Reklama

pondělí 23. ledna 2017

Jednání v Astaně je zásadním krokem k urovnání syrské krize / The negotiations in Astana is a comprehensive step for a settlement of the Syrian crisis

Anna Jaunger
23. 1. 2017    (zasláno redakci autorkou)
Dnes, 23. ledna, začaly v hlavním městě Kazachstánu mírové rozhovory o Sýrii. Je známo, že jednání se zúčastní zástupci syrské vlády a syrské opozice, Turecka, Íránu, Ruska, zvláštní vyslanec OSN pro Sýrii, Staffan de Mistura, a americký velvyslanec v Kazachstánu, George Krol.Delegaci syrské ozbrojené opozice při jednáních v Astaně je vede jedeno z vůdců skupiny Jaish al-Islam Mohammad Alloush. Je třeba zmínit, že se od těchto jednání mnoho očekává, když válčící strany syrského konfliktu nebyly schopny dosáhnout dohody téměř šest let. Tato velká konference bude krokem ke skutečnému řešení syrského problému.

Podle kazašského ministra zahraničí, Kairat Abdrakhmanova, je hlavním účelem setkání v Astaně  potvrzení závazku smluvních stran k dohodě o příměří, která byla podepsána dne 30. prosince 2016. Je také nutné rozšířit místního příměří na celostátní úroveň.
Navíc je nutné přijmout naléhavá opatření s cílem zabránit dalšímu růstu podvratné teroristické činnosti, která je zaměřena na nejvýznamnější infrastrukturní objekty, jako jsou vodohospodářské systémy, rozvody elektřiny a distribuce pohonných hmot.
Tyto úkoly jsou přímo spojeny s životními podmínkami syrského civilního obyvatelstva. Například lidé v Damašku nemají téměř měsíc dostatečný přístup k pitné vodě. V současné době teroristé Jabhat Fatah al-Sham blokují vodní zdroj v údolí Wadi Barada. Tak by více než 5 milionů lidí bylo odsouzeno k smrti.
Syřané jsou unaveni válkou. Během konfliktu bylo zabito již více než 400 tisíc lidí,  zničeno více než 20% všech obytných budov v zemi a asi 40% továren není v provozu, jedno ze tří dětí nemůže chodit do školy, a více než 7 milionů lidí je uprchlíky. Musíme skoncovat s touto válkou. Pouze jednání v Astaně mohou vést k řešení syrského konfliktu.
 
The negotiations in Astana is a comprehensive step for a settlement of the Syrian crisis
Today, on 23 January, Syrian peace talks began in the Kazakh capital. It is known that the representatives of the Syrian government and the Syrian opposition, Turkey, Iran, Russia, the UN Special Envoy for Syria, Staffan de Mistura, and the US ambassador to Kazakhstan, George Krol, will attend the negotiations.
 The delegation of the Syrian armed opposition at the negotiations in Astana is headed by one of the leaders of Jaish al-Islam group, Mohammad Alloush.
It should be mentioned that much is expected of these negotiations, because all the warring parties of the Syrian conflict have been unable to reach an agreement for almost six years. Also, such a large-scale event will be a step for a real solution of the Syrian problem.
According to Kazakh Foreign Minister, Kairat Abdrakhmanov, the main purpose of the meeting in Astana is to confirm the commitment of the parties to the ceasefire agreement, which was signed on December 30, 2016.  It is also necessary to move the process of local ceasefire to a national level.
In addition, it is necessary to take urgent measures to prevent the further growth of subversive terrorist activity which is aimed at the vital infrastructure, such as water, electricity and fuel supply systems.
These issues are directly related to the living conditions of the Syrian civilians. For example, people in Damascus do not have access to drinking water for nearly a month. Currently, the terrorists of Jabhat Fatah al-Sham captured the water source in the Wadi Barada valley. Thus, more than 5 million people are sentenced to death.
Syrians are tired of war. During the conflict, more than 400 thousand people have been killed, more than 20% of all residence buildings in the country destroyed, about 40% factories don't function, one of three children can't attend school, and more than 7 million people are refugees now. We must put an end to this war. Only the talks in Astana are able to approach a solution of the Syrian conflict.

11 komentářů :

 1. Jsem zvědavý, kdy napíše svůj "komentář" jeden duševně nemajetný hulvát, jehož oblíbené slovo je : CHCÁT!!!

  Již jsem redakci žádal, aby výroky tohoto hulváta mazala, stalo se NIC!!! To jste slibovali, že sprosté a hulvátské příspěvky budete mazat!!!

  Jak je vidět, jen slibujete, děje se NIC!!! Podle mého názoru klesáte na úroveň jedinců, jako je Jakub Janda, Kolář, Kalousek, Dvořák, Fištejn, Romancev a další "čestní lidé". Pokud nezačnete plnit to, co jste slíbili, NEJEN já, přestanu Vaše stránky sledovat!!

  J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jako proti větru?

   Smazat
  2. Má pravdu, předseda.
   Tyto stránky měly vždy pokleslou úroveň. Ne obsahově, ale formou vyjadřování. Vulgarizmy neslučitelné s elementárními normami společenského chování jsou zde na denním pořádku.
   Guth-Jarkovský by hořce zaplakal. Bývalá pravá ruka exprezidenta Václava Havla jistý Špaček se chystá napsat knihu o morálním úpadku proruských serverů. S názvem "Z východu se dvorských mravů nedočkáme".
   Zaprodanci Kremlu, vzpamatujte se a přimkněte se na tu jedinou správnou stranu. Na Západ.

   Smazat
  3. Divím se panu J.B., že reaguje vulgárně na vulgární komentář, který tady vůbec není. Asi mu to chybí. Mazat to nestíháme. Nevím, co si pan J.B. počne, až na novém webu zrušíme přístup z počítačů, odkud přicházejí vulgární komentáře. Bude nešťastný, nebude mít na co nadávat a komu spílat. Jestli nás srovnává s Jakubem Jandou, Kolářem, Kalouskem, Fištejnem a Romancevem, pak není schopen rozpoznat ani zásadní shody a rozdíly a jeho komentáře jsou bezcenné.

   Smazat
  4. Re: (22:31): tož přestaňte! Pokud se nepletu, tak silný sklon k mazání má právě ta prostitutova partička ... Vulgarismy mi vadí také, ale dají se snadno nečíst a nereagovat.
   --
   Re: (09:41): takže vzpamatovat a přimknout? No, to bychom to vyhráli!! Na přimykání (k Bushovi a spol.) už tu byl jiný kadet. Co pak "visel" na průčelí Národního .., pokud tam není dodnes :-)

   Smazat
 2. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Italsky-hotelier-nabidl-pomoc-obetem-zemetreseni-Zrusili-mu-profil-a-nadavaji-mu-do-rasistu-ze-radeji-nepomohl-imigrantum-472576

  OdpovědětSmazat
 3. Jednání je dobrá věc.Nelze však s jistotou určit,
  zda bude úspěšné.Teoreticky vzato je dohoda plus
  pro všechny strany.V praxi pak někdo bude nové
  nároky a začne se od začátky.Je to hypotéza.Aby
  mi někdo nenadával.Ale stát se to může.Přejme si
  tedy úspěch jednání.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petře, samozřejmě rozumím obavám které zde vyjadřuješ, ale nezapomínej na to, že nyní jsou zde jasně domluveny jak RF, Turecko tak i Irán.RF dnes dala jasně najevo nevoli proti porušování příměří i ze strany Sýrie. Všichni to myslí vážně. USA nyní snad nebude zajebávat a tak je dohoda možná, neříkám, že jistá ale možná. Věřím.

   Smazat
  2. Ta válka už musí skončit, svržení prezidenta se prostě nepodařilo. Jednodušší je válku ukončit mezi dvěma bojujícími stranami, když jedna vyhrála nebo nikdo nemůže vyhrát. V Sýrii ale bojují snad desítky uskupení proti vládě, vyzbrojované a financované ze zahraničí, které nebudou chtít pustit i tu malou kořist kterou mají.Takže válka bude moci skončit až tato uskupení nebude nikdo již vyzbrojovat a financovat a jinak podporovat a ti nejvlivnější dostanou nějaký podíl na moci v zemi bez války.

   Smazat
 4. Žádná válka netrvá věčně. Vyčerpaní jsou všichni, to není divu. Ale největší úspěch je, že se sešli v jedné místnosti. To je první krok a kdyby nepřítel nebyl v koncích, nikdy by na to nepřistoupil. Já věřím v dobrý konec. A to jsem pesimista.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo úspěch Nazarbajeva,jednou se bude číst o mirotvůrci,snaha byla,ale jinak nic.Rusko by rádo rozšířilo sféru vlivu,ostatni mají jiné představy i zájmy/voda,ropa/Pro RF to nakonec bude opět Afghánistán,tentokrát č.2.a ostatní se budou "mastit"dàl.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.