Reklama

středa 25. ledna 2017

GT: Čína rozmístila mezikontinetální rakety u Ruska, jako varování USA

25.1. 2017   První zprávy
Čína rozmístila své nejnovější mezikontinentální balistické rakety (ICBM) DF-41 s vícenásobnými samostatně naváděnými hlavicemi v severovýchodní provincii Heilongjiang, která hraničí s Ruskem.

Podle deníku Global Times, byly v sítích umístěny fotografie moderních čínských raket. Podle odborníků tyto fotografie byly provedeny v provincii Heilongjiang. Tyto střely mohou zasáhnout USA za 30 minut, tvrdí odborníci.

Jak deník uvedl, některá média spojila zveřejněné fotografie s uvedením do úřadu prezidenta USA Donalda Trumpa a sjeho provokativních výroků proti ČLR a skutečnosti, že Spojené státy „neprokázaly náležitou úctu" k čínské armádě.

Čína otestovala raketu, která straší Washington

Zároveň hongkongské noviny Apple Daily poukázaly na to, že jedna brigáda s raketami DF-41 je již ve městě Xinyang v centrální provincii Che-nan, druhá se připravuje na nasazení v provincii Sin-ťiang v severozápadní Číně, S, a třetí byla vyslána do města Daqing, které se nachází 450 km od ruského DF-41 / "DF-41" (Východní vítr-41) je nukleární mobilní mezikontinentální balistická raketa, jejíž parametry se tají. Předpokládá se, že má dosah 14 tisíc km obsahuje 10 až 12 samostatně naváděných jaderných hlavic. Podle některých odborníků může raketa zasáhnout Spojené státy zhruba za 30 minut.Blagoveščenska.

16 komentářů :

 1. Na tomto článku je nyní zajímavé asi už jenom to, že tuto zprávu samotná Čína již dnes dementovala jako "fake news".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. proto si dobře zapamatujte zdroj tohoto "fake", od kterého to slepě přebraly "první zprávy": Global Times Published: 2017/1/23 23:28:39

   Smazat
  2. Vůbec se tomu nedivím. Nějaká fakenewsová, konspirační, propagandistická stránka si vymyslí nějakou pitominu a pokud je ta pitomina dost anti-ami, tak se na ni všechny ty ostatní žumpoidní stránky vrhnou jak slepice po flusu a bez jakéhokoli rozmyslu a kontroly ji začnou od sebe navzájem opisovat. Říká se tomu "alternativní zpravodajství".

   Smazat
  3. On už nám Chovanec a spol. vysvětlí, CO! si o tom máme myslet.

   Smazat
  4. 16:52 No to by ještě tak scházelo, aby to Čína sama roztrubovala do světa. To by museli být padlí na hlavu.

   Smazat
 2. Za mých mladých let se tomu říkalo výmysl a
  nebo tak lež.Dnes je to trochu jinak.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. Je zajíamvé, že kdybych měl rozhodovat o tom, kam tyto rakety dám, tak přesně daleko od moře k ruským hranicícm.

  1. Rakety do USA doletí odkudkoliv z Číny.
  2. Čím blíže k moři, tím více jsou ohroženy útokem USA.
  3. V blízkosti Ruska jsou tyto částečně kryty i ruským protiraketovým deštníkem.

  A že to popřela Čína, to taky tak nějak lidsky chápu. Tím se asi nikdo chlubit nebude, tyhle věci se z principu tají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:39
   Tento Váš názor je pravděpodobně správný.
   Na hovinkách (novinky) nějaký blb to popsal tak , že Čína chce zaútočit na Rusko. Prostě idiot který si plete balistickou raketu s polnim dělostřelectvem.
   Václav

   Smazat
 4. Tak velké rakety jsou nejzranitelnější při startu, kdy nabírají rychlost. Kdyby startovaly z pobřeží Číny, byly by snadným terčem lodím na dohled od pevniny. Proto jsou umístěny co nejdál od pobřeží. V okamžiku, kdy opustí území Číny už budou mít patřičnou rychlost a výšku. Pak už je jen malá naděje něco proti nim podnikat. Rusko to tak dělá též.

  OdpovědětSmazat
 5. Putinovská propaganda sa dnes zase prekonáva.
  Takže šikookáči rozmiestnia rakety pri Amure, teda pri hranici s Ruskou federáciou, ale putinovi trolovia budú šítiť klamstvá, že sú namierené proti USA.
  To si naozaj putinova propaganda myslí, že všetci sú idioti?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pouze věcí zdravého rozumu a průměrné orientace v problému.

   USA také nemají své balistické rakety u hranic s Ruskem. Pochybuji, že vůbec nějaké mají v Evropě. Důvody již byly uvedeny.

   Smazat
  2. všetci nie, ale ty hádám áno

   Smazat
 6. podle logiky této zprávy mi vychází, že když NATO rozmístí svoje rakety u hranic s Ruskem, tak nebudou určené proti Rusku .. no to je fakt dobré... už jsem se dlouho takto nezasmál.

  OdpovědětSmazat
 7. 10:26: Mluvíte o něčem čemu rozumíte a víte nebo o něčem co se Vám zdá. Pokud bych měl psat o něčem co se mi zdá a měl zde za to placeno - psal bych pořad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:32 ale ten z 1026 má pravdu, co je na to nelogického ?? Rusové nikdy neměli s Čínou nějaké super dobré vztahy. Stačí se podívat do jakékoli učebnice dějepisu.
   Vůbec bych se nedivil, kdyby nějaká nová válka začala tam na východě mezi RF a Čínou.
   Navíc v kontextě této zprávy, je skutečně legrační, jak se ruská propaganda snaží vysvětlit, že rakety u jejich hranic nejsou ohrožením, ale podobné rakety kdyby náhodou rozmístilo NATO u hranic s Ruskem, by ohrožením určitě byly.
   Je to ale s těma rusama sranda...

   Smazat
  2. Váš problém je v tom, že nevíte, o čem mluvíte.

   To co vy pokládáte za minimálně podezřelé - tedy čínské balistické rakety u ruských hranic, je ve skutečnosti naprosto zjevný důkaz, že si země v tomto smyslu velmi důvěřují a že zde je nadstandardní spolupráce.

   Ale to bych se znovu opakoval.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.