Reklama

úterý 3. ledna 2017

Je „Audit národní bezpečnosti“, schválený vládou ČR, v souladu s Ústavou a zákony České republiky ?

Ludvík Smýkal
3. 1. 2016
“Potřeba vzniku pracovišť, která reagují na dezinformace, je jedním z výsledků auditu národní bezpečnosti, tak se dá říct, že na něm panuje naprostá shoda. A nikdo, včetně Kanceláře prezidenta republiky, v připomínkovém řízení k tomu materiálu, z nějž vyšel vznik našeho centra, nevznesl připomínky,” upozorňuje Eva Romancovová, právnička ministerstva vnitra, která dostala za úkol asi patnáctičlenné „Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám“ na Ministerstvu vnitra vybudovat.
Citace z článku zde, ve kterém mne zaujala informace o vzniku „Centra proti terorismu a hybridním hrozbám“ na základě „Auditu národní bezpečnosti“ zde a tak jsem věnoval čas se s ním blíže seznámit, stálo to za to.


S několika částmi tohoto „Auditu“, doplněnými mými postřehy a komentáři, si dovolím Vás seznámit.
"Mezi úkoly s dlouhodobým dopadem zazněl opakovaně i požadavek na doplnění témat v rámci vzdělávacích programů školského systému, ať už se jedná o výchovu k bezpečnosti, nebo posilování občanské nebo mediální gramotnosti (antropogenní hrozby, přírodní hrozby, hybridní hrozby, působení cizí moci)." (str. 4, Audit národní bezpečnosti)
Obecně proti doplnění témat v rámci vzdělávacích programů školského systému  o výchovu k bezpečnosti, nebo posilování občanské nebo mediální gramotnost nic nenamítám, v souvislosti s obsahem a ideologickým zaměřením tohoto „Auditu“ jde, dle mne, o „nehoráznost“

"Působení cizí moci není pro žádný suverénní stát věc neznámá, přičemž důvody pokusů cizí moci získávat informace a na jejich základě vliv v jiném státě sahají od ekonomického významu, přes sílu v otázkách mezinárodních vztahů až po historické aspekty již zaniklých nebo nově utvářených sfér vlivu. Neomezuje se na nepřátelsky naladěné členy mezinárodního společenství, nicméně pro potřeby Auditu je třeba věnovat primární pozornost těm projevům cizí moci, které pro ČR mohou znamenat bezpečnostní hrozbu. V souladu se současnými poznatky vyplývajícími jak z informací poskytovaných zpravodajskými službami, tak z jiných zdrojů lze takto hodnotit působení ze strany Ruské federace, Čínské lidové republiky, ale i některých nestátních aktérů jako je tzv. Islámský stát. "(str.50, Audit národní bezpečnosti)
Zpracovatelé dokumentu, vznešeně nazvaného „Audit národní bezpečnosti“, zde subjektivně stanovili, proti komu je jejich materiál zaměřen. Tvrzení, že Centrum na Ministerstvu vnitra, apod.,  je vytvářeno pro boj s jakoukoliv lživou propagandou tak bere za své …

"Jako interní faktory v oblasti působení cizí moci identifikujeme:
 Slabou odolnost veřejnosti proti ovlivňování a snaha snižovat důvěru v demokratický právní stát - slabá či absentující občanská a mediální gramotnost.
Slabou odolnost veřejné správy a politické reprezentace proti ovlivňování a získávání informací včetně oblasti kybernetické odolnosti.
Působení politických entit a představitelů otevřeně hájících zájmy odlišné od zájmů ČR.
Působení bývalých vrcholných představitelů státu pod vlivem zájmů odlišných od zájmů ČR.
Absenci systematických nástrojů státu k obraně proti dezinformační kampaní.


Nedostatečnou schopnost motivovat cizinecké komunity ve prospěch zájmů ČR.".
(str.52, Audit  národní bezpečnosti)

I když nejsou přímo jmenováni, jde, dle mého názoru, o přímý útok na současného a bývalého prezidenta České republiky, politické strany a hnutí včetně jejich představitelů, kteří dle subjektivního názoru zpracovatelů „Auditu“ „hájí zájmy odlišné od zájmů České republiky“.
KDO rozhoduje o tom, co je správně, co jsou nebo nejsou zájmy ČR“, ?
KDO má ten patent, aby druhé hodnotil ?
Jediná správná možnost je - svoboda slova při zachováni etiky a prověřováni faktu, předkládání důkazů k tvrzením, která jsou lživá, někoho očerňuji.  Následně pak kontrola formou prověřování časem a celou společnosti, tedy miliony svědky. Jakýkoli ú, centrum, apod. s „patentem na pravdu“ je návrat do "totality" …

"Politické strany zastoupené v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR (s výjimkou KSČM) v březnu 2014 deklarovaly svou odpovědnost za bezpečnost občanů ČR a své odhodlání k prosazení kroků nezbytných pro zajištění obrany země" (str. 138, Audit národní bezpečnosti)
Informace, která by neměla ujít pozornosti občanů podporujících a volících strany a hnutí, jmenovitě ČSSD, ANO, KDÚ-ČSL, ODS, TOP 09, SPD a Úsvitu …

Jak je v citaci z článku na aktualne.cz doloženo, lze předpokládat, že „Audit národní bezpečnosti“ je dále rozpracováván na další resorty a organizace. Rozsah opatření z něho vyplývající zřejmě nebude omezen na „pouhé“ vytvoření Centra proti terorismu a hybridním hrozbám“, ale mnohem širší …
Otázkou, uvedenou v titulku článku, zda  „Audit národní bezpečnosti“, schválený vládou ČR,  je v souladu s Ústavou a zákony České republiky, by se měli, dle mého názoru, zabývat orgány činné v trestním řízení zde, a všichni občané České republiky.

21 komentářů :

 1. Já bych si z té Chovancovo šaškárny starosti nedělal. Brzy budou volby, socani půjdou do pr.ele, SPD bude druhá a pak se udělá s tou trafikou rychlý proces, stejně jako s neČT.

  OdpovědětSmazat
 2. 19:27 To není žádná "Chovancova šaškárna", to je cílený útok proti demokratickým základům našeho státu. Chovancovo centrum je pouze okrajovou záležitostí !

  OdpovědětSmazat
 3. Neřekl bych. Za tím je obyčejný strach. Myslíte, že jen my -lůza - slídíme denně v počítači, a čteme články a diskuze? Ne - oni taky. A jestli to opravdu čtou, a sledují,jaký obrovský odpor se proti nim vzmáhá, jak to všechno lidi už prokoukli, že lidi jsou nasraní na prodané energie a vodu, a označují je za zločince, kterým by bylo třeba zabavit majetek a poslat je do lochu, musí mít strach. Když už se lidi opovažují otevřeně nadávat, a navíc 70 % jich začíná sympatizovat s Ruskem, uznávat Putina s ještě vyšší procento lidí nenávidí americké lumpy, přes všechny bláboly, přes všechnu snahu připitomělých televizních a kulturních tvůrců z nás dělat imitaci američanů, a tím více na to lidi nadávají - politické elity se bojí. Oni musí mít přesný přehled co se kde děje, a odkud eventuelně fouká vítr, aby to včas podchytili, a pokud už to nepůjde, aby včas utekli.Nezapomeňte, že ti všichni, všichni ti šupáci a šmejdi znají osmdesátej devátej, celej ten ostudnej puč, kterým si jejich tatíci pomohli k šedesátinásobkům platů pracujících - což nikdy v dějinách téhle země politická a úřednická verbež neměla, sami na tom mohutně profitují, ať už koupeným a všelijak získaným vysokoškolským diplomů a další a další levárny, a všechno se to profláklo.Oni dobře vědí, že kdyby došlo znovu na lámání chleba, žádnej samet už by to nebyl, a kdyby oni byli potom přemístěni do kotelen a k lopatám, byl by to ještě velice mírný trest, za ty lumpárny a šestadvacet let zničeného života statisíců lidí, které tenkrát vyhodili z práce a bylo jim to jedno. Lidi by jim teď konečně osladili své minimální mzdy, bezdomovce, a žebráky, celý ten zmar. Zničené zdravotnictví a školství. Hodnoty, které už nikdy nelze naší zemi vrátit zpět. Bojí se oprávněně ta politická svoloč. Ještě nikdy se tak nebáli, byli si jisti svou arogantní mocí Kalousků, Topolánků a dalších. Teď už se bojí. Proto to všechno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A je dobře, že se bojí. Nejásejme, jednejme. Ve volbách, na netu, na schůzích, všude. Odhoďme strach, jde o nás.

   Smazat
  2. Máte pravdu,také to tak vnímám. Jen asi ještě není tak špatně, aby nemohlo být hůře. J.B.

   Smazat
  3. Až věci dozrají, může a musí dojít k revoluci. Jenže ta musí mít organizaci stmelující revoluční úsilí v jednotnou sílu, jinak nemá naději na úspěch. Skutečnost však ukazuje, že síly jsou velmi roztříštěné a mnozí lidé vidí východiska ve vylepšování stávajícího systému. Rozpory se zřejmě musí vyhrotit k nesnesitelnosti aby lidé dospěli k poznání o nevyhnutelnosti změny současného systému. T

   Smazat
  4. Anonymní3. ledna 2017 19:55 moc dobře jste to napsal pryč s těma šmejdama

   Smazat
  5. Přesné ! Není co dodat !

   Smazat
  6. Volím KSĆM, kroužkuju Grebeníčka, Semelovou, Vondrušku ,Skálu.A to jsem byl antikomunista...

   Smazat
 4. ...poslušně hlásím že útok na demokracii je pomluva o ministrovo dosaženém vzdělání.
  Tento nezbytně nutný úřad jistě vrátí autoritu autorům.
  Sláva císaři pánu*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=e9-6l9izhZc

   Smazat
 5. Jak může někdo jehož manžel vydává jednu dezinformaci za druhou kontrolovat jiné?

  OdpovědětSmazat
 6. O volbách si nedělám iluze.Papaláši už mají jistě
  vybudovaný systém,aby ve volbách dosáhli potřebných
  výsledků.Přece nemohou připustit něco,co by bylo
  proti nim.Mimochodem,v Ústavě jsem se nemůžete
  dočíst,že stát má právo šmírovat občany pro jejich
  politické názory.Takže je Romancovová neústavní.
  To,že je právnička,je přitěžující okolnost.Zřejmě
  taky studovala v Plzni.Je s podivem,co za kreatury
  pracuje u Chovance.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 7. Zřejmě není náhoda, že se na webu.vlada.cz v poslední době veřejně objevily tak závažné dokumenty jako je https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/premier-sobotka-odliv-zisku-z-ceske-republiky-je-neumerne-vysoky--problem-chci-zacit-resit--150736/ nebo https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/audit-narodni-bezpecnosti-151410/.
  Podobné zprávy, audity, apod. byly pro vládu zcela určitě zpracovávány i v minulosti, ale na webu vlády se zřejmě, až na výjimky, veřejně neobjevily.
  Lze usoudit, že za současným jednáním vlády je snaha o "ospravedlnění se před občany". I občané, jiné politické strany a hnutí, apod. přece měli možnost se vším seznámit a vznášet připomínky.. !
  Paní Romancevová z MV tak argumentovala v souvislosti s "Auditem", kdy s ním a se závěry z něho vyplývajícími, údajně "souhlasila" v rámci připomínkového řízení i Kancelář prezidenta republiky a další instituce.
  Kdo má zkušenosti s připomínkovým řízeními, pomyslí si jistě své ... Ostatní ?!
  Vstoupili jsme zřejmě do "nového období", kdy si někteří "ze zúčastněných" začínají dělat "alibi" a připravují se na další vývoj....
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 8. A co takhle sučasné barevné revoluce naruby. Chraňme skutečné evropské hodnoty i našich předků Husa a husitských válek, Karla IV., Blanických rytířů, popravených českých pánů 1621. I Masaryk se šlechtou a církvemi zametl.Současní politici by se z těchto odkazů museli po..at.

  OdpovědětSmazat
 9. Že je Chovanec idiot, je dezinformace?

  OdpovědětSmazat
 10. Ministerstvo pravdy můžeme jen přivítat. Konečně skončí jednostranná propaganda v zájmu jediné mocnosti - USA, odkryjí se vlivy ve sdělovacích prostředcích, ČTK a médiích a lidé, kteří nejsou schopni předávat vyvážené informace budou muset odejít. První nezbytný krok k nastolení férových poměrů u nás. Dohled nad výsledky by měli nárokovat všechny nezávislé informační zdroje.

  OdpovědětSmazat
 11. Tedy celé je to velice úsměvné - tyto aktivity jakoby soudruzi páni převzali z usnesení strany a vlády pánů soudruhů. Pro soudruhy pány je jejich stranou pražská kavárna a co je v zájmu této kafrárny je pro ně zájem ČR. Tedy ejhle, vládnou nám zase bolševici - bolševictví není vyznání, to je styl. Zejména když jde o likvidaci oponentů.
  Jen se domnívám, že to nové STB by mohlo rovnou sídlit v epicentru pražské kavárny, na Kavčích horách, už proto, že se ke kafrárně hodí i kavkárna.

  OdpovědětSmazat
 12. Vše je jinak. Prezident vypustil zprávu o pohybu teroristy v ČR, aby se přesvědčil jak pracuje „Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám“ stvořené na základě „Auditu národní bezpečnosti“. Místo toho, aby výrok označilo za HOAX, vystupují přední politici a rvou si vlasy nad únikem přísně tajných informací. Zaman má pravdu, "Centrum ..." nepotřebujeme, je neschopné.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.