Reklama

sobota 7. ledna 2017

Hlava Pentagonu: Rusko nebojuje proti teroristům v Sýrii, ale jen USA překáží


7. 1. 2017     zdroj a zdroj
Rusko ničím nepřispělo k přiblížení vítězství nad terorismem v Sýrii. Pouze podporuje Bašára Asada, když bojuje s umírněnou opozicí, a překáží USA, řekl v rozhovoru pro The Wall Street Journal ministr obrany Spojených států Ashton Carter. Podle něj tím Putin zvyšuje své sebehodnocení a ztěžuje Washingtonu nalezení vzájemného porozumění s Moskvou.


Rusko nic neudělalo pro porážku DAEŠ v Sýrii. A co víc, už nějakou dobu zjevně klade USA překážky" po celém světě, řekl v rozhovoru pro The Wall Street Journal ministr obrany Spojených států Ashton Carter.

Jak ujistil Carter, který během své kariéry hodně pracoval s ruskými úředníky, Vladimír Putin vyvíjí stále více úsilí, aby oslabil vliv USA. V důsledku toho je pro Moskvu a Washington stále obtížnější najít půdu pro spolupráci.

"Myslím, že za Putina se tento trend stále zintenzivňoval, prohlásil ministr. Vypadá to, že (házením klacků pod nohy USA, pozn. RT) Vladimír Putin zvyšuje své sebehodnocení. Měřítkem úspěšnosti jeho politiky není situace v oblasti napětí, ale nepříjemnosti, které způsobuje v jiných částech světa ".

Vzhledem k tomuto specifiku, poznamenal Ashton Carter, je tak těžké dosáhnout s ruskými úřady vzájemného porozumění".

Americký politik také odsoudil roli Moskvy v posilování moci syrského prezidenta Bašára Asada. Podle Cartera tato taktika nijak nepomohla v boji proti DAEŠ.

"Pro vítězství nad DAEŠ Rusko neudělalo nic, vyjádřil své rozhořčení šéf Pentagonu. Bojovalo s umírněnou opozicí na straně syrské vlády. Všechny jeho akce v Sýrii byly nesprávné a zcela v rozporu s jeho sliby".

Konkrétně Kreml nedodržel svůj slib a nevyužil svého vlivu, aby usnadnil přechod od výhradní moci Bašára Asada k vytvoření vlády, v níž by byla zastoupena i umírněná opozice i Asad, poznamenal ministr obrany.

"Rusko neusnadnilo proces přechodu. Jenom se s dvojnásobnou rozhodností zapojilo do občanské války", prohlásil Carter.

Ashton Carter pracuje s Moskvou již čtvrt století, od ukončení studené války, připomíná The Wall Street Journal. Ujistil, že v budování vztahů s ruskými kolegy se snažil realizovat "důraznou a vyváženou" politiku a vždy byl přístupný spolupráci s Kremlem. V Severní Koreji a Íránu se mu to podařilo.

Šéf Pentagonu, jehož funkční období skončí nastoupením Donalda Trumpa do funkce, vyzval Kongres a novou administrativu, aby hledaly nové programy na podporu evropských spojenců USA, zejména na východní hranici NATO, aby ti mohli odrazit případné vměšování se Ruska do jejich záležitostí.

"Jsem přesvědčen o nutnosti těchto programů. Nadále bychom měli vyvíjet úsilí při jejich vývoji a realizaci, řekl Carter. Musíme převzít vedoucí úlohu v Evropě a tím semknout NATO, protože cílem Ruska je, mimo jiné, rozvrácení aliance nebo odtržení od ní jednotlivých členů. To vždy bylo a zůstává cílem Moskvy ".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Už aby šel magor do zadele. Tihle blbouni, to jsou přesně Ti, co mohou za to v jakých sračkách teď Amerika je.

  OdpovědětSmazat
 2. Chválabohu! že ten dinosaurus už skončí. Ještě třepe pařáty...

  OdpovědětSmazat
 3. Ta čokovopice má v palici stejný prd jako Bush mladší....čím blbější,tím víc lže!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Vyhlašuji to za vtip tohoto týdne. Opravdu jsem se zasmál a mohl si ukroutit hlavu. Chjo. Je toto vůbec možný nebo si to někdo vymyslel? Je mi líto, že tak velký a z mnoha pohledů skvělý stát (chtěl jsem původně chybně napsat národ) má takové politiky. Opravdu smutné.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak to dotlačili za mořem . Neschopný si pod sebe musí vybrat o něco více neschopného než je sám aby před ním vypadal jako inteligent. A tak to funguje i u nás.

  OdpovědětSmazat
 6. Jestli je ve vedení v USA více takovýchto lidí, tak se nedivím, že se takovým jako Obama a Clintonová nechce jít od válu.... Vidím, že tam vládne lež a podvod ... Tak jako u nás a cpe se to lidem do hlavy... Doufám, že si tam snad Donald udělá pořádek... Mia

  OdpovědětSmazat
 7. S údivem konstatuji, že s tím pokryteckým Carterem se dá i souhlasit.
  A sice v tom, když říká, že je těžké dosáhnout s ruskými úřady vzájemného porozumění.
  Jenže právě toto je pro lidstvo dobrá zpráva! Naděje na podlomení utkvělé představy o US hegemonii v uspořádání světa.

  OdpovědětSmazat
 8. To je ale sebestředný idiot. Nedivím se, že USSA jsou tam kde jsou, když takové individua mají ve vedoucích pozicích.

  OdpovědětSmazat
 9. USA si více NEBUDOU diktovat, kdo bude kde vládnout!

  OdpovědětSmazat
 10. Toto je obzvlášť pěkné:
  "Šéf Pentagonu....vyzval Kongres a novou administrativu, aby hledaly nové programy na podporu evropských spojenců USA, zejména na východní hranici NATO, aby ti mohli odrazit případné vměšování se Ruska do jejich záležitostí."
  Takže vyzývá k vměšování, aby odrazil PŘÍPADNÉ (tedy neexistující) vměšování. Typicky ušlechtilé konání USA, vzoru svobody a demokracie. Ještě mohl říct, jakou barvu budou mít ty "programy".

  OdpovědětSmazat
 11. Po celou dobu své existence mají USA plnou hubu
  svobody a demokracie.Snad ze začátku to byla i
  pravda.Ovšem poté tzv.otcové stvořili ústavu.Tam
  začala být demokracie nevítaný host.USA mají to
  právo zasahovat třeba i vojensky tam,kde mají
  zájmy a to po celém světě.A tím skončila jejich
  demokracie v kanále.Podle toho jednají.
  Petr Majevský
  Šmíráci,snažte se trochu.

  OdpovědětSmazat
 12. Silná ruská armáda,záruka míru ve světě!Kdyby mi,někdo před 35 lety to řekl,tak ho minimálně nakopu do prdele,ale dnes je to realita!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:33 Není to pravda, stejně, jako to nebyla pravda před těma 35 lety.

   Smazat
  2. Kdyby Rusové neměli takovou armádu jakou mají,tak by na jejich území už byly americké základny a bohužel by tam byli i naši vojáci,protože naši ministři obany a náčelníci gen.štábu raději lezou do zadku Pentagonu,než by budovali spolehlivou armádu k obraně státu.

   Smazat
 13. "Rusové kladou překážky USA".Kdyby pan Carter dosáhl alespoň takového základního vzdělání,jaké je běžné u nás,věděl by,že Rusové mají ve zvyku klást překážky.Např.:Napoleon,Hitler.

  OdpovědětSmazat
 14. To je panečku americká demokratie: ...Musíme převzít vedoucí úlohu v Evropě ... Pokud se nemýlím vedoucí úlohu měla ve společnosti u nás KSČ ... a je to nazýváno totalitou.

  OdpovědětSmazat
 15. Vedoucí úloha Ameriky v Evropě - to mi něčím silně zavání. A co je rozvrácení NATO ze strany Ruska proti rozvrácení celého světa, které praktikuje Amerika. Další z ideologů a propagandistů z řad armády, jejichž názory jsou tak primitivně hloupé, že jim může věřit snad jen dobře ideologicky zpracovaný žák 1. obecné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A 12,06
   Spletl jste se. Po masážích od 89-tého mu věří značná část omladiny do 30 let + sluníčka a podobní exoti bez rozdílu věku, kteří melou a melou a melou lži a nesmysly.

   Smazat
 16. Pokud ruští neoliberálové vyprodávali za levno svou vlast i národ, byli ve Washingtonu všichni spokojení a tomu věřím. Vždyť za toho rabování Ruska měla Clintonova administrativa dokonce rozpočtový přebytek!!! Nezbývá než s Carterem souhlasit, neboť ty svině s Putinem v čele se již nechtějí nechat okrádat, dehonestovat a vyvražďovat. Pravda je lež a lež je pravda. Ať žije soudruh Carter, náš velký bratr. Ať žijí příživníci celého světa!!! ;-)

  OdpovědětSmazat
 17. Další debil z Ameriky.......,začíná to být už normální jev!!.........

  OdpovědětSmazat
 18. Jak by řekl pán Werich.Klaunu,jo těch máme málo,ale šašků těch je habaděj.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.