Reklama

pondělí 23. ledna 2017

Expert na EU odhaluje, proč evropské instituce nedokáží řešit krizi s uprchlíky a dodává: Klaus měl pravdu s eurem i Lisabonskou smlouvouJiří Malý v rozhovoru, ředitel Institutu evropské integrace

23.1. 2017   Parlamentní listy,část
 Systém Evropské unie je nastavený tak, aby fungoval, když je dobře. Na případy, jako migrační krize, není připraven vůbec.  Podle něj daly dějiny Václavu Klausovi za pravdu, jak v otázce nemožnosti těsnější integrace států, tak v projektu měny euro. Zásadní problém tkví podle experta na Evropskou unii už v jejích základech, které si nekladou za cíl pomoci svým členům, ale ještě více je propojit.
Stále se poslední dobou v souvislosti s imigrační i finanční krizí mluví o neschopnosti Evropské unie reagovat. Četla jsem váš několik let starý rozhovor, kde jste na toto nebezpečí poukazoval. Stalo se. Proč tomu tak je a kdo je za to zodpovědný?
Za prvé: základní problém Evropské unie je, že ona není postavena proto, aby řešila své vlastní nebo krize členských států. Je konstruována tak, aby upevňovala a utužovala integraci mezi státy. To je cíl číslo jedna bez ohledu na cokoliv. Když si přečtete zakládací smlouvu o Evropské unii, v prvním článku se píše, že členské státy zakládají mezi sebou Evropskou unii s cílem stále těsnější integrace a propojení národů Evropy. Tomu se musí podřizovat vše. Nejde jen o nějakou deklaraci. Evropské instituce se nedívají, jaké budou reálné dopady akcí, které navrhují. Hledí na to, aby obsahovaly právě další kroky k utužení integrace mezi členskými státy. To je základní problém této ideologie. Není pro praktické řešení problémů, jde o to naplnit vizi a ideologii těsnější integrace.
Můžeme to vidět na problému eurozóny. Na začátku roku dva tisíce deset, kdy začala dluhová krize v Řecku, byly v zásadě tři možnosti. Buď mohlo Řecko odejít z eurozóny a přijmout národní měnu, tedy zavést jinou, nebo mohli Řecku odpustit dluh a ponechat ho v eurozóně, a nebo - což byla varianta, kterou nakonec zvolili - muselo v eurozóně zůstat. Nebylo mu povoleno vystoupení a zároveň mu nebyl odpuštěn dluh, ale byla mu přiřknuta pomoc ostatních států eurozóny. Je to v souladu se smlouvou Evropské unie, která nepovoluje vystoupení. Necháme Řecko bez ohledu na důsledky, i když se tato situace řeší sedm let a nikdo nereaguje. Pokračování na PL

16 komentářů :

 1. Jaky reseni furt
  Nedat bezencum nic, ani euro, ani bydleni, ani vodu
  Zavrit je na dvur bez strechy a nechat shnit
  A vse do novin

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyřešíme si to sami - emigranty k tomu nepotřebujeme. Nechte si to pro sousedy na Floridě a nelezte na naše české servery. Naše problémy jsou naše problémy, a nevidíme rádi, když se nám do nich serou emigranti.

   Smazat
  2. 16:21 ty stekaku nevyresis nic
   Ale jak chces, je cas aby Trump prestal savat Cesku penize a vykopnul Cesko z NATO
   To zas bude Ceskeho zebrani
   Help us, send help
   A jine skemrani

   Smazat
  3. Nikdy nám američtí lotři peníze nedávali - strkali je jen podvraťákům typu Havel, aby to tady rozesrali, protože takové sociální vymoženosti a občanskou úroveň, úroveň zdravotnictví a vzdělanosti, nám celý svět záviděl. Amíci se mohli podělat závistí, jak se nám ta bábovička pěkně povedla - tak nám ji záviděli. Proto se to muselo rozesrat, a na to dávali peníze. O jakých jiných penězích tady žvaníš? A komu by je měl Trump dávat - naší vládě, aby tady měl dál svoje vycvičené šašky? Tak to jo, to by bylo možné, ale Trump o šašky nestojí. Nic tady financovat nebude - ani prasácké neziskovky. Ty help a send help - emigrante - přestaň už z nás dělat magory.

   Smazat
 2. Dříve "ušlechtilý(?) cíl" se změnil a to díky několika málo států, na sjednocenou Evropy. Tomu také odpovídají kroky, které "úředníci z EU podnikají. Tím mizí SUVERENITA A PRÁVA jednotlivých států!!! Tímto tempem za 15-20 let nebudou mít jednotlivé státy suverenně rozhodovat o svých cílech, ale budou MUSET pracovat na společné Evropě a to bez ohledu na své čím dál tím víc chudší obyvatele. Pokrytectví a uměle falešné statistiky to jen budou dokreslovat! Viz Česká republika! Průměrný výdělek - cca 27000, skutečnost - POLOVINA PRACUJÍCÍHO NÁRODA NEMÁ ani 15000!

  OdpovědětSmazat
 3. Jakých 15 - 20 let? Už teď o sobě žádný národ z bývalého východního bloku nerozhoduje ani náhodou.

  OdpovědětSmazat
 4. Že měl Klaus pravdu jste popírali už z proto,
  že jste ho měli zařazeného jako podvodníka s
  privatizací.Hlavní osoby byli Ježek,Dlouhý a
  Češka.Jenom proto většina jeho slovům nevěřila.
  Já jsem byl proti EU a tak jsem tato slova vítal.
  Jenom z tohoto důvodu jsem s ním souhlasil.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no, pro mě Klaus je nadále vrchní privatizační tunelář, který je zodpovědný za současnou velmi kvalitu průmyslu. Nebýt jedné slušné privatizace Škodovky, máme téměř nulu.

   Smazat
  2. Ono s tím Klausem je to jako s Babišem a to je jejich zlodějský a tunelářský čich. Oni spíš odhadnou ,že je na blízku škodná.

   Smazat
  3. Hlavne ZE TU SVOJI PRAVDU SI KLAUS TAKY PODEPSAL A NAS S NIM../Do Lisabonu s nami/.
   Kdyz se okrada zebrak.
   Potkal jsem kamaradfa kdysi a slovo dalo slovo a flaska zase flasku , az do noci. Pri nakupu jsme potkali zebrala a Venca vyndal z kapsy velkou hrst drobnych a zebraka obdaroval..Ten se viditelne radoval ..
   Druhej den rano jsme zase sli koupit a nejak se finance ztencily a zebrak byl opet na svem miste a uz dalky se smal.
   Venca na nej. Ukaz kolik mas penez a zebrak ukazal poslusne hrst minci , ktery mu Venca odebral.
   Kristepane Venco , rikam, ty si vokrad zebraka...
   Ale bylo jasny,ze to zebrak dostane po prechodne krizi zpet a nebo i vic...
   Krast ve velkem se ale viditelne nevyplaci.
   Britannie vokradala skoro vic nez pulku sveta..200-300 let.Kdyz prislo na valku s Napoleonem , kterou si vykoledovali nemeli ani na armadu. Ta zrala listi a kuru ve Spanelsku , kdyz prodali vojaci unformy, boty atd...
   Rotschild nabidl ze armadu bude zasobovat , vyplacet a sam zlato do Spanelska dopravi. Tim ,se Britannie zadluzila , asi navzdycky..V 1914 nemeli na vyrobu streliva a 1938 zase byli bez vyzbroje atd.Museli jim pomoci z USA.
   Jak je to mozny nevim. Jenom z Indie nakradli obrovske bohatstvi a z Ciny , z Tramtarie vsecko zlato a diamanty /jako v J.Afriky od 1903/, bylo odvezeno z protektoratu do Londyna...
   USA dela to same dodnes s podobnymi a mozna jeste horsimi vysledky...
   Vokrada taky svoji populaci a kdyz lide nemaji penize tak si nekoupi ....Tim se bezpecne zruinuji..
   Ale vokradat neprestanou...

   Smazat
 5. Integrace tlupy parazitů, vzájemně bojujících mezi sebou o moc, možná není. Pouze na počátku, než se ukáže, který z nich je nejsilnější a který dá ostatním parazitům pouze drobty se stolu (když ne rovnou do držky a se stolu jen velké ho...). Mezi parazity je možná pouze krutovláda nejsilnějšího parazita.
  Klaus jako parazit a příznivec parazitismu si dokázal spočítat, že mezi evropskými parazity bude slabý a nebude mít šanci na výhru. Proto byl od začátku proti hlubší evropské integraci.
  Klaus vždy byl, je a bude parazit vychcaný, který neparazitní většině zadělal na problémy. To, že Klaus dokázal reálně odhadnout síly českých parazitů, které vytvořil, z něho světce nečiní. Bohužel Evropa na parazitních základech skutečně nemá pro obyčejného člověka budoucnost. Evropa sere na neparazita, neparazit sere na Evropu (a slabý parazit také; nechce přijít o to,co si lopotně nakradl!!!)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen silný parazit chce sjednocenou Evropu v současné podobě, protože všechny slabé ekonomicky převálcuje. Žejo mutti? Žejo globalisti?

   Smazat
 6. Tady je jeden velkej fakt , ze Rusko , Cina a dalsi zeme potrebuji stale mene od USA a EU....Oboji se snazive dosankcuji do krachu. Ovsem pod vedenim Trumpa.
  Protoze nejen Cina ale cela Asie hned cokoliv noveho okopiruje /nekdy i zlepsi/ , ale urcite zlevni , /vyjma narovnavani bananu a okurek/, problem zvysovani Trumpovych tarifu /cla/ na dovoz zbozi zpusobi stale vetsi orientaci na udesne miliardy populace Cinanu, Indu, Indonesanu , rusu atd. , kteri potrebuji vse, nastane obrovsky vyvoj hospodarsky..kdyz dostanou moznost si vydelat.
  To muze byt reseni ...
  Kdo si asi vice koupi. Chudi v Asii , nebo ti v EU/USA kteri maji vse, mimo veci denni potreby...
  Zbrojeni /a kvalitnejsi a levnejsi/ stale ve vetsi mire poskytuji rusove.
  Jestli nekdy Trump pochopi opravdovou a neresitelnou situaci a vyvoj USA , tak bude zachvacen stejnou zurivosti jako ti pred nim.
  Bez naprosteho zhrouceni , bez zruseni obrovitych vlad a jejich uradu, nenasytnych a bezednych parazitu , bank a korporaci neni mozne dnes nic vyresit. Zoufalstvi a zisky je pak zenou do silenstvi valky...Reseni je aby vsichni kapri opustili rybnik a odevzdali vse jinym. To skoro nikdy nejde bez opravdove revoluce....
  /Na misto dosazeni novych , ale zase velmi opotrebovanych clenu vlad/....

  OdpovědětSmazat
 7. Domnívám se, že ekonomika podnikatelů se nechá přirovnat k autodopravě, kde množství individuálních subjektů řídí své různé automobily. A protože ruch je to veliký a auta jsou různě rychlá, různě veliká a různě těžká, a silnice jsou různě široké a různě nosné a pod., existuje něco jako dopravní policie, dopravní předpisy, dopravní značení. Pokud různá cla a omezení přirovnáme k dopravnímu značení, pak to není nic proti ničemu a může to jen prospět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud by to tak nebylo (viz. Hloupé volnotržní náboženství) pak by "vítězy dopravy se šancí někam dojet" byly pouze tanky - v ekonomice nejsilnější paraziti. Proto volnotržní náboženství je ideologie nejsilnějších parazitů a nikoli "spravedlivá" soutěž. "Soutěžilové" jsou další subnáboženskou sektou ekonomiky.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.