Reklama

pondělí 23. ledna 2017

Hysterie ukrajinských "vlastenců": CIA odtajnila dokumenty o zločinech OUN-UPA


23. 1. 2017      zdroj
V těchto dnech zveřejnila americká ústřední zpravodajská služba statisíce dříve utajených dokumentů a vystavila je na internetových stránkách rezortu. Více než 11 tisíc se jich týkalo Ukrajiny. Některé z nich tvoří zprávy o takzvaných povstalcích (OUN-UPA) na území USSR. Konkrétně podle jedné ze zpráv z amerických archivů provedli "bojovníci za nezávislost" diverzi tím, že odpálili objekty civilní infrastruktury, konkrétně elektrárnu ve Lvově a také Korsun-Ševčenkovskou hydroelektrárnu na řece Ros. V důsledku této "akce" zahynulo mnoho civilistů.Dnes je mimochodem tento druh akcí kvalifikován jako teroristický čin. 

Ostatně CIA ve svých zprávách, což může být překvapením pro "patrioty", nazývá OUN-UPA teroristickou organizací, stejně jako i jejich hlavní vůdce - Stěpana Banderu, Andreje Melnika a Romana Šucheviče.

Právě tyto "bojovníky za nezávislost" prohlašují za národní hrdiny současní ukrajinští "patrioti", kteří nazývají "masakr na Volyni", masové zabíjení civilistů různých národností a otevřený teror "osvobozeneckým" bojem ukrajinského lidu proti bolševismu. Píše to arhano.ru.

Na zveřejnění odtajněných dokumentů CIA je zajímavé, že právě nyní, v předvečer zřejmého obratu americké politiky vůči Ukrajině, odhalila americká zvláštní služba doklady, dokazující teroristickou činnost OUN-UPA.

Tím se připravuje půda pro to, aby byli ve vhodném okamžiku všichni dnešní stoupenci Bandery a Šucheviče vyhlášeni za teroristy. Tak ze sebe sejmou odpovědnost za to, co se děje na Ukrajině. To zase umožní, aby nová administrativa USA uskutečnila konstruktivní jednání s Moskvou na základě vzájemné výhodnosti.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

46 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. 13:11 propaganda přání otcem myšlenky.Podle
   stupně utajení se zveřejňují informace,tedy aspoň v demokratických státech.To co bylo zveřejněno je z období 20 let minulého století,což je cca 100
   let od zjištění.Nakonec nic nového,že SSSR od počátku do konce nebyl ráj na zemi je všeobecně známo.A tak 6 milionů občanů SSSR bojovalo po boku Německa proti diktatuře Kremlu.Dnešni RF
   je pro sebeurčení národů,ale...nakonec je víc nacionalistická než okolní státy býv.SSSR vč.Ukrajiny.Propaganda nestydatě tvrdí opak.
   Není vám divné,proč tehdejší boj Ukrajiny před sto lety je kvalifikován jinak než národněosvobozenecké hnutí zemí ve všech koutech světa v minulém století? Terorismem ve 20 století bylo zavraždění Bendery na příkaz Chruščova,boj Ukrajiny byl však za národni osvobození.To pro pořádek.

   Smazat
 2. Pokud je toto pravda, tak je jasné, že Ukrajina bude obětována pro zlepšení vztahů USA-Rusko.
  Naši a EU politici by si měli už konečně uvědomit, že skákat tak jak USA píská se může hrubě nevyplatit. V EU bylo supr, až do spoluangažmá v Iráku.

  OdpovědětSmazat
 3. Celkem nic nečekaného a překvapujícího v tom není protože V. V. Pjakin ve svých videích "Otázky a odpovědi" něco takového už dávno několikrát tvrdil a je jen s podivem, že si to ty debilové z Kyjeva nepřečtou aby věděli co je čeká. Bohužel teď se asi na měsíc odmlčel, předtím ta videa dávali k dispozici cca 1x týdně a pro toho kdo chce být v obraze a ne mimo mísu, to je velice přínosné. I když nezpochybňuji, ani právo na to, být mimo mísu.To je jenom otázka svobodné a demokratické volby každého z nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V.V.Pjakin je údajně v nemocnici, měl mít autonehodu. Proto to odmlčení.

   Smazat
  2. Zdôvodnenie technickými problémami sa mi nepozdávalo. Chýbajú mi jeho odpovede. Predpokladaný termín obnovenia vysielania v 02/2017.

   Smazat
  3. 13:49 Pjakinovi při autonehodě zemřel někdo blízký, ale on při tom pokud vím nebyl. Příští relace je oznámena na začátek února.

   Smazat
  4. Díky za informaci o V.V.PJAKINOVI.Moc chybí.Přeji hodně zdraví a hodně sil.Máme Vás rádi,chybíte.František

   Smazat
 4. Jak dopadl kdysi fašismus, je dobře známo. Pornošenkovi fašističtí banderovci dopadnou stejně. Nevzali si poučení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dopadnou stejně, tzn. odstěhují se za svými konty do teplých krajin, třeba do Argentiny, méně profláknutí na Floridu (Jaceňjuk jim tam už přes rok nakupuje nemovitosti) - posichrovali si to hned na začátku, kdy vydali zcela dobrovolně Americe všechno ukrajinské měnové zlato

   Smazat
 5. CIA odtajnila ale i mnohá zvěrstva SSSR, ruských vojáků na území Ukrajiny a dalších zemí okolo.
  Jeden je za 10 a druhý za 8+2.
  Škoda, že již tradičně NR přebírá jednostranné články.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pochopte, že je úplně jedno, kdo jaké zločiny spáchal nebo nespáchal. Důležité jakou konkrétní špínu,ať už pravdivou nebo častěji vylhanou, CIA zrovna teď jakoby náhodou vytasí z rukávu, odborně to nazývají "odtajnění".
   Tak jak se to USA hodí do krámu. Teď začíná být zřejmé, že na tapetě se octli otcové Majdanu. Porošenko a jeho zločinné bratrstvo jsou z tohoto obratu zděšeni...

   Smazat
  2. pro 14:57 pořád ale lepší CIA, která alespoň nějaký režim na odtajnění má, než sovětská a potažmo ruská tajná policie (KGB, FSB atd..), která neodtajňuje nikdy nic.
   Je to absurdní, ale o počtech sovětských vojáků na území ČSSR se dočteme v archívech CIA, ale nikoli v ruských archívech.
   Chtě nechtě mi to připadá jako úmyslný stav, kdy ruská strana nechce nich zvěřejnit a tím neustále manipulovat se zprávami, s historií atd.
   To Rusům umožňuje dokonce trestně stíhat občana, který sdílel na svém facebooku nějakou zprávu o tom, že SSSR spolu s Německem přepadly Polsko, každý ze své strany. Zpráva proběhla docela nedávno, ten občan RF je trestně stíhaný...
   Kdyby už dávno RF otevřela archívy svých tajných služeb, tak by se to stát nemohlo.

   Smazat
  3. 14. 29 v tomhle případě ani tak nejde o minulost, jde o přiznání k tomu, že USA a EU se účastnily nedávného majdanu - stejný autor opakuje vždy stejné kroky už tolikrát - Jugoslávie, Libye, Sýrie, Ukrajina... a politikové stále s patetickým výrazem ohlašují nutnost boje za demokracii, to si vážně myslí, že si používání stále téhož manuálu nikdo nevšiml?? - Krok první - vytipovat zločineckou organizaci schopnou vraždit sve spoluobčany, krok druhý vyřadit danou organizaci ze seznamu teroristických organizací krok třetí vybavit ji penězi, zbraněmi a slíbit beztrestnost, krok čtvrtý vydat této organizaci povel k vraždění, na který vláda a bezpečnostní složky dané země musí zareagovat krok pátý mediálně přenést zodpovědnost za vraždění z terorisů na vládu a bezpečnostní složky dané země ... krok šestý přijít teroristům/mírumilovným prodemokratickým protestujícím na pomoc i za cenu desetitísíců, případně statisíců mrtvých civilistů
   Kouzlo spočívá v tom, že druhy a stupně shod při realizaci zločinu lze vyhodnocovat a podle modu operandi je možno stanovit pachatele - tzn. kdo vyřadil stranu Svoboda ze seznamu extremistických organizací, kdo podporoval Pravý sektor, Una-Unso a další jim podobné následovníky UPA je přece snadno dohledatelné...

   Smazat
  4. pro 15:24
   Možná se skutečně USA a EU zúčastňovali na nějakém majdanu.. o to ale nejde.
   Jde o to, že v demokracii západního typu se za nějaký čas tyto informace zveřejní, kdežto v diktatuře (třeba Rusko) se nezveřejňují. Právě proto, aby se historie mohla všelijak ohýbat a manipulovat.
   Takže ani nevíme, na jakých Majdanech se zúčastnilo Rusko ve světě. A jak to tak vypadá, tak se to ani nedozvíme - dokud bude kralovat v Rusku bývalý náčelník tajné služby.
   To dává jen možnost neustále s historií různě pracovat , ohýbat ji a zneužívat pro dnešní cíle.
   Typická metoda ruské politiky.

   Smazat
  5. 14:29 tak tady vaše rovnítko neobstojí, je to standardní manipulace

   Smazat
  6. Ruské archivy jsou už od loňska otevřeny, mluvil o tom i Putin, bohužel ten link na zdroj už nemám. Čili kdo chce psa bít hůl si vždy najde. Jinek jste pane jistě zkušený demagog kldyž napíšete takovou srágoru,,,

   Smazat
  7. 16:22 ruské archívy nejsou otevřené, ale naopak zavřené. Jsou známé pouze velmi malé části (např. neúplný seznam zahraničních agentů NKDV), ale naprostá většina je stále tajná.

   Smazat
  8. 16.28
   a to si jako myslíte že CIA nepustila ven jen to co se jim momentálně hodí do krámu? Takhle přec pracuje každá tajná služba odjakživa. Spis JFK je stále zavřen a mnoho jiných. Nebuďtte hloupý idealista

   Smazat
  9. 16:28- z čeho usuzujete, že ostatní tajné služby "vysypou" vždy "celou skříň" tajností?

   Smazat
  10. pro 16:36 + 16:42
   CIA pustila ven to, co mohla. Je to ale naprostá většina dokumentů, které nexistují. Je na to v USA zákon, který to přikazuje. Stačí cvíli googlit.
   NKDV, KGB a FSB nepustila ven skoro nic, protože na to zákon v Rusku /logicky/ nemají.A stav jim vyhovuje. Můžou manipulovat s historií.

   Smazat
  11. Pre 15.40
   Takže tí, ktorí pod rúškom šírenia tzv. demokracie neprestajne rozsievajú po svete vojny a zabíjanie, ktoré v čase ich konania prekrývajú alebo popierajú sú demokracie západného typu, len preto, že po nejakom čase, kedy to možno zneužijú na ďalšie "šírenie demokracie" tieto informácie odtajnia. Pritom "diktatúra", ktorá tých vojen nemá za sebou ani stotinu len preto, že podľa Teba nič neodtajnila (a pritom predsa len odtajnila, len sa Ti to nehodí do krámu),je na tom oveľa horšie. Tak toto je ako najhorší príspevok priamo zo spravodajského štúdia ČT, ale rovnako aj STV.

   Smazat
  12. Pro 15:15-Dokumenty o okupaci by měli
   zveřejnit Ukrajinci.To byli ti hlavní
   okupanti.Zjistěte si něco,než v zájmu
   USA napadnete(možná spravedlivě)druhé.
   Přes 90% těch okupantů byli Ukrajinci,
   protože spadali do západního vojenského
   okruhu sovětské armády.Taky měli svoje
   vlastní archivy,které zůstaly Ukrajině.
   Petr Majevský

   Smazat
  13. Polib nám prdel,Jando!

   Smazat
  14. 16:53-možná ty Vámi jmenované tajné služby nebyly, nejsou tak výkonné jako CIA a nemájí plné skříně. Jestli to o nich nešíří CIA "dle sebe soudím tebe". Možná to poznáme brzo, pokud se v USA podaří džina vrátit do lahve(moci státu).

   Smazat
 6. Pozoruhodné je zverejnenie 1 deň po inaugurácii Trumpa. Žeby to bolo pripravené už skôr?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti jsou připraveni vždy a na vše. Mají v šuplíku verzi i pro Clintonovou.

   Smazat
  2. Jen naše boje v pohraničí po roce 45 a dál v padesátých letech na odtajnění stále ještě čekají

   Smazat
  3. 15.15. co se stane holandským občanům, kteří nafotí trosky zříceného civilního letadla?

   Smazat
  4. 1514
   nemáte pravdu, archivy z 50. let jsou z 99% odtajněné.

   Smazat
  5. 15:28
   holandským občanům se nestane nic. chcete se vsadit ?

   Smazat
 7. Trump asi připravuje "dárek" pro Rusko - zcela zničenou, vytunelovanou a rozvrácenou Ukrajinu, kde každý bojuje s každý a jenom ten, kdo na to má bere dráhu přes čáru.

  OdpovědětSmazat
 8. 13:39 viděl jsem fotografie domů, kde bydlí příslušníci banderovských útvarů, které prováděly na Donbase ta největší zvěrstva. Místní se na ně už chystají, fasády jejich domů si značkují hákovým křížem, který má jako podklad dva pruhy v barvách ukrajinské vlajky. Už brzy. Už bylo na čase.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro 16.00
   nevím, kdo vám podstrkuje nějaké fotografie, ale my tam máme část rodiny.
   Můžu Vám zaručit, že běžní obyvatelé Donbasu by byli nejraději, kdyby žádní separatisté, žádní ruští vojáci a jejich těžké zbraně na Donbase nebyly.
   Všichni chtějí klid a nejraději by teroristy typu Pušilin, Plotnickij, Zacharcenko apod.vyhnali.
   Díky nezájmu místních obyvatel musela ta sebranka už dávno odpískat projekt Novoruska, který se neujal.
   Místní by nejradji vrátili čas přde březen 2014.
   Kdyby se rusové nemíchali do vnitřních záležitostí Ukrajiny, tak je tam dodnes klid.

   Smazat
  2. no to určitě ty "rodino" To je slabý informační zdroj. Naopak ti lidé vědí že když tam povolí vládu Kyjeva tak budo okamžitě ostrakizováni a vyháněni karateli ze svých domovů, Budou tam řádit jako vzteklé šlmy a ničit vše co zavání ruštinou. Žádné iluze pane. Tu část rodiny ostatně máte možnost pozvat sem a starat se o ně. Když se jim tam nelíbí tak moc mohou požádat o asyl.

   Smazat
  3. 16:16 tak tomu se říká: jeden vo voze, druhej vo koze. Vy jste snad banderovec, protože jenom banderovec může dnes prohlašovat "já nic, já muzikant", já nejsem terorista, teroristi jsou ti druzí, kteří se přede mnou bránili. P.S.: co je to dnes běžný obyvatel Donbasu, když jich tři milióny zdrhnuli do Ruska a bez jejich pomnoci by zbytek rodin na Ukrajině ani nepřežil. Jste ale volaký pomätený, zaměňujete příčinu a následek.

   Smazat
  4. 16:30 + 16:37
   jedno je jisté, kdyby tam Rusové neintervenovali, tak tam žádná válka nebude.
   Stejně jako v Charkově a i v jiných oblastech, kde žije většinově ruská menšina. A je tam dodnes klid.
   proti tomu není argument.
   souhlasím s 1616

   Smazat
  5. Jasně, že by nebyla, protože by banderovští fašisté ruské civilisty už dávno vyvraždily. T

   Smazat
  6. Jo a pěkný obrat - většinově tam žije ruská menšina. T

   Smazat
 9. 15:50 na banderovské Ukropii jde dnes do tuhého, spoléhali na Hitlary a dnes je jim jasné, že s Trumpem utřou nos. Ne nadarmo právě nyní Porošenko prodává svoji fabriku Roshen (je na ruském území u jeho úhlavního nepřítele Putina)

  OdpovědětSmazat
 10. Porošenko musí za každou cenu prosadit bezvízový styk s Evropou, aby se z Ukrajiny do bezpečí dostali i jeho žoldáci, aby nemohli být potrestáni (lynčováni) místními. Možná počítá s jejich využitím jako žoldáků i v jiných zemích, kde mohou dále válčit v zájmu Obamových výjimečných lidí (bude-li o to stát i Trump). Tzv. ukrajinská elita má většinou dva pasy, takže jsou za vodou. Tedy pokud se dostanou bez úrazu do Boryspolu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezvízový styk s Ukrajinou bude od začátku března, s Gruzií to už EU odsouhlasila.
   Rusko je naprosto mimo mísu - je to totiž dárek, a ten Rusko nedostane ani náhodou.

   Smazat
  2. 16:55 .... jinými slovy, když tu dnes máme půl miliónu Ukrajinců (legálních plus nelegálních), tak jich můžeme přivítat s otevřenou náručí násobek tohoto počtu, protože na Ukrajině zůstanou asi jenom nemocní důchodci. Doteď Ukrajina vymírala, od března se bude vystěhovávat do EU. To nemá chybu :-)

   Smazat
  3. : na turistickou návštzěvu ? Proč ne .
   Aby tady Ukrajinec zůstal, musí splnit plno podmínek. A zatím je všichni Ukrajinci plní - jsou na druhém místě přistěhovalců za Slováky.
   Máš něco zásadního proti ?
   Proč Ti něvadí třeba bezvízový styk s Albánií ? Je to snad něco jiného ?
   A nebo s Bolívií máme také bezvízový styk ..

   Smazat
 11. bohužiaľ - minulosť - poradie prisťahovalcov - ukrainci, rusi, poliaci - a slováci

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.