Reklama

čtvrtek 12. ledna 2017

Jak zamknout hranice před ilegálními imigranty?

Martin Kunštek 
12. 1. 2017

S požadavkem naší mnohonásobné zlaté slavice Lucie Bílé, abychom
 zamknuli před ilegálními imigranty hranice na sto západů, souhlasím na sto procent. Problém je v tom, že k tomu nemáme prostředky. Naše armáda a policie jsou schopny dohromady pro tento úkol vyčlenit asi 15 tisíc osob ve zbrani. Když zvážíme potřebu rotace (střídání), tak jsou schopni dohromady hlídat hranice asi tří okresů. Jediná země, která je schopna své hranice bránit – a již dva roky to dělá - je Švýcarko. Tam je ovšem v každé domácnosti nejméně jedna útočná puška a kompletní výstroj. Již druhým rokem se více než 1,36 milionu Švýcarů střídá ve třídenních až týdenních intervalech v hlídkách na hranicích. A nezvané odhánějí pryč.

Kdysi v dobách Československa měla naše tehdy lidová armáda 16 pozemích divizí, které čítaly 130 tisíc vojáků. Při přepočtu na Česko - bez Slovenska - by to bylo asi 10 divizí a asi 87 tisíc vojáků. Pro případ války se počítalo s 34 pozemními divizemi do nichž bylo možno povolat až půl milionu vojáků. Pro každého z nich měla armáda ve skladech zbraň, munici, výstroj a další vybavení.Tehdy ovšem stát povolával do armády mladé muže na dobu dvou let prezenční vojenské služby. Ta byla mnoha lidmi nenáviděna a považována za ztrátu času. Po rozpadu Československa a vstupu ČR do NATO byla Armáda ČR plně profesionalizována. Rozhodnutí o profesionalizaci armády padlo v roce 2000 a bylo přijato s téměř všeobecným souhlasem.

Dnes má Armáda ČR tabulkově 25 tisíc vojáků. Včetně generálů, kuchařů, skladníků a „papírových válečníků“ (těch co na Generálním štábu a nižších velitelstvích válčí s papíry). Z tabulkového počtu je však téměř čtvrtina míst neobsazena. Nechybí papíroví bojovníci. Chybí samozřejmě dělostřelci, tankisté a hlavně pěšáci. Z části si za to armáda může sama. Koho čeká, že se jí přihlásí na inzerát, že hledá dělostřelce do Jinců? Nepřihlásí se samozřejmě nikdo. Žádný civilista totiž není dělostřelec. Takže nemá potřebnou kvalifikaci. Dělostřelcem se člověk může stát jedině v armádě. Takže armáda má hledat vojáky a pak jim nabídnout příslušný výcvik. Třeba na dělostřelce. Druhým problémem je, že dnes už ani profesionální armáda negarantuje jistotu zaměstnání. Vojáci jsou rekrutování na smlouvy na dobu určitou. Bez jistoty prodloužení, pokud voják bude své povinnosti plnit řádně. K čemu je potenciálními zájemci vidina, že po deseti a více letech bude mít nárok na výsluhu. Když všichni vědí, že těsně před třetím kontraktem nejsou smlouvy vojákům obnovovány. Proto, aby stát ušetřil tisíce na výsluhách, zahodí statisíce až miliony investované do výcviku každého zkušeného vojáka, kterému neprodlouží smlouvu.

Ostatně i to číslo 25 tisíc je velmi pochybného původu. Jak vzniklo? Ne na základě nějaké analýzy, která by spočítala, kolik potřebujeme vojáků k obraně země. Prostě se škrtalo tak dlouho, až zbylo to, co dnes máme. Pro informaci - policistů je tabulkově 45 tisíc. Včetně kriminálky, dopravky a papírových čertů na policejním prezidiu a krajských ředitelstvích. I policisté mají podstav. Chybí samozřejmě ti v pořádkové službě a na kriminálce. Papíráků je dost. Po letech decimování prováděné všemi těmi Rumly, Langry, Grossy, Johny, má policie problém obsadit rozpisy služeb.

Armáda je na tom po všech těch Baudyších, Tvrdících, Parkanových a Bartácích ještě hůř. Je fakticky rozkradená a vytunelovaná. Dnes už není schopna ani mobilizace. Z dřívějších kasáren jsou hotely nebo nákupní centra. Pro případně povolávané vojáky nemá armáda ani uniformy ani zbraně a munici.. Samopaly vz. 58 byly rozprodány po 3 tisících Kč za kus. Dnes jsou sklady prázdné. Přesněji – armáda už nemá ani ty sklady a musí si je pronajímat od civilních firem. Dokonce i prvorepublikové pohraniční pevnosti byly rozprodány. Dnes patří soukromníkům a většinou se v nich pěstují žampiony. Občas je některý z nich používán partou nadšenců jako muzeum.

Takže - jestli s tím rychle nezačneme něco dělat, tak až se ilegální imigranti rozhodnout přijít k nám krást, vraždit a znásilňovat, tak s tím nic nebudeme schopni dělat.

Opačným příkladem je Švýcarsko. Země se sedmimilionovou populací má armádu o síle 1.365.220 vojáků (údaj z roku 2010). Profesionálních je z nich pouze 3,600 příslušníků letectva, speciálních jednotek a výcvikových instruktorů. Ostatní jsou příslušníci milice. Každý dospělý muž při dosažení věku 19 let „vyfasuje“ od státu erární automatickou útočnou pušku SiG 550 nebo SiG 751 a pistoli Glock 21a k ním tisíc kusů nábojů. K tomu kompletní výstroj. Od uniforem, bot, stanu, lopaty až po kolo. Tuto základní výzbroj a výstroj má doma každý voják, který absolvuje základní výcvik v délce 18 až 21 týdnů (podle druhu zbraně).

Více než milion tři sta tisíc vojáků jsou Švýcaři schopni mobilizovat do plné bojové pohotovosti během 12 hodin. Což je světový unikát.

Pro netrestané muže je služba povinná. Pro ženy je otevřená dobrovolně. Ten, kdo sloužit ve zbrani odmítne nebo nemůže (ze zdravotních důvodů nebo proto, že byl trestán pro úmyslný trestný čin) musí počítat se službou v civilní obraně a dvouprocentní přirážkou k platným sazbám daně z příjmů. Aby platil na ty, kdo slouží vlasti.

Kromě základního výcviku se každý Švýcar ve věku 19 až 42 let musí zúčastňovat cvičení nebo bojového nasazení v rozsahu 3 týdnů každý rok. Již druhým rokem se v rámci tohoto systému Švýcaři střídají ve třídenních až týdenních intervalech při ochraně svých hranic. Hranice Švýcarska jsou fakticky obloženy vojáky v palpostech. Zastavují všechny, kteří by chtěli hranici překročit jinde, než je legální hraniční přechod. Každého, kdo by chtěl nelegálně proniknout do Švýcarska „po zuby ozbrojená“ skupina vojáků vykáže. A troufám si říci, že by neváhali střílet ani vteřinu. A v případě střelby by za vojákem stál celý národ.

Na vlnu migrantů se Švýcaři jako jediní v Evropě začali připravovat již v roce 2012. Jejich zpravodajské služby vyhodnotily toto riziko jako akutní. Což ostatně služby dalších zemí taky. Na rozdíl od nás a celé EU, však Švýcaři jako jediní adekvátně zareagovali. V roce 2012 uspořádali cvičení Stabilo Due v rámci něhož cvičně uzavřeli hranice s Francií. Tehdy Francie vznesla diplomatickou cestou protestní nótu. Z níž si ovšem Švýcaři nic nedělali. V roce 2013 již cvičili uzavření veškerých hranic v rámci akce Duplex Barbara. Opět za hlasitého brblání – tentokrát z Bruselu, že to narušuje Schengenský prostor jehož je Švýcarskou součástí. A pak to přišlo. V roce 2014 se počet ilegální imigrantů proudících ročně do Evropy přehoupl do statisícových hodnot. V rámci série cvičení Conex Švýcaři zřídili soustavu palpostů, které jsou schopny pokrýt palbou celou hranici. Když loni na pozvání německé kancléřky Merkelové vyrazili do Evropy miliony imigrantů, tak Švýcaři přešli na trvalé střežení hranic. Všichni příslušníci armády se při tom střídají. Brusel a okolní státy raději „drží hubu“. Protože mají svých starostí dost. Právě s těmi miliony migrantů, z nichž mnozí znásilňují, kradou a vraždí.

Švýcaři se nespoléhají ani na EU ani na NATO, ale pouze sami na sebe. A svoji zemi si brání. Ukazuje se, že obě uvedené organizace jsou v tomto ohledu k ničemu. EU, která chce všechny občany v rámci nové směrnice odzbrojit, je spíše na škodu.

Jedině švýcarská cesta se ukázala jako účinná. Ano, je drahá. Švýcaři dávají na obranu 1% svého HDP, které je ale šestkrát vyšší než to naše. Ale dávají do toho hlavně sebe a svůj čas. Asi jako jediní v Evropě totiž chápou, že nikdo jiný to za ně neudělá. Každý Švýcar se zapojuje. Protože žádný z nich nechce, aby jim kdokoli nezvaný přišel vykrást dům nebo znásilnit ženu či dceru, tak se střídají, aby je vůbec nepustili do země. Jiná účinná cesta není. Je ale pravda, že tam nemají žádného Sobotku, Prouzu, Dienstbiera, Stropnického, Pelikána nebo Merkelovou. Nebo možná právě proto je tam nemají. A mají doma klid.

64 komentářů :

 1. Die Welt wird entweder untergehen oder verschweizern.
  - Friedrich Dürrenmatt

  OdpovědětSmazat
 2. Max Frisch -
  https://www.youtube.com/watch?v=LnPLKQWbdFI

  OdpovědětSmazat
 3. Lenin přišel ze Švýcarska, Putin z NDR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty z polstoloprd

   Smazat
  2. A obě trapné to loutky! Loutkovodi vždy seděli a stále sedí v Londýně a New Yorku! - http://iks2010.info/?p=40063

   Smazat
  3. Komu patří současné Rusko? - http://samui.management/wp-content/uploads/2014/11/773579_original.png

   Smazat
 4. Viktor Lvovics Korcsnoj -
  Négy sakkcsapat világbajnokságon vett részt Svájc válogatottjának 1. táblásaként 1985-ben és 1989-ben egyéni aranyérmet, 1993-ban ezüstérmet szerzett, 1997-ben (66 évesen) az 5. legjobb eredményt érte el.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bratko musis pisat do Kosic tam to madari ranuji tady ti moc nerozumime

   Smazat
  2. viktor korcnoj to je ten sachovy velmistr?

   Smazat
 5. Takto dlouhodobě neplní naše dosavadní mainstreamové strany a vlády svou základní povinnost, bezpečnost.
  Mám je sice moc a moc a moc rád, ale volit budu SPD.
  Naše Národní domobrana je dosud v plenkách a dosud jakoby na indexu.
  http://narodnidomobrana.cz/
  Naše bezpečnost tedy závisí jenom na nás obyčejných občanech. Děda.

  OdpovědětSmazat
 6. Co to ten blbec Kunštek zase mektá za kokotiny? Vždyť tam mají imigrantů jak nasere. Dokonce dobrovolně přijali kvóty EU, každé město a vesnice má svou určenou kvótu "uprchlíků" jako v Německu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 23:46
   Ani se neptej, protože tobě ty debile to nemá cenu vysvětlovat.

   Smazat
  2. 23:56
   Co mi chceš vysvětlovat ty hloupý pičusi? Neumíš ani googlovat? Jsi tupec odkázaný na bláboly jakéhosi Kunšteka?

   http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/svycarsko-podpori-kvoty-pro-zacatek-prijme-1500-imigrantu-1228576

   http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/128841-svycarsko-pod-naporem-uprchliku-do-zeme-se-dostavaji-netypickym-zpusobem/

   atd atd.

   Smazat
  3. Pro opravdu vulgárního A z 23:46 a 23:56h:
   Když googlovat, tak už kvalitně!
   Informace staré dva až jeden a půl roku, jsou klasické "loňské sněhy".
   Že si chtěli legálním přistěhovalectvím zvednout populaci, dokonce brali i černochy je pravda. Stejně tak, že dostat u nich občanství je cca 10 letý horor.
   Že by je nechali lézt načerno přes hranice byla blbost už tehdá. A že by si teď plnili své "kvóty"? Dejte odkazy!!
   Když tak umíte gůůůglovat.
   Pavel p

   Smazat
  4. 0:50
   V 0:12 máš odkaz z prosince 2016. To je taky starý? 75.000 černochů a arabů žádajících o azyl za 2 roky do Švýcarska je vzhledem k počtu obyvatel jako 95.000 do ČR.

   Už se na to vaše zoufalé blekotání vyserte a v tom vašem hovně se dál nerýpejte a dělejte mrtvého brpuka. Prostě se zase ukázalo že lžete jako obvykle.

   Smazat
  5. Pepek Gůglojc už zase předvádí svou nechápavost. Článek je o zabránění vstupu NELEGALNÍCH imigrantů a Pepek, jak jinak, to vyvrací údaji o LEGÁLNÍCH ŽADATELÍCH o asyl.

   Smazat
 7. Pane Kunštek, výborný článek! Převýborný! Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česká republika má 100 tisíc ozbrojených myslivců, 20 tisíc vojáků, ale z toho 15 tisíc
   v kancelářích. Měli bychom si pozvat instruktory z Izraele, vycvičit a vyzbrojit
   obyvatelstvo a to i ženy - jako je to normou
   v Izraeli. Izrael je nejlepším vzorem, jako
   zachránit stát a národ před dravými nájezdníky.

   Smazat
  2. Česká republika má 100 tisíc ozbrojených myslivců, 20 tisíc vojáků, ale z toho 15 tisíc
   v kancelářích. Měli bychom si pozvat instruktory z Izraele, vycvičit a vyzbrojit
   obyvatelstvo a to i ženy - jako je to normou
   v Izraeli. Izrael je nejlepším vzorem, jako
   zachránit stát a národ před dravými nájezdníky.

   Smazat
 8. Kunšteku, ty debile, tak jen za roky 2015 a 2016 přišlo do Švýcarska cca 75.000 žadatelů o azyl za Afriky a Arábie.

  http://www.thelocal.ch/20161209/fewer-migrants-seek-asylum-in-switzerland-this-year

  Takže o co se to tady snažíš ty prolhaný zoufalče?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ak nejaký, tak s pravým pasom. A na rozdiel od Merkelstanu sa tam nestratilo 250000 opálených turistov bez pasu.

   Smazat
  2. 0:35

   Nestratilo na rozdiel od Německa??? Vy debilní mamrdi, přestaňte si už vymýšlet ty vaše hlouposti. Nevíte nic jen mektáte!

   http://svobodnenoviny.eu/pres-8-000-migrantu-zmizelo-ve-svycarsku/

   Smazat
  3. Jako každej komouš - http://iks2010.info/?p=109343

   Smazat
  4. Nebo KáGeBák! - http://volskcity.ru/text/259.htm

   Smazat
  5. Zřejmě je zlikvidovala domobrana ....

   Smazat
  6. 0:12 Pepku, když už neumíš sčítat, tak si vygůgluj kalkulačku. 34653+25441=60094. To má k tvým 75 000 dost daleko. Také bys nám mohl vygůglovat, kolik mezi nimi bylo Syřanů před zapojením RF a po něm. Jen aby bylo jasné, jak je "Rusáci vyhánějí ze země". To všechno jsou jen ŽADATELÉ o azyl, nikoliv PŘIJATÍ uprchlíci. Žadatelé jsou umítěni v detenčních zařízeních, kde jsou podrobeni přísnému prověřování. Jedno takové zařízení je u Schwarsee, na konci cesty Schwarzeseebad (můžeš si to na mapě vygůglit, bývalá kasárna).
   0:42 Když už sem dáváš odkaz, tak si ho alespoň přečti. Titulek nestačí. V tom článku je jasně napsáno, že ti "zmizelí" se rozhodli nepodstoupit prověřování nebo chtěli pokračovat v cestě do Německa. Za poslední dva roky jich tak ubylo z těch 60 tisíc celých 13 tisíc. Pochopili, že ve Švýcarsku nestačí přijít a něco jim nakecat, tak, jako v Německu. Z toho zbytku také velká část ještě odpadne.
   Než začneš příště někomu nadávat, tak si pořádně rozvaž, zda se tím sám nepředvádíš jako nechápavý, ignorantský blb.

   Smazat
 9. Pane Kunstek, dve male pripominky.
  1 ) Vzdalenosti v Cesku jsou MALE, t.zn., ze nebude treba vas odhadovany pocet lidi.
  2) Je treba si vypomahat ploty, zdmi, zatarasy a hlavne elecronikou.

  Ztratili se barbari z Afriky na pude Nemecka a
  Svycarska ? ? Jsou tajne deportovani - ale nesmi se o tom mluvit !
  Stavet ploty budete, at chcete nebo nechcete !
  ZBAVTE SE vitacu, kteri jsou mezi vami ! Immigrace je prospesna POUZE, kdyz je kontrolovana, za ucelem potreb statu.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 10. Vulgárnímu A z 0:42h .
  Ohledně armády, cvičení, výzbroje, ochrany hranic, má Kunštek pravdu.
  Ohledně toho, že si nechali částečně vnutit EU bordel "multi-kulti", máte asi pravdu Vy. Že to není 75 tisíc za 2 roky, ale míň dobře víte a že tam "nezačlenili", ale jsou v pozici "žadatelů" ve "střediscích", také vysvětluje proč "zmizlo" těch 8 tis. lidí.
  Totiž, že to nebudou mít vůbec lehké.. Že se to nebude opakovat je taky jasné.
  Již jsem tam delší dobu nebyl, tak nemám čerstvé informace. Ale jejich systém je nastavený tak, že kdokoliv se u nich zdržuje nějakou dobu, tak je nakonec pod kontrolou. Totéž bylo v Německu, jenže tam (a pro celou EU na radu mocných) "vláda poručila jinak.."
  Na podstatě článku, že oni jsou schopni se ubránit, zatím co my ne a že naše "po-podrazové" (to znamená po-plyšákové) politiky by bylo třeba houfně zavřít za likvidaci naší republiky, to nic nemění.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.:
   K Vašemu dalšímu z mnoha výlevů jsem se dostal později, ale myslím, že by Vám neuškodilo napřed navštívit Švýcarsko a pak by jste mohl klidně předvádět, jak se dělá "mrtvý brouk".
   Pavel p

   Smazat
  2. Švýcarsko znám velice důvěrně, takže mohu vaše slova potvrdit a trochu doplnit. Důležité je, že přijatí azylanti musí velmi striktně respektovat všechny švýcarské zákony, pravidla a zvyklosti. Pokud je poruší, jsou slušně ale nekompromisně vykázáni ze země. A to i po letech pobytu. I u nás běžel dokumentární film "Zvláštní let", kde byl tento postup podrobně zdokumentován. Také proto si už v přijímacím řízení těměř 25% žadatelů o azyl svou žádost rozmyslí a raději ze Švýcarska "zmizí". Švýcarsko je tradičně známé svou vlídností k imigrantům, v obyvatelstvu tvoří 15%. Ovšem hned na rovinu každému řeknou, že jsou vítáni jen pokud budou bez vyjímek respektovat Švýcarsko. V podstatě se musejí chovat slušněji, než rodilí Švýcaři. Žádné přizpůsobování se naopak. Stačí třeba i jízda po dálnici bez známky, nepořádek kolem domu, obtěžování sousedů hlukem, neodvedení včas daně - ztrácíš status uprchlíka a mažeš domů.

   Smazat
  3. Pavel p: dobre napisane.
   Tolerant.

   Smazat
 11. Tam kde mají ty ku-vy ulité prachy to si ochránit dokáží.

  OdpovědětSmazat
 12. Havel odzbrojil
  Cesi cinkali
  Cesi zemrou

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Kunštek, kdy nastupujete do aktivní služby? Trénink a puška v poho? Nezapomeňte se občas podívat do vlastního zrcadla a zeptejte se svého žaludku. Těším se na besedu s Vašimi dětmi v r. 2027.

  OdpovědětSmazat
 14. Jak ,,uzavřít" hranice? Před xx-lety jsem se zúčastnil jako náčelník operačního oddělení jisté brigády štábního cvičení. Námět: Nestandardní operace, uzávěra státní hranice. To bylo k zoufání. Nadřízení mě tlačili ke klasické obraně na SH. No to byl přece nesmysl. Nemůžu zastavovat imigranty bojovými vozidly nebo tanky. Tak jsem to ,,ztrhal." Za prvé se vybudují na SH (EU a zpřízněných zemí) pásma. První je pásmo průzkumu, členěno do hloubky cca 2 km, zabezpečeno pěšími hlídkami. Druhé je pásmo zadržovací a hlídkové, třetí pásmo zabezpečení. Samozřejmě vše za spolupráce s IZS. Musí se na tom podílet jak republikové policie (budování CP), tak pohraniční policie, městské policie, hasiči, záchranáři a i ti dobrovolníci. Od Finů až po Portugalce. Takže povolejme v rámci EU všechny naše vojáky z ,,mírových" misí domů. Policisté, záchranáři... neziskovky. Uzavřeme tímto způsobem hranice Evropy. I ta rotace tak bude možná.
  A tohle je dle mne řešení. Pochopitelně pak je na politicích to další. Aby se v zemích vytvořili podmínky, kdy lidé nebudou imigrovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jste mne "rozesmál" ..
   Které neziskovky ? Ty s červenými kartami ?

   Smazat
 15. Nějak nemohu uvěřit, že se 1,36 milionů Švýcarů střídá na hlídkách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hnidopichu, marodi jsou samozřejmě doma a vláda má výjimku...

   Smazat
 16. Nedat ilegalum nic, zadnou podporu, nic
  A odmeny za odchyceni ci oznameni ilegalu
  A mazali by pryc sami

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A navíc ilegálové jsou barevně označení samotným Alláhem...

   Smazat
  2. Ja bych zaminoval hranice treba sadlem..veprovym.
   Napisy a s varovanim te spravne reci.
   POZOR . nebezpeci .Premnozeni vepru. A svini.
   Vidim ,ze snilkove nezahaleji. Tady je jisty riziko.
   Dejte cechum zbrane pujdou nejdriv svrhnout vladu...Mozna i v Nemecku a v EU.

   Smazat
 17. Autor článku zřejmě "netuší", že k zajištění obranyschopnosti státu nestačí pouhé vytvoření ozbrojených sil, v jakékoliv formě.
  Jde o celý soubor opatření, založený na funkčním hospodářství, a zahrnující v podstatě vše - finanční sektor, průmysl, zemědělství, zdravotnictví, školství, atd.atd.
  Většina z toho je u nás v současnosti zdevastována, v cizích rukách, ovlivňována neziskovými organizacemi financovanými ze zahraničí, apod.
  Náš stát se stal kolonií, ve které vládnou, přímo nebo prostřednictvím jejich přisluhovačů, cizáci, za které by zřejmě málokdo šel dobrovolně položit svůj život.
  Cesta ke změně ? Dekolonizace a obnova našeho státu, vč. zajištění jeho obranyschopnosti !
  L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Dekolonizace", v překladu znárodnění, že. S tím táhni do prdele komunisto a vytáhni své špinavé pracky z cizích kapes.

   Smazat
  2. 10:01 "Šťastný" to člověče. To jsi mu to, "komunistovi", nandal. Už jsi se sebou spokojený ?
   Moc toho zřejmě nevíš, když můžeš napsat takové hlouposti a ještě se s nimi chlubit.

   Smazat
  3. 10:01 - pokud sloužíš globálžidům, pak je přirozené že musíš být proti návratu majetku zpět do rukou národa - to je dialektika. Otázka tedy je pouze ta, zda zvítězí tvý nosatí "nadnárodní" a multirasoví loutkovodci či vůle národa a potažmo naší rasy ... přičemž první alternativa je jistá cesta ke konci civilizace jak ji známe.

   Smazat
  4. Což je dáno tím, že židovský výrobní způsob známý jako tzv. kapitalismus je de facto hra "letadlo" ... a ta končí vždy špatně.

   Smazat
  5. Anonymní 13.ledna 2017 12:09
   Kapitalismus je židovský výrobní způsob?
   Řekněte to Číňanům.

   Smazat
  6. 10:01- kolonizace ČR tedy znamená odnárodnění. Tak nevím, přes čí špinavé pracky klepnout!

   Smazat
  7. 10:01 Ne nutně. Důležité je, aby dosažený zisk byl reinvestován v zemi, kde byl prací obyvatel vytvořen. Pokud tomu tak není, země jako celek chudne, její obyvatelé pracují pro blaho ciziny. Což je typický znak kolonie.

   Smazat
  8. 12:11 Ty si najprv naštuduj, aký systém je v Číne, a potom nenapíšeš takú kravinu o čínskom kapitalizme.

   Smazat
 18. 10:01 Pro poučení, co je obecně "dekolonizace" :

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Dekolonizace

  OdpovědětSmazat
 19. Jediná cesta, jak si ohlídat hranici před ilegálním kolonisty je znovuzřízení pohraniční stráže a postavení plotu, jak to dělají USA nebo Izrael, nově také Maďarsko, Slovinsko. "Armýda" sloužící v NATO je nám samozřejmě k ničemu a je jen zcela zbytečným finančním výdajem navíc se zlatými rentami pero tzv. vysloužilce. Myslím, že nemáme zapotřebí vést agresívní války proti jiným národům, staří si jistě vzpomenou, že nám také nebyla nijak milá 2. světová válka. Nepovedeme-li války proti Arabům, nebudou kolonisté, nebude tzv. islámský stát (který jak říká Trump "porodila" Clintonová a hlavně pominou důvody k terorismu, tj. partyzánské válce, kterou vedou oponenti našich válek proti nám - metodami, které mají dostupné.
  No a další možnost obrany proti kolonizaci muslimy je domobrana. Ovšem tu nám soudruzi páni nepovolí, neb není nic rizikovějšího pro kapitál, než lidová armáda!!!
  A k výroku "komunisto, vytáhni své špinavé pracky z cizích kapes". Výrok nám říká 1. že "komunista" je pracující a proto má ušpiněné "pracky" a 2. že je strká do kapes Ritigů a spol., kteří toho dělníka a jemu rovné a jejich rodiny okradli o biliony korun a nacpali si jimi kapsy. Tedy tahat nakradené peníze z kapes zlodějů je pro kapitalisty něco nemorálního? České soudy a pan Klaus je také toho názoru, že co si kdo nakrad, tak je jeho. Ne všichni ale sdílí tuto kapitalistickou morálku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je přece podstata kapitalismu - legalizovat zcizování práce dělníků (a nejen jich). Jak se teď Babiš ohání svým ústavním právem vlastnit odcizenou práci. A prvním krokem staronového kapitalistického stáru bylo vypuštění ústavou zaručeného práva na práci. T

   Smazat
 20. No, zas tak špatné to po materiální stránce nebude. Záložáky pořád ještě nějaké máme a sem tam nějaký ten samopal ve vojenských skladech najdeme. Problém je však v tom, že oni se nás záložáků bojí. V případě, že nás povolají a vyzbrojí, tak nemají jistotu v tom, kam a kterým směrem budeme střílet.

  OdpovědětSmazat
 21. No já myslím, že mi odpuzujeme ekonomické imigranty tím, že u nás dostanou málo peněz. Oni si to řeknou na Facebooku, že to tu stojí za starou belu a ani sem nejdou. O Německo mám ovšem obavy. Všichni útočníci opakují mantru: "Německo, Německo" a jsou jak pominutí.

  OdpovědětSmazat
 22. Sice nejsem přívržencem Izraele, ale jejich postoj k migrantům, kteří nelegálně by chtěli překročit hranice je správný. Je správné použít zbraně proti těmhle vetřelcům.

  OdpovědětSmazat
 23. V první řadě je třeba vyhnat pátou kolonu,bez
  ohledu,v čí prospěch pracuje.Potom je třeba vyhnat
  všechny členy všech politických partají.Hnát ze
  země všechny"neziskovky" a zákonem zakázat islám.
  Je nutná odvolatelnost poslanců voliči a každému,
  kdo by měl problém se zákonem zakázat možnost
  politické funkce.Uznat referendum za nejvyšší
  prioritu v politickém dění.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 13.ledna 2017 16:42

   Majevský, ty priorito dění, běž si do Angoly, tam už Islám zakázali - tady se toho nedočkáš. To nikdy nedovolíme! A zavedeme odvolatelnost voličů poslanci!

   Referendum je na hovno. To ale nepochopíš dokud nebude Rozvoral prezidentem. Pokud si toho ve svém pervitinovém opojení vůbec všimneš.

   Romancovová

   Smazat
  2. V první řadě je třeba vyhnat pátou kolonu,bez
   ohledu,v čí prospěch pracuje.Potom je třeba vyhnat
   všechny členy všech politických partají.Hnát ze
   země všechny"neziskovky" a zákonem zakázat islám.
   Je nutná odvolatelnost poslanců voliči a každému,
   kdo by měl problém se zákonem zakázat možnost
   politické funkce.Uznat referendum za nejvyšší
   prioritu v politickém dění.
   Petr Majevský

   Smazat
  3. V první řadě je třeba vyhnat pátou kolonu,bez
   ohledu,v čí prospěch pracuje.Potom je třeba vyhnat
   všechny členy všech politických partají.Hnát ze
   země všechny"neziskovky" a zákonem zakázat islám.
   Je nutná odvolatelnost poslanců voliči a každému,
   kdo by měl problém se zákonem zakázat možnost
   politické funkce.Uznat referendum za nejvyšší
   prioritu v politickém dění.
   Petr Majevský

   Smazat
  4. Aby tomu rozuměla i soudružka Romancovová:

   Первый шаг вытеснять пятую колонну, несмотря на то, в чьих интересах работает. После того надо изгнать все члены всех политических партий. Погоня́ть "некоммерческие" организации. Принять закон о введении запрета ислама.
   Необходимостью является сменя́емость депутатов избирателями, нарушителям законов запрети́ть поступление в политические должности. Признать референдуму ста́тус вышайшего приоритета в политике.
   Petr Majevský

   Smazat
 24. Mne neni jasny , ze ti, co tezce pracujou v neziskovkach jeste zijou . Z ceho ? A nezebraji.
  Ale kdyz zebraji a vyzebraji a nebo kdyz jim nekdo da penize a treba v milionech ,tak je to zisk.
  A nemuzou tvrdit ze jsou neziskovaci.
  Nebo kdyz delnik vyzebra na tovarnikovi penize , tak je podobne neziskovej a nemusi platit dane ?

  OdpovědětSmazat
 25. Báchorky a fabule28. ledna 2017 21:52

  Autor Martin Kunštek bohužel píše o něčem o čemž nemá ani ponětí, anebo jeho prameny „vědomostí a informací“ jsou špatné. A zastaralé – od roku 2010, na který se odvolává uplynulo 7 let. V roce 2016 mělo Švýcarsko 8391973 obyvatel (autor uvádí chybné číslo) s 25 procentním podílem cizinců. V roce 2014 požádalo o asyl 23765, v roce 2015 39523 příchozích.

  Švýcarská armáda má dnes 200 000 vojáků – Švýcarsko má vzhledem k počtu obyvatel největší armádu v Evropě. Tato armáda stojí federaci 4,5 miliardy franků ročně. K tomu patří 120 000 aktivních milicionářů a 80 000 rezervistů, kteří jsou ale doma.
  Mladí Švýcaři, kteří dosáhli věku 17 let mohou být povoláni na vojnu, tato možnost trvá až do 25 let. Pokud nejdou na vojnu (z různých důvodů) musí absolvovat náhradní civilní službu. Rekruti obdrží osobní zbraň - samopal 90 (SIG 550) – kalibr 5,56 x 45 mm, který může střílet s kadencí až 900 ran za minutu. Pistoli Pist 75 (SIG P 220) dostanou vojáci v nemocnicích, ti kteří se starají o psy, ti kteří zajišťují bezpečnost letišť, vojenská policie a sekretáři ve štábu. Každý dostane osobní stejnokroj – cvičný a vycházkový – to, co píše autor o kolech, lopatách a dalším materiálu jsou báchorky, to švýcarský voják doma nemá. Také nemá doma žádné náboje (kde autor přišel k tomu číslu 1000 je mi záhadou, dříve měl každý doma 8 zapečetěných nábojů, to už dávno není). Rekrut absolvuje 18 – 21 týdnů počátečního výcviku (dříve to bylo jenom 15 týdnů) a pak každý rok opakující se výcvik v délce 3 týdnů, kádří mají týden na víc. Armáda s ochranou hranic nemá nic společného, na to je v CH taktéž ozbrojený díl celního systému - Grenzwachtkorps takže slova napsaná o palpostech jsou báchorka – fabule. Narušitel hranic, pokud je zadržen je legitimován, není – li to možné, protože nemá doklady, odeberou mu otisky prstů a pošlou ho zpět do země odkud přišel. Žádná střelba se na hranicích nekonala a nekoná. Autor svůj článek připravil polovičatě a nedostatečně a tak hodnotím jeho práci nedostatečnou.

  OdpovědětSmazat
 26. Nové, konrétní údaje.

  Grenzwachtskorps – tedy ozbrojená ostraha švýcarských hranic – v roce 2016 zjistila, že švýcarské hranice byly 48 838 krát nezákonně narušeny / překročeny. Z osob, které zase hranice překročily ilegálně bylo 26 644 osob posláno znovu zpět do země ze které přišly.
  Armáda s tím neměla nic co do činění.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.