Reklama

.

.

čtvrtek 19. ledna 2017

Já že se zastávám "Ligy lidských práv"...?! Volební právo dementním a mentálně retardovaným!


Ivan David
19. 1. 2017
Býval jsem zvyklý se dočítat, co všechno jsem údajně prohlásil, provedl, rozhodl, aniž bych tak byl učinil, nebo na to jen pomyslel. Vycházely rozhovory se mnou, aniž bych je poskytl, nebo "jen" s jinými otázkami než mi byly položeny a proto i s vymyšlenými odpověďmi. Nebo jsem se z televize dozvěděl, že jsem na žádnou otázku neodpověděl. Byla to pravda, žádnou mi nepoložili. To už je dávno. V tomto století už mocným darebákům nestojím v cestě, jen je tak trochu otravuji. Tedy čistě jen omylem jsem se dnes o sobě dočetl, že se zastávám Ligy lidských práv. Něco takového by mě však ve snu nenapadlo.


Ano, odpovídal jsem asi tři hodiny na otázky čtenářů Lidovek.cz zde (jsou publikovány v opačném pořadí, než byly položeny). V následném shrnujícím článku jsem se dočetl, že jsem se zastal Ligy lidských práv v jejich snaze provádět kontroly v psychiatrických nemocnicích. Nic takového jsem nikdy nikde neřekl. Ano, je pravda, že jsem uvedl, že je chyba, že neexistují průběžné kontroly kvality zdravotní péče, tedy i psychiatrické, ale z kontextu jasně vyplývá, že jsem měl na mysli ODBORNOU kontrolu, tedy kontrolu prováděnou odborníky v oboru psychiatrie s cílem nalézat nedostatky a navrhovat a prosazovat řešení pro zkvalitnění péče. Rozhodně jsem neměl na mysli kontrolu právníky bez odborných znalostí, za to s inkvizičním zaujetím a vytrvalým zájmem o skandalizaci. Jistě nechtějí tuto "práci" dělat zadarmo, chtějí na ní dalších pár miliónů. Podobní "experti" už napáchali zejména v USA a jinde na Západě obrovské škody na životech a zdraví lidí.

Můj postoj k Lize lidských práv je dlouhodobě neměnný stejně jako jejich postoj ke mně ZDE.

Jde o zásadní spor. Držím se racionality, sluníčkáři v Ligy lidských práv bizarní ideologie.

Nedorozumění výstižně vysvětlil JUDr. Stanislav Křeček, zástupce ombudsmanky: "Nejde o to, že byl lidé neměli mít stejná práva, ale nelze přece tvrdit, že lidé jsou stejní!" Měl na mysli migranty z kulturně velmi odlišných zemí.

Liga lidských práv prosazuje dlouhou řadu bizarních nesmyslů. Podíval jsem se dnes je její stránky a hned narazil na její nejnovější iniciativu z 10. ledna 2017 "Volební právo pro všechny!" zde. Naleznete tam "Otevřený dopis nevládních organizací k přijímanému stanovisku Občanskoprávního a obchodního kolegia Nejvyššího soudu ČR". Liga lidských práv píše soudcům nejvyššího soudu, že v rámci řízení o svéprávnosti obecné soudy omezují aktivní volební právo některých osob s omezenou svéprávností. Vítají, že Nejvyšší soud hodlá v této oblasti vydat závazné stanovisko. Liga lidských práv se domáhá toho, aby lidem kteří jsou v různých oblastech "nesvéprávní" nebylo možné upírat volení právo.

Liga lidských práv tedy chce, aby lidé, kteří nejsou způsobilí si nic vyřídit na úřadech, nejsou schopni účelně hospodařit s penězi, nechápou smysl manželství a nejsou schopni pochopit následky svého jednání, mohli všichni volit. Argumentují tím, že volební právo bylo upíráno ženám a  Afroameričanům, "což bylo odůvodňováno neschopností těchto skupin porozumět volbám".

"Lidé se zdravotním postižením jsou poslední skupinou, u kterých je účast na volebním procesu problematizována. Přitom vývoj na poli lidských práv mluví jasně – pokud mluvíme o demokracii a všeobecném volebním právu, musíme umožnit jeho výkon opravdu všem dospělým lidem." Dále argumentují, že "Úmluva OSN netoleruje žádné výjimky." Nechápu, proč připouštějí diskriminaci kojenců.

Psychiatričtí pacienti, kteří nejsou nesvéprávní (a takových je samozřejmě velká většina) volit mohou a volí. Kolegyně mi sdělila, že pacientky na chronickém pavilónu byly velmi zklamané. Všechny chtěly volit paní primářku a nechápali proč nemohou. Nekandidovala. Osoby, u nichž je přezkoumávána svéprávnost, na volebním právu zpravidla nelpějí. Obvykle nevědí, jaké existují politické strany, nevědí, kdo je premiér a nerozumějí pojmům "pravice" a "levice", aniž by jim to vadilo. Setkal jsem se ovšem, to musím uznat, i s  omezeně svéprávným, kterému nevadilo, že nemůže hospodařit s více než 500 Kč týdně a záležitosti na úřadech za něj vyřizuje opatrovník. Žádal navrácení volebního práva, aby mohl volit Karla Schwarzenberga. Liga lidských práv konstatuje: "Uznání práva volit je ale důležitým momentem nejenom pro všechny lidi omezené ve svéprávnosti, ale i pro demokracii jako takovou."

Liga lidských práv s hrdostí nad výsledky dosaženými na poli lidských práv doslova píše: "Třešničkou na dortu pak bylo přijetí nominanta Austrálie a člověka s mentálním postižením, Roberta Martina, za člena Výboru OSN pro práva osob se zdravotním postižením. Tedy orgánu, který závazně interpretuje danou Úmluvu." To je tedy cíl! Člověk, který by ještě nedávno zvládl nanejvýš zvláštní školu interpretuje mezinárodní právní normu! Sláva! Při pokroku v "inkluzi" zvládne i vysokou.

Ideálem Ligy lidských práv je zřejmě mentálně retardovaný prezident. Snad proto sluníčkářům tak vadí Miloš Zeman.

Vždy, když čtu nápady těchto "bojovníků za lidská práva" a obdivuji se výsledkům, kterých na tomto poli již dosáhli, vzpomenu si na zvolání psychiatra Dr. Sokola ze Sokolova, když kritizoval na začátku devadesátých let tehdy ještě ojedinělé se vyskytující podobné bizarní nápady: "Kde je zdravý rozum?! Krčí se támhle v koutě!"

39 komentářů :

 1. Já bych "odborné kontrole lidí psychiatrické způsobilosti a IQ nebránil. Začal bych "od hlavy". Zeman by jistě prošel, dále nevím. Proto by výsledky měly být na netu k dispozici voličům. Pochopitelně, kdo by neprošel, byla by mu "kandidátní" práva změněna na ústavní.

  OdpovědětVymazat
 2. Co se zdravým rozumem pane doktore? Když jde pokaždé o "prachy" až v první řadě? Za nadšenými a užitečnými idioty, v tomto případě i doslova, jsou v zákrytu "investoři". Dnes je "trendy" rušení sociálních zařízení, často po nákladných rekonstrukcích, v přirodním prostředí, zkušený a ochotný personál pracující "za hubičku" se propouští, s odůvodněním ochrany lidských práv klientů s duševním postižením. Budují se drahé byty a rodinné domky, a jednotlivci či "neziskovky" si mastí kapsy. A "erár" platí a platí a drží hubu a krok, aby nebyl nařčen z diskriminace postižených. Co je komu do toho, že v ústavu měli špičkovou péči a byli tam šťastní. Z toho nic nekápne. A nakonec, pár volebních lístků vypněných "pečovatelem" za klienty se taky může hodit a vyplatit. Jen se na to nemůže tak přímočaře, lidská práva, to je ono. J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Volební právo dementním a mentálně retardovaným! Ano, ale pouze do Senátu Parlamentu ČR. Tam by to, myslím, bylo k věci. Přidali by se k rodinným příslušníkům a kámošům kandidátů.

   Vymazat
 3. Pane dr. Davide,
  myslim si, ze vsem blbeckum by se mela uznat vsechna prava, nebot - kdo jsme MY, abychom je soudili ?
  Soudit blbecky muze pouze prozretelnost nebeska.

  Po dlouho - dobych zkusenostech v Africe, kdyz slysim vitace z University Karlovi, tak jsem si jist, ze jsou na vysokem stupni redardace.

  Oni maji prestiz a kdyz si vzpomenu na kmenove valky v Africe a tamnejsi barbarismus a slysim o kulturnim "obohaceni" integraci, tak jsem si jist, ze jsem idiot
  ja, nebo oni.
  Oni maji tituly ! (Ja take, ale stydim se za nej, abych nebyl jeden z nich.)
  Tak zde vidite, ze vsechno je ralativni..
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda honolulu, že jste zatížený "křesťansvím" a vírou v Boha. Musíte mít problém se "Stvořitelem" se zkušeností z JAR. Problémem ale nejsou "barevní", taky lidé ale manipulátoři z bílé rasy. Jste snad v USA na dobré cestě "poznání", po dlouhé cestě tápání kdo "seje vítr"! Jestli váš "guru" bude Trump nevím, přál bych si to.

   Vymazat
  2. White power only pane naivni a kdyz se vam to nelibi odstehujte se mezi cikany a nebo do Chicaga a za rok podejte hlaseni . Vase demo kecy mne serou delsi dobu vite povetsinou uplne hovno a stale prikecavate vazeny prizdisraci

   Vymazat
  3. 4:34-milý pane, já jsem v ČR doma na půdě svých předků a dělám co umím, aby ta půda byla domovem i mých potomků! Vy se v Chicagu třeba po....

   Vymazat
 4. TPO09, ODS a KDU-ČSL ten návrh určitě podpoří. Jejich voliči nemají k mentálně postiženým daleko a každý hlas přece dobrý. Zvláště když tšm nesvéprávným někdo, zřejmě z Ligy lidských práv, bude při volbách pomáhat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z mého pohledu jste opomněl voliče a členy ČSSD. Z důvodu jejich IQ, která limituje do pásma slabomyslnosti, nechal pro ně ministr za ČSSD zřídit útvar, který jim bude říkat, co pravda je a co pravda není. Ostatní obyvatelé republiky to poznají svým rozumem.

   Vymazat
 5. Pokracovani 0:59,
  president Zeman je u zminene "inteligence" neobliben a pritom je prevysuje strategickou hodnotou kazdeho sveho cinu.
  Navsteva Ruska a Ciny. Odmitnuti invaze kulturne nezadoucich a nebo jeho prohlaseni , ze je na strane presidenta Trumpa je dukazem, daleko vetsi inteligence nez maji na UK vsichni dohromady..

  Tak mi napadlo, ze mnohy z vasich pacientu do Bohnic nepatri, kdezto mnohy z profesou na UK, tam patri.
  Proto dame vsechna prava vsem a uvidime, co za "Einsteni" se nam z toho vylihnou. Horsi nez jsou ti co sedi v Bruselu to byt nemuze.
  Witchdoctor
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 6. Zavreny dopis autorovi.
  Basirovani na malickost utopi cokoliv v mori /verbalismu a rhetoriky/ mnohomluvnosti.
  Uz dlouho je jasny ,ze demokracie je jen vykladni skrin ; hele my mame lidska prava a urad , ktery je hlida...A tak jsme vsichni deeemonkrati. Uplne vsichni a beda kdo by se odvazil...
  Kdyz se obcan chce podivat co za tim je a jak to vypada , nejspise bude vykopnut s pravdou a laskou..a s agresivnim pohrdanim uredniku , kteri maji veskerou moc i trestat obcana zadajicicho vysvetleni treba. Treba vysvetleni ,proc ustavicne lzou ...
  Cetne Organizace antirasismu vesele podporuji rasisticke utoky na cele narody /Rusko/. I na vlastni obcany.
  A zakon sharia pro pribehliky.
  Kazda ideologie se do toho zvrhne...
  Ovsem vinika nasli pouze v Putinovi. Jeho mperialisticka agresivni rozpinavost , zpusobila ,ze "ruska" udajne armada postoupila na Donbasu mozna o 2 centimetry za rok ...
  Proto musi Australie a N.Zealand vydat triliony na zbrojeni..
  A tak nekteri ustupuji a nachazeji zalibu ve vysvetlovacim slovickareni o nekterych dilcich komunalnich nedostatcich. Nepodivaji se vyse aby videli cely obraz te bidy arogance a zrudnosti. I treba do psychiatrickych ustavu , ktere jen pracuji lidskopravne dle demokratickych zbesilosti za zaclonou kam se nikdo nesmi podivat !
  Dalsi pak chystaji vyhlazovaci valky na vymyslene nepratele demokracie...
  A sileni doktori delaji pokusy na lidech a detech a co se asi narodi z tehotneho chlapa s lidskymi spise nelidskymi pravy ?
  A kde jsou prava tech malickych ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:04 Píšete: "...cely obraz te bidy arogance a zrudnosti...".
   Tady jeden dobře zpracovaný je:

   http://www.zvedavec.org/komentare2016/12/7126-rizena-destrukce-evropy-ordo-abchao.htm

   Vymazat
 7. Kdyby se evropští politici a úředníci kteří patři do psychiatrických léčeben měli do nich měli dostat, musely by být kapacity léčeben závratně rozšířeny.

  Pokud by se k nim měli dostat i občané kteří ztratili pud sebezáchovy před hrozící islamizací, to by byla rozšíření léčeben schopna financovat jenom Čína. Byl by to stavební boom takový, že by mohla ECB zastavit kvantitativní uvolňování.

  Největší podíl pacientů z obou skupin by dozajista vykazoval diagnózu "politická korektnost". Nevím jestli taková již je, ale jsem si jist, že už dlouho je potřebná.

  Pokud se nastíněná řešení realizovat nepodaří, zbývá ještě možnost - vyhlásit Evropu psychiatrickou léčebnou světa. Ale, ostatně, ono to tak už skoro funguje. Stačí nesledovat jenom mainstream ale i další zdroje informací.
  Děda.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Povolny (1:51) !
  To neni ZATIZENI, to je osvetleni.
  Pri tropickych horecka na Zambezi se mnou Bohove mluvili, takze jsem si jist, ze nekde jsou.

  Dnes se se mnou nebavi, dokud nevypiji lahev Burgundy.

  O tom ale, dr. David nemusi vedet, nebo by mi navrhl seznameni s pani primarkou v jeho nemocnici v Bohnicich.

  90 % "dusevnich" nemoci je zapricineno chemickou nerovnovahou v mozku ! Ta se musi nejak upravit ! Kdyz se neupravi, tak telo kompenzuje nejakym jinym nadanim...

  Dukazem toho je napr. New Age, kde se lide "cvrnknuti" schazi a kdyz se uvolni, tak ti "normalni" zasnou, co ti "nemocni" mluvi... O mozku stejne nikdo nic nevi. Po horeckach na Zambezi jsem mel silne vyvynutou intuici, ale casem to zmizelo.

  Kdyz Evropane ziji ve svete primitivni divoke Afriky, tak potrebuji krestanske nabozenstvi daleko vice, nez v Evrope.
  Ono jim dava identitu - zazemi, takze rvaci a dobrodruzi v nedeli zpivali Ave Marie, jako deti ministranti v Evrope, coz je kopec nesrozumitelne srandy po navratu do Evropy. Tam, na Zambezi tomu vsak kazdy rozumi.
  Horst du die Glocken Stella Maria (Edith Prock)
  na YouTube, zvoni i pro Vas.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. us sme doma z vyletu us sme tady us sme tu kukukuku ruku

   Vymazat
  2. Narostl ti take ptak pri te te intuici ???

   Vymazat
  3. Honolulu, také mám svého ochránce, proto Vám rozumím. A jak vidím, též máte podobné pitomce (5:18,5:20).

   Vymazat
  4. 13:51
   Když blbci docházejí k přesvědčení, že si rozumějí, je to varovný signál, že na obzoru jsou zářné zítřky. - Ať žije trumpismus!

   Vymazat
  5. 18:34 - a trumpetismus!

   Vymazat
 9. Kdisi sem to psál že cela Europska Unie i Česko su jedni velké Bohnice a Čt su naši psichiatři,mal sem pravdu nebo nemal?mal.

  OdpovědětVymazat
 10. K volbám přišla celá početná rodina bez svého duševně retardovaného syna, který byl na volebním seznamu, s omluvou, že ho volit nenechají, protože by mu museli strčit někoho do ruky dle jejich(!) uvážení a on by možná byl schopen to do té urny hodit ale oni ho nechtějí takto zneužívat. Nejde takto někomu o to takovýmto lidem do těch rukou někoho strkat? Kdyby celá rodina i s ním volila např. ODS je to jeden dobrý hlas navíc. Teď jen záleží na tom, kde je více retardovaných, na levici, nebo na pravici, kdo by na tom vydělal. No ale toto je už trochu morbidní.

  OdpovědětVymazat
 11. "Lidsk-právní" agendu vymysleli jako politický nástroj proti Sovětskému svazu. A osvědčil se. Díky ní může být vlk v rouše beránčím. Zde je ovoce které sklízíme. ;-)

  OdpovědětVymazat
 12. Článek dr. Davida je OK. Pro představu laické veřejnosti: v nemocnicích jsou pořádány tzv. audity, které mají hodnotit kvalitu péče. Byrokrati, kteří ji provádějí ovšem svým vzděláním se zdravotnictvím mají jen málo společného, tedy jen tolik, že z něj vsávají nemálo peněz pro pohodlnou vlastní obživu. Chci jen zdůraznit, že rozhodování o svéprávnosti v důsledku duševní nemoci může rozhodovat jen a výlučně odborník. Pokud jde o volební právo nesvéprávných, tak podívám-li se na mentální schopnosti většiny našich politiků, tak si myslím, že by se omezení mělo týkat především práva být volen - tedy aktivního volebního práva, což se zřejmě u nás neděje.

  OdpovědětVymazat
 13. Lidská práva samozřejmě souvisí i s Chovancovým novým ministerstvem pravdy. A teď pozor! Na Almanach cz vydal pornoherec Janda seznam 39. dezinformačních webů. Kromě asi pěti, je všechny dobře znám jako weby kde nelžou a než jsem je dal dohromady trvalo to určitě léta a mnoho a mnoho hodin. Honem si je uložte než si uvědomí svou blbost a smažou je. Prostě řvu smíchy, ať žije Chovancův ústav.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 09:46
   Mrknul jsem na ten seznam. Víš o tom, že více jak polovina těch webů nemá jasného vlastníka a další část těch stránek je dílo několika málo lidí, kteří sedí u stolu s počíátačem a něco vymýšlí a přebírají podle svého přesvědčení ? Nepřipadá Ti to nějak divné a nesprávné, řídit se podle takovýchto informací ?
   Není přece jenom lepší zvolit jako zdroj agenturu, která má renomé a nějaké své reportéry v zahraničí, kteří zřejmě vidí tamní události lépe, než nějaký manipulátor u počítače, který vymýšlí články a nikdo ani neví, kdo ho platí ?

   Vymazat
  2. Pro (10:21)
   To, že je někdo na místě události, že je z renomované agentury apod., vůbec nemá žádný vliv na to, zda napíše pravdu či lež.
   Vyvolává ale u naivních lidí představu, že jeho zpravodajství bude pravdivější.
   Ty doby, kdy (alespoň ve Velké Británii) pravda bylo to, co napsaly Times, jsou dávno pryč.
   Vyvolávání iluze, že někdo má pravdu, že je lepší apod., jen kvůli tomu, že kdesi je, že jej kdosi zaměstnává, že má modré oči, že je blond atd., je dnes, po mnohaletých tragických zkušenostech, buď projev hlouposti nebo pokryteckého grázlovství.
   Žel, jsme v situaci, kdy musíte porovnávat informace z více zdrojů a konfrontovat je s vývojem události, kontextem a logikou, včetně toho, proč daná informace přišla zrovna teď a od koho a co má tudíž za účel, abyste dosáhl určité složené informace vysoké pravděpodobnosti a minimalizoval svoji manipulovatelnost kýmsi pro cosi.
   Používání lži a podvodu se tak rozmohlo, že východiskem nemůže být víra, důvěra, nýbrž nedůvěra, pochybnost.
   KR

   Vymazat
  3. 10:21 samizdat dělali taky jen vocas asi doma to není žádný argument navíc ty agentury "renomovany" jsou jen propagandisticky plátky kde dělaj lidi co se bojej že by přišli o ten kus zvance co dostávají kdyby psali podle svého uvážení a ne podle toho co se od nich čeká

   Vymazat
  4. Anonymní19. ledna 2017 10:21
   „Není přece jenom lepší zvolit jako zdroj agenturu, která má renomé“
   Tento postup možná vyhovuje Vám. Jiní lidé zase čerpají informace z více zdrojů, přičemž mají nějakou zkušenost, který zdroj je jakým směrem tendenční, takže si dle toho dělají nějaký konečný závěr. Žádný mediální zdroj, nemůže být vlastníkem pravdy. P.K.

   Vymazat
 14. Volby by měly být kvalifikované. Před volebním aktem by každý (svéprávný, nesvéprávný) měl absolvovat test orientace v dané problematice.
  U parlamentních voleb by postačovalo vyjmenovat sněmovní či senátní strany, vládní strany a třeba jméno premiéra a pár ministrů. Nejde o nijak zrádné otázky, o nějaké neznámé věci. Otázky by měly být známé předem a stejně tak odpovědi, aby se nikdo nevymlouval a ať si v klidu předem v hlavě uspořádá, kdo je vlastně kdo.
  To by skupinu voličů náramně propucovalo valby, kdy by bylo připuštěno k volebnímu aktu jen pár procent voličů, by nebyly zvláštností. Ale proč by měl nové vládce volit někdo, kdo neví, kdo vládl dosud? Volič by měl vědět, kdo nese zodpovědnost za současný stav a na základě toho posoudit, zda má pokračovat, či zda má jít od válu.
  KR

  OdpovědětVymazat
 15. Idioti z Ligy lidských práv chtějí mít taky volební právo :-)))

  OdpovědětVymazat
 16. Parádní text! Vtipný, erudovaný, srozumitelný. Bravo!

  OdpovědětVymazat
 17. Pan David mi svými články vždy udělá radost, ale tentokrát zvlášť, protože když teď vím, že se tím zabývají neziskovky, mám jistotu, že se to prosadí.

  Jde o to, že mám psa. Je velmi chytrý, jen jen promluvit. Na testu IQ by neuspěl (má tak asi 2, nebo 1), ale má vysokou sociální inteligenci, on hned pozná, když má někdo dobrou náladu a chce si hrát, to hned vrtí ocasem.
  Kdyby mohl volit, měl by z toho velikou radost, protože se nudí.

  Určitě by volil mne, protože tu paní primářku nezná. Takže jestli bude to volební právo pro nesvéprávné, mohlo by dojít i na zvířata. Ne?

  A s tou nesvéprávností – to je přece logické. Za nesvéprávného rozhoduje poručník, stejně jako když za nás rozhodují poslanci (a dávají si velký pozor, abychom se neprojevili v referendu, protože bysme udělali šílenou ostudu).
  Volební právo pro kojence by mělo být samozřejmostí, jedná se přece o jejich budoucnost, takže by volební právo měli mít, podobně jako životní pojištění.
  Také by měl být kooptován do komise při OSN alespoň jeden kojenec – nejlépe hermafrodit.

  Nejistotu mám u zesnulých. Moje nebožka babička a určitě i dědeček by takové právo rádi využili. Oni už velkou budoucnost nemají, ale rádi by pomohli svým dětem.
  Co na tom, že zemřeli. Nikdo není dokonalý. Ale památka zesnulých je stále živá.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toto je nejlepší diskuzní příspěvek pod výborným článkem pana doktora Davida. Od něho mne nesmírně poučila žádost nesvéprávného blázna volit Karla. Instinktivně poznal, že oba mají k sobě blízko.

   Vymazat
  2. Dovoluji si uvést, že IQ 1 nebo 2 mají živočichové, kteří rozpoznají světlo. Pes je na tom lépe. Je schopen se přimknout ke každému, kdo ho krmí pamlsky. Tak se u nás chovají například disidenti.

   Vymazat
 18. A rozdojime i kozla nevím když sem viděl to staré video přišlo mě že to kolchoznik mysli v nad sázce možná se pletu a možná se pletu i dnes když řeknu že tihle to myslí vážně.

  OdpovědětVymazat
 19. „Lidé se zdravotním postižením jsou poslední skupinou, u kterých, je účast na volebním procesu problematizována.“
  Já se obávám, že tato skupina osob je problematizována i v jiných oblastech. Nejspíš je nevezmou do armády, nebo k policii, či jim dokonce odmítnou vydat zbrojní průkaz. Po získání volebního práva, bude nutno odproblematizovávat i tyto bariéry. P.K.

  OdpovědětVymazat
 20. nuž načim zaviesť demokratické pravidlá starých Helénov - voliť mohol len ten, čo mal majetok - a hotovo, malo to svoj zmysel, lebo lenivec nemal právo rozhodovať o majetku všetkých - tuším Socrates toto právo nemal -

  OdpovědětVymazat
 21. Dnes vystřelil psychopatický socanský ministr v Senátu první balónek.
  Při průtlaku protikuřáckého zákona touto zbytečnou institucí uvedl, že mu vadí, jak jsme jako stát tolerantní k chlastu. Takže se těšme, jeho zákaz je na cestě.
  Myslím, že by bylo dobré zlikvidovat všechny tyhle dobroserské zmrdy. Světu se uleví a bude dobře.
  Zlikvidovat doslova, ne odstavit od moci volbami. Jinak se vrátí v jiném kabátě. Posledních 15 let ukázalo, že je jedno, která partaj je u moci, všichni jsou na odstřel. Mezi nimi je rozdíl jen v barvě dresu, smrdí ale všichni stejně.

  OdpovědětVymazat