Reklama

čtvrtek 5. ledna 2017

Gazprom dodal 1. ledna „Severním proudem" rekordní objem plynu

5.1. 2017   Skrytá pravda
„Současná úroveň zatížení „Severního proudu" jasně demonstruje, že severní koridor dodávky ruského plynu je evropským trhem mimořádně využíván. A znovu potvrzuje důležitost a naléhavost stavby „Severního proudu 2"," cituje společnost slova předsedu představenstva Gazpromu Alexeje Millera.

Severní proud 2 předpokládá vybudování dvou větví plynovodu od pobřeží Ruska přes Baltské moře do Německa. Celková kapacita objektu bude 55 miliard krychlových metrů plynu ročně. Gazpromu bude ve společném podniku patřit 50 % a evropským společnostem OMW, BASF, Engie, Shell a Uniper — každé z nich 10 %.

2 komentáře :

 1. Poláci a ukrošové se z toho po-zblázní.Ukroši tak
  přijdou o peníze za tranzit a Poláci se nenávistí
  zalknou.Doufám,že jich bude co nejvíc.Pak možná
  přestanou s tou pitomou válečnou rétorikou.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 2. Tomu se říká spojit příjemné s užitečným. Rusové nepřijdou zkrátka a Ukrajina půjde na buben. Místo miliard za tranzit budou muset miliardy vrážet do zakonzervování nevyužitého potrubí. Západ už dnes půjčuje Ukrajině kvůli jedinému důvodu. Aby nás neušlapaly miliony vyhladovělých Ukrajinců.
  Nechápu, jak může být někdo tak pitomý?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.