Reklama

sobota 7. ledna 2017

Když dva dělají (posuzují, hodnotí) totéž, nemusí jít vždy o totéž. Tedy jak kdy a jak pro koho.


Jiří Baťa
7. 1. 2017
Na jiném místě a v jiném článku jsem se zmínil o tom, jak se k letecké tragedii ruského letadla, v němž zahynuli i členové Alexandrovova souboru, velmi nechutně, záštiplně a demagogicky vyjádřila jistá paní Hovorková ze štábu proslulého pravdoláskaře a rusofoba Šafra. Pro jistotu zopakuji její velmi hrubá a neetická slova: „ Alexandrovci se dopustili zločinu tím, že podporovali obsazení ukrajinského Krymu Ruskem“. Myslím, že k tomu není nutný další komentář. Nicméně na toto téma chci navázat, neboť další skutečnosti s tím úzce souvisejí.
 
     Podobné idiotské řeči a názory samozřejmě slyšíme od celé řady jiných, stejně „ideologicky zaseknutých“ rusofobů,  světlonošů pravdy a lásky, tančících v rytmu amerických tamtamů, vyzývající k ochraně demokracie, lidských práv a hlavně  proti uchvatitelským zájmům nebezpečného, agresivního Ruska. Je pro ně stále nestravitelným soustem, že si Rusko dovolilo „vzít zpět“Krym, tedy něco, co mu odjakživa patří, ale hlavně, že touto z mezinárodního hlediska nepřípustnou „anexí“ zpřetrhalo především zcela evidentní americké imperiální zájmy, směřující k vytvoření vojenských základen USA a NATO na Krymu, které měly sloužit ke snažšímu napadení Ruska. To na straně jedné.
     Na druhé straně je všeobecně známo a to přesto, že to mezinárodní právo zakazuje,  že Izrael již v šestidenní válce v roce 1967 obsadil území Palestiny a na tomto obsazeném cizím území začal budovat (a buduje dodnes) židovské osady. Možná špatně vidím, špatně slyším, možná neumím číst nebo prostě za celou tu dobu jsem neměl to štěstí, abych někdy od těchto „šlechetných“ lidí, hájící nečestnější zájmy demokratického světa kdy slyšel, četl nebo vůbec nějak jinak zaregistroval  na tyto události a skutečnosti stejně intenzivní, nesouhlasné, kritické a protestní hlasy. Zato bylo velmi často slyšet nemístnou kritiku, často až urážející invektivy na adresu Ruska a samotného prezidenta Putina. Dodnes se tito usáčtí „obamovci“ zmůžou jen vylévat si svou žluč na Rusko a jeho prezidenta, které podle jejich názoru „v rozporu s mezinárodním právem“ anektovalo, resp. obsadilo a přivlastnilo si ukrajinský Krym. Avšak stejně důrazně kritizovat, napadat a urážet Izrael a Netanjahua si nedovolí. Nedostali k tomu zřejmě od svých chlebodárců potřebný pokyn.  A také není v zájmu amerického establishment zpřetrhat relativně dobré vztahy s Izraelem, který je pro ně významným partnerem v odbytu zbraní, mnohem větším zájmem je a zůstává (pokud to ovšem nezmění nový americký prezident D. Trump) především Rusko.
    Přesto ne vždy jsou americko-izraelské vztahy ty nejlepší, což dokumentují poslední události. V souvislosti s  hlasováním v Radě bezpečnosti OSN pro rezoluci odsuzující další budování židovských osad na okupovaném Západním břehu Jordánu totiž  Izrael  omezil diplomatické styky se zeměmi, které pro rezoluci hlasovaly. Přestože USA mezi těmito zeměmi nebyly jmenovány, přesto premiér Netanjahu kvůli této rezoluci tvrdě kritizoval v Bílý dům slovy, „Nemáme žádné pochybnosti, že Obamova administrativa to iniciovala, stála za tím, koordinovala znění a požadovala, aby to prošlo!“  To jistě pro USA zrovna příliš přátelské  gesto nebylo.
     Nicméně si myslím, že to je dost závažná, neřku-li mimořádně významná událost, která by našim pravdoláskařům, kterým tolik vadí ruské obsazení Krymu, neměla ujít pozornosti. Ale nejen pozornosti, ale také patřičně tvrdé, kritické reakci na uzurpátorské jednání Izraele a  premiéra B. Netanjahua, který si dovolil rezoluci Rady bezpečnosti bagatelizovat a dokonce ji považuje za hanebnou.. Navíc ještě učinil drsné  diplomatické opatření v omezení diplomatických styků se zeměmi,  které rezoluci odsouhlasily, což   by učinil každý slušný diplomat, politik a člověk, který toto bezprecedentní jednání Izraele musí nutně odsoudit.
   Ne stejně však smýšlí „demokraté“, jako pan Šafr, jeho „sekretutka“ Hovorková, „pornovinář“ a významný hlídací pes Evropských hodnot Janda, politický prostitut, poradce polofašistické ukrajinské organizace AZOV Štětina, jeho kolegové z TOP 09  rusofobové Ženíšek, Laudát, Langšádlová a další. Ti mlčí jako  zařezaní. Jim přece jde hlavně o Rusko a ne o Izrael, ke kterému mají naopak poměrně vřelé vztahy, zvláště K. Schwarzenberg. Jsou  to všichni pravdoláskařští farizejové, demagogové, řiťolezci a dolaromilci, kterým demokracie, lidská práva, svoboda  a hlavně pravda a láska vyhovují vždy, když jim jsou připsány na účet další smradlavé dolary. To se zřejmě v případě Izraelského postoje k rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN nestalo. Takže jim nezbývá, než se znovu vrátit k osvědčené rétorice o ruském napadení a uchvácení Krymu, k reálnému nebezpečí, které nám hrozí od Ruska a podobné témata, na kterých se dá ještě něco vydělat. Jinými slovy, pravda a láska vzala za své, vítězí lež a nenávist, zaplacené americkými penězi.

16 komentářů :

 1. není co komentovat,stačí že to idividuum má něco společného s kreténe Šafrem stačí.Šafre řekls že bys nejradeji tomuto národu nakopal prdel.Jsem Šafříku připraven a počítej že prdel budeš mět do špičata ty ,osle'''''

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud to Šafr řekl, tak jen potvrzuje, že není příslušníkem tohoto /českého/ národa. Nebo je to jinak?

   Smazat
  2. Co je za onuci ten šafr?

   Smazat
 2. Pane Baťo, to je totéž jako s ,,porušováním" lidských práv v Rusku. Když čtu názory Štětiny, Mitrofanova, Pehe a jim podobným, tak mám z nich nauzeu. Jednou jsem Mitrofanovi odepsal. Ano, v Rusku se porušují lidská práva. Vládne tam jeden rodinný klan, ženy nemají žádná práva, popraví za rok několik desítek lidí, za cizoložství se tam kamenuje...Měli by si vzít příklad z tak demokratické země jako je třeba Saudská Arábie, nebo Katar. Tak proč se sakra nestaráte o lidská práva tam? Když vám na nich tolik záleží? Poukazujete na to, že Putin byl agentem KGB. Byl, ale řadovým. Proč neukážete na to, že G.Bush starší byl dva roky ředitelem CIA? Nebo to jako fundovaný novinář nevíte? Poukazujete na agresi Ruska. Sýrie. Rusko tam je na základě vzájemné dohody s legální vládou. Proč nepíšete o tom , kdo ,,pozval" Američany a NATO do Libye, Iráku, Afghanistánu a pod.?
  Myslíte, že mi odpověděl?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vím, že neodpověděl, protože vím, že Saša je taky dobytek. A to už sleduji přes dvacet let.

   Smazat
 3. 17:20
  Vzhledem k charakteru Vámi jmenovaného.....neodpověděl,protože kdyby ano,udělal by ze sebe ještě většího troubu než je!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Hlavně ty vši ohlídat, až budou chtít převléct kabáty. Už si je nesmíme nechat zavšiviti tou prodejnou vlastizrádnou lůzou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, dobře si je všechny pamatovat, ale hlavně aby včas neutekly....Ale že těch filcek je, co?

   Smazat
 5. Nemyslím, že se dá s geblsovskou propagandou českých medií a zejména ČT něco rozumného udělat. Zejména když se medializátoři tohoto proudu tváří (a mnozí asi jsou) jako negramotní idioti - jenže co se za prachy všechno dá koupit, tedy vlastně co se nedá? A náš vůdcovský aparát je celý postaven na korupci. Tedy myslím od hlavy po kradoucí ručičky. Samozřejmě Kosovo patří Srbům, Palestina Palesticům, Krym Rusů, jenom Morava Čechům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A schvalovani atentatu na Heydricha bylo taky zlocinem a trestalo se smrti.
   Cokoliv nekdo udela a rekne na protest proti teroru a tero -ristum je zlocin.
   Upadne diteti svacina, kus chleba se sunkou pred mesitou?
   Hlavni soucast utoku fasistu na Rusko byl teror.
   Uz Gorbacev nekdy videl Hitlera a jeho nasledovniky , aby splnili jediny slib ?
   Zas a zas se najde spousty idiotu v nespravny cas.

   Smazat
  2. To už tady bylo. Nuda! Zkuste prosím vymyslet něco nového. Já vím že troly z myšlení bolí hlava, ale zkuste to.

   Smazat
 6. Děkuji Vám pane Dr.Davide, pane Baťo za Vaše články. Míříte přesně. Nová republiko bravo.

  OdpovědětSmazat
 7. Údajných novinářů dnešního maistreamu se člověk
  nesmí všímat.Mitrofanov býval docela dobrý,pokud
  jste si odmysleli jeho ódy na SSSR a KSČ.Dneska
  je jenom pouhý propagandista typu Goebelse.Také
  jsem mu psal.Mně odpověděl ve stylu,že jsem si
  jenom chtěl do něj kopnout.Ten nemá vůbec žádnou
  sebereflexi.Do změny režimu se ani on nezmění.
  Petr Majevský
  P.S.Šmíračko Romancovová,už jsem na seznamu?P.M.

  OdpovědětSmazat
 8. opakujem to aj tu - Krym podľa Ukrainskej ústavy podľa článku 3,5,a 133 bol len spravovaným územím s vlastnou vládou a parlamentom - referendum v roku 1994 - 78% pre odchod Kutchma zrušil -a teraz to prešlo definitivne - ak sa Donbas a Luhansk stanú podobne republikami - môžu robiť čo chcú - tak ako Katalánci či Škóti, Lombardia a ostatní - v minulosti Nóri, Slováci a aj ďalší - čo je na tom zlé ?

  OdpovědětSmazat
 9. Já stále nemohu pochopit naší vládu z podpory fašistů na Ukrajině ! Proč to žádný politik neřekne v TV , jak se tam propaguje Bandera ? Je mi z toho na zvracení !! Poláci zapomněli co jim udělali ? Měli jsme tam i naše lidi , takový masakr a všichni mlčí !? Volyně je zapomenuta a Poláci i ČR se snima paktují , kdyby ty mrtví mohli mluvit , že p. Štětino ?!!!! Kdyby lid soudil , tak bych cítila radost z (V) vašeho odsouzení !!! Slovani by se měli sjednotit a né se nechat uzurpovat západem ! Jsme silní , nebo jsme zapomněly , kdo jsme ? Západ nás vždy zradil ! Nemůžeme zapomenout 68 ? Já už jim to dávno odpustila , protože v dějinách byly horší události , než tato doba ! Myslím , že dnes jsme méně svobodní , než v té době normalizace !!! Jana Z.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Idea Panslavismu byla Rusku podsouvána systematicky žabožroutskými masony od nástypu cara Alexandra II. na trůn, ale podlehl jí definitivně teprve až jeho nástupce Alexandr II. když uzavřel v roce 1883 nepřirozené spojenectví s Paříží! Poprvé tato anti-ruská ideologie odhalila celou svou dvojsmyslnost za první světové války, kdy Rusko ve spojenectví se zeměmi Dohody (Angličany, Francouzi a Američany) kvůli osvobození slovanských bratrů od Turků nejen začalo válčit proti svým přirozeným geopolitickým spojencům – Německu a Rakousku, ale i samo bylo uvrženo do katastrofální revoluce a občanské války. Slavismus Rusů se ve skutečnosti proměnil v práci na atlantisty, na Dohodu a na neokartaginskou civilizaci, ztělesněnou v obchodně-koloniálním, individualistickém anglosaském modelu. Neudiví, že mezi vlastenčícími panslavisty v okolí panovníka Nikolaje II. většinou byli spolupracovníci anglické rozvědky, nebo prostě atlantističtí agenti vlivu. Je zajímavé připomenout si epizodu z románu ruského atamana Petra Krasnova Od dvojhlavého orla k rudému praporu, kde za vrcholící první světové války hlavní hrdina plukovník Sablin na dotaz: „Řekněte, plukovníku, koho považujete za našeho pravého nepřítele?“ odvětil jednoznačně: „Anglii.“ Toto přesvědčení mu však nebrání čestně a odvážně bojovat právě za anglické zájmy proti Německu.Hrdina Krasnovova románu je ideálním příkladem ruského vlastence-eurasijce, příkladem logiky „půda nad krev“, která byla charakteristická pro hraběte Vitteho, pro barona Romana Ungerna-Šternberga, pro tajnou organizaci Baltikum, složenou z baltických aristokratů a do poslední hodiny oddanou carské rodině. Překvapuje, v jaké míře si odvážně a ušlechtile počínali v roce 1917 Asiaté, Turkotataři, Němci a jiní Nerusové, sloužící tehdy vírou a pravdou carovi a impériu, sloužící Eurasii, půdě, kontinentu, a jak to kontrastovalo s mnohými přívrženci slavismu a panslavismu, kteří rychle zapomněli na Konstantinopol, na balkánské bratry a prchli z Ruska opouštějíce cara a vlast.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.