Reklama

sobota 14. ledna 2017

Kdo chce svrhnout Trumpa?


Ruslan Ostaško 
14. 1. 2017    zdroj
Protože z Washingtonu přicházejí neustále protichůdné informace, které jsou zkresleně interpretovány ruskými politickými analytiky a médii (stejně jako v ČR a po celé Evropě, pozn. překl.), na sociálních sítích vzniká určitý zmatek. V komentářích zpráv z USA se bijí na smrt a lámají svá kopí zastánci teze „Trump je náš!“ se stoupenci tvrzení „Trump to vzdal!“Pojďme se na to podívat s chladnou hlavou.
Za prvé. Trump není „náš“ a je třeba být opravdu pohádkově naivní na to, aby bylo možné Trumpa považovat za nějakou americkou analogii Gorbačova. Trump bude hájit pouze americké zájmy a pouze zájmy těch zájmových skupin, které ho přivedly k moci. To je dobře. A dobře je to proto, protože Trump a jeho stoupenci víceméně správně a pragmaticky chápou, jaké jsou zájmy USA. Většinou se nacházejí v hospodářské oblasti, v níž spolu Rusko a USA nemají rozpory, kvůli kterým by bylo nutné jít do ostré konfrontace až na úrovni vojenského konfliktu. Mezi Čínou a USA takové spory existují. Například konflikt kolem kurzu juanu a kolem Trumpových plánů vracet výrobu z Číny zpět do USA.

Zároveň nepřátelství uskupení Clintových a jeho hlavních ideologů jako jsou George Soros a Robert Kagan vůči Rusku má charakter ideologický, hodnotový a ne ekonomický. Oni se s námi nechtějí domluvit. Chtějí nás všechny vidět v rakvi, Moskvu v troskách a gay pride na rozvalinách chrámu Krista Spasitele. Pro ně je současné, nezávislé a konzervativní hodnoty prosazující Rusko nepřijatelné už jen proto, že existuje. Trump není proruský politik, ale v porovnání s šílenci z kruhů podporujících Clintonovou působí velmi přijatelným dojmem, protože je s ním přece jen možná diskuze a zničení naší země není jeho fixní ideou. Uznejte, že je přece jen rozdíl mezi tím, kdo chce učinit Ameriku opět velkou a těmi, pro které je nejdůležitější zničit Rusko i za cenu rizika jaderné války.

Za druhé, je třeba chápat, že po volbách ty skupiny elit, které prosazovaly Clintonovou, nikam nezmizely. Kontrolují americká a značnou část světových médií. Mají velmi silný vliv v Pentagonu, v určité části amerických zpravodajských služeb a v americkém finančním sektoru. Pokusili se zmařit Trumpovo zvolení ve volbách i výsledek hlasování sboru volitelů, pokusili se připravit Trumpovi majdan a budou se snažit zmařit jeho inauguraci a velmi pravděpodobně se pokusí o jeho impeachment.

Podívejte se na situaci s Trumpovým prezidentstvím z pohledu té části amerických zpravodajských služeb, které slouží zájmům Sorose a Kagana. Trump může jen tak provést čistku. Pro to není třeba rozpoutávat nějaké politické represe nebo hon na čarodějnice, stačí pouze odhalit skutečnost, že část amerických zpravodajských služeb přímo sponzorovala a podporovala zbraněmi tzv. Islámský stát. Pro mnoho pracovníků amerických zpravodajských služeb se otevírá perspektiva nejen ztráty služebního místa, ale také vězení nebo dokonce ztráty života. Aby se tomu vyhnuli, jsou připraveni nejen šířit jakékoliv falešné zprávy. A obviňovat Trumpa z čehokoliv, bez ohledu na to, jak nesmyslná tato obvinění budou. Z jejich pohledu na tom nemohou prodělat. Když se jim podaří svrhnout Trumpa, bude to pro ně dobré. A když ne, tak ho alespoň při jeho pokusu vyčistit zpravodajské služby rovnou obviní, že likviduje opravdové americké patrioty z CIA podle Putinova osobního rozkazu.

Říci, že americké zpravodajské služby jsou celkově proti Trumpovi nelze. Připomínám, že lehké pero britských novinářů FBI nazývá „Trumpánií“ a jsou pro to dobré důvody.

Také hned druhý den po zveřejnění skandálních tvrzení na CNN a BuZZFeed ředitel amerických zpravodajských služeb J. Clapper se od obsahu vysílání distancoval, vyjádřil lítost nad tímto mediálním únikem a uvedl, že rozvědka bude pracovat pro novou administrativu Bílého domu a pro americký lid.

Sledujeme nyní naprostý institucionální rozpad USA. Politický boj a konflikt uvnitř samotné mocenské struktury přešel do nejostřejší fáze a tato situace může trvat měsíce i roky a podrývat samotné základy americké státnosti. Dojde ke zveřejňování nových kompromitujících materiálů, rezignacím na vysokých místech, vyšetřováním a velmi pravděpodobně k zatýkáním. Je možné, že dojde k pokusu o impeachment, jemuž britské sázkové kanceláře dávají šanci na úspěch 50:50.

Je to dobře nebo špatně? Na jednu stranu není dobré, když se odehrává něco takového v jaderné velmoci. Výsledky mohou být negativní pro celý svět včetně nás. Na straně druhé, pokud budou všechny složky amerického establishmentu zaujaty válkou mezi sebou, prakticky to paralyzuje schopnosti USA podnikat něco významného v zahraniční politice. A já velice doufám, že Rusko s co největší efektivitou využije takovou příležitost.

Překlad: CROIX

30 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. Valka proti Rusku je valka za homobuzeraci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump pohybuje USA presne v souladu podle globalistu!!! Stejne jako Putin Rusko! Musi to vypadat prirozene jako normalni politicky vyvoj!!! Cil je spojit Rusko a Ameriku a zneutralisovat muslimske zeme promichanim s Evropany a dat jim novou verzi Koranu, mirnou!!! Jinak to ani nejde!!
   Rusko A Amerika + jine zeme jako Japonsko spojene jsou nutne ekonomickou neutralisaci Ciny. Hrajte sachy!!! panove a neco si o tom prectete. A Evropa ma smulu pristich 100 let, ten prechod nebude lehky. Je to ale nutne , z hlediska aby se mohla bez risika uvolnit veda bez vyvrazdeni narodu a pokracovat ve vyvoji. To povidani Trump tohle ci ono bez chapani cile je chozeni dokolecka s satkem na ocich. Ptat se : kde je cil!! proc Obama, Bush ci Kenedy. Kam to smeruje, maji to porad pod kontrolou!!

   Smazat
  2. Velmi skepticke, 007, ale ok, skepticismus je skoro vzdy na miste
   Ale pozor aby skeptismus proti Trumpovi nebyla zneuzitelna zbran Hilariovci Obamovci
   Pozor aby to nebyla zbran globalistu pro demoralizaci Trumpistu
   Ty ponimajes sto ja govorim?

   Smazat
  3. Lidé!
   Tady slyším čtenáře V.V.Pjakina, chytrého ruského vlastence. Jenom nevím, proč je i mystik.
   Celé ty události kolem Trumpa jsou projevem dalšího vývoje lidské INTELIGENCE jejíž částí jsme my všichni.
   Trump jedná zvláštně -jako člen sobecké bohaté menšiny bere v ohled nebohaté členy společnosti. Zřejmě puzen osobní ctižádostí. Pro světový vývoj může být dobrý. Jeho střetnutí s jedinečným "politickým šachistou" Putinem bude zajímavé. Je velmi pravděpodobné, že Trump prohraje, protože je stoupencem degenerativního kapitalismu.

   Smazat
  4. Pane Jiri,
   potesil jste mne.Pjakina jsem poslouchal asi 10 minut pred 8 mi mesici. Na vice jsem nemel nervy, pro mne je pomaly. Ale jsem rad, ze jste napsal , ze ja jsem jako Pjakin a proto ho musim poslouchat. Ne ja ho neposloucham jen jsme prisli asi k stejnym zaverum z dane situace okolo Trumpa.
   Co by jste jste chtel slyset?? ze Trump je novy Mesias, zachrance vsech a podobnych paranoidu jako jste vy?? s problemy SuperEga?? Pro mne je Trump docela slusny clovek , ktery rozumi zivotu v Americe skutecne dobre, a doufam , ze se mu povede udelat vse jak o tom mluvil.Situace mne pripomina Kartago-Rim a me uvahy jsou zalozeny na cteni historie Kartago-Rim, neb vse se opakuje v dejinach, jen v jine barve. A pozoroval jsem, ze vice a vice lidi na internetu take mluvi o Rim-Kartago. At je to Napoleon, ci Hitler delajivse podobne a ja se jen divam.

   Smazat
 3. Ruslane, piš sem víc. Má to hlavu i patu.
  PB

  OdpovědětSmazat
 4. Když člověk vidí ty záludnosti světové politiky, může Petr Nečas nakonec mluvit o štěstí, že ho sbalila jenom kurva z místního bufetu.
  Kokotko

  OdpovědětSmazat
 5. Jak mnozi psali o ekonomicke situaci mezi Cinou a USA. Zapadni Konglomeraty a Korporace ochotne predaly velmi ochotne vetsinu vyroby ze zapadu Cine. Kde pomoci zebrackych vydelku pro mistni vydelaly obrovske, pohadkove miliardy.
  Vysledek nerovnovaha dovozu a vyvozu..
  Reseni pro zapad . Vyhruzky nasilim automaticky nasleduji .
  To uz tady bylo kdyz Cina vyvazela caj a nechtela nic dovazet. Protoze jednoduse nic nepotrebovala. Vysledek invaze , okupace Ciny ,masakry , protoze odmitla dovazet OPIUM a znicit svoji populaci.
  Situace se opakuje.
  Ukazuje se ,ze Trump vidi reseni v v tomhle pripade v posedlosti slepou agresivitou a jedna tak jako idiot..
  Od r.45 se kvalita presidentu v USA velmi snizovala a neni nadeje na zlepseni...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, tak, čínský dělník za žebrácký výdělek vyráběl, a čínský technik dívající se mu přes rameno se učil a učil. To nebývalo dosud jinde zvykem. V tom se amíci jaksi přepočítali. Děda.

   Smazat
 6. Ano, je to tak, a k tomu všemu na dovršení
  Michelle Obamová je těhotná.
  A Putin se ptá: je to vina moje, nebo celého Ruska?
  Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:23 Těhotná Mišel jen dokazuje, jak je Obama hyperpotentní. Celé dny rozjebával cizí státy a doma toho pořád ještě neměl dost.

   Smazat
  2. Tehotnej Michal? To by to dite mel v pytliku?

   Smazat
 7. Já si tedy vůbec nemyslím, že důvody rusofobie klanu Clintonových jsou pouze ideologické. Jsou ekonomické stejně jako Trumpovy. Cílí na obrovské bohatství Ruska, jen si je chtějí uzmout sami a s obyčejnými Američany se nehodlají dělit, zatímco Trump by chtěl vrátit bohatství mezi lid USA. Nebezpečí pro Rusko je nadále obrovské. A pro celý svět. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda
   Rusko i v pripade tani musi dodrzet dovjeraj i proveraj

   Smazat
 8. Že se Obamové nechtějí vzdát je už jasné všem.Dokazují to poslední provokace,překazit už inauguraci Trumpa.To rychle nasazení,navýšení USA armády v Evropě to jen dokládá co má dít.Já tvrdím,Alexadrovce poslal do vody Černého moře atentát.Útok Izraelských raket a letadel,naprosto jasná provokace Ruska,aby něco podnikl,třeba proti Izraeli a tím by skutečně byla znemožněna inaugurace.Snad mě paměť neklame,ale Izrael se veřejně nezúčastňoval vojenských operací v Sýrii.Když už je jasné,že se v Sýrii schyluje k míru,zastavení krveprolití,Izrael provede takový nesmyslný útok.Mám obavu,že trest přijde,že se Izrael odepsal,že silně poškodil židy po světě.

  OdpovědětSmazat
 9. Od začátku prezidentské volby mezi Trumpem a Clinton bylo jasné, ostatně tak jako vždy v USA, že není na výběr. Ostatně v Anglii to není jiné. Pouze dvě možnosti, aby demokraticky jako na ten výběr bylo. Lid chce alespoň v tom jednom kandidátovi vidět tu lepší volbu. Téměř vždy je zklamán. U Trumpa to není jiné. Zde bylo zase přání otcem myšlenky. Sliby,chyby. Toto je věc Američanů. Moje věc je to, že jako jsem v nadsázce předpovídal, že za případným vítězstvím Trumpa bude stát Putin, budu dnes předpovídat, že u nás už k žádné přímé volbě prezidenta nedojde, popř. budou připuštěni a preferováni pouze kandidáti typu jako Horáček, Halík, JUDr.Pospíšil, Herrmann...Rád bych se mýlil. P.S. Nejsem komunista ale jednoho kandidáta bych měl: hejtmana Bubeníčka. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skepse je mnohdy na miste ale pozor aby to nepreslo v demoralizaci
   Ze je cesko v riti vime
   Ale to neznamena ze to musis projektovat na ameriku
   Trump ZATIM DOBRY
   Trosku itituje Tillermanem s jeho Rusofobii
   A par dalsich veci
   ALE ZATIM DOBRY
   takze nedemoralizovat

   Smazat
  2. Navic nemas dukaz ze za nabouranim je Rusko

   Smazat
 10. Zde priznani Lucifera ktery se naboural do pocitacu US Ale neni to Putin:

  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=179220

  OdpovědětSmazat
 11. Jak jsem již jednou psal, co čech to trenér,ideolog,prognostik,ekonom a nevím co ještě. Jo a taky dřístala jak to dokazuje Horní Dolní.
  Lada

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:17 az se registrujes, troli hmoto co se prevlika do zenskych satu, transexuale, tak mozna muzes bleptat

   Smazat
 12. Homosexuály je třeba izolovat od normálních lidí a nechat vymřít. Jsou nejnebezpečnější sexuální devianti.

  OdpovědětSmazat
 13. Pokud homo nepořádají své pochody,jsou mi fuk.
  Jak se jedná o pochod,nejraději bych vzal kulomet
  veřejně je postřílel.Co se týká situace uvnitř
  USA,v nejhorším případě dojde k občanské válce
  na území USA.Zda je to dobře či špatně,nevím.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 14. Dopadne to dobře, protože tam mají samý geniální lidi a ty nedopustí aby o Trumpovi někdo pochyboval, protože to je vrchol geniality. A vy zaprděný Češi můžete znova zvonit a ne se motat v geniálních radách z USA, je to víkět světa.

  OdpovědětSmazat
 15. Anonymní15. ledna 2017 6:51
  Já tvrdím,Alexadrovce poslal do vody Černého moře atentát.Útok Izraelských raket a letadel,naprosto jasná provokace Ruska,aby něco podnikl,třeba proti Izraeli a tím by skutečně byla znemožněna inaugurace.
  mmmmmmmmmmmmm
  To co píšete je hovadina. To pobřeží je pod takovou radarovou kontrolou, že vědí o každém vrabci, který tam proletí.
  Spíš šlo o sabotáž na letišti.
  Trep.

  OdpovědětSmazat
 16. Jsou odborníci, kteří již delší čas hovoří o občanské válce v USA. Nepatřím mezi ně a ani v něco takového zatím nedoufám. Ovšem reálným faktem je, že vztahy mezi klany elit v USA se natolik vyostřily, že lze očekávat mezi nimi až mafiánské metody vyřizování si účtů. Pokud se tak stane, bude bezpodmínečné nutné tento jev podrobně analyzovat a především nedovolit, aby se nejen nenazýval občanskou válkou, ale v žádném případě aby v ni nepřerostl. Doba totiž ještě nedorostla ani k nějakému Washingtonskému „majdanu“, nadtož k k nějaké té „barevné“ revoluci v celých USA a už vůbec ne k tolik potřebné sociální revoluci.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.