Reklama

sobota 7. ledna 2017

Hospoda „U starý svině“


Zdeněk Hrabica
7. 1. 2017
Takovou svobodu nám mohou v celém širém světě opravdu jenom závidět. Stejná se nenajde v žádném mezinárodním katalogu restaurací ani hotelů. Nemají ji tedy určitě nikde na světě. Představte si kterékoliv město na západ nebo východ od nás; nikde takovou svobodu ani, jak bychom ji dnešním českým jazykem nazvali – ani takovou hospůdku „U staré svině“ nemají. Nemají ji ani s oficiálním portrétem prezidenta USA Obamy ve Washingtonu, nemají ji ani s oficiálním portrétem prezidenta Ruské federace Putina v Moskvě. Nemají ji ani v Pekingu ani v Šanghaji. Na Bílém domě nevlály a nevlají mamutí trenýrky, nevlají ani na Spasské věži Kremlu.

Všude nám tu svobodu mohou opravdu jenom závidět.

A cožpak třeba v Kyjevě nebo v Pchjonjangu, tam se opozičníci nad námi mohou jenom olizovat a nám závidět.

Kolem pražské hospůdky „U starý svině“ brouzdají i maminky s dětmi a sdělují jim, že jenom u nás máme takovou hospodu s portrétem pana prezidenta. Chlubíme se jí už déle než dva roky, Staropramen do hospody dodává denně sudové pivo a nikomu z manegementu to vůbec nevadí. Vždyť peníze přece nikde nikomu na světě nesmrdí a my máme zcela jiné starosti, než se trápit něčím, co se nás netýká. Co se týká jenom zpropadeného prezidenta.

Dneska tu raritu hlavního města vzal někdo v noci útokem, do hospodského výkladu vhodil několik dlažebních kostek a rozflákal jej na cimpr campr. I s portrétem hlavy státu. Na tu hlavu lze přece beztrestně plivat a házet na ní vajíčka dokonce in natura. Obouvat se do ní může i zahraniční velvyslanec USA, který si právě balí kufry. Když dostal nikoliv sám padáka. A tak se ničemu nedivme, jsme opravdu nejsvobodnější ze všech na celém světě.

Jenom fízlů bude u nás v geometrické řadě přibývat a určitě to nebude jenom z naší hlavy. Ale ti budou mít zcela jiné starosti.

Foto autor

30 komentářů :

 1. Pane Hrabico, jak to víte, že podobnou hospodu nenajdete v žádném státě ani na východ ani na západ od nás?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad nechcete, abych Vám v duchu své životní zásady Semper vivens odpovídal. Většinou mám pro odpovědi přímé hledí, před nikým a ničím se neskrývám? Autentický autor - mám své jméno i příjmení

   Smazat
  2. Kdyby existovala hospoda s názvem "U prolhané svině" s portrétem V. Havla, již by byla vypálena i s aktuálními kunšafty a majitel by čučel v base, nebo by "již nebyl".
   Mimovládky by měly světového ultra nepřítele a zákony, aby se už nikdy neopakovala podobné snahy, by byly schválene i o prázdninách v mimořádném zasedání.

   Ono to tak dopadá, když věci, pro nevšímavost a neschopnost vnímat detaily, vyzrají v nepředstavitelné.

   Smazat
  3. Coby kdyby. Na kdyby se nehraje.
   To je úžasný, kolik lidí ví přesně, co by bylo, kdyby.

   Smazat
  4. Král Lávra měl oslí pouze uši a byl miláčkem národa.
   Buranova vepří hlava (s jitrnicí v rypáku) je nejlepší symbolikou levorukých buráků (burák = buran + č…). Jako např. azbucký boxerský vymlácený srbský mozek z ústí, policajtský buran vuml, agent falmer, agent falber, samoživitelka fischerová, žantovský, škromach, veleba, jandák, ztopořený ovčáček, olezlý zbořil a další bolševici vylézající drze ze svých děr.
   Podobně, jako huhňavý křiváček Beneš připravil cestu Buranu Gottwaldovi, učinil tak i křivohubý Klaus Zemanovi. Jsou jenom mnohem sehranější. A blbé socky to stále žerou - jako důchodci akce šmejdů.

   Smazat
 2. Zřejmě si tu "svobodu" pane Hrabico idealizujete , ta platí přece jen pro "něco a někoho". Ať si majitel té hospody zkusí dát za výlohu obraz Sobotky, Babiše, Bělobrádka, Kalouska nebo Merkelové. To se bude "divit..." !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tyhle obrazy by se mohly dát do výlohy knihkupectví a k nim román Victora Huga: BÍDNÍCI.

   Smazat
  2. Kouzlo nechtěného ...
   http://www.ireporter.cz/2016/10/27/kouzlo-nechteneho/

   Smazat
  3. Zeman je bachratý jako Göring, ješitný jako Hitler a prolhaný jako Göbbels. Naštěstí je jeho lůzovitý a švejkovitý pronárod natolik zbabělý a bordelářský, že žádnou válku nevyvolá a bude kolaborovat s každým, kdo přijde. Bude řešen globálně spolu s cikány, kteří jsou aspoň důslednější a samostatnější. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Ohání se Švédskem, kde by mu však nedali ani asyl, ani sociální dávku.
   Zakomplexovaný, mstivý, žvanivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, která si ho vynesla na hrad, jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea ho bude vyhazovat stejná nepoučitelná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky.
   Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou jenom „rýt držkou v zemi“, leniví a stádovití lumpenproletáři, neschopní si ani společný kibuc založit.
   Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, žlučovitých, i zemanovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale promoskevskou trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí bez olupování těch úspěšnějších nebo bez darů z EU. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.

   Smazat
 3. Lidé, co můžeme už ztratit? To neplatí dnes, platilo to přece i včera a bude platit ještě hodně dlouho! Takže hlavu vzhůru! Bude líp!

  OdpovědětSmazat
 4. Celé je to nedorozumnění. Stará svině je ten kořalečník. Hospody se běžně jmenují po svém majiteli všude ve světě. A tento majitel se sám považuje za starou svini, tak je vše v pořádku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SVINĚ JE POHLAVÍ ŽENSKÉHO, TAK KOŘALEČNÍK JISTĚ MYSLÍ SVOJI MAMINKU, MANŽELKU, NEBO I TCHÝNI.

   Smazat
 5. 21:40
  Tuhle úvahu dalo práci zplodit....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:49 Určitě méně, než vám to správně pochopit...

   Smazat
 6. Nějak jsem nepochopil, v čem je problém. V tom, že tam visí obraz současného prezidenta? Nebo v tom, že uvnitř visí portréty všech minulých prezidentů od Klause a Havla, přes Husáka dále a dále. A dokonce je zde i podobizna mocnáře Františka Josefa I.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V čem? Sedělo už někdy na pražském hradě větší intrikánské hovado ??? Buran Gottwald měl svého kolaborantského lžikněze Plojhara a Zeman pupkatého antikrista Duku ? Co má inkludovaný a zhulen podagrista Zeman dělat, když ho do žádné slušné společnosti nezvou (stejně jako jeho prognosťáckého komplice Klause) ??? Buran Fico není výhra. A sloní paměť už také neslouží. V nezdravém těle - nezdravý duch ! Na lumpenhradě plném kryptobolševických kolaborantských buranů a agentů. Jaký národ - takový prezident. Král Lávra měl oslí uši a byl miláčkem oslího národa, stejně jako první dáma Zrovnazhovnapřemyslovna. Naděje v odkazu na konci příspěvku.
   Každý buran ve funkci potřebuje svého vlastního třídního nepřítele – aby ho mohl předhodit sockám namísto žrádla a větší množství podlézavých a ztopořených zamindrákovaných řiťolezů typu veleby, ringa, renče, jandáka, doubravy či ovčuráčka. Socky se kojí nadějí, že se nažerou papírových majetkových přiznání nebo jiných papírových slibů – ale žlučovitá závist je jenom dorazí.
   Číňané, Číňané přicházejí - zpívejme přátelé !!!
   Už vidím zemanovské čecháčky, jak úderničí v poklusu jako čínští kuliové pro čínské investory a kopou zemanův suchý kanál, až celí sežloutnou a oči se jim sešikmí, jak budou zisky z "rodinného stříbra" putovat do Číny. "...a za hrnec stuchlé rýže poníženě důtky líže, jimiž tisíckrát byl bit ..." (Svatopluk Čech - Písně otroka).
   Buranova vepří hlava (s jitrnicí v rypáku) je nejlepší symbolikou levorukých buráků (burák = buran + č…). Spolehlivě přitahuje mouchy a odpuzuje nejen muslimy. Pomůže jateční pistole vyzbrojené První dámy ?

   Smazat
  2. ..jen ještě maličkost,
   to že naši politici prodali pivovary, národní zlato, to vám nevadí ?
   O státní zlaté rezervě ani nehovořím...*

   Smazat
 7. Nechutné, nekulturní.
  Ovšem oproti restitucím a kolaborací s církví velice lásky plné.
  Kde že to je ? Zajdu na jedno*

  OdpovědětSmazat
 8. Stará svině je stará svině.Můžeme tak označit
  toho,koho nemáme rádi.Pro mě je stará svině
  nebožtík Havel Václav,ale nemůže se bránit,tak
  mu nenadávám.Další by mohl být Klaus,Topolánek
  či Gross nebo Nečas.Každému by se dalo nadávat
  do starých sviní.Za Havlova prezidentování bylo
  slušným způsobem sděleno,co máme na Hradě.
  Každý hrad má svého šaška,my tam máme Havla Vaška.
  Tímto způsobem se dá nadávat,ale havloidi na to
  nemají dost inteligence.Tak jsou hulváti.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 9. ...jako menší zlo jsem volil Zemana,...dnes jsem
  spokojený...ale, že bych o "knížeti" mluvil jako
  o " čur.....,..atd"...to ne,... kde se bere v lidech to hulvátství...?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde že se bere? Co třeba v zoufalství z bezmocnosti?

   Smazat
  2. 7.51 Jste vůbec Čech? Zamyslete se .....
   Jirka J.

   Smazat
  3. Khárl je zbabělej kosmopolita bez národnosti! To jeho otec byl pravý vlastenec! Už za té První "obřezané" republiky se nabál ukázat na pravé nepřátele národa když napsal:

   "Tak také do svého domu spíš pozvu svého německého bratrance nežli kolemjdoucího náhodou černocha. Ale nesmím černocha zotročit; a nesmím vzít Židu právo na život, a dáti mu méně, než lidskost a spravedlnost menšině přiděluje. Naopak Žid nesmí se vyskytovat v místech, příslušejících státnímu národu. Jestliže totiž jsme varovali Židy, aby se vůbec příliš neukazovali, dvojnásob musí se vystříhat, aby se neukazovali na místech neočekávaných. Nic tak nevzbuzuje antisemitism, jako když člověk prohlíží nějakou oficiální instituci své vlasti, nebo politickou organizaci svého národa, a z ničehonic se zrakům objeví gestikulující postavička Asiata. A pak nechať se Židé neukazují v prvých řadách boje proti nacionalismu. Nepomohou si tím, a právo na to nemají, dokud nesprovodí ze světa židovské "kde domov můj" - nesrovnatelný žalm ´U řek babylonských´."
   (Řád IV/1937, s. 170-176)

   A nebál se ani české husito-komušské lůzy, když coby české šlechty na českém sněmu 25. Listopadu 1889, dále přímo cituji:

   „My nejsme potomci oné husitské šlechty, která protestovala roku 1415 na sněmu českém proti koncilu kostnickému. My jsme potomci oné katolické šlechty, která u Lipan porazila Tábory a na Bílé hoře husitské sbory české. My vidíme v husitech ne slavné bohatýry, ale bandu lupičů a žhářů, komunisty 15. Století, a my Schwarzenbergové, budeme bojovat proti všem novohusitům s touže rázností, jako pánové z Růže bojovali proto starým husitům.“

   Smazat
 10. V Karlíně je pivnice U chcípáka. Bylo by určitě zajímavé vyvěsit tam obraz Kódla. -:)

  OdpovědětSmazat
 11. Pane Hrabico, tu hospodu neznám, ale mám pocit, že jste nic nepochopil. Hospoda ,,U starý svině" je hospoda, kde se scházejí ti co dříve byli v pionýru, poté v SSM. Chodili na školení MLP. Podepisovali různé petice, které jim KSČ předložila. Chodili do prvomájových průvodů, mávali třepetalkami. Zúčastňovali se besídek k VŘSR. Do oken vylepovali sovětské a naše vlaječky...
  Ale ono to bylo jen jako, aby jste rozuměl. Představte si, že si dokonce dovolili v hospodě říct, že Husák je kurva. Ta odvaha. Ale potichu, aby to nikdo neslyšel. Političtí vězni. Představte si... trpěl na Borech, protože bojoval proti komunistům. Předsedovi místní organizace ukradl ze sklepa kolo.
  Dnes jsou v různých jiných stranách, jejich profesní CV začíná rokem 1990 a hlavně jsou ,,demokraté" a bojovníci proti komančům.
  Takže ten název hospody, kde se někteří scházejí je naprosto v pořádku. To je JEJICH vývěsní štít. :-D

  OdpovědětSmazat
 12. Dobře ,že se našel odvážný člověk a hodil jim do výlohy dlažební kostku,kdyby mi nebylo 80 let udělal bych to už dávno.Hospoda je v Michli v ulici U Plynárny naproti Kauflandu.Lidé už mají dost sprostých urážek hlavy státu.Když nekoná zákon ,dojde na dlažební kostky a hole.Kdo potom rozděluje národ?Sprostá spodina jako kníže Karel,Kalousek,Štětina a slaboduchý blbci ,kteří jim "skáčou na špek"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono se to i rýmuje: Vlastizrádná spodina, Kníže, Kalous, Štětina...Souhlas

   Smazat
 13. Škoda, že tyto primitivní zrůdy nemůžou žít ve světě složeném z Kalousků, Sobotků aspol. Přala bych jim to.

  OdpovědětSmazat
 14. Je zajímavé, že ti, kteří nemají mentálně ani na Pepu Vyskoče, se mohou umlátit vzteky, když nad nimi rozumem vítězí i batolata. Kéž bychom měli více Zemanů a méně Havlů. Jenže blbost lidská je v podání českých "debatérů" prakticky nekonečná. Bylo by to pro ně jistě k uzoufání, kdyby nemohli aspoň čas od času vyventilovat své zamindrákování. Prostě případy pro dr. Chocholouška.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.