Reklama

středa 4. ledna 2017

Geniální plán

Jiří Jírovec
4. 1. 2017
Nápad zřídit Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (dále Centrum) je vskutku geniální. Je ovšem třeba, aby byl dotažen až do konce. Centrum je placené z našich daní a jako takové musí sloužit těm, kteří by mohli tápat. Občan musí mít právo žádat o vyhodnocení jakékoli informace, která vzbuzuje jeho pochybnost. Musí to být podle pravidla "padni komu padni". Snaha vrátit lidu národní sebeuvědomění nemůže být založena na jednosměrném a bezmezném obdivu: "Všechno se veselí, poctu ti vzdává, novému pánovi, čest buď a sláva".
Upozornění pro MVČR: Autor tohoto textu nemá finanční ani ideologické vazby na ruské a americké dezinformační zdroje.


Internetový server The American Spectator přinesl informaci o agresivní reakci Hillary Clintonová během volební noci na vyhlašování výsledků:

"Když si Clintonová uvědomila dle přicházejících výsledků z jednotlivých amerických států, že nemá naději na vítězství, dostala nezvladatelný záchvat zuřivosti. „Začala ječet, vykřikovat vulgární nadávky a divoce kopala a bila pěstmi do nábytku a všech předmětů v místnosti,“ cituje The American Spectator nejmenovaný zdroj z nejbližšího okolí Clintonové a dodává, že její tým ji nemohl pustit na veřejnost a trvalo mnoho dalších hodin, než se dokázala zklidnit."

Pokud to je pravda, občan se může domnívat, že taková presidentka, když se nasere, bude zlá a je schopna vyvolat válku třeba s Ruskem nebo s Iránem.

Centrum by mělo takovou informaci vyhodnotit, aby si občan mohl udělat správný obrázek, kam patří kavárenské akce proti Trumpovi. Pokud jde o lež, je třeba odhalit The American Spectator jako trojského koně jímž se Putin vlamuje do USA. Je-li to pravda, tak díky bohu za Trumpa.

Pracovní zadání pro Centrum obsahuje vedle odhalování lží a hoaxů i povinnost "monitorovat a analyzovat terorismus". Za tuto činnost jsou ale placeny zpravodajské služby, které se budou dělit s nějakými úředníky o tajné informace.

ČT zmínila, že v Berlíně zrovna soudí jakéhosi člověka. Prý pro IS vytypovával možné měkké cíle. Je to hoax nebo lež?

Existuje podezření, že Centrum postihne stejný osud jako Ústav pro studium totalitních režimů. Nakonec se bude babrat v nepodstatných věcech, které měly či mají pro společnost jen marginální význam.

Pokud jde o druhou zmíněnou instituci, ta nestuduje, jak se v letech 1948-89 žilo většině lidí. Její badatelé se právě dnes široce zabývají Chartou 77, kterou podepsalo jen 0.01% československé populace. Občan se od "badatelů" ústavu nedozví, proč si chartisté pohlídali vlastní výlučnost, jak to bylo s financováním přes nadaci profesora Janoucha, odkud a komu peníze šly.

Když bývalý chartista napíše, že v bytě u Němců přetékal šuplík bankovkami a on dostal skromné odbytné, aby neobtěžoval, když kdosi řekne Havlovi "Vašku jsi prase" a nebo zpívá, že "král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem", jak se v tom má občan vyznat? Sednout si na lavičku za 300,000 a lámat si hlavu nebo to nechat na Centru?

Bývalí chartisté se teď poplácávají po zádech, jací byli chlapíci, když mluvili o lidských právech. Proč o nich nemluví a neberou se za ně teď. Nejspíš jim už je všechno jedno, definice práv vymazali z paměti, stejně jako to, že mnozí byli "u komunistů".

Vraťme se ale k Centru. Mělo by mít v ČT pravidelnou čtvrthodinku nenávisti (k hoaxům, lžím a Putinovi) v ČT. Možná k tomu dojde, až zelinář pochopí, jak snadné je opisovat od Orwella.

17 komentářů :

 1. Do poloviny 80. let dokument Chartu77- podepsalo přibližně 1 200 lidí, v drtivé většině se jednalo o občany české části Československa. Do ledna 1990 Chartu podepsalo 1883 občanů. 25 lidí podpis veřejně odvolalo. Kolik je to procent z 10mil dospělých v ČSSR???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:12 Jak se píše v článku, je to přibližně 0,01%. To je srovnatelné s počtem lidí, kteří ročně zemřeli při dopravních nehodách. Vydávat Chartu77 za mínění "většiny národa", jak je to dnes prezentováno, poněkud odporuje těmto číslům.

   Smazat
  2. V čt běží nějaká reklama na týdenní oslavy výročí Charty a tam je asi 10 různých záběrů na jásající davy, jakoby to byla součást a zásluha Charty.To je dezinformace jak fík, tím by se měla zabývat Romancovová.

   Smazat
 2. Bohužel, autor se mýlí. Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám nebude nestranné.
  V "Auditu národní bezpečnosti", na základě kterého bylo vytvořeno, je přímo stanoveno zadání - působení proti informacím přicházejícím z propagandě Ruska a Číny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se vy, autor netvrdí, že "Centrum" bude nestranné. Stejně "posunuje" tvrzení i Česká televize.

   Smazat
  2. 22:05 Je to možné, mýlit je lidské.

   Smazat
 3. Tyhle audity ussacký agresory ambasy známe!!!
  Jsou k ho..u!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. To, že si někdo říká "bojovník proti terorismu", vůbec neznamená, že bojuje proti terorismu; nezáleží na tom, co kdo říká, ale co dělá. Havel si taky říkal humanista a demokrat.

  Vzhledem k tomu, že Centrum vzniklo na rozkaz Říše, jsou jeho úkoly a cíle zajisté říšské, tedy v duchu McCarterismu, protože USA nic jiného neumějí.
  Hlavním úkolem Centra proto nejspíš je sestavení databáze normálních Čechů, tj. těch, co nevěří prolhané říšské propagandě a co si umějí na internetu sehnat důvěryhodné informace. V druhém kole se Centrum nejspíš bude starat o to, aby tito lidé byli vyhozeni z práce a z bytu a chcípli na ulici (těm nejodolnějším k tomu jistě rádo "trochu" pomůže), případně proti nim konstruovat falešná obvinění a "soudní" procesy.

  OdpovědětSmazat
 5. Mám jednu divnou souvislost a jednu zajímavou zprávu. Ve své tiskovce 23.12.2016 mluvil Putin o obnovování spolupráce (včetně policejní a bezpečnostní) s Gruzií a nevyloučil ani možnost zrušení víz mezi oběma zeměmi. A ještě včera mi v ČT oxydoval McCain na návštěvě Gruzie.
  Jo, a taky jsem na RussiaCH1 viděla ve zprávách únos libyjského letadla na Maltu a onu tvrdili, že ti únosci chtěli svobodu pro syna Muamara Kaddáfího a volný odchod pro bojovníky zablokované v Benghází(o čemž se naše čacká TV ani nezmínila).
  Co teď?
  Logika mi říká, že ten McCain je přímý důsledek Putinovy tiskovky a ti dva únosci, pokud by chtěli jen azyl, tak mohli z Libye zdrhnout jako ty tisíce jiných.
  Ale není to jen ruská propaganda? Neměla bych se zeptat toho centra?

  OdpovědětSmazat
 6. stejně nám pravdoláskařský lži nevnutěj volby se blížej

  OdpovědětSmazat
 7. Pro pořádek a na ochranu češtiny, která je dnes ohrožená hlupáky nejvíce.
  Prý pro IS vytypovával možné měkké cíle.
  Jinak je mně autor sympatický, ale tohle je důležité,milí outdooroví farmáři.

  OdpovědětSmazat
 8. Odstranit tento paskvil je snadné.Nevolte ani ANO
  a ani ČSSD.Potom se centrum zruší a lidé,kteří se
  propůjčili za peníze ke šmírování občanů,půjdou
  světem i se svou šéfovou Romancovovou.Na tu lze
  podat trestní oznámení.Právnička se bude kroutit
  jak had.Ani rodina jí nebude podat pomocnou ruku.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. míníte tím asi Centrum Tradic Heinricha Himmlera...

   Smazat
 9. Tenhle úřad, to je stejné svinstvo, jako jsou současná Obamova rozhodnutí, která namají obdobu v americké historii, kdy žádný odcházející president si nedovolil činit závažná rozhodnutí pár dní před odchodem. Zrovna tak ČSSD se nám zde podepsala, zřejmě navždy, na vytvořením tohoto úřadu. ČSSD brzy skončí a možná navždy, ale bude zde tento úřad, který vítěz voleb zřejmě zachová... Toto je způsob jakým jedná strana, která má ve svém jménu slovo Demokracie. Lidé, pamatujte si to a tuto stranu NEVOLTE!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Tady je popsáno, z jakých parazitů je toto Chovancovo Centrum naší pravdy složeno. A všichni mají jedno společné, hádejte co.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hlavne-se-tvar-jako-idiot-Velmi-zajimave-veci-o-novem-Chovancove-dezinformacnim-utvaru-ci-spise-o-jiste-dame-469844

  OdpovědětSmazat
 11. Já bych řekl, že každý režim má tři stádia.
  První, kdy má sílu energii a šmrnc.
  Druhé, kdy přichází vystřízlivění.
  A třetí, kdy nastupuje bizár!
  My právě vstupujeme do toho třetího.

  OdpovědětSmazat
 12. Krom článku samotného se mi líbí i autorovo upozornění pro ministerstvo pravdy a lásky ČR. To když potvrzuje, že nemá finanční ani ideologické vazby na ruské a americké dezinformační zdroje. Dnes je to - bohužel - nutné zdůrazňovat!, aby jandům aj. prostitutům ujasnil.
  Trochu mi tím připomíná telefonáty J. Wericha, které měl se svými známými a blízkými. Ten (prý) také úvodem těch hovorů neopomínal srdečně pozdravit soudružky na odposlechu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.