Reklama

čtvrtek 5. ledna 2017

Jeden z pohlavárů DAEŠ pronikl do Evropy společně s dalšími teroristy


5. 1. 2017       zdroj
Noviny Daily Mail s odvoláním se na zdroj v italské zpravodajské službě oznámily, že jeden z pohlavárů DAEŠ (skupina DAEŠ je v RF zakázaná) jménem Lavdrim Muhakseri byl s to proniknout do Evropy se svými bojovníky, jejichž počet může být až 400 osob. "Muhakseri opustil s armádou svých kompliců válečnou zónu v Sýrii poté, co DAEŠ utrpěl obrovské ztráty v regionu. Maskovaní jako uprchlíci se nakonec dostali na území Starého světa s tisíci dalšími migranty. Pohraničním orgánům se nepodařilo identifikovat jejich totožnost", píše list.


Podle deníku "je Muhakseri rodák z Kosova, který odjel do Sýrie v roce 2012 a začal bojovat na straně DAEŠ pod přezdívkou Abu Abduláh al-Kosova". Tam vedl velkou formaci teroristů a byl zapojený do náboru nových bojovníků mezi Albánci.

Muhakseri se objevil na jednom z videí DAEŠ, v internetu byla také vyložena jeho fotografie. V obou případech se terorista krutě vypořádával s rukojmími.

Noviny píšou, že nyní je Muhakseri ve své vlasti. Byl tam i dříve: v roce 2013 se mu podařilo dostat se do Kosova a pak se vrátit do Sýrie. V té době promýšlel plány na zřízení v oblasti vlády DAEŠ.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

5 komentářů :

 1. O tom že bojovníci DAEŠ sú medzi tzv. migrantmi musela vedieť mamá Merkel, tak prečo ich pozývala? Na príkaz? Čí?

  OdpovědětSmazat
 2. Pokud se oholí,tak je k nepoznání od evropana,vůbec nemá rysi muslima o to je to horší.

  OdpovědětSmazat
 3. Na té fotce to je Jurečka?

  OdpovědětSmazat
 4. Když je doma,proč toho ksindla nechytí a nepověsí???

  OdpovědětSmazat
 5. Osobne som za trest smrti pre bojovnikov DAES, ale aj pre vsetkych vlastizradnych europskych politikov. Som za trest smrti pre vsetkych muslimov, kt.znasilnuju zeny, muzov a deti. Pisem to preto, aby ludia zacali konecne rozmyslat o odplate obludam, kt."utvaraju" tento svet. Uz ziadna "nezna" revolucia, ale odplata a pomsta tym bestiam. Alebo uz prestalo platit, "ako sa do hory vola, tak sa..."?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.