Reklama

neděle 29. ledna 2017

Gazdík přepřahá do jiného kočáru, ale je s tím problém.


Jiří Baťa
29. 1. 2017
Pan Petr Gazdík (t.č. STAN) je politik za všechny prachy, ale také pěkný „vychcánek“! Ještě než se „přisál“ k cecíku TOP 09 tvrdil, že jsou nejbohatší stranou či hnutím v republice. Vím to z vlastních zkušeností, protože když jsme spolu se svým kolegou s panem Gazdíkem jednali o malé finanční podpoře pro naši neziskovku, byl plný ochoty nám nějakou tou tisícovkou přispět, což doplnil vychloubačnými slovy „my máme nejvíc peněz, jsme nejbohatší ze všech“! Na důkaz těchto velkodušných slov jsme od něj obdrželi …kulové, dokonce i s přehazovačkou! Krátce na to se úspěšně spojil, resp. spojili STAN s TOP 09, protože pan Gazdík umně vycítil, že TOP 09 s Karlem Schwarzenbergem je terno a nabídl sebe a STAN ke spolupráci. Vedení TOP 09 v případě propojení se STAN vycítilo možnost významného posílení volebních preferencí a tak následovala dohoda, že oba subjekty půjdou do voleb jako politický konglomerát TOP 09 a STAN. Dílo se podařilo, cíle bylo dosaženo, TOP 09/STAN ve volbách uspěly a pan Gazdík se mohl spokojeně vézt na vlně popularity K. Schwarzenberga, M. Kalouska, Hegera a dalších s jejich působením v koaliční vládě P. Nečase.

Jenže demisí Nečasovy vlády skončily i dobré časy TOP 09 a propad strany se ještě umocnil odstoupením K. Schwarzenberga z pozice předsedy. Následné paběrkování a kolísání popularity TOP 09 na hraně volitelnosti nezabránil ani M. Kalousek od kterého se očekávalo, že stranu ukočíruje stejně dobře, jako za předsednictví Karla Schwarzenberga. Snaha byla, ale výsledky se nedostavily, vyhlídky pro TOP 09 nebyly nejlepší strana se nadále pohybovala na hranici volitelnosti. Volby do parlamentu se kvapem blíží a pan Gazdík seznal, že s Topkou není radno riskovat a tak se rozhodl, že se vnutí stát se spolujezdcem v lidoveckém kočáře, ve kterém má podobné šance jako tomu bylo s TOP 09. Proto když pan Gazdík zjistil stav ohrožení, že s TOP 09 mu již pšenka dál nepokvete, zaměřil pozornost na KDU- ČSL, která se řekněme po úspěších ve volbách s velkým štěstím dostala až do vlády v koalici s ČSSD a ANO. To byl signál pro pana Gazdíka, aby se pokusil o přepřáhnutí STAN do jiného kočáru s jiným kočím a jiným spřežením s nadějí, že bude dostatek ovsa i obroku pro všechny.

Posílení resp. spojení KDU-ČSL se STAN resp. STAN s KDU-ČSL by mohlo být prospěšné oběma stranám,hlavně pak panu Gazdíkovi a jeho STAN. Podle současných průzkumů stranických preferencí, provedené CVVM ke dni 27. 1. 2017 je sice KDU-ČSL také na hranici volitelnosti s nějakými 4,5 % (podle STEM 5,%), zato STAN je v pozici naprostého debaklu s preferencemi cca 2,5 % (podle STEM dokonce jen 2%). Co to pro pana Gazdíka znamená je naprosto zřejmé: chce-li se v nejvyšší politice udržet, musí se s někým integrovat, lépe řečeno se k někomu přisát a nestoudně sosat-využívat větších předpokladů a nadějí na úspěch i ve volbách, protože individuálně by STAN byla odsouzena k volebnímu fiasku a skončila by v propadlišti dějin. Zatím se Gazdíkovi s TOP 09 podařilo vyšplhat až na místopředsedu Parlamentu ČR a s KDU-ČSL mu svítá naděje, že se v teple parlamentu může nejen ohřívat, ale dál kázat ty své pochybné názory, postoje a různé bludy a to vše za peníze, se kterými by už „jen jako“ předseda STAN pro potřeby své početné rodiny sotva vyšel.

Přes jistou „spřízněnost“ však oba subjekty už nyní mají zásadní problém když řeší, jak vytvořit jednotnou kandidátku, resp. pod jakou hlavičkou půjdou do voleb do Sněmovny. Nikdo nechce ustoupit, protože jak lidovci tak také STAN nechtějí přijít o svou značku. Bude tedy zajímavé, jak se „STANovci“ prosadí proti lidovcům, u kterých je stoletá značka už opravdu pojem. Ovšem to je problém, který může zajímat jen je samotné a už méně ostatní občany.

Jiná věc jsou tzv. političtí „vychcánkové“, kteří byli, jsou a jistě i budou. Ať už v podobě přeběhlictví, odejítí z partaje a dál působící jako nezařazený, nebo od ranného mládí různými fígly po dvacet i více let setrvávají ve sněmovních lavicích, nebo přisátím se na jiný, pro ně výhodný politický subjekt jako např. právě zmíněný pan Gazdík a jeho STAN. Politická kultura, ale i etický kodex těchto prospěchářů je pro ně zřejmě cizí, v lepším případě krajně nežádoucí. Arogance, nadřazenost, bezohlednost, neodpovědnost, falešné jednání a honba za penězi, to jsou charakteristické znaky těchto lidí, kteří jdou za svým (hlavně finančním) cílem i (obrazně řečeno) přes mrtvoly. I když chtěj nechtěj, sami tak kdysi skončí.

24 komentářů :

 1. Jak je možné,že jsou lidé takoví tupci!Gazdík je už dávno politická mrtvola udržujcí se na hladině díky právě voličům,kteří nepřemýšlí a myslí si,že starostové se nechtějí napakovat.Opak je pravdou , být alespoň na krajích nebo okresech,do důchodu.Za ty prachy a kšefty to stojí za to!Nevolte KDU ČSL,ODS,TOP 09,ČSSD,ANO,pidimidi STAN.VOLTE SPD,SPO,ev.KSČM.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a kdyz reknu ze Cesi jsou hloupi kdyz voli gazdiky a jinou svoloc tak se ozve kvikot potrefenych husi
   Americani si zvolili pronarodniho America First Trumpa
   Hloupi cesi si voli Brusle, vlastizradce, ombudsmanky, gazdiky, lokajuji knizatum, plazi se pred havlem, kultuji
   Jasne ze ne uplne vsichni
   Ale vetsina zapecniku

   Ale rict se jim to nesmi

   AMERICANISMUS, NE GLOBALISMUS

   Odvazi si cesi aspon rict
   CECHY, NE GLOBALISMUS

   No asi ne, za tohle se v cesku, nemecku, francii a jinych tyranostatech zavira

   Nesmi se ani rict

   EVROPO PROBUD SE

   Smazat
  2. 18:51 ahoj honolulu

   Smazat
  3. Souhlasím;)

   Podporuji Trumpa, Brexit, mírovou Putinovu politiku, jsem rád, že na Krymu nezuří občanská válka tak jako v Novorusku a u nás doma pracuji a podporuji SPD Tomio Okamura :)

   Nastudujte si náš volební program a pokuste se tam najít něco, COKOLIV rasistického, xenofobního a nebo nedemokratického:)

   Pokud nenajdete, nebojte se , JSTE V POŘÁDKU :)

   Ono tam totiž NIKDY NIC TAKOVÉHO NEBYLO, NENÍ A NEBUDE :)

   Pouze Vám o nás LHALI, tak jako o BREXITU, Putinovi, Trupovi a Zemanovi :)

   http://spd.cz/programove-desatero-ktere-jsme-prijali-na-prave-skoncene-1-celostatni-konferenci-naseho-hnuti-svoboda-a-prima-demokracie-spd/

   Smazat
  4. Gazdík začal lézt lidovcům do "kadidla" už když podpořil Hermana v akci "medajle pro stréca" a účastí na trucoslavě.

   Smazat
  5. Gazdík svědomitě hledá cestu ke zvýšení svého osobního politického vlivu a předpokladů pro vyšší funkci ve státě. Starostování ve Suché Lozi je mu málo. Kotrmece od Krkonoš po Hodonín ?

   Smazat
 2. Hurvajs Gazdík nestojí za komentář ,stejně ho čeká národní soud spolu s podobnými vychcánky!¨

  zločas

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale stoji (za komentar)
   Protoze ti vladne!
   Protoze te terorizuje

   Smazat
 3. Dnes už je jedno, kdo tam sedí.
  Hra na politické spektrum, demokracii, na pravici a levici, to všechno je jen habaďůra na voliče.
  Jsou to stejní poskoci Bruselu, jako byla svého času KSČ poskokem Moskvy.
  Sobotkova vláda je toho důkazem. Mezi ní a Nečasovou, potažmo Tupolánkovou, není žádný rozdíl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemecka genocida cechu

   Cesi pokud se nebudou branit tak budou zgenocidovani
   A zlidicovani

   Ozbrojit se
   Pripravit se
   Zbavit se zradcu jako Gazdik a jinych svini

   Smazat
 4. Gazdík už zase přepřahá - to je ale novinka .

  OdpovědětSmazat
 5. Dalsi kandidat na defenestraci

  To je ale v Cesku marast

  Za komunistu bylo cechum lip nez ted za havlismu

  OdpovědětSmazat
 6. Gazdík je jen Kalouskův dvojitý agent,aby se udrželi u koryta.Kalousek nemůže zpět do KDU-ČSL,tak tam dělá námluvy Gazdík.

  OdpovědětSmazat
 7. Nevím,kdo pořád toho Gazdíka volí.Úsměv v jeho
  tváři je úsměv baziliška.Mezi starosty je ta
  korupce nejvíc rozšířena.Že si starostové volí
  do svého čela Gazdíka o nich mnohé vypovídá.
  TOP09 je nevolitelná a tak se honem přifařit
  k někomu jinému.Gazdík je bezcharakterní lump.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vsichni starostove voli Gazdika?

   Co strana Slusnych Lidi?

   Smazat
 8. Jestli se STAN spojí do voleb s KDU-ČSL, budou jako koalice potřebovat pro vstup do sněmovny více než 10%? Existuje nějaká možnost, jak tuto hranici obejít? Víte to někdo? Nezdá se mi, že by KDU-ČSL nahradila na kandidátkách svoje lidi za STANovce, bez oficiální koalice.

  OdpovědětSmazat
 9. Lidovečtí voliči jsou hlavně známí tím, že až příliš míchají slivovici s kadidlem...

  OdpovědětSmazat
 10. STAN nechce být na kandidátce KDU-ČSL a KDU-ČSL zase nechce se STAN do toho moc jít, protože má svých 7 procent samostatně jistých a nemusí se s nikým dělit a handrkovat.STAN mají preference tam, kde je nemají lidovci a naopak.Takže mají co řešit spíše STAN.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:08 To je právě velký Gazdíkův problém. Jsou dvě možnosti. Buď STAN a KDU-ČSL půjdou do voleb jako dvojkoalice, pak ale pro ní platí uzavírací klauzule 10%. Pokud společně těch 10% nedostanou, vypadnou obě strany. To je pro KDU-ČSL velký risk. Nebo se toto ustanovení obejde tak, že do voleb půjde jen KDU-ČSL a na svých kandidátkách uvede i lidi ze STAN. Pak stačí 5%, ale lidovci nebudou mít vlastní "jednobarevný" klub. Jak říkáte, o to KDU-ČSL určitě nestojí, nemá důvod to udělat. Snad by se k tomu odhodlali jen ze zoufalství, když by jejich preference klesaly pod 5%.

   Smazat
 11. STAN zcela bezostyšně žádali starosty o pomoc při volbách, přesto že tito byli zástupci různých politických strana a nebo opravdu nezávislí, kteří s nimi nechtěli nic mít. Nezávislý starosta neznamená být automaticky přívržencem tohoto hnutí natož, když je to straník.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Starostové a nezávislí. Trochu zavádějící název. Správně by asi mělo být. Někteří starostové a nezávislí.

   Smazat
 12. Kdysi jsem se podivoval, že náš starosta byl členem STAN. Dnes se nepodivuji. Před rokem 1989 dobře využíval "státní zřízení", po převratu byl antikomunista, dnes pláče nad stavem společnosti.
  Kdo volí STAT taky zapláče.

  OdpovědětSmazat
 13. Pozor na to - pokud by se spojily oba subjekty do předvolební koalice, musejí překonat 10% hranici pro vstup do PS PČR!

  OdpovědětSmazat
 14. Pokud se budete snažit bavit se o volbách a koho volit třeba s příslušníkem střední třídy, tak zapláčete. Vygumované mozky. Pak se nedivte, že ke korytům jsou pořád volení exoti typu Gazdík, ožrala Kalousek, atd., to nemluvím o starým Vopěnkovi.

  Každý soudný, vlastenecky cítící člověk, musí volit SPD Okamura!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.