Reklama

.

.

čtvrtek 19. ledna 2017

Konec Obamy za 24 hodin!

Radim Valenčík
19, 1. 2017       RadimValenčíkPíše
...a už se asi nic strašného nestane. Aspoň ten dojem jsem měl po jeho včerejší tiskovce (18. 1.), kde působil hodně rezignovaně a snažil se na poslední chvíli zachránit část své image. Poměrně nedůvěryhodně.

Ti, kteří ho vtáhli do závěrečných křečí jeho kariéry – přepočítávání hlasů, vyvolávání několika vln neklidů, bezprecedentního tlaku na volitele, hrocení situace na ruských hranicích až k vyvolání války, hrocení situace v Sýrii, se ocitli bez "hejblátek moci". Začalo masové přebíhání části administrativy státu i služeb k novému páníčkovi. Ten předhodil zákonodárcům dobře vybrané portfolio svých mužů, aby se na jeho kádrování vyřádili, ale přitom si potichu nepoticky obsadil klíčová místa ve všech typech aparátů, které má k dispozici. Beze zbytku přitom využil hujerovské rozvětvení svého rodinného klanu, což mu dává v následujících pozičních bojích velký manévrovací prostor.
Svět se stále ještě probírá z toho, co sledoval v posledních týdnech a dnech Obamova účinkování. A zdaleka ne všem dochází, co se vlastně stalo a o co šlo. Jeden z nejlepších článků na toto téma byl uveřejněn  na "Zvědavci". Zde .
Autora neznám, ale zpracováno realisticky. I když myslím, že moje analýza z 27. května minulého roku, má řadu aspektů navíc. Uveřejnil jsem ji již několikrát, ale stojí zato ji uveřejnit ještě jednou pro přímé porovnání Viz: http://radimvalencik.pise.cz/3471-r2016-116-titanic-rozpad-globalni-moci.html
Nezveřejňuji to proto, abych se chlubil (i když se rád chlubím), ale abych ukázal sílu teorie. Přesná prognóza se mi podařila nikoli proto, že bych měl nějaké informace navíc, ale proto, že jsem k analýze reality použil vhodně rozvinutý aparát teorie her. Konkrétně pak model, který vycházel z pochopení mechanismů vytváření struktur moci založených na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad a jejich prorůstání se strukturami založenými na pozičním investování. Žádná konspirační teorie, žádné připisování výjimečné moci zpravodajským službám. Živnou půdou toho, co se odehrálo, jsou spontánní mechanismy tvorby a prorůstání společnosti výše uvedenými strukturami. Tyto struktury pak vytvářejí živnou půdu pro koncentraci moci vycházející z uplatňování politiky dvojího metru. Tato politika nutně vede k vyvolávání a vyhrocování konfliktů, překrývání jedněch konfliktů ještě většími a postupnému hrocení fatálního globálního konfliktu. A to s neodvratností antické řecké tragédie.
Nyní budeme mít příležitost podrobně analyzovat, co se stalo. A hlavně bychom se z toho měli poučit před našimi volbami, do nichž se ještě promítnou dozvuky odcházející zahnívající moci. Žádná strana, která by nadále chtěla sloužit jako fíkový list krytí lumpáren pocházejících z toho typu moci, který je na nějakou dobu poražen a odstaven, by tuto politiku neměla dělat beztrestně. Voliči by ji měli ztrestat. Jinak se nám zlo zase vrátí.
Proto máme plné právo od každé politické strany důrazně požadovat:
1. Aby ve svém programu popsali, jak vidí příčiny současných problémů (a podle toho, aby mohl volič posoudit, zda slouží či neslouží jako fíkový list krytí zla, se kterým jsme se měli příležitost setkat).
2. Aby se distancovala od politiky použití dvojího metru uplatňované na jakékoli úrovni a v kterékoli oblasti.
Jinak je prostě nevolitelná.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4180-konec-obamy-za-24-hodin.ht

26 komentářů :

 1. Hip hip HURÁ, hip hop HURÁ😉
  Babráku HuSSeine s Bombama, táhni na smetiště dějin ;)
  Ať na Tobě vyroste pěkný KAŠTAN😂😂😂

  OdpovědětVymazat
 2. Spíš palma,tam se ta čokovopice vyskytla!!!!!:-)))))

  OdpovědětVymazat
 3. Smrdutý oposum zítra skončí,snad ještě nevyvede nějakou provokaci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jede soustat zase buzeranty do Chicaga to se mu lbilo nejvice

   Vymazat
 4. Obama skončil ve funkci,ale neví se,co s ním dál.
  Co bude za politiku dělat Trump se teprve uvidí.
  Jestli se nenaučil podle českých politiků zvyk,
  že slibem nezarmoutíš.Před volbami se připravte
  na další sliby,které kvůli korytům nebude možné
  splnit.A myslete.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...ať toho světlečernýho ušatýho,přihřátýho,muslimskýho debila odvezou do kafilérky...,za to všechno,co natropil !!!

   Vymazat
 5. Vytvareni struktur,vzajemne kryti, prortustani na pozicnim investovani , Uplne jasny jako facka ,aparat teorie jeste vic,zpracovane celkem realisticky.%&*(*ˆ$!!
  Putin se dnes musi delit o pozici Hitlera s Trumpem , jako Hitler c 2.
  I kdyz Trump je Hitler mensi.
  Konecne se zacali trochu fackovat tam , kde se to nejaky cas uz cekalo. Nakup zbrani v USA stoupl behem poslednich 8let.
  Obstarozni duchodci vstoupili do vakua kde nejen president ale cele USA se stalo bezmocnou a chromou kachnou...
  Ceni sve protezy na nas a jine falsifikaty a bezmocne stekaji na sve stiny...
  Pravidlo kdo nic nedela nic nezkazi neplati v politice. Jiste to udelali , kdyz stali uctive v pozoru v Syrii Putinovi lehci.
  Uz jsou molodci zase doma..
  Do vakua nekdo musi vlitnout , ale zatim na obzoru neni nikdo...

  OdpovědětVymazat
 6. Kdyz nekdo vstoupi do vakua ,casto drzi v kapse sekeru...
  I.sv. valku zacali srbove pouze tim, ze projevovali hodne energie kolem a tak nahnali smrtelny pot na cele senilniho psychopata.
  Meli se k svetu. Jako dnes rusove a Cina.
  Nic tak duchodce nevydesi jako pohyb smerem ze zasmradlych kuloaru..Smerem k necemu lepsimu
  Spina se hromadi a potom pomuze svoji vahou odtect do kanalu.
  Rozpad ,asi nejlepsi reseni USA na 3 casti, N.York,Wash. a Jih by vital asi kazdy. Bourali jine staty a melo by dojit i na ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Octli se prozatim v roli zk...ne zebracky. Obcas , to si neodpusti ,se vytahujou co bolo...
   V Rusku se vynoruje dalsi budouci statnik Shojgu a vede si vyborne.
   Rusko uz jen svoji existencidrzi usaky nejen v sachu ale je jiste ,ze je precka.
   V EU uz nastoupilo funeralni procesi pochodujici smerem k hrbitovu za svoji vlastni rakvi...Protoze maji doktoraty /ktere jim spolehlive zaclani ve vyhledu/vsech ved tak o tom zatim nevi...Ze ta rakev je jejich vlastni a tech ktere stahnou za sebou..Preziji ti co maji energii do tech rakvi kopnout.

   Vymazat
  2. 0:32 Palec nahoru!
   Četl jsem o situaci Evropy spoustu i velmi důkladných rozborů.
   Tento, s tou rakví, je nejvýstižnější. Děda.

   Vymazat
 7. Co bych ... k závěru pana Valenčíka:
  Popsat příčiny .. a distancovat se, to mi k získání důvěry absolutně nestačí. Papír snesl a i nadále snese všechno. A řeči jsou taky jen řeči.
  Reálná je reálná minulost. A dospěláka darebáka nepřevychováš. Tato možnost končí kolem 6 let věku. Nanejvýš donutíš, na nějakou chvíli.
  A po realitě je k dispozici jen nová důvěra. To je něco co neumím pohotově definovat, ale je to něco velice moc delikátního.
  Tedy, stručně, zatím jedině SPD. Děda.

  OdpovědětVymazat
 8. Za par let tohle budou vyucovat profesori a studenti budou zasnout nad jejich objevy ve vedach spolecenskych...
  Veci se pohnuly a nedulezite prechodne figurky se potaci mezi tisici prozatimnimi figurkami uredni /ne/ dulezitosti.
  Ted doslo i na jejich fasisticke represivni zakony , ktere pouzivaji sami proti sobe.
  Trump chce zamestnani pro amercke obcany a je fasista a rasista u tech co chteji v USA ilegalni delniky a co nejvice jich...
  Jdou po nem tema zakonamaa tajnyma nenormalnima a zivotu odporujicima instrukcema.
  A hysterii obstaroznich feministickych Dominatrix.
  Uz davno nebylo slyset nekoho , kdo by rekl na verejnosti neco normalniho. Media se zhroutily. To je fakt.
  U nas bychom meli davat pozor , kdo leze na balkony.
  A my ty jejich dluhy platit nebudeme.
  Lze jen doufat ze my obyclidi si vybojujeme obycejnej zivot a normalni pomery...
  To uplne staci jako nahrazka za zrudne rasisticke anitrasisty... My uz se nejak srovname a nemusej mit zbytecny starosti.
  /Taky na ne dojde/.
  Nejlepsi je dnes navrat cenzury a urady na zatloukani pravdy.
  To je vzdy neklamne znameni totalniho zhrouceni....totalitnich ideologu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mluv primo, tohle cesky skryvani za ironii je na prd

   Vymazat
 9. Život mne naučil opatrnosti. I když USA dostanou, jak se zatím zdá, nového vůdce, stále zůstávají velmocí se všemi svými neřestmi. Proto bych byl opatrný v nadšení z očekávání. Počkejme si, až jak se Trump vybarví. Mnoho politiků jinak mluvilo před svým zvolením a jinak jednalo po něm.

  PS
  I Obama volal během své předvolební kampaně po ukončení války v Iráku. Jak se ukázalo časem, aby zahájil novou válku v Afghanistánu a nepřímo v Libyi a Sýrii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty se opovazujes porovnat Trumpa s Obamou?

   Vymazat
  2. 7,01
   Mladý a prchlivý? Až trochu zestárneš, nebudeš svět kolem sebe vidět pouze černobíle. Po světě nechodí pouze andělé a démoni. Většina z lidí se pohybuje někde mezi nimi.

   Vymazat
  3. Horní Dolní že je mladý a prchlivý? Je to sprostý,a střelený dědek. Perverzní a úchylnej. Vždycky na každé diskuzi nám s radostí sobě vlastní připomene, že Češi, potažmo všichni evropané jsme blbci, hrozí nám genocida a provaz - zatím jsem se od něho nic jiného nikdy nedozvěděl. A pak taky samozřejmě, že jsem sluníčkář, havloid - no prostě všechno, jak je v módě teď nadávat, i když on vůbec nechápe smysl těch nadávek.

   Vymazat
 10. Ano,lidé žijí v iluzích a proti vytrhnutí se brání.
  Brání se většinou kolektivně žvaněním v hospodě nebo straně, nebo odchodem do ústraní.
  Otázkou je, co je pro onu osobu nebezpečnější.
  Svět se mění nezávisle na skupiny lidí i jednotlivce. Tedy vypadnutí z tramwaje jednotlivce může být snazší, než celému osazenstvu.

  OdpovědětVymazat
 11. Sám jsem předvídal vítězství Trampa a jsem rád že vyhrál ale někteří komentátoři mu vytváří svatozář. Vždyť v tom žije celý život a byl dost úspěšný proto podle přísloví kdo chce s vlky žít musí s nimi vít a z vlka beránka neuděláš mi bude stačit když zastaví tu válečnou hysterii. Nějak bude muset nakrmit zbrojaře a v tom vidím největší zádrhel. Pokud Evropa zvedne své rozpočty na armádu tak to může na nějaký čas stačit ale co potom. Současný celosvětový parazit je rozlezlý tak, že si neumím představit jak ho zničit.

  OdpovědětVymazat
 12. O Trampovi vím jen to, že ne vždy podnikal úplně čistě, že si jde tvrdě za svým, ale taky to, že i přes to, že musel vědět, že si tím v předvolební kampani uškodí, vyjádřil se pro to nezasahovat do jiných zemí a urovnat vztahy s Ruskem. Pokud by to vyplnil, myslím, že bychom mohli lépe spát. Chce rovněž dát do pořádku ekonomiku v USA, takže by to mělo pomoci i Američanům. Přeji jim to. Ať se starají o sebe, žijou si jak chtějí. Ale ať už konečně dají pokoj jiným státům, které mají jiné hodnoty. Myslím, že Tramp má snahu, je otázka, zda mu to ta banda, co vládne a ovládá media v celém světě, dovolí, nebo zda ji srazí na kolena. Moc bych si to přála.

  OdpovědětVymazat
 13. Pokud se ovšem budeme řídit (racionální) radou autora Valenčíka a zamyslíme se nad tím, která strana splňuje ona dvě kritéria volitelnosti, co nám vlastně zbude?
  Andrej Babiš? Vždyť ten je ztělesněním klientelismu a moci založené na ("firemně" institucionalizovaném) vzájemném krytí! Tomio Okamura? Vojtěch Filip? Snad ..
  Nazrál čas a my stále čekáme na Godota.
  A ti, kteří mají intelektuální i morální potenciál k vedení společnosti ne a ne sebrat odvahu. A převzít odpovědnost ...
  Bez systémových změn to ale beztak nepůjde, dnešní systém má vepsány všechny vzpomínané nešvary ve svém genomu. A ty budou znovu a znovu exprimovat vždy, když pro to vzniknou příznivé podmínky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo jo - to zase žvástů. Nikdo čechům není dost dobrej - odjakživa. Čekáme na Godota? A co to jako má bejt? Dočkáme se jako vždy jen kokota, a budeme nadšeně jásat nad jeho rozkrádačkama a terorem. Pištět budeme zase až za pár let - jako vždycky.

   Vymazat
 14. Je to nesmysl v liberální demokracii, ve které se nachází i autor je volitelný každý, kdo se vejde se svým zaregistrováním do představ vládnoucího systému, a poté podstoupí volební divadlo. "Buchtový " čecháčci vám do ulic podle šablony,barevných převratů nepůjdou,jinak nemáte šanci nic změnit. Možná , že jste si všimli, jak podle "průzkumů" posílili "modří soudruzi" největší zloději.

  OdpovědětVymazat
 15. Bohužel, strany, které by byly volitelné by se mněli spřáhnout a domluvit se. Voličům je jedno kdo povede politiku, ale mnělo by to být jasné a provázané. Strany, které se pakovaly a republiku rozkradly se jen tak nevzdají. A promińte mi ten výraz,spoustu voličům je to šum a fuk.Když se ještě bude ten zbytek dělit na ty dobré a lepší, tak to dopadne stejně jak obvykle.

  OdpovědětVymazat
 16. Za ČSNS jasně říkám: Příčina tkví v toleranci rozdělení společnosti na úzkou uzavřenou elitu a široký služebný dav. Dvojí metr je tak hluboký mravní poklesek, že nás ani nenapadlo se proti tomu vymezit v programu - my prosazujeme mravní zásady jako nezbytnou kotvu kodexu i běžného života každého z nás. Proto jsme volitelní.

  OdpovědětVymazat
 17. Oprava, Obama uz neni presidentem
  Zustal po nem jen smrad

  OdpovědětVymazat