Reklama

úterý 24. ledna 2017

Hádejte, co to je? Obsahující „hrubý a nestoudný nacionalismus“; - svědčící o „děsivé změně v Americe“; - překypující „opovržením vůči Washingtonu“ (rozuměj tamní elitě a kavárně); - „podkopávající demokracii“; - „agresivní, sobecký, bojechtivý“; - „plný zloby a zatrpklosti“; - „absurdně přemrštěný, téměř hloupý“; - „urážkou inteligence posluchačů“; - nebo samozřejmě „čistě populistický“.


Geo, ralh 
24.1.2017   Eurasia24

Takový byl dle ČTK Trumpův inaugurační projev! Sobecký a bojechtivý? Přečtěte si Trumpův projev bez návodu ČTK. Stojí za to.
Přitom takzvaná „tradiční média“ („mainstream“ nebo také „smradlavá žumpa“) brečí nad klesajícími náklady a sledovanostmi. I nadále ale sebevražedně diskreditují všechny, kteří pohlédli pravdě do očí, vymýšlejí si patvary jako „post-truth“, a když nic nefunguje, usilují o zavedení cenzury. 

Jestli ještě někdo naivně věří vyváženosti veřejnoprávního zpravodajství, nechť v textu najde alespoň jeden komentář „evropských médií“, který by obsahoval alespoň jeden pozitivně zabarvený přívlastek.

Proto děkujeme veřejnoprávní ČTK za návod na správné přečtení inauguračního projevu „naparujícího se chuligána“, kterého „bychom se měli obávat“, přejeme naší „národní“ tiskové kanceláři
Text článku: Geo, Eurasia24.cz dobrou noc, a přinášíme přepis projevu do češtiny, ať si každý udělá názor sám. A nejen na Donalda Trumpa:

Vrchní soudce Robertsi, prezidente Cartere, prezidente Clintone, prezidente Bushi, prezidente Obamo, američtí spoluobčané a národy celého světa! Děkuji vám.

Dnes nás, americké občany, spojuje velký úkol: obnovit náš stát a vrátit lidem to, co jim patří.

Společně budeme určovat směr Americe i světu na dlouhé roky.

Střetneme se i s výzvami. Budeme překonávat obtíže. Ale poradíme si. Každé čtyři roky se scházíme, abychom v souladu se zákonem a klidně předali vládu, a jsme vděčni prezidentu Obamovi a první dámě Michelle Obamové za laskavou pomoc při tomto předání vlády. Byli skvělí.

A přesto má dnešní ceremoniál zvláštní význam. Protože my dnes nepředáváme pouze vládu od jedné administrativy ke druhé či od jedné strany ke druhé, ale my předáváme vládu z Washingtonu (DC) vám, americkému lidu.

Příliš dlouho malá skupina lidí v hlavním městě těžila ze své moci, zatímco lidé za ni platili. Washington rozkvétal, ale lidé nedostali svůj podíl. Politici prospívali, ale lidé přicházeli o práci a továrny se zavíraly.

Establishment se zabýval sám sebou, ale ne občany naší země. Jejich vítězství nebyla vaše vítězství; jejich úspěchy nebyly vaše úspěchy; a zatímco oni se oddávali potěšení v hlavním městě, v rodinách bojujících po celé zemi o přežití bylo málo důvodů k oslavám.

Ale všechno se mění, tady a teď, protože tento okamžik je vášText článku: Geo, Eurasia24.cz okamžik: on patří vám! Patří každému, kdo je zde dnes přítomen, a všem v Americe. Toto je váš den. Toto je váš svátek. A Spojené státy americké jsou váš stát.

Ve skutečnosti není důležité, která strana je u vlády, ale zda je tato moc kontrolována lidem. Na 20. ledna 2017 se bude vzpomínat jako na den, kdy se lidé opět stali vládci své země. Na zapomenuté muže a ženy naší země se už nikdy nezapomene.

Všichni vás dnes poslouchají. Vy, desítky milionů z vás se stanete součástí historického dění, takového dění, jaké svět nikdy předtím neviděl. Jádrem tohoto dění je jasný princip: Stát existuje proto, aby sloužil svým občanům.

Američané chtějí ty nejlepší školy pro své děti, bezpečné čtvrtě pro své rodiny a dobrou práci pro sebe.

Jde o spravedlivé a rozumné požadavky spravedlivé společnosti. Nicméně pro mnoho našich občanů existuje jiná realita: matky a děti zahnané do chudoby ve velkých městech; zničené továrny ležící jako náhrobky v krajině naší země; vzdělávací systém, do něhož se investovala spousta peněz, ponechává naše mladé a krásné studenty bez poznání; a trestná činnost, gangy a drogy ukradly příliš mnoho životů a oloupily naši zemi o nevyužitý potenciál.

Tato americká krvavá lázeň končí přímo tady a právě teď. Jsme jedna země a jejich bolest je naše bolest. Jejich sny jsou i naše sny; jejich úspěch je i naším úspěchem. Sdílíme jedno srdce, jeden dům a jeden velký osud.

Služební přísaha, kterou jsem dnes složil, je přísahou všem Američanům. Za mnoho desetiletí jsme obohatili cizí průmysl na úkor amerického průmyslu.

Při sponzorování armád jiných zemí jsme dopustili tragickou vyčerpanost našich vlastních ozbrojených sil; chránili jsme hranice cizích národů a odmítali bránit naše vlastní.

Utratili jsme miliardy dolarů v zámoří, zatímco americká infrastruktura zchátrala a rozpadá se.

Učinili jsme cizí země bohatými, zatímco bohatství, moc a důvěra v naši zemi zmizely za obzorem.

Továrny se jedna po druhé zavíraly a vyvážely ze země a nikdo ani nepřemýšlel o milionech amerických dělníků zanechaných ladem.

Naši střední třídu pustili k vodě a promrhali její majetek po celém světě.

Ale to je minulost. Nyní budeme hledět pouze do budoucna.

Sešli jsme se tu pro vyhlášení nového dekretu, který zazní v každém místě, v každém hlavním městě v zahraničí a v každém vládním úřadě.

Od tohoto dne budeme nadále řídit naši zemi podle nového principu.

Od této chvíle se tímto principem stane: „Amerika především“ (America First). Každé rozhodnutí o obchodu, o daních, o imigraci, o zahraničních věcech bude učiněno na základě toho, jaký prospěch to přinese americkým dělníkům a americkým rodinám. Musíme chránit naše hranice před zhoubným jednáním jiných zemí vyrábějících naše produkty namísto nás, rozkrádajících naše obchodní společnosti a likvidujících naše pracovní místa. Tato ochrana povede k mohutnému rozkvětu a síle.

Budu za vás bojovat každým dechem a nikdy vás nezklamu.

Amerika začne znovu vítězit, vítězit tak, jako nikdy předtím. Obnovíme naše pracovní místa. Obnovíme naše hranice. Obnovíme naše bohatství. Obnovíme naše sny.

Postavíme nové silnice a dálnice a mosty a letiště a tunely a železnice po celé naší krásné zemi.

Vyjmeme lidi z podpory a vrátíme jim práci, napravíme naši zemi americkýma rukama a americkou prací.

Budeme sledovat dvě jednoduchá pravidla: nakupovat americké a vyrábět americké zboží.

Budeme hledat přátelství a dobrou vůli ve všech zemích světa, ale děláme to s ohledem na skutečnost, že právo každé země je především dbát o své vlastní zájmy.

Nechceme vnutit náš způsob života každému, ale spíše se staneme zářným příkladem pro následování.

Posílíme staré aliance a vytvoříme nové a sjednotíme civilizovaný svět proti radikálnímu islámskému terorismu, který zcela vymýtíme z tváře Země.

Základem naší politiky je bezpodmínečná věrnost Spojeným státům americkým a skrze věrnost naší zemi se znovu staneme věrnými sobě navzájem.

Když svá srdce otevřete vlastenectví, nezůstane žádný prostor pro předsudky.

Bible nám říká, „jak je dobré a úžasné, když Boží lid žije společně v jednotě.“

Musíme mluvit otevřeně, posuzovat naše rozdílné názory čestně, ale vždy usilovat o solidaritu. Když bude Amerika jednotná, nebude Ameriku možné zastavit. Nikdo nesmí mít strach, jsme pod ochranou a budeme vždy pod ochranou.

Budeme pod ochranou velkých mužů a žen z našich ozbrojených a bezpečnostních sil, a co je nejdůležitější, jsme pod ochranou Boha.

A konečně, musíme rozšířit naši mysl a naše sny musejí být ještě větší. My v Americe chápeme, že země žije, dokud bojuje.

Nebudeme nadále tolerovat politiky, kteří jen mluví a nic nedělají, jen si neustále stěžují, ale nikdy nic nerozhodnou. Čas na prázdné řeči je u konce. Přišel čas konat.

Nedovolte, aby vám někdo říkal, že je to nemožné. Žádná hrozba nemůže porazit srdce a zničit ducha Ameriky.

Nestrpíme porážku. Naše země bude vzkvétat, opět. Stojíme na prahu nového tisíciletí připraveni odhalit tajemství vesmíru, osvobodit zemi od bídy a nemocí a využívat energetiku, průmysl a technologie budoucnosti.

Nová národní hrdost naplní naše duše, změní naše názory a uzdraví naši zmatenost. Je na čase si uvědomit, že stará moudrost našich vojáků nebude nikdy zapomenuta: ať jsme černé kůže, tmaví nebo bílí, všichni máme stejně rudou krev vlastenců a my všichni se těšíme ze stejných úžasných svobod, všichni uctíváme velkou americkou vlajku. Děti narozené v urbanizovaném Detroitu nebo na větrných pláních Nebrasky, všechny vidí stejnou noční oblohu, jejich srdce jsou naplněna stejnými sny a sdílejí stejný dech života, stejný, jaký naplňuje i všemocného Stvořitele.

Proto všichni Američané, v každém městě, blízkém i vzdáleném, malém i velkém, od jedněch hor ke druhým, od oceánu k oceánu, slyšte tato slova: Už nikdy vás nebudou ignorovat. Váš hlas, vaše naděje a sny budou určovat náš americký osud. A vaše odvaha, vyspělost a láska nás vždy budou vést po této cestě.

Společně učiníme znovu Ameriku velikou. Učiníme Ameriku opět bohatou.

Vrátíme Americe její hrdost.

Učiníme Ameriku opět bezpečnou ...

Ano, společně znovu vytvoříme skvělou Ameriku.

Děkuji vám, Bůh vám žehnej, Bůh žehnej Americe!
Text článku: Geo, Eurasia24.cz

Překlad: ralh

45 komentářů :

 1. Skvělý projev. A tak ho hodnotí Eliška Cooledge, které ti naši řiťolezečtí, havloidní presstitui nesahají ani po kotníky.

  https://video.aktualne.cz/dvtv/cervena-kravata-u-trumpa-ukazuje-tim-ze-si-je-jisty-chova-se/r~0e1bc58adf5511e69d46002590604f2e/

  OdpovědětSmazat
 2. Projevy měl Obama lepší. Ostatní se uvidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale hovno, obamuv projev byla vyhruzka ze Ameriku znici a slib dodrzel

   Smazat
  2. Ty projevy jeho vládnutí zahrnují mimo jiné 7 válek které vedl.

   Smazat
  3. Neříkal Havel nějaké takové podobné věci?

   Smazat
 3. Uz toho urazeni Trumpa nechte
  A neopakujte urazky po nedulezitych krysach a nasilnicich a hlupacich
  Protesty byly vnivec
  Tak nedavejte misto remcalum
  PRACKY PRYC OD TRUMPA

  OdpovědětSmazat
 4. 15.54. Máš mou plnou podporu. Čmoud jen chtěl kroutit rukama a rozséval teror po celém světě. Někde jsem četl, že to byl prezident nejhorčí za posledních 200 let. Podívejme se na jeho odchod.
  Jako trucovitý parchant, ještě dělal na poslední chvíli trapárny jednu přes druhou.
  Toto je další z nich:https://www.youtube.com/watch?v=mlwXJoc2x5o. Tomuto by se měl svět postavit a zatočit z rozvraceči a do kriminálu s nimi. Pokud to bude jen z poloviny pravda, tak toto potřebovala nejen Amerika ,ale celá zeměkoule. Ještě Merkelku odstavit a trestat za vlastizradu. Potom bude klid i v Evropě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:27
   Toužíš-li po klidu, zajdi si na hřbitov.

   Smazat
  2. Tady dáváš jasně najevo co jsi za kteréna, i takové vlezdoprdelisty repunlika potřebuje. Kdo Tě platí , taky Soros? No už vám dojde dech.

   Smazat
  3. 16:34
   Zřejmě jsi zvrhý, a tak "Toužíš-li po klidu, zajdi si na hřbitov" těch, kteří jsou obětí válek.

   Smazat
  4. 16:34 jsi odporny cynicky troll
   Rikas toto i obetim z Lidic?
   Uz by te meli deratizovat, nanicovita kryso

   Smazat
  5. 18:26
   Co to tady fantazíruješ, pitomče?
   Po hřbitovním klidu prahnul můj předřečník.
   A ty mimochodem užíváš výraz "chcípni" denně - bylo by tedy lépe, kdybys PROSTĚ JEDNOU DRŽEL HUBU, hajzle !!

   Smazat
  6. Hajzl asi budeš ty 18:38. Protože ten v 16:34 psal o hřbitovním klidu a ten 17:35 a 18:26 mu to vytmavili, což je v pořádku. Takže - nemusíš držet hubu - nejsi slyšet, stačí, když nebudeš klofat hovadiny do klávesnice.

   Smazat
 5. Zajímalo by mě, kolik našich maistreamových médií uveřejnilo Trumpův projev v plném znění. ČT se přímému přenosu nemohla vyhnout, ale ve zprávách pak většinou uvedla jen komentáře, ne doslovné citace. Ono ani není čemu se divit. Představte si, že by obdobné věty pronášel třeba náš předseda vlády:
  - "Dnes nás, české občany, spojuje velký úkol: obnovit náš stát a vrátit lidem to, co jim patří."
  - "My dnes nepředáváme pouze vládu od jedné administrativy ke druhé či od jedné strany ke druhé, ale my předáváme vládu vám, českému lidu."
  - "Příliš dlouho malá skupina lidí v zemi těžila ze své moci, zatímco lidé za ni platili. Zloději prospívali, ale lidé přicházeli o práci a továrny se zavíraly."
  - "Učinili jsme cizí země bohatými, zatímco bohatství, moc a důvěra v naši zemi zmizely za obzorem."
  - "Jde o spravedlivé a rozumné požadavky spravedlivé společnosti. Nicméně pro mnoho našich občanů existuje jiná realita: matky a děti zahnané do chudoby ve velkých městech; zničené továrny ležící jako náhrobky v krajině naší země; vzdělávací systém, do něhož se investovala spousta peněz, ponechává naše mladé a krásné studenty bez poznání."
  - "Budeme hledat přátelství a dobrou vůli ve všech zemích světa, ale děláme to s ohledem na skutečnost, že právo každé země je především dbát o své vlastní zájmy."
  - ".. dopustili jsme tragickou vyčerpanost našich vlastních ozbrojených sil; naši vojáci bojovali v zahraničí za cizí zájmy a odmítali jsme bránit naše vlastní hranice."

  To by tedy byla pořádná změna oproti dnešní "politické korektnosti".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:34
   Doufám, že jste si projev nahrál a každý večer si ho pouštíte před spaním. Bílý dům v Růžové zahradě.

   Smazat
  2. 16:38 i vy jeden ubožáčku, v čem spočívá moudrost vašeho sdělení? Ten váš bezobsažný text to tady jenom zapleveluje.

   Smazat
  3. 16:57
   Moudrost mého sdělení spočívá v tom, že nabádám lidi, aby nebyli hlupáci. Někdo blbost nebo lumpárnu rozpozná hned, jiný si to musí přečíst několikrát. No, a pak jsou ovšem ještě takové beznadějné případy, jako Vy.

   Smazat
  4. 17:04 vždyť to říkám, vyjímáte se tu jako uschlý bodlák mezi kvetoucími květinami, jste jenom plevel

   Smazat
  5. 17:08
   Ano, Vaše pitomost kvete do nevídané krásy.

   Smazat
  6. 17:08 hele kvetoucí květino,on ten Trump něčim připominà diktátora B. Mussolinyho?Všiml jste si?

   Smazat
  7. 17:04-předpokládám, že Vy "blbost a lumpárnu" rozpoznáte hned a varujete nás "debily" z humanistických důvodů. Dám tedy na Vás. Napište mi prosím čeho se mám bát. Tomu "beznadějnému případu" radíte dobře. Nezapomenout sliby i našich vlád, které byly taky tak podobné. Tak ty nesplněné sliby potrestáme jako v USA a nové si pohlídáme. To jste chtěl říci?

   Smazat
  8. 17:29
   Kam se hrabe na Konvičku!

   https://www.youtube.com/watch?v=PBygA33oEKM
   - odtud jeho fotka:
   https://www.google.at/search?q=Martin+Konvi%C4%8Dka+Hrad%C4%8Dansk%C3%A9+n%C3%A1m%C4%9Bst%C3%AD&client=firefox-b&biw=1252&bih=559&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjSqr-nm9vRAhUBlCwKHdv_AooQ_AUIBigB&dpr=1.09#tbm=isch&q=Martin+Konvi%C4%8Dka&imgrc=0fVeS8_B3UacOM%3A

   Smazat
  9. 17:04 Chcete snad tvdit, že uvedené pasáže z Trumpova projevu nepopisují situaci také naší země? A že není na čase, aby jí pro začátek někdo takto pravdivě alespoň pojmenoval? Trumpovi věřit nemusíte, ale nezapomeňte, že "vyřčené slovo ani párem volů zpátky nevtáhneš". Čím více se bude ozývat pravda, že císař je nahý, tím větší bude šance omezit vliv "krejčíků" (viz "Císařovy nové šaty" pokud vám to nedošlo).

   Smazat
  10. 16:38 deratizovat te, trole

   Smazat
 6. onanova speach byla vetsinou o nicem akorat ji vzdy zakoncoval slovy
  yes we can!!!
  trumpa jsem poslouchal bez prekladu a byla to rec velmi dobra az zde:
  "Postavíme nové silnice a dálnice a mosty a letiště a tunely a železnice po celé naší krásné zemi."
  zde mi prislo jako by byla amerika rozyebana po valce!!!
  chef

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žiji v Kanadě velmi dlouho. Když jsem v červnu 1986 projel předměstím Buffala
   myslel jsem, že jedu v zapomenuté jihoamerické vesnici. Střed Detroitu je horší, nežli býval střed Ústí nad Labem. Ohromná Detroitská automobilka je doslova zřícenina.
   Dálnice jsou často v opravách ale myslím, že Trumpův posudek je příliš přísný.
   Trumpův nástupnický projev byl až "nadvlastenecký" ale jinak dobrý.
   Obama uměl pouze dobře mluvit.

   Smazat
 7. Pro A z 16:38h:
  To jsou "kyselé hrozny.." a navíc zcela předčasné.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 8. Líbí se mi,jak se tady hádáte o inaugurační slova
  prezidenta cizí mocnosti.Ať řekl cokoliv,nejdřív
  je USA,jako správný představitel své země to řekl
  pro všechny.Co udělá v USA je věcí jeho a voličů.
  Teprve čas ukáže,s čím máme počítat.Představitelé
  našeho státu říkají,nejdřív EU a pak do národa
  násilím nacpat naše představy.To je věc českých
  voličů.Tam soustřeďte svou pozornost.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 9. http://pictures.live4fun.ru/data/jokes/653003/5881f621eb690.gif

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:37 Autorský kolektiv: Clintonová, Soros & comp. Trochu vyčpělá polívčička, s křížkem po funuse.

   Smazat
 10. Ano, skvělý projev - hesla, hesla, hesla. Ale o jakém to zhoubném ekonomickém jednání jiných zemí vůči USA Trump mluvil? Vždyť to zhoubné jednání je záležitostí USA samotných, jejich kapitál se dere do druhých zemí za lacinou pracovní sílou a ne naopak. Projev působí, jakoby svět USA ubližoval, ale paradoxně svět to vnímá právě obráceně, že těch více než 700 USA vojenských základen po celém světě vytváří nebezpečí nových lokálních a světové války. Které země se derou do útrob USA svými vojsky, jak naopak činí vojska USA v řadě zemí. V tomto směru působí projev nikoliv jako manifest zrodu nové koncepce bytí a prosperity USA, ale jako projev hledající vinu existenčních problémů části občanů USA za hranicemi země. A toto vidění může být nebezpečné, neb může vést k myšlence na trestné výpravy na tyto "viníky" - a války USA a jeho satelitů proti jiným budou pokračovat. Takováto polarizace - vy, občané USA jste trpěli v důsledku ekonomické politiky jiných zemí atd. jsou cestou k "nacionalismu", který Evropa prožila před 2. světovou válkou. Pokud Trump prozří a shledá chyby v domácím kapitálu a administrativě, bude mít dobré šance na nápravu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trestna vyprava proti havlistum by byla na miste

   Smazat
  2. 18:19 Obávám se, že jste tomu projevu špatně rozuměl. Trump nenaříká nad USA, ale nad jeho špatným vedením, které pod tlakem korporátek a v jejich zájmu umožnilo např.přesuny výroby do jiných zemí. Nebo obchodní smlouvy výhodné pro korporace, ale zhoubné pro občany USA. Občané USA se jistě nezasloužili o nic z toho, co Trump kritizuje. Snad jen svým špatným rozhodnutím ve volbách, ale to se stává i u nás. "Česko" si také nenechalo rozkrást své bohatství a odírat se, to umožnili jeho vlády.

   Smazat
  3. Pro (19:28)
   Za stav svých zemí mohou jak občané USA tak občané ČR. 99 % nese přonejmenším zodpovědnost za to jak volili a nevolili, 1 % pak tvoří sami organizátoři úpadku svých zemí a blahobytu svých firem a svých rodin. Každý máme kus másla na hlavě, včetně kritiků a oponentů stávajícího stavu - že jsme nenalezli argumenty a způsoby, jak vysvětlit ostatním probíhající proces a možné, dnes již dosažené důsledky, a jak tyto procesy zvrátit. Je to samozřejmě zodpovědnost, vina zcela jiného řádu a druhu, než vina havlů, klausů, zemanů, topolánků, nečasů, sobotků, kočárníků, dlouhých, luxů, pithartů, štětinů, gabalů, vlků, duků, kožených, železných, bakalů, rittigů, ale i grebeníčků, filipů, kováčiků, semelových, ransdorfů. Jedeme v tom všichni a pokud nedáme dohromady funkční většinu, rozumnou a morální, cílevědomou a zodpovědnou, kritickou a sebekritickou, spravedlivou a solidární, pravdivou a objektivní, přátelskou a nevazalskou, tak se z toho nevyhrabeme.
   KR

   Smazat
  4. "Pokud nedáme". Nedáme. Vidím a slyším do každodenně kolem sebe. Na jakém zájmu se sjednotíme, když jsou ty zájmy roztříštěné do mnoha sociálních skupin a mnohdy zcela protichůdné. Většinou se shodujeme na tom, že takhle to už nejde, ale cíle jsou odlišné. A chybí jednotící organizace. T

   Smazat
 11. Vida, letos je to 25 let, kdy jsem naposledy koupil noviny, nepočítám TV program na Vánoce. Jednou jsem si vzal v metru zadarmo stejnojmenné noviny a hned mně pár článků začalo formovat "světový názor", tak už to nechci ani zadarmo. Když vidím v TV pana Moravce, okamžitě přepínám, protože se mně dělá zle. TV noviny zásadně nesleduji. Takhle na ně, ani zadarmo, ať to šmejdi tisknou a platí. Hezký den:))

  OdpovědětSmazat
 12. Vážení mí voliči a volitelé. Slyšel jsem o mně,že jsem nejlepším a vy jste to potvrdili. Skutečně vám všem a i mně děkuji za vítězství. Jsem si skutečně plně vědom odpovědnosti,kterou jste mne jmenovali prezidentem a skutečně si plně vážím mé moci,kterou jste mi vlastně právně a správně vnutili,ačkoliv já skromný prezident,ji snad nebudu ani potřebovat,protože při vědomí vaší svobodné volby doufám i ve vaši svobodnou spolupráci se mnou. Mým záměrem je nasměrovat náš stát do budoucnosti,která musí být úspěšná. Předně,musíte se snažit pilně pracovat a já vám všem,kromě mne,protože já vám budu "velet",dám plno práce,aby náš společný stát prosperoval. V zahraniční politice mám za prioritní mír ve světě,za předpokladu snahy ostatních států o totéž,pod podmínkou prosperity našeho státu,který musí jít všem ostatním jen vzorem. Odmítám se dohadovat s jinými státy o naší státní prosperitě,protože vy jste mne nezvolili k problémům s nimi ale k vaší a i mé úspěšnosti. Tu já vidím pouze ve vámi respektovaném mém vedení,na kterém já stavěl mé úspěchy,které jsou mým nynějším bohatstvím prokázané. Ano,jsem velmi bohatý. Ano,i vy ostatní budete bohatými a já vás k tomu směruji,snažím se vám to vysvětlit už i nyní,jak slyšíte. Proto chci, zaprvé vaši plnou poslušnost k mým cílům, zadruhé plnou poslušnost k mé vnitrostátní i mezinárodní politice a zatřetí plnou vaši poslušnost k čemukoliv jinému,protože jen tak mohu dosáhnout cíle a cílů,o kterých teď mluvím. Vyžadovat budu vaše uvědomělé odevzdání se té myšlence blahobytu v budoucnu ale uvědomte si,že k tomuto vznešenému ale obtížnému cíli vede velmi těžká cesta,takže budete trpět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lžete, říkal to jinak:
   Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků...

   Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, pak bych se chtěl věnovat práci dramatika.
   Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň, sám odstoupím z funkce. Pro mně není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovaný, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly byt daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismus. Za svůj třetí úkol považuj i podporu toho, co vede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, těžce pracujících, příslušníků národnostních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoli důvodů hůře než ostatní.
   Žádné potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale nabízeny těm, kteří je nejvíc potřebují. Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální otřesy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoli jiného. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor!
   Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražovaní? Mnohokráte a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoli sociálních krizí a podobně. Žádné gigantické zdražovaní nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme.
   Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podlé mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury. Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátám základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné: NEJDE TO!

   Smazat
  2. Je potřeb si tento proslov stále připomínat. Pro 19:08 - tohle jsem již jednou slyšel ve filmu "Někdo to rád horké" v proslovu hlavního kápa mafiánů. Skvělá inaugurační řeč. T

   Smazat
 13. ČTK je žumpa. Jediné - ignorovat!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žumpa se neignoruje,když ji ignoruješ,tak do ní spadneš.

   Smazat
 14. To jsou projevym , ktere prednasi , kazdy politik pred volbami .......Nemocnice, skoly , skolky, rodiny a deti masakrujici Obama nevyjimaje...
  Obavam se ,ze schopnosti treba vytvorit podminky , kdyz uz je tady ta dobra vule, schazi a take energie vsechno zmenit.
  Protoze uz je toho take moc. A system a dnesni existence USA to nedovoluje..
  Prilis mnoho negativniho napriklad a destruktivniho , nenavist, ukrutna chamtivost psychopatu a parasitu ve vedeni , nekonecne okradani statu /asi 350 firem ma pres 2 triliony ulozene tam , kde nemusi platit ani ty nejmensi korporacni dane/,zkratka je toho moc...A co je moc toho je prilis...
  Odchodem z parasiticke OSN se nic nezlepsi.
  Voleb se v USA nezucastnuji spousty, protoze vedi svoje. Kdyz se truny v USA kymacely , pomoci valky ve Vietnamu a proradneho Nixona a tech pred nim, zacala obrovska akce elity upevnit moc.
  Proto to lide vzdali.
  Stat je v rozkladu a co delal jinym statum , to ted dela sobe...To je zakon setrvacnosti...A nic jineho v USA jak je videt dnes ,ani neumi...Prekvapujici je jen nenavist , proto ,ze se zminil ,ze by chtel pozvednout USA...Tedy zalezitost uplne samozrejma...
  Co jineho ma president mit za ukol ?? A byt zvolen....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.