecat ti
  blbci z mainstreamu.Dělali to všichni.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 5. Biden srovnal cestu Ukrajiny k demokracii s letem na Měsíc :) Oni opravdu doletěli, nebo si dělá z Ukrajiny prču? :-)))

  https://cz.sputniknews.com/svet/201701164534337-biden-srovnani-cesta-ukrajina-demokracie-let-mesic/

  OdpovědětVymazat
 6. V 18 hodin jsem zahlédl na Kino svět snímek kde stál vedle Stalina Chruščev. On se v SSSR podílel na všech rozhodnutích . Je smutné že si Ukrajinci nevšimly jak to dopadlo u nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18,53
   Ale všimli. Alespoň někteří určitě. Takový Porošenko, Kolomojský a někteří další si všimli. Jako vzor jim mohl sloužit Bakala, Krejčíř, ale do jisté míry i Babiš.
   Mimochodem, v mnoha aspektech nás Ukrajinci předběhli. Tam, kde jsou dnes oni, budeme my v horizontu několika málo let. Kvantitativní uvolňování nelze provádět donekonečna a až jednou narazí na své meze, pěkně se to všechno posere.
   Jediné, co je mi mírnou útěchou je skutečnost, že ten pád bude bolet úměrně výšce, ze které na tu hubu spadnem. Tak že nás to bude bolet o něco méně, než třeba Němce, ale o dost více, než zmíněné Ukrajince.
   Vzpomeňte si za nedlouho na tato slova.

   Vymazat