Reklama

čtvrtek 5. ledna 2017

Kde leží kořeny neonacismu?


Ukronáckové, Kyjev 2011
Otakar Mach 
5.1.2017  České národní listy

V průběhu několika posledních let můžeme pozorovat šíření neonacismu, zejména mezi mladými lidmi. Nacismus nebyl totiž vázán pouze na území Německa, ale byl rozšířen po mnoha evropských zemích. Toto rozšíření nacistické ideologie spojené s antisemitismem a jeho dalšími průvodními jevy nám nejlépe pomůže zmapovat srovnání s
divizemi SS. Jejich celkový počet byl 37 bojových divizí, z nichž prakticky polovina (15) bylo zformováno z různých evropských národů. Byly to následující SS divize: chorvatská, haličská, dvě divize lotyšské, estonská, albánská, dvě divize holandské, dvě divize maďarské, valonská, vlámská, italská, běloruská a francouzská. 

Velký jeruzalémský muftí Amin al Husajní žehná SS divizi Hanžar sestavené z bosenských muslimů. V jejích řadách prý byl i pozdější bosensko-muslimský prezident Izetbegović, s kterým se přátelil Václav Havel.
Dále z neněmeckých národností byly zformovány následující pluky: tři kozácké pluky, tatarský, ruský, dánský, norský, kavkazský, rumunský, bulharský, bosenskomuslimský, albánský, kosovský, makedonský a indický. Rakušané vytvořili divize SS Prinz Eugen (1), Marie Theresie a Florian Geier. Sudetští Němci byli zařazeni do německých SS divizí, zejména byli ve velkém počtu příslušníky policejní SS divize pluku Wallenstein. Tato jednotka pro znalost českého jazyka operovala na Slovensku během Slovenského národního povstání a na moravsko – slovenském pomezí v součinnosti s Hlinkovou gardou.

Jsme jedním z mála evropských národů, které nebyly v jednotkách SS zastoupeny. Mimo nás, občany tehdejšího Československa, to byli Poláci, Srbové, Řekové a Litevci. Pokud je mi známo, jediní Češi, kteří do SS dobrovolně vstoupili, byli oba synové Emanuela Moravce, nechvalně známého ministra protektorátní vlády. 

V čele pietního aktu za příslušníky lotyšské divize SS šli i poslanci lotyšského parlamentu (Riga, 16. 3. 2011)

Uvědomíme-li si, jak široce byla nacistická ideologie rozšířena v 30tých letech minulého století v Evropě, jak hluboko a široko zapustila své kořeny, pomůže nám to vysvětlit a pochopit řadu událostí, které se nejen udály, ale stále se dějí v Evropě, a to nejen v zemích východní Evropy. Potomci z rodin s nacistickou minulostí. kteří v těchto zemích žijí, domáhají se rehabilitace svých otců a snaží se o revizi výsledků 2. světové války. Je varující, že v některých zemích jsou tito lidé ve vysokých politických funkcích a místní média jejich snahám vycházejí vstříc.

Estonsko, 2013 - vzpomínkový akt na hřbitově SS-divize "Narva"

Ukrajina, Lvov, 27.4.2014 - pochod mládeže pod symboly SS-divize Galizien.

Proč v Protektorátu, respektive již v II. republice, která byla velice hnědá, nebyl vytvořen SS útvar? Jsou snad Češi nějak výjimeční? Jistěže ne. Na počátku Protektorátu se ozvaly hlasy požadující vytvoření armádního sboru, který by bojoval po boku wehrmachtu. Těmto snahám českých fašistů však učinil rázný konec ministerský předseda generál Eliáš, který tento požadavek smetl ze stolu.

Jsem přesvědčen, že pravý důvod, proč Češi neměli zájem bojovat pod prapory Třetí říše, je v tradicích českých dějin. V té době byla stále živá tradice husitská, která spolu s ideály sokolskými ožila v československých legiích za I. světové války a pokračovala odbojem domácím a zahraničním za II. světové války. Toho bychom si měli být vědomi a nestydět se za své dějiny, jak se nám snaží jejich moderním výkladem namluvit někteří současní historici. 
Otakar Mach

(1)Divizi SS Prinz Eugen

7. dobrovolnické horské divize SS Prinz Eugen

Rozkaz k vytvoření dobrovolnické horské divize byl vydán 1. března 1942 a stanovil, že důstojníky nové divize měli být zejména bývalí důstojníci habsburské armády, kteří žili na Balkáně. Prvním velitelem byl důstojník rumunské armády německého původu Arthur Phleps. Mužstvo pocházelo z řad balkánských německých menšin. (Podle internetového textu) -red.

46 komentářů :

 1. http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/9001-urady-se-tuto-nechutnou-zalezitost-snazily-zpocatku-utajit-nakonec-ale-vsechna-ta-spina-stejne-vyplula-na-povrch.aspx

  7. dobrovolnické horské divize SS Prinz Eugen to byly pěkný řezníci protipartizánská jednotka

  OdpovědětSmazat
 2. Ono to s tím gen. Eliášem zas nebude tak úplně horký! Dne 16. května 1942 u večeře řekl náš pan říšský kancléř Hitler toto:
  "Naučit národ vládnout zbraněmi znamená dát mu patřičné vzdělání v tomto směru. Kdyby staří Římané nerekrutovali Germány do své armády, tak ti by nikdy neměli možnost stát se skutečnými vojáky a nakonec zničit své původní učitele ... Musíme proto říci kategorické NE na české aspirace na vytvoření národní armády, i kdyby mělo jít jen o zárodek armády. Češi jsou servilní pokud jsou neozbrojení, ale stávají se nebezpečně arogantními, když je jim povoleno nosit uniformu. Během dvaceti let nezávislého Československa jsme měli spoustu příležitostí se o tom přesvědčit. Místo, aby Československo orientovalo svou diplomacii na co nejtěsnější styky s Německem, což by byla jediná rozumná politika, tak Češi zkoušeli udělat z Prahy - což je vskutku jedno z významných měst Evropy - jakýsi střed vesmíru.
  Češi svou důležitost brali velmi vážně a strkali do všeho prsty. Žádný z jejich státníků si neuvědomoval, že takový český diplomat, působící řekněme třeba v Kodani, si vedl jen pohodlný život, neměl toho příliš na práci, pouze každou noc sestavit zprávu z tiskových výstřižků, které mu připravil jeho tiskový atašé. Ó a samozřejmě - jednou za čas zavolat do Prahy pro nejnovější zprávy z české politiky. Pro malou zemi není nic více lichotivějšího než mít hlavní město, kde je zdánlivě intezivní diplomatický život a které poskytuje útočiště více nebo méně dekadentní společnosti, která tímto žije. Jestli chcete potěšit malou zemi, tak změňte své tamní vyslanectví na velvyslanectví a trefíte do černého.
  Během období Společnosti národů bylo zjevné za jak důležitou svou zahraniční politiku tyto malé národy pokládají. Nenapadalo je nic lepšího, než hlasovat ve Společnosti národů proti Německu. ... A dnes se diví tomu, že jsme na jejich chování nezapomněli."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a proto se jako čert kříže bojí chazar Stropnický Chovancova návrhu tzv.ústavního zákona o připuštění české národní veřejnosti k podílu na obraně své a státu vedle armády,která je bohužel loajální stejně,jako on všem,jenom ne svému národu,ze kterého vzešla.....

   Smazat
  2. chcete-li najit koreny vseho zla,najdete je v dabelskem Talmudu a protokolech chazarskych zlocincu

   Smazat
 3. Štěstí je,že Česko je tvořeno více národy,které si nenechali vtloukat německou kultůru ba ani jazyk.Patří mezi ně i většina chudých čechů, kteří tvořili většinu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1312 jste na omylu, Česko právě je jednou z nejhomogenějších zemí v Evropě, máme jen velmi mizivé počty národnostních menšin. Vyhnáním Němců po válce zmizelo takřka 3 miliony původních spoluobčanů německé národnosti, což byla v Evropě tehdy jedna z největších nár. menšin vůbec. Od té doby tady nežijí prakticky žádné menšiny.
   Srovnejte např. se Slovenskem - okolo 12-15% tvoří ma´darská menšina, před vstupem do NATO a EU tam také byly na jižním Slovensku problémy, nezvládali je tehdy ani řešit.
   U nás nic takové nebylo a není.

   Smazat
  2. půl milionu cikánů, půl milionu chazarů - a každá tato menšina si parazituje po svém, cikáni samozřejmě parazitují pouze v "réžii" chazarů, a pak ještě Rákosníci, co tu mají ilegál-eldorádo

   Smazat
  3. 16:12 jste na omylu. To, že nám naše mainstreamová prolhaná média již čtvrt století vtloukají do hlav pohádku o tom, že u nás žije 250 000 nepřizpůsobivých, ještě neznamená, že tomu tak je. V současné době jich u nás žije nejméně 700 000 a dalších 200 000 jsou míšenci, přičemž každých 11 až 15 let se jejich počet zdvojnásobuje (čísla se různí podle zdrojů). Zřejmě žijete v Praze, kde jich je minimálně, v centru můžu chodit celý den a nepotkám ani jednoho, zatímco jsou u nás celá města a okresy, kde ve večerních hodinách je problém etnického Čecha zahlédnout. Zjevně vycházíte z falešného vnějšího dojmu, že jich je v ulicích ve dne relativně málo. To však proto, že netušíte, kolik jich bydlí v různých rozptýlených sociálních bytech, v tisícovkách ubytoven po celé zemi a sedmistech sociálně vyloučených lokalitách, situovaných mimo "civilizaci". Kdyby všichni vyšli do ulic, ujišťuji vás, že by jste byl zděšen a nepsal taková "moudra", že u nás prakticky žádné menšiny nežijí. Většina lidí bez zkušeností si totiž myslí, že jejich děti jsou dětmi ulice, aniž si uvědomují, že na ulici jich je jen nepatrné procento a drtivá většina jich je schovaná za zdmi domů.

   Smazat
  4. Ty kretene,5ti milionovy Moravsky narod zije na svem uzemi uz 1000 let a vychodni Moravane si dnes rikaji "Slovaci".Moravane prochazi Genocidou Cecku a zidaku kteri sedi v prazskem knesetu.Je cas poslat cecky i s obrezanci tam kam patri.Jsem MORAVAN cela moje rodina jsou MORAVANE a ceckove na zapade od nasich hranic jsou poskoky jabasskych otrokaru a zlodeju

   Smazat
  5. Pro (16:12)
   Můžete konkretizovat, jaké problémy byly v 90. letech na jihu Slovenska s Maďary?
   Blábolíte nesmysly, či spíše výmysly. Byly slovní přestřelky mezi politiky maďarských stran na Slovensku (kupř. Pál Csaky) a slovenskými politiky, mezi politiky z Maďarska a Slovenska, byli ale i politici střízliví (Béla Bugár), byly tahanice v NR SR o jazykový zákon, zvláště o dvojjazyčné cedule u obcí ap., ale určitě tam nebyly problémy, které by "nezvládali tehdy už ani řešit". SMK se v pomečiarovské vládě stala koaliční a dnes dokonce je maďarsko-slovenský Most-Híd v holportu s narodniari ve Ficově vládě. V. Mečiar a spol. zvolil vůči jižnímu Slovensku idiotskou, primitivní politiku omezení investic ap., takže jen posiloval naštvanost místních a vytvářel pole pro investice kapitálu z Maďarska, který tam tím pádem posiloval podnikatele maďarské před slovenskými. Přitom kupř. nebyly ohlídány dotace na menšinovou kulturu, takže menšinoví Maďaři slízli i prostředky, které měli vlastně směřovat na Romy, kteří se hlásili k maďarské národnosti (podle velikosti menšin se rozdělovali peníze), ale jaksi na jejich podíl Maďaři "zapomínali". Maďarskou kartou se hrálo při dostavbě VD Gabčíkovo kvůli ekologickým dopadům a kvůli tomu, že VD Nagymaros bylo významné maďarské domácí politikum, které přispělo k pádu socialismu, ale Binder a spol. naštěstí nemálo připomínek ekologů nějak zapracovali a v provozu spor vyšuměl.
   Slovensko-maďarské vztahy rozesírali a rozesírají jen podobní pitomci a bludaři jako Vy, kteří Slovensko, resp. jeho jih neznají - viz někdejší šéf SNS Ján Slota, který se do slovenských Maďarů navážel, ač je v Žilině, kde primátoroval, vlastně ani neměl. Situace na jihu sice není selankou, ale vztahy Slováků a Maďarů jsou tam rozhodně lepší, než si Slováci z nesmíšených území představují a než jak se oni třeba k Maďarům chovají, když na jih zavítají.
   KR

   Smazat
 4. Pouze Češi a Dánové za 2.sv.války nevytvořili žádnou vojenskou jednotku pro podporu nacistů....,zato nyní to doháníme,seč nám síly a vykrádaný rozpočet stačí....,blb z přesvědčení, europoslanec a nacista Štětina dokonce prosazuje,že když nechceme my utratit ta 2% z rozpočtu na vlastní armádu,tak ať je dáme ostatním euronacistům,třeba Polákům atd.a ti za nás posílo NATO,které tak nutně k životu potřebujeme,asi tak jako posiluje Stropnický našimi samopaly a municí včetně RPG umírněnou opozici v Sýrii,která nam tu štědrost brzy vrátí v podobě teroristických útoků v Evropě,jich se dopouští džihádisti namíchaní mezi imigranty....

  OdpovědětSmazat
 5. Fašizmus je dítě Vatikánu ! Svatořečený Adolf Hitler byl natěrač a malíř pokojů...blb jako Angela.
  Veškerou ideologii, všechny ty kříže a politické prim
  je práce papeže a jeho prokleté party.
  Druhá světová válka je pouhou vyhranou bitvou,
  fašizmus nikdy nebyl poražen.
  Nikdo neničí naší vlast a kulturu více než katolická církev a to po staletí*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou kecy. V životě nenatřel ani stěnu! Živil se jako malíř pohlednic! Kdybys byť jediný jeho obraz vlastnil, měl bys do konce života vystaráno a nemusel bojovat za zdanění prelátů!:) - http://www.prochlapa.cz/tyhle-obrazy-namaloval-adolf-hitler.html

   Smazat
  2. Jako tahle bába z Belgie! Kdyby byla blbá a věřila čecháčkovským blektům z konce 40. let jako ty, tak by zůstala taky holořitnicí:) - http://kultura.zpravy.idnes.cz/hitlerovy-obrazy-vynesly-skoro-5-milionu-korun-f56-/vytvarne-umeni.aspx?c=A060926_093425_show_aktual_kot

   Smazat
  3. Koukni sem! zatímco blbci nadávaj a cancaj chujoviny, chytří vydělávaj miliony na umění pana Hitlera! - http://svobodneforum.cz/tuhle-damu-namaloval-hitler-jeho-obrazy-se-dnes-prodavaji-v-aukcich/

   Smazat
  4. Jedinej z nich mít doma a už se nezajímáš o tyhle píčoviny tu! - http://creativelife.cz/obrazy-ktere-namaloval-adolf-hitler/

   Smazat
  5. Páč už bys byl tady a dělal tohle! Klidně s negerkama! - https://www.youtube.com/watch?v=bYZW-ed-L6Q

   Smazat
  6. Katolickejma!:))))

   Smazat
  7. Nicméně hlavní těžiště uměleckého génia pana Hitlera leží v oblasti architektury! Do současnosti - http://bydleni.idnes.cz/hitler-v-berline-024-/architektura.aspx?c=A120514_084104_architektura_web

   Smazat
  8. A politiky! S ním by jsme to nedopracovali do těmhle koncmů, rozhodně ne! - https://www.youtube.com/watch?v=1nVWgJYn49k

   Smazat
  9. Ale byli by jsme úplně jinde! V zcela jiném nohem vyšším levelu! - https://www.youtube.com/watch?v=nKHtct4Dl3s

   Smazat
  10. Což dosvědčuje i tento belgický muž, který za takový svět, takovou Evropu, nasazoval krk na frontě! - https://www.youtube.com/watch?v=utviTooRdR4

   Smazat
  11. Zde se sesla parta idiotu.Adolf je syn znameho Videnskeho prznitele malych devcatek Myera Rotchilda.ktery naprcal 16 letou matku Adolfa a vyhodil ji na ulici kdyz se mu sverila ze je naprcana.Adolf zil v Gatzu do svych 7 let a pak ho val zidacek Myer do Vidne na skoleni Jabassske zidoviny.Jak dorustal poslali ho do Bavorska s podporou zidovskych Bankeru so dostal az do pozice kanclere a zfanatizovali nemecky narod aby podporil zidovsky plan na ovladnuti sveta.Tyro zrudy prozili v klidu a blahobytu celou valku a vrazdeni v Birobidzanu za Uralem s falesnymi pasy a ID a po valce tyto kobylky se vartili do Evropy s bajkou o "hole kosti" na dalsi vykradani krestanskych narodu.Zidak Adolf odplul se 3 ponorkami nalozenymi zlatem abohatstvim ukradenym z Evropy a Ruska do kizni Ameriky kde spokojene zil az do roku 1973 s Evickou Braunovou

   Smazat
  12. 22:52 - proč ne? To nikterak nesnižuje jeho uměleckou úroveň a génia ducha! Pouze Židé jsou nadáni touto silnu duchvní energií! Pan 88 představil jistý Projekt pro nás, my ho odmítli a tak se bude realizovat Projetk Polojaponce Kalergiho, no! Tam už to není našinec, ale jevrejec, kdo je označen jako "führernation"! - http://nassmer.blogspot.cz/2014/05/jak-souvisi-vznesena-evropska-myslenka.html

   Smazat
  13. oprava: pan 18 - sorry!:) A dodám jen, že pomohl prokázat, která rasa si zaslouží vládnout a která ne nade vší pochybnost! Že jsem nedostali šanci lhát nemůže nikdo! A taky nikdo ji za nás neposral, že ... než my sami!

   Smazat
  14. Více i zde - http://creativitymovement.net/creator_library/slovakian/obbrw-9.html

   Smazat
 6. Pane Mach, jak je videt, tak mate rad dejiny.
  Upozornuji Vas na knihu HITLER'S LEGIONS . Je to encyklopedie vsech nemeckych utvaru a divizi, ktere kdy byly postaveny , kde bojovali, kdo je vedl a z kterych batalionu se skladaly a odkud pochazely.

  Knihu dal dohromady Samuel W. Mitcham, Jr. (General a profesor) s jeho lidmi. Najdete tam podrobnosti nejen o vsech divizich SS, ale o vsech divizich Wehrmachtu take.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 7. 15:25...Napsal knihu CAMPAIGN IN RUSSIA (Leon Degrelle), a byl jednim z velitelu 5-divize VIKING.
  To co popsal je velmi zajimave.

  Kdyby nebylo revolucnich udalosti v Nemecku a Rusku, 1918-1921, tak by nebylo Nacistu.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně Honiči Lullua,konečně jsi na to přišel,že to spolu sec sakra souvisí....tomu se říká ve filosofii dialektika,víš ??!!

   Smazat
  2. Je to tak. Ruský historik V. L. Machnač napsal, že kdyby v roce 1914 nevypukla WWI., nabyl by nacismus ani WWI. - http://kazachestvu.ru/pomnim/6975/

   To že anglickým agentům se podařilo najmout tu jedubabu která na několik klíčových týdnů v létě 1914 zneschopnila divotvornýho staříka ze Sibiře, spustilo lavinu událostí končících porážkou bílé rasy v roce 1945! To je paradox a hovno dialektika!

   Smazat
  3. oprava: ani WWII.

   Smazat
  4. Cituju: " Есть не только историческая проблема, но и онтологическая трагедия, то есть трагедия, восходящая к промыслу Бытия, трагедия в том, что русские и немцы в двух мировых войнах противостояли друг другу и друг друга убивали. Это, безусловно, всеевропейская трагедия, но считаю, что это и всемирная трагедия. Страшнее была, конечно, Первая мировая война. Тут уместно заметить, что большевики, которые говорят о подвиге членов партии коммунистов, комсомольцев, пионеров даже, забывают, что они служили той самой идее, которая предала побеждающую Россию в дни Первой мировой войны. Лучше бы нам с немцами не воевать. Но раз уж воевали, то лучше было бы победить. И, кстати, будь у нас Государь, мы бы не допустили того чудовищного унижения Германии и немцев, которое привело потом Гитлера. Вторая мировая война стала неизбежной не в 1934 году, когда Гитлер пришел к власти, а когда началась Первая мировая, и окончательно неизбежной, когда произошла омерзительная Русская революция и погиб наш последний Государь.

   Итак, это первое. Да, к этому готовили. За годы Первой мировой войны были разрушены сразу четыре империи. Они были разные. Одна уже переставала быть империей, и была жутко поганой, революционной, кровавой, убивавшей целые народы. Это Османская или иначе Турецкая империя. Другая изменила своему имперскому долгу, русских предавала не раз. Это Австро-Венгерская империя. Но ведь была уничтожена и Германская империя. И была уничтожена Российская империя.

   И мы до сих пор, постоянно имеем дело с последствиями их гибели. Всё, что происходит на Балканах, проблема Боснии и Герцеговины, Косовский кризис со всеми избиениями сербов и разрушениями православных святынь. Проблема Македонии, у которой нету исторических границ. Это статус Болгарии, и нынешнее западничество в Болгарии. Это противоестественная для православных вестeрнизация Румынии, бывшей Валахии. Там нет ни одной исторической границы. Они все будут меняться. И никакое «прогрессивное человечество», и новый миропорядок, и, простите грубое слово, «мировое сообщество» изменить этого не смогут. Там будут воевать. А почему? А потому что были разрушены империи, разрушены и всемирными, и англосаксонскими антихристианскими силами."

   Smazat
  5. A v závěru jasně píše že ve WWII. vyhrála špatná,horší strana: "Сталинский режим был действительно хуже гитлеровского. Лет семь или восемь назад я сказал это в Калининграде (в Кенигсберге), когда на большой встрече тогда еще молодого священника Артемия Владимирова и моей встречи со школьными учителями области мне задали ехидный вопрос, как же я могу преподавать в православных учебных заведениях, если я ненавижу коммунистов, а всем известно, что первым коммунистом был Иисус Христос. Прости, Господи, это не мои слова. На это было легко ответить, но я сказал больше. Я докажу вам, сказал я, что коммунисты создали самый страшный режим. И докажу очень просто, я буду сравнивать с другим отвратительным режимом — с режимом немецких нацистов. Тут был тоталитарный режим, и там был. Тут был ОГПУ (НКВД), и там было Гестапо. В ОГПУ умели бить и не только бить, и в гестапо умели. Но на этом сходство кончается. Далее начинаются отличия. Если вам не посчастливилось попасть в Гестапо, то, что из вас выбивали? Из вас выбивали задание, явки, пароли, связников. Из вас выбивали ПРАВДУ! А если вы попадали в НКВД, то из вас выбивали ЛОЖЬ! Подпиши то, что я тебе велю! Так какой режим был страшнее? Причем презумпцию невиновности не признавали ни в Гестапо, ни в НКВД. И тебе не обязаны были доказать твою вину. Но в Гестапо можно было оправдаться и доказать свою невиновность. Попробовал бы кто-нибудь доказать свою невиновность в НКВД при Сталине! Потому хуже режима не было.

   И действительно, побеждая Гитлера, мы открывали дорогу худшему режиму. И вот почему. Видите ли, мы проиграли бы войну монархической Германии, проиграли бы войну демократической Германии, проиграли бы войну Германии фашистской, которой не было! Хотя фашисты были. А вот Германии нацистской мы проиграть не могли, потому что стояла угроза существованию русского народа. Вот почему и выиграли. И выиграли не мальчишки, которые первыми ринулись в бой. Мальчишки погибли. А выиграли призванные из запаса тридцати- и сорокалетние солдаты. Вы посчитайте, в каком году родился и какое воспитание получил сорокалетний солдат 1942 года. Он родился в 1902 году, и значит, он получил православное или в отдельных случаях мусульманское традиционное воспитание. Вот они и выиграли."

   Smazat
  6. Hm, ZUBOV? A čo takto o Fed - nevie ni? Založili ho bankári deň pred Štedrým dňom 1913, keď už Kongres nebol ani uznášania schopný - a o rok už bola vojna! Na vojnách sa najlepšie zarába! A bolo už založené aj na druhú!
   Na Stalina nakladajú všetko - no to on iste vyhlasoval rozsudky na NKVD! Až keď menoval Beriju, popravy sa napodiv 10x znížili! Najprv musel zlikvidovať trockistov - Chazarov. O tom pán Zubov či kto ani muk? VŠETCI šéfovia NKVD boli Chazari, boli to oni, čo vyvolali revolúciu. Len s pozadia vykúkala Veľká Británia a jej tajné služby! Pán s Červeným Štítom, ktorý mal banky aj vo VB aj v USA!

   Smazat
  7. Vladimir Machnač - Vilnius - Odessa - Minsk??? Ahá!

   Smazat
  8. Moskva - Moskva! Oboje data! - https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%85%D0%BD%D0%B0%D1%87,_%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80_%D0%9B%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

   Smazat
  9. Velkorus! - https://vk.com/chernosotnia?z=photo-34704403_456240917%2Fwall-29062072_55265

   Smazat
 8. 15:56... Pane prdelo, roztouzena po Arabovi z Afriky, ja se zde bavim se sectelymi a inteligentnimi lidmi, tak se nevmesujte do dejinych udalosti s marxistickym nazvoslovim.

  Kvuli natvrdlikum jako jste vy, to prohraje kazda strana ke ktere se pridate.
  Ted to prohraje Evropa, protoze v ni zijes.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 9. 17:19 & 17:20 ...pane precenujete nasi inteligenci. Napiste to cesky nebo anglicky..Rusky dnes uz nezna nikdy.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Většina starších ruštinu zná a většině mladých je to jedno a nečtou to :)

   Smazat
 10. Nezna nikdo - oprava 17:35

  OdpovědětSmazat
 11. Faktem je, že naše žoldnéřská armáda nebyla vytvořena a není udržována k ochraně občanů ČR, ale jako všechny armády tohoto typu, byla vytvořena na ochranu imperiálního kapitálu pro případ, že by se jejím otrokům jejich postavení znelíbilo a zvedli by revoluci. Proto jakékoliv její vyzbrojování znamená vyzbrojování proti občanům ČR a jejich masakrování pro případ, že by chtěli si jednou vládnout sami. To je ten rozdíl mezi armádou lidovou a protilidovou.

  OdpovědětSmazat
 12. Chybí mi ve výčtu pomocníků Hitlera ve válce proti SSSR Slovensko a Španělsko, co to byla prosím tzv. modrá divize?

  OdpovědětSmazat
 13. 15:56
  Prosím, Jando, nepleť se sem. Vždyť jsi více ubohý než vtipný. A nemáš na to.

  OdpovědětSmazat
 14. Nemám rád peníze, nejsem zboží*

  OdpovědětSmazat
 15. Slovensko bylo formálně samostatným státem a poslalo na východní frontu tuším dvě armádní divize, kterým veleli slovenští velitelé a používali výsostné znaky Slovenského státu.
  Španělsko bylo samostatným státem a poslalo na východní frontu tkzv. Modrou divizi, nevím však zda byla složená ze španělských fašistů, anebo zda šlo o pravidelnou armádu. Ať tomu bylo jakkoliv, byla to podle mne Francova úlitba Hitlerovi za pomoc, kterou poskytl Hitler Francově armádě v časech občanské války ve Španělsku. Morave

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.