Reklama

.

.

čtvrtek 19. ledna 2017

Ivan David: Oni vážně věří, že co občan, to blbec...

19. 1. 2017     Parlamentní listy
PL: Ještě se nestal Donald Trump prezidentem a už se na něj objevily kompromitující materiály. Novinář Bob Woodward, který odhalil nezákonné odposlechy v aféře Watergate a byl oceněn Pulitzerovou cenou, označil antitrumpovský dokument tajných služeb za odpad, který se nikdy neměl dostat ven, a zpravodajci by se měli omluvit. Jak to vidíte? O čem tohle svědčí?

 
Nejsem znalcem poměrů v tajných službách, ale dělá to na mě dojem, že se k moci i v tajných službách dostala třetí garnitura. Kompro materiál na Trumpa je na úrovni Kubiceho zprávy. 


Kdo „vyzdvihuje“ takové lidi do funkcí? Kdo je tak málo schopen rozpoznat, že ho ohrožují svojí neschopností? Zároveň je to důkaz naprosté argumentační tísně a přehnaného optimismu (podle Wericha), že co občan, to blbec. Jakmile se oddanost (slouhovství) cení více než schopnosti, připravuje se cesta k prohře. Skupiny, které protesty organizují, mají „velmi dlouhé peníze“. Tedy hromady prachů, argumentační tíseň a chabé kádrové vybavení.

PL: Americká média většinově před volbami podporovala Hillary Clintonovou a i u nás podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) porušila Česká televize během vysílání tzv. Americké volební noci zákon, kdy prý nadržovala demokratické prezidentské kandidátce. Co si myslíte o tomto?

Česká televize tak činila naprosto zjevně a nepřehlédnutelně. Ráno jsem podle zděšeného výrazu tváře a pohřebního tónu redaktorů poznal, že vyhrál Trump – dříve než to oznámili. Platí totéž jako o kompro materiálech. Platíme je my, ale vybírá je a řídí jako soukromou firmu někdo, kdo se nám nezodpovídá.

Redaktoři jsou vybíráni podle ochoty být za a) konformní, nebo za b) dokonce uvěřit vlastní propagandě. Co od nich můžeme chtít? Při nejbližší změně se ti první přizpůsobí a ti druzí vypadnou. Média hlavního proudu mají hypoteticky dvě možnosti. Buď se budou blížit obrazu skutečnosti, již se nehodlají přizpůsobit jejich řídicí orgány, nebo budou lhát a lhát, aby zakryli svoje lhaní. Obojí jen oddaluje pád. Součástí usilovného lhaní je i vytvoření českého „ministerstva pravdy“. Ti, kteří vládnou a jejich média ztrácejí autoritu a „ministerstvo pravdy“ ji nezíská. Blíží se stav, kdy jim čtenáři, posluchači a diváci nebudou věřit a priori ani předpověď počasí.

PL: Donald Trump v interview pro britský deník The Times zkritizoval NATO, EU i německou kancléřku. Aliance je podle něho zastaralá, kdyby EU nenutila země přijímat migranty, Británie by nevystoupila a Merkelová udělala katastrofální chybu pozváním běženců. Co říkáte na tuto jeho kritiku?

Mně se ta kritika zdá povrchní. Kloním se k tomu, že kritika cílí někam jinam, než pan Trump deklaruje, že na předmětech jeho kritiky mu vadí něco jiného. NATO se zjevně mění z aliance deklaratorně obranné na alianci zjevně útočnou. Orgány EU pracují na svém dalším znemožňování. Angela Merkelová dostala v roce 2010 cenu „Coudenhove-Kalergi“. Richard Nicolaus hrabě von Coudenhove-Kalergi měl opačný plán než Hitler, ovšem stejně odporný. Místo Hitlerovy „čisté rasy“ měl v úmyslu pro Evropu vykřížit rasu míchanou, otroky bez pocitu identity. Merkelová neudělala náhodnou chybu, ale promyšlený krok. Naději vidím v tom, že pokud budou existovat stopy vlivu veřejnosti a nezávislé informace, nebudou si moct tvůrci sociálněinženýrských projektů dovolit být nesympatičtí. Kam ve skutečnosti cílí Donald Trump, opravdu netuším.

PL: Média navíc přišla se zprávou, že lidé z Trumpova týmu zjišťují u členských zemí, zda se někdo další nechystá opustit EU. Jde pouze o sondování, nebo může mít budoucí prezident více informací a hodlá připravovat scénáře na možný rozpad Unie?

Jsem přesvědčen, že EU se rozpadne s Trumpem jako bez Trumpa. Je logické, že o tak důležitém procesu chce být dobře informován, využít příležitostí a vyhnout se hrozbám. Samozřejmě Trump může do procesu zasáhnout, přispět k rozpadu bude snazší, než dosáhnout jeho zbrždění. Ve věci Německa a šéfky jeho vlády zašel Trump ještě dál. „Když se podíváte na EU, je to Německo. EU je v podstatě jen nástrojem pro německé zájmy. Proto jsou Britové tak chytří, že odešli,“ sdělil. Co takovéto postoje mohou vypovídat o jeho budoucí spolupráci s Německem a hlavně s Evropou? Kancléřka Merkelová se má asi na co těšit... Rozhodně to nenaznačuje, že by Trump chtěl posilovat soudržnost EU. Německo je 70 let okupováno USA. Prostřednictvím Německa Američané ovládají Evropu. Nezdá se mi, že by na tom Trump chtěl něco měnit. Merkelová byla a stále je napojena na Trumpovy oponenty.

PL: Podaří se Trumpovi zlepšení vztahů s Ruskem?

Otázku bych přeformuloval na: Jaké chce Trump Rusko? Zdá se, že chce pracovat s Ruskem, a ne proti Rusku, bez ohledu na režim, který ho ovládá. Zřejmě chce využít Ruska ke svým mocenským zájmům a nevidí v něm jen zásobárnu surovin pro nadnárodní korporace. Pokud najde pozici v rámci win-win, mohly by být vztahy i „partnerské“. Dost o tom pochybuji, ostatně to nezáleží jen na něm.

PL: Bude Trump prezident zcela jiný než Trump kandidát? Nebo se potvrdí řeči o neřízené střele s nulovými zkušenostmi z politických funkcí?
Jsem skeptik. Dobře si vzpomínám na nesmírné nadšení z Obamy. Nepochybuji, že se Trump naučí v prostředí mocenských struktur, které má dobře zmapované, pohybovat a rozpozná, kde končí jeho svoboda jako poznaná nutnost. Že by to byl jakýsi „lidový prezident“, to si tedy rozhodně nemyslím, ale pro své záměry potřebuje širokou podporu a tu si nelze spolehlivě jen koupit. Očekávaná likvidace zdravotní reformy naznačuje směr a spojenectví.

PL: Končí prezident Obama. Jak zhodnotíte jeho prezidentskou osmiletou éru?
Čím větší očekávání, tím větší zklamání. Zejména druhé volební období. Pamatuji si na ten optimismus. Je to brilantní lhář a demagog, jenže už příliš profláknutý, a proto nepoužitelný. USA z problémů nevytáhl. Optimismus z čísel o růstu je falešný.

- - -

75 komentářů :

 1. Ano,velice dobře vyjádřeno....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, velmi dobrý článek od velice chytrého člověka.

   Vymazat
 2. Trump začne házet vidle mezi Rudko a Čínu, Pokud se zadaří, může zahájit rozebírání po kouskách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:29
   Vycházíte z toho, že Číně a Rusku vládnou blbci nebo snad lidé, které lze snadno koupit?

   Vymazat
  2. Rusko a Čína mají různé potřeby a spojuje je pouze soustředěný nátlak Západu. Čili je teoreticky možné je rozdělit, nebo se o to alespoň pokusit.

   V minulosti se to už jednou podařilo...
   PB

   Vymazat
 3. Teorie o namíchání nové rasy v Evropě je mylná. Washingtonské elity vycházejí z předpokladu, že je nutno zredukovat počet lidí na planetě. Proto směrují davy migrantů z Afriky do Evropy, kde vědí, že způsobí nukleární peklo. Vedou africké migranty do kafilerie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:01
   Byly to autorovy (Coudenhove-Kalergi) fantasie. Mluvit o tom jako o (tajném) plánu je přitažené za vlasy.
   Vaše úvahy o směrování migrantů se blíží halucinacím. Jedná se samozřejmě o velký byznys - podobně jako u drog nebo zbraní.

   Vymazat
  2. 20:11
   Navíc Coudenhoveho představa o tom, že "křížením" vznikne otrocká "rasa" jsou - v tom je srovnání s Hitlerem namístě - neodůvodněná, stejně jako Hitlerova představa o šlechtění rasy z vybraných esesmanů.
   Čechům a Moravanům - mimochodem "míšencům" par excellence - např. míšení s Vietnamci může jen prospět; bude to ale trvat mnoho generací.
   Skinheadi ať se klidně dál množí jen mezi sebou - výsledek bude truchlivý, nejen na pohled.

   Vymazat
  3. Myslím si, že Kalergiho odkaz o "zrušení identity evropských národů" musí být velmi živý a lákavý, když si udělují řád Coudenhove Kalergi, a ne třeba řád Zlatého rouna nebo Svatováclavské orlice.
   PB

   Vymazat
  4. 20:54 Slunickarsky havlovce

   Vymazat
  5. Pred nedavnem jsem koukal na diskuzni porad v TV a Jaroslav Šonka (politolog, publicista, odborník na evropskou politiku se zaměřením na Evropskou unii, bývalý ředitel Evropského institutu odkazu šoa, zijici v Nemecku) se rozciloval, ze Kalgeri svuj plan vymyslil uz po prvni svetove a my jsme pro nej nic neudelali, a tak doslo k druhe svetove, a ze je nejvyssi cas...
   A nezapominejme na bezici projekt EUROMED.

   Zdravim vsechny na NR(i ty zaplacene smejdy)
   Slavek

   Vymazat
 4. Jakmile se oddanost ( slouhovství ) cení více než schopnosti, je to cesta k prohře. No není to krásný. Pro dnešní dobu, jak vyšitý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:13
   Neviděl bych to jen jako české (nebo středoevropské) specifikum. Když vidíme aktivity amerických zpravodajských služeb, musíme se ptát, jaká je morálka a loyalita státních zaměstnanců v USA, nejen ve vztahu k nastupujícímu presidentovi.

   Vymazat
 5. Sice není přesně specifikováno, koho má pan doktor David na mysli, ale u nás se celkem trefil - co občan, to blbec.Nechali by si lidi jinde na světě líbit to, co my? Nechali by si od politických kreatur žvanit úplně do všeho? Nechali by si svoje tradiční hospody přeměnit nějakýma zakomplexovanýma pitomcema na místa, kde nebude nikdo, a vítězní nekuřáci budou konečně dřepět doma spokojeně, a říkat si heč heč - je po našem? Do teď taky dřepěli většinou doma, ale předstírali, že chodí s dětičkama a starými rodiči pravidelně jíst a relaxovat do hospod čtvrté kategorie. A šmejdi, co nám nepřetržitě lžou a dělají z nás blbce, mají tu drzost tvrdit, že jim jde o naše zdraví. Z toho by se jeden podělal.Ano, jsme - co občan, to blbec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem zapřísáhlý nekuřák a myslím si,že restaurace 3-a výše skupiny,mohli nechat.Pokud se tam vaří,kuřáci by měli pauzu na oddych.A pak ať si zapálí.V těchto hospodách se stejně schází dědkové na pivo a řízení světa.Chodím velice často na obědy do restaurací,ale nikdy se mi nestalo,že by mi někdo podkuřoval.Je to i o inteligenci a ohleduplnosti.A tyto vlastnosti u nás pokulhávají.

   Vymazat
 6. 21:25-Máte pravdu!Občané jsou skutečně blbci.Co
  jiného říci o člověku,který volí za koblihy či
  sliby,které nikdo nehodlá splnit a potom nadává
  na politiky.Má nadávat na sebe.Politik dělá jen
  to,co mu občan dovolí.Zdejší jim dovolují hodně.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I když koblihy - je to poslední, co by nás mělo frustrovat. Už byly na řadě guláše, a jiné a jiné. Přemlouvání báby s dědkem a zkřívané ksichty na bilboardech - to vše má na blbečky vliv. A .. co takhle zvonění před šestadvaceti léty? Kdo poslouchal ty blbý žvásty, a choval se jako magor? Téměř celá předchozí generace. Co si od toho slibovali, když museli na vlastní oči a ihned vidět, kdo že to leze do občanského fóra, kdo že to zakládá ODS nebo ČSSD a fofrem tam přebíhá? Ten první rok poté ještě byla šance. Dnes už není žádná. Takže - všichni by měli mlčet. Koblihy je ještě to nejmenší - to, co předcházelo byla pitomost, a dnes, kdy jedna hrůza stíhá druhou hrůzu, a nemrav a nevkus je na vrcholu - co lze ještě řešit? Musí se čekat na další převrat.

   Vymazat
  2. Naprostá pravda,stydím se!Alespoň mně to donutilo myslet a byla jsem proti vstupu do EU a u voleb dávám lístek u voleb do Senátu,jelikož s ním také nesouhlasím,PRYČ S EU,PRYČ S NATO!PRYČ SE SENÁTEM!Takto nikdo nedostane peníze,ani hlas.

   Vymazat
 7. Co se týč Trumpova zkoumání, kdo chce opustit EU, měl bych poznámečku.
  Četl jsem jakousi těžko říci analýzu, těžko říct prognózu, (asi bych to už ani nenašel), kde si autor pohrává s představou, že Trump bude s Ruskem řešit Syrii tak, že společně zničí Daeš a pak budou v Syrii vytvořeny jakési „zóny odpovědnosti“, kde si obě velmoci rozdělí vliv.

  Nevím, jestli to bude průchodné, ale válka tam se může protáhnout, a válka je drahá, nikdo penězi neoplývá.

  Obdobně by pak mohlo být ztlumeno napětí v Evropě vznikem „zón odpovědnosti“, kdy západní Evropa by spadla do zóny amerického vlivu, a východní Evropa do zóny vlivu ruského.

  Zní to fantasmagoricky, ale mohl by to být návrat k Jaltě. Nevím, jestli by to mohlo být realizovatelné.
  Znamenalo by to, že se Amerika vzdá nároku na „mezimoří“ (oblast mezi Černým a Baltem).

  Nevím, jestli ten autor něco ví, nebo je to jen fantasmagorie.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evropa se odepsala sama a padne na hubu

   Vymazat
  2. Ty jsi odepsanej už dávno sprosťáku hnusnej. Akorát sis toho ještě nevšiml.

   Vymazat
 8. Panove, u nas je 21:30 - naseho vychodniho casu a ja vas chci v Cesku informovat co se deje. Ve Washingtone je vice nez milllion lidi - nez by melo byt.
  13000 vojaku je nejblizsi Trumpova straz. 5000 motorkaru je tam od vcerejska a dalsich 20000 prijizdeji.
  Namornici a letci jsou ve Washingtone take a dale ti co strezi bezpecnost oblohy, to vse mimo zminenych vojaku, nejblizsi straze.

  America presidenta Trumpa chce ! Vyhrali jsme !
  Protesty se vubec neuchyti a kdyz ano, tak dostanou nakladacku...Motorkari jsou notoricti rvaci a uz dnes od rana protestujici vyhledavaji a honi po ulicich.

  President Trump prijel do Washingtonu dnes a je v hotelu z ktereho jede zitra slozit prisahu.
  Po prisaze ma executivni moc a muze porucit - jak vojakum tak policajtum....
  Narodni garda prijela do Washingtonu take, nevim vsak od kud, a policie z New Yorku je ve Washingtone take.

  Ve Washigtonu je je zima ! Teplota ma byt zitra nejvyssi pouze 9.5 stupnu Celsia a ma stridave prset. Ty miliony lidi jsou povetsine venku pres celou noc a je jim to uplne jedno. Jsou odhodlani a nadseni pro Trumpa.
  Zavidim jejich mladi...

  Take neco se deje v Antarktide, ale nevim je-li to pravda tak mlcim. Vyhledejte si zpravy sami !

  SLAVA PRESIDENTU TRUMPOVI seslanemu nebesi na zachranu planety...EU se bude chovat jinak, nebo je s nim konec.
  Bude o tom porada v nejblizsich dnech. Vsichni o tom mluvi. Nejhorsi verejny nepritel kazdeho Evropana je Merkerova. Anglicane se na ni chystaji a budou to resit s Trumpem.
  Slava statnikum - pravym Evropanum Zemanovi, Orbanovi a pani Le Pen.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EU je hnuj
   Madelejne nalej vina
   Nemecko uz dohasina

   Trump pry behem par dni podepise 200 exekutivnich rozkazu
   Zcela vymaze vse co Obama dosadil svymi rozkazy
   Obamuv vliv skonci za tyden
   Zbyde po nem jen smrad
   Smrad siry a mocuvky

   Vymazat
  2. Vy operujete na každé diskuzi ve dvojicích? Horní Dolní plus Honolulu? Děláš z nás pitomce, kašpare střelenej. Jednou píšeš jako Horní Dolní a podruhý jako Honolulu ty skřete - ano, co Čech to blb. Z toho vycházíš emigrante trapnej? Hlavně že Američané nejsou omezenci. Idioti a socky.

   Vymazat
 9. Panove, kdyz president Trump verejne pozadal motorkare o pomoc, tak behem 24 hod., jejich registrace stoupla o
  30 000 po cele Americe. To jsou hrozna cisla. Jsou vsak rozdeleni do skupin a gangu... Do 31.1. je mezi nimi umluva o MIRU, vsichni se soustredi na ochranu presidenta Trumpa, proti zaplacenym Sorosovym provokaterum.

  Utekl jsem z CSSR, kdyz prisli Soveti ! Za celou dobu odchodu z Evropy, jsem nikdy nic takoveho nevidel, jako byly tyto volby.

  Svetu bude lepe pod vedenim Trumpovych lidi, nez bylo pod vladou Neoconu... Nevim sice nic o vnitrnich problemech Ceska, ale jsem presvedcen, ze positivni zmeny prijdou i do Ceska a ze uzvanena Prazska kavarna nebude mit jejich destruktivni vliv.

  Pane Sobotko, RYCHLE, RYCHLE, se pridejte na stranu presidenta Zemana ! My uz to napsali presidentu Trumpovi, ze president Zeman je jeho kamarad a stoupenec.
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN, cesky vlastenec !
  nick honolulu - A ja vam to rikal ze Trump to vyhraje !
  A ja vam to rikal , ze prijde k invazi nezadoucich do Evropy, jeste pred Arabskym "jarem" a ja vam rikam ted, ze sankce proti Rusku budou zruseny, protoze je to ekonomicka hovadina.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Motorkari by meli serezat i toho havlistickeho slunickarskeho trola co sem chodi urazet Honolulu, me a jine vlastence

   Vymazat
  2. V první řadě by měl někdo rozbít tlamu tobě - Horní Dolní Honolulu - kam vylezeš, tam je už jenom puch, sprostoty a oplzlé nadávky. Jdi do prdele. Žvaň si na amerických serverech a nadávej američanům hajzle sprostej.

   Vymazat
 10. Panove, neprehlednete - a podivejte se na Youtube, co se deje na silnicich do Washingtonu.
  NEWS UP DATE MASSIVE GROUP OF BIKERS HEADED TO TRUMP THE INAGURATION.

  Program pro million lidi ve Wasingtonu je tak bohaty, ze to nejde ani popsat.
  Zaujalo me vsak, ze tam jede i nekolik stovek farmaru TRAKTORISTU na traktorech.

  Jejich mestske Metro kolabuje uz ted...

  Zde vidite jaci oslove jsou v mediich, protoze oni popiraji nadseni pro presidenta Trumpa a stale lopatuji negativni ulhanou propagandu.
  Vezmete si priklad z Americanu a neverte officialni propagande.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cesi jsou priliz hloupi aby pochopili ze jsou kolonie kolonie

   Vymazat
  2. Jak bylo na Party s Trumpem ?? Videli jsme te tam jak si sahal na prdel Trumpove zene a uvidis zitra ,uriznou ti tu zbejvajici kouli avyvesi do pruvanu tam kde lezi Abrraham. Take bylo videt ze si toho vsiml i zetak a ten je napojen primo na Lzida Velikeho Panbuh te ochranujj pravdomluvce kukururku

   Vymazat
  3. pan Honolulu je nadsenec mozna s lidskym jadrem vericim na lidske dobro. Ja jsem ii_007 a tak vidim svet bez jasotu a tleskani. Ovsem ja to vidim jako Kartago a Rim. Neviditelne Kartago. Ovsem Trump vidi Kartago . Trump dostane zitra moc do rukou. Rekl bych , ze zitra by mohla vypuknout mensi civini valka v USA, jestli ctu dobre psana slova ve vzduchu. A Obama vyhlasi stane pravo. To je tak posledni sance. Jestli se to nestane , Trump vyhrava a neviditelne Kartago, bude potlaceno , a stane se viditelnym. Co tim myslim , ze se zmeni zakony a kazdy je bude videt. Ovsem Kartago , bojovalo az do konce . Scipius Africanus v Africe pred bitvou s Hanibalem mu udelal nabidku pro mir: valecne nahrady, a Kartago se musi prestehovat 15km od more. To posledni Kartago tak rozurilo, ze radeji bojovalo az do uplneho zniceni, i kdyz jejich nadeje byla mala na vitezstvi. A tak s cim prijdou??? Rim vyhral tim , ze zmenili staveni svych valecnich lodi a delali je s mosty pres nez rimane presli na lode Kartaga a bojovali v boji muz proti muzi a zaplatili recke kapitany ( rimane byli slabsi) V pripade USA ty mosty je internet Rekove ?? kdo vi?. Lec bitva mozna bude zitra a takse modleme.

   ii_007

   Vymazat
  4. Ale nejsme tak hloupí, abychom nerozeznali otrapy a darebáky, kteří nám sprostě nadávají na diskuzích. Drzý kašpar Honolulu a vzápětí jeho dvojče - Horní Dolní! Jděte do prdele - nadávej si na amerických serverech američanům emigrante, a čechy nech konečně už na pokoji. My si svoje problémy vyřešíme i bez cizích vřešťounů na diskuzích, a vy si řešte zase svoje.

   Vymazat
 11. 5:37....TY HEMEROIDE ! Ty buzerante, kukurukuku je volani po lasce ve stare Mexicke pisni. Kdyby jsi nebyl degenerovany idiot , tak by jsi to vedel.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty jdi ven hnuse hnusnej, a nadávej oplzle svým sousedům!Jenže to bys dostal na tlamu, tak raději sprostě nadáváš na českém serveru Čechům tlamo odporná. Ostrove - nebo co je to honolulu?

   Vymazat
 12. nick honolulu zdravi HORNI DOLNI - 5:28 !
  Nezapomen pripit vinem na pocest inagurace presidenta Trumpa. Cela Amerika oslavuje ! Namorni pechota (Marines), Patrioti a tisice lidi se vali na Washington.

  Protoze se proslychalo, ze hrozi atentat na presidenta Trumpa, tak pres 100 000 lidi na strane Trumpa ve Washingtone je ozbrojenych (to rekla policie.)
  Proto novy a novy, vojaci jedou do Washingtonu.

  Ceremonial zacina zitra rano cajem v Bilem dome s Obamou a jeho pani a prisaha bude kolem poledne. Take pojede do Arlingtonu (hrbitov) uctit veterany a dale je ceremonial v pamatniku Linkolna. To vse hlasi nase zpravy u nas na Floride.
  Trump bude prisahat na 2 bible, jedna patrila Linkolnovi a druha jeho matce, kterou mu dala v New Yorku v roce 54.
  Vse konci v sobotu rano ve Washingtonske katedrale !
  A potom zacnou zmeny. Mnoho lidi pujde na pracak, protoze se projevili jako neschopni prdolizkove...

  Panove znam Washington. Nekteri lide rikaji, ze je to druhe nejhezci mesto v Americe, ale jsem rad, ze tam v tyto dny NEJSEM. Tam je velky blazinec a novy a novy lide tam prijizdeji po tisicich.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 13. Panove, t.j. moje vzpominka na Washington - a je pouze na pobaveni.
  V dobe, kdy zemrel president Reagan, jsem byl od firmy ve Washingtone a byl jsem ubytovan v hotelu...
  Protoze se do Washingtonu chystalo tisice smutecnich hostu , tak me vedeni hotelu reklo, abych vypadl..

  Ja jsem samozrejme odmitl. Nejdrive me premlouvali. Potom mi vyhrozovali a nakonec me PODPLATILI.

  Mnozstvi penez (uplne zdarma), mi udelalo radost a ja odjel do Pennsylvanie.

  Reagan byl moc fain ! To byl president, ktery mel rad ceskou emigraci z roku 48 a stale je zval na vecere a domlouval se s nimi ohledne Evropy.

  Zminuji se o tom, proto, ze vim, co za chaos muze existovat ve zminenem meste, kdyz se tam zene pres million lidi. A dale se o tom zminuji proto, ze mam podezreni , ze Cesi z unorove emigrace meli zasluhu na ukonceni totality.
  Koncim, nashle po zitrku - zitra sleduji vse ohledne inagurace.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 14. Zasli zpravy kuku jak pokracujeme . Revoluce na spadnuti proslycha se ze vede Hovnolulu v cele Vysehrdskych jezdcu . Melania prohlasila z ese osahavat nenecha a jiz se hleda zaznam z kamer kdo ji sahal na prdel. Budu mlcet neb jsi narodni hrdina a Reagan byl taky kuku rukukuku a jeste ze to Nancy zvladla zanej ,zdravi Eleonora ty muj kance

  OdpovědětVymazat
 15. Cinske prislovy :"Nezalezi jakou ma barvu kocka , nejlepsi je ta kocka co chyti mys", A tak se Cinane prodali Kartagu pred 30 ti lety, aby se meli dobre ,a Cinsky komunismus je jen vtip. Presne receno pred 50 ti lety Kartago rozhodlo , Cina bude komunisticka a zlikvidovali ChankKaiShka ktery uteklna Thaiwan. I kdyz zitra bude Trump president , a Obama si nevymysli stane pravo o cemz pochybuji, na to maji priliz moc investovano v USA, USA nebudou schopni ekonomicky to zvladnout , majici pred sebou Kartago a Cinu dohromady. Ovsem Trump ma spojence Rusko Anglii Ameriku. Nemecko je vlastne vytvor Kartaga proti Anglii pred 150 lety. Co ma Kartago v rukavu ..kdo vi??? Tajne zbrane??? Honolulu zapacha to jako ze se ii_007 jmenuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:31 - ... na mě to působí opačně! Anglie je Kartágo, zejména ta disraeliovská přeci! A ruskej Saša naopak podpořením pruskýho Otíka dal Kartágu po tlamě!

   Vymazat
 16. 7:16... jsi primitivni HNUJ, krecovite snazivy o vtipnost.
  Pobav necim lepsim degenerate.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 17. 8:31... zde je na obzoru neco daleko horsiho, nez Kartago.
  Protoze nevim je-li to pravda, tak no to musite, pane znalce dejin prijit sam. Jedna se o Antarktidu.
  Hledejte ve zpravach.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A už odprejskni a nech si všechny ty sračky na americký servery. Náš z těch let cestování a spousty poznatků zdegenerovanej mozek trapáku - proč si myslíš, že nás tady mají zajímat sračky, který neustále píšeš o Americe?

   Vymazat
  2. To Anonymní 20. ledna 2017 10:15

   Tak jsem si Vás tady několikrát přečetl a jen se podivuji Vašemu přesvědčení, že je někdo ze čtenářů (kromě Vás samotné/ho) zvědav právě na Vaše vulgárně-infantilní ukřivděné výkřiky. Honolulu přináší aktuální postřehy z místa dění, Vy jen fňukáte a nadáváte. Co myslíte, na čí příspěvky jsou čtenáři zvědavější? Na Vaše, nebo od Honolulu??

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
  3. Takže ty jeden Ferrdo! Vyser se na mně. Rozhodně ukřivděně nevykřikuju, ale dojímá mně, jak dvojice emigrantů ( myslím že je to jeden a tentýž) tady žvaní do českých poměrů ty svoje krávoviny. Navíc je to schizoidně oplzlé a sprosté. Že jsou Češi blbci? Všichni - teda i ty Ferrdo - to tě nesere? Ale oni to píšou pořád. Horní Dolní pravidelně informuje, že nás čeká genocida a provaz - teda i tebe Ferrdo. A co je to Honolulu? A kolikrát ještě budeme číst ty blafy, jak byl v Johanesburgu a kam táhl potom? Z Čech kdysi odtáhl, tak ať se na nás laskavě vysere. Proč nekritizuje a neradí na amerických serverech američanům? A co vůbec dělá tenhle kašpar, kromě toho, že je denně nalepenej na NR a píše stále stejné ptákoviny? Doufám, že to s Trumpovo prezidentováním konečně přestane. Já bych neměl tu drzost, abych psal na americký servery a nadával sprostě američanům, že jsou blbci a čeká je provaz - asi jsme my češi málo drzí - co myslíš Ferrdo?

   Vymazat
  4. To Anonymní 20. ledna 2017 15:00

   Soudruhu pionýre - jestli jste si zvyklý tykat ve stranické buňce prosím, ale spolu jsme husy nepásly a o svolení jste nežádal, tak se zklidněte a umravněte!! Můj nick je Ferro a po přečtení Vaší překroucenosti jsem dál nečetl. S hulváty a vulgárními tupouny se odmítám bavit. Běžte si ven na hnojiště vypláchnout ústa a hned na zápraží si dejte více párů facek. Nebojte se přitlačit, možná se pak proberete! Divím se Honolulu, že s Vámi ztrácí čas a nervy. Kvůli takovým, jako jste Vy jsem tento web před časem opustil a zdá se, že skutečně není čeho litovat. Zalkněte se svou závistí, záští a malostí své existence, ale já u toho asitzovat nemusím.

   Vymazat
 18. Davidova slova jenom potvrzují mou opatrnost v očekávání. USA ovládají stále stejní jestřábi, mající hybné páky i na ty největší idealisty. Těmi dokáží "přesvědčit" idealisty i z těch největších ideálů.
  Všechno se točí kolem peněz a jejich kolotoč řídí majitelé bank. A ti nehoří nadšením z mírového budování kapitalismu.
  Uvidíme. Ale pro začátek jsem spokojený alespoň s tím, že byla přetržena šňůra militantů. Clintonová by znamenala další zhoršování stavu. U Trumpa máme alespoň naději.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidstvo má naději - jste chtěl napsat - ne? My - myslím Češi, nemáme naději žádnou. S tou smečkou otrapů, která nám vládne a šestadvacet let krade, rozkradla celou zem a prodala i naši vodu? Jakou myslíte že máme naději?

   Vymazat
 19. Připitomělé monstrum Horní Dolní ( Honolulu?) plus emigrant Honolulu - rovná se konec normálních a slušných diskuzí. Vždy a všude! Kde se objeví jeden, objeví se ihned i druhý - záhada! Jeden volá slávu druhému - záhada! Jeden jako druhý nadávají Čechům a vůbec všem Evropanům - záhada! Jeden jako druhý velice sprostě a oplzle nadávají komukoliv, kdo nesouhlasí s jejich pitomými zvratky - záhada. Jsou to asi jednovaječná dvojčata? Nebo jeden schizofrenik, který jednou píše jako Honolulu a vzápětí si odpovídá jako Horní Dolní? Co to už vlezlo na diskuze k NR je na pováženou. Redakce by měla konečně přísně zakročit. Zmrdové - kaziči slušných diskuzí. Kde se objeví, okamžitě se ztrácí úroveň, asi jako když se někde objeví ten zdrogovanej, neskutečně sprostej a oplzlej "chycht".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:02 - Já ti dám "oplzlej" ty atrapo ruskýho mužika! Takovým můžeš bejt jen ty - typický čecháček - tedy odulá vepřová hlava, věčně nasraný, furt něco kritizuje a ještě volí komunisty. Už nemáš co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit? Budeš už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, jako vy všichni - leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Vymazat
  2. A co ty jsi typického ... ani ne Čecháček. Ty jsi typický všisko! Přicucnutý, přisátý, votravný, sprostý. Tvoje vejžblechty jsou pořád stejný, a úplně zbytečný. Proč tady pořád píšeš - trénuješ se v psaní na klávesnici? Posero jeden!

   Vymazat
  3. 15:02 - nudíš mě a já navrhuju za nudění trest smrti ...! I komouši mě nudili a proto dopadli jak dopadli, chycht!

   Vymazat
 20. Jistě by byla zajímavá diskuse odborníků, nakolik se Češi liší třeba jen od okolních národů. Svým IQ, obecně degenerativními znaky, vtipností, pracovitostí, povahovými rysy, charakterností atd. Prošli jsme jinou historií než sousedé, ztratili jsme v době Temna nejen českou šlechtu, ale také intelektuály. Ty pak setrvale v 19. a 20. století. Určitě nepatříme mezi válečníky, do válek jsme byli po ztrátě samostatnosti v rámci Habsburské monarchie vždy jen nuceni a hnáni. Určitě jsme měli a možná ještě máme více demokratismu a humanity než nacionalismu, což je u okolních národů právě naopak. Určitá izolovanost v důsledku obklopení německým nacionalismem a jeho stálou hrozbou jistě v nás vybudovala "švejkovství" jako způsob přežití. Na druhé straně snadno propadáme víře, že naši sousedé opustili svoji nacionalistickou minulost a chtějí se s námi dělit o "dobro" a oč větší iluze si děláme, o to větší zklamání prožíváme. Možná že máme i větší potenciál v korumpovanosti, ale určitě se tak děje za zlomkové částky, než u sousedů. Naděje v osvícenost vlády oligarchy má své opodstatnění snad právě v tom, že není peněžní částka, kterou by se dal korumpovat. Dá se ovšem manipulovat, ale to, jak se vypracoval Trump svědčí o tom, že je nejen chytrý a vzdělaný, ale také mazaný - a to je zase další naděje, že by bylo možné aspoň přibrzdění rychlosti pádu Země do válek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:53

   Píšete, že "naděje v osvícenost vlády oligarchy má své opodstatnění snad právě v tom, že není peněžní částka, kterou by se dal korumpovat." Není mi jasné, v čem má spočívat ta "osvícenost"?!

   Úplně stejné opodstatnění přece má i názor, že člověk, který celý život úspěšně odíral druhé, v tom bude pokračovat, nemyslíte?

   To, že je Trump hovado není to nejhorší. Nejhorší je banda lidí, kterými se obklopuje, resp. která se díky jeho zvolení dere k mocenským pozicím. Čímž ani náhodou nechci tvrdit, že by Clinton byla lepší.

   Vymazat
 21. Nick Honolulu:
  Zdravím Tě milý Nicku a jsem ráda ,že jsi v tak optimistické náladě.Přesto,že jsem před nějakou dobou skončila s návštěvou NR ,protože mně bylo hnusně sexisticky nadáváno ;přece jenom mi to nedalo ,abych očkem nehodila...:-)
  nenech se vyštípat hnusákama,kteří Ti nerozumí.
  Děkuji za otevřenost v info ....
  a těším se s Tebou na změny!
  jituš

  OdpovědětVymazat
 22. 13:11
  Těšíte se zbytečně paní, Vy se určitě nezměníte.

  OdpovědětVymazat
 23. 10:02... Zmrd jsi ty a jeste blbej. Horni Dolni ma jinou I.P. adresu a ty si ji nedokazes zjistit.

  Ja nenadavam Cechum degenerate, ja nadavam "Cechum", kteri jsou Tvoji pokrevni ambiciozni zmetci.

  Horni Dolni je na nasi strane a zije v Cesku. To, ze s tebou pohrda je jeho vec.

  Dela ti zle nadseni pro Trumpa ? To proto, ze jsi protilidska zruda. Bude ti vsak daleko hure s kazdym novym dnem, coz bude pro me pobaveni.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenomže ty víš hovno - ty ostrove- o našich pokrevních vztazích - nadáváš sprostě na adresu všech Čechů, a kromě toho, že do toho brebtáš o těch svých zkušenostech z Afriky a Kanady, nepíšeš nic nového. Taky jsi pořád šílel po Trumpovi - tak teď ho máš prezidentem, a konečně nám vlezeš na záda? I když Jituš bude určitě bolestí bez sebe, asi ráda četla ty žvásty o Johanesburgu. Zrůda jsi ty - emigrant, odporná veš. Jako všichni emigranti! Odtud jsi odtáhl jako zpráskanej pes, a teď tamodtud nám sprostě nadáváš a radíš. Snad máš nějaký sousedy - ne? Nebo žiješ osaměle někde v chýši v Aljašským pralese jako Jack London? Tak si svojí důchodcovskou samotu vylepšuj nadáváním svým sousedům, a vyser se konečně na nás. Dík.

   Vymazat
 24. Pani Vlastovko pozdraveni...
  Vsimnete si te paniky a vzteku nad informacemi z Washingtonu. Vsechno to, o co klika nemehel usiluje se ji meni v nivec, tak jeci.

  Zmeny budou ! Jedine jednotny Kongres by je mohl zbrzdit, ale to nepujde, pro jeho nejednotnost. Doba predepsaneho mysleni je pryc. Do Prahy to prijde take.

  Pozdravujte ve Vidni pani prof. Hamann, ze ji obdivuji a az potkate herecku Sentu Berger tak , ze ji stale miluji.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 25. 10:53...LZES ! Kde beres nazor , ze Trump nekoho odiral ?

  T.j. typicke ! Vy reknete urazku nekoho, ale chcete komplimenty.
  ZVANIZ HLOUPOSTI !
  Kdyz stavis dum , (nebo mrakodrap), tak jednas s kontraktory a ti urcuji ceny. Ty delas vyjednavani - deal.

  Vy si proste vymyslite fraze z dob Gottwalda a svoje predstavy predkladate jako fakta. Kdyz nevis byznys process, tak zavri hubu !
  Krome toho, pro Trumpa chtel kazdy delat, protoze PLATIL A PLATIL. Znam lidi, kteri pro neho pracovali v New Yorku...

  Atrocitni propaganda t.j. vase radost !
  A potom narikate, (10:02) ze urazim Cechy. Ja neurazim Chechy, ja urazim nedomrdky mezi Cechy, kteri odsuzuji druhe, aniz by rozumeli a vedeli o co kraci.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, tak jsi nám to všechno vysvětlil ostrove. A proč nejsi teď zabalenej do americký vlajky a nemáváš s ostatním zfanatizovaným davem pologramotů na oslavu nového prezidenta? Oni budou nadšeně mávat každýmu - i King -Kongovi kdyby byl zvolenej. I my jsme si přáli, aby byl zvolen prezidentem Trump, ale stejně nám emigrantská všiska ze zámoří pořád a pořád jen nadávají a radí nám, co máme dělat. Už jsi stejně drzej, jako ti američani - jen každýmu radit a poroučet, to by vám šlo, anebo sprostě nadávat, vyhrožovat provazem, nebo rovnou zabíjet. Českýho v tobě už dávno není nic. Tak mazej mávat vlajkou a jásat, a vyser se na nás - píšu to pořád. Kazíš diskuze - jenomže tobě to nedojde.

   Vymazat
  2. 14:46
   Přitroublíci si zvolili parazita. Hlavně, že je hlučně osloví.

   Vymazat
 26. 10:12... PRECTI SI prispevek 5:37 ty HNUSNY PRASE NEZPRAVEDLIVE a pak pis, kdo zacina s urazkami.

  Tupane ! Bud cti vsechno, nebo necti nic. Ty si ctes pouze neco.

  Jsi opravdu obute HOVNO, ktere nema pozornost, tak se ji domaha. Kde je tvuj smysl pro spravedlnost - HOVADO blby a kde je tvuj nick ? ?

  Tento povzdech jsem napsal ja nick HONOLULU !
  Proc ja jsem napadan za to, ze pisi o tom, co se deje ve Washingtonu. Ct. 24 vam to urcite nerekne.
  A take si pamatuj ty veprova vagino, ze ja nejsem nick Horni Dolni, ktery zije v Evrope.
  Jsem nick honolulu, ktery zije mimo Evropu, a to od prichodu Brezneva. Kdyz Te sere, co pisi o Washingtone tak to NECTI ! Moje nadavky tobe cti 2x ! Jsou od srdce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To Honolulu 20. ledna 2017 15:37 a též pro pražskou vlaštovku a další dříve zpřízněné diskutéry, kteří stále ještě drží tuto ztracenou vartu a tohoto webu jistou diskusní úroveň.

   Vážení kolegové - před několika měsíci jsem se od vás odpoutal a přestal přispívat a posléze i číst tento web. Občas sem zaskočím a bohužel jsem čím dál více zhnusen úrovní diskuse i některých diskutérů. Můžete to brát jako stesky starýho zbrojnoše, nebo ani nečíst pro senilnosti autora (mne), ale nemohu si odpustit tuto otázku: Co jste to tu dopustili?!!!!!!!
   Ta samá otázka je na administrátory webu.

   Kdysi jste mne tady z mně neznámých důvodů nezveřejnili, nebo krátce po zveřejnění smázli, ale to bylo vcelku snesitelné a ostatním diskutérům to nemohlo vadit. Ale dnes? To tedy koukám, kam jste to tady nechali dojít. Předloni a loni administrátoři slibovali změnu formátu a dodržování kodexu diskutéra, ale jak vidím tak zamrzli na úrovni slibů a skutek se nedostavil. I proto dnes nelituji, že jsem se v tichosti vypařil. Marně hledám diskutéry Slunce..., JB, Hanina, Povolný, AN, Brus, děda, Maximus, Novák, KR a řadu dalších se kterými bylo radost verbální meče odlišných názorů zkřížit. Dnes tu "chudák" Honolulu šíří osvětu a nějaký ukřivděný anonimní pošuk jej pronásleduje a bombarduje svými duševními exkrementy. A pak je tu ještě jeden, co si říká Horní dolní a to je taky dáreček. Pánové neuražte se, ale na vás dvou a vám podobných to tady zdechá na úbytě - můj názor po zhodnocení situace tehdy a teď.

   Honolulu - rád jsem Vás četl, Vaše postřehy byly bezprostřední a postihovaly mně neznámé oblasti života a politiky v USA i historické reminiscence vývoje E, JAR, Afriky a USA, za což jsem Vám neskonale vděčen. Závidím Vám Vaši energii a výdrž se zdejšími také diskutéry a divím se, že prchlivost necháváte cloumat Vaším majestátem. Vy přeci nemáte sebenmenší důvod se nějakému šulínovi za cokoli omlouvat a cokoli vysvětlovat. Že se durdí, vzteky prská a něčeho se na Vás neodbytně domáhá jen značí, že Vám nesahá ani po podrážky bot. Vaše slušnost Vás, přes jeho nicotnost, však nutí k odpovědím, čímž jej vlastně živíte. On reakcemi bytní jako Otesánek a vytěsňuje ostatní diskutéry.

   Kdysi jsem zde v diskusi s Vámni vyslovil názor, že Trump nemá šanci na presidentský úřad, protože zákulisní loutkovodiči potřebují válku s RF a tohle přání jim splní Hillari. Vy jste věřil (s podporou Jitky vlaštovky) Trumpovi. BOHUDÍK JSTE MĚLI PRAVDU! Gratuluji Vám k Vaší nezlomné víře, aktivní podpoře Trumpa a správnému odhadu věcí příštích. Teď, když má pravomoci ve svých rukou, snad můžeme s větší důvěrou a klidněji hledět do budoucnosti. Jsem moc zvědav, jak bude nová administrativa řešit ekonomické, zahraničně i vnitřně-politické a vojenské problémy USA a okolí. Držím mu palce a přeji mu, aby problémy řešil ve prospěch lidu USA a přijatá řešení neohrožovala okolní svět!! Stejně tak mu přeji dostatek síly a veřejné podpory k uskutečnění potřebných změn, stejně jako k nalezení a potrestání válečných a kriminálních zločinců v nejvyšších patrech exekutivy a justice.

   Mír s námi, Trumpem i tímto webem!
   Ferro

   Vymazat
  2. Ferro, neházejte flintu a NR do žita. Naši krajané, rozeseti po světě ale především ti z USA, prožívali tyto volby jako revoluci. My koneckonců také. Volby zkončily, emoce opadnou a nastane realita běžného života. Ještě chvíli nás budou vzrušovat první kroky Trumpa ale zprávy z USA(doufám) nahradí emoce z našich podzimních voleb a potom to budeme my, co budeme "bombardovat" naše krajany emocemi, které je nemusí až tak zajímat a budeme jimi plevelit vlákna. Tak snad se nám to na podzim povede jako jim a (snad) posuneme Svět, aspoň ČR o něco dál(výš). Možná jste zaregistroval i další krajany. Mé sympatie má i"agent 007". NR má výhodu právě ve svém formátu, kde z diskuzí lze "vytáhnout" často více, než z úvodního článku. A invektivy? Málo kdy je vracím, někdy lze použít, to co Vám píše pode mnou 0:15. Já je čtu a obohacuji si slovník, kdo ví, kdy jej budu potřebovat.

   Vymazat
  3. 1:50
   ..přesně tak...také slova rozumného postoje k věci..
   j.

   Vymazat
  4. 1:50 11:07
   V+W kdysi zaslechli, že "v průměru je naše síla".

   Vymazat
  5. 11:25-pokud mysleli v "soudržnosti jádra" souhlasím, k tomu se vztahuje jiná moudrost: řetěz limituje jeho nejslabší článek. Známe naši "Achilovu patu"?

   Vymazat
  6. To Miroslav Povolny 21. ledna 2017 1:50

   Z házení flinty do žita mne vyléčila EU svými předpisy osekávající držbu zbraně a tak jsem ji raději včas prodal. (humor)

   Svůj příspěvek jsem pdsaljako reakci na pokleslou a ještě pokleslejší úroveň a obsah diskuse. Vůbec mi nevadí příspěvky takové,nebo makové, alew vadími vulgarita za každou cenu a neúcta jak vůři názoru a jeho autorovi. To je to, nad čím jsem zhrozen. Kdyý jsem odcházel, tak to bylo ještě snesitelné, nyní jsem se zhrozil. A moralizovat tu asi není posláním diskutéra. A přehlédnout to také dost dobře nejde - viz rozhorlený Honolulu, který tohle kdysi zvládal s nadhledem a grácií. Asi toho na něj je moc podle přísloví, že 1000x nic umoří i vola.

   Vymazat
  7. 16:47- předpokládám Ferro. Škoda té zbraně, já si musím vystačit s kyjem. Možná jste teď na jiném webu vytížen natolik v diskuzi, že "nestíháte", proto tolik překlepů. Já s "jedním" píšícím prstem tolik nestihnu, jsem pomalejší. Je celkem jedno Ferro, na kterém "bojišti" jsme, věřím Vám, že kdykoliv v životě( i teď na podzim) budeme "na jedné straně barikády".

   Vymazat
  8. PS. napadlo mi nejen "podzim" volební ale i životní....

   Vymazat
 27. Anonymní 21.ledna 2017 0:01 Ferro
  A napadlo Vás vůbec, milý "zbrojnoši", že je možné si na NR číst články a "diskusi" ignorovat?

  OdpovědětVymazat
 28. Ferro 0:01
  milý Ferro,
  děkuji Ti za květy ...
  j.

  OdpovědětVymazat
 29. A nesahej mi na prdel perverte Trumpova

  OdpovědětVymazat