Reklama

čtvrtek 26. ledna 2017

Konec protiruských sankcí v dohledu


Gerd
27.1.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Díky událostem v USA a kolem nástupu Donalda Johna Trumpa do úřadu 45. amerického prezidenta, proti kterému demonstrovalo celých 300 lidí (v Praze – a i počet 300 je nadsazený, prý jich bylo jen 200), zanikly dvě poměrně nevýrazné zprávy, z nichž jedná má velmi vážné důsledky pro EU a druhá pro občany ČR.


Tou první zprávou je, že se začali vracet ruští turisté do České republiky. viz

Zpráva nám sděluje několik skutečností, které nejsou vůbec samozřejmé. Nehodlám hodnotit správnost nebo nesprávnost takového vývoje, pouze konstatuji fakta, ze kterých se možná dá něco získat pro občany ČR:

1. Rusko ustálo sankce na něj uvalené kvůli Ukrajině a Krymu a začíná nabírat na síle. Zatím si Rusové daný obrat ještě neuvědomují, ale sankce vůči Rusku fakticky skončily. Je jen otázkou času, kdy skončí úplně.

2. Díky bodu 1. si můžeme říci, že se Putinovi povedlo zvrátit nepříznivé důsledky rozhodnutí Chruščova, když daroval Krym Ukrajině. Krym se vrátil zpět Rusku a ruský už zůstane navzdory tomu, kdo bude vládnout v Kyjevě.

3. Zahraniční politika EU vůči Rusku fatálně selhala. Tedy ona selhala i v případě Libye, Sýrie, Turecka, Izraele, migrační krize – už si ani nevybavím, kdy měla zahraniční politika EU vůbec nějaký úspěch.

4. Vyjdeme-li z bodu 3 do důsledků, česká zahraniční politika by měla ignorovat řev z Bruselu, protože tam skoro vždy udělají špatné rozhodnutí v neprospěch členských zemí EU. Ví to vůbec Zaorálek?

5. Brzy začne běh na trh do Ruska. Protože je naším prezidentem Miloš Zeman a ne Karel Schwarzenberg, české firmy mohou mít politicky lepší krytí než ostatní. Se Schwarzenbergem bychom byli papežštější než papež a na ruský trh mohli zapomenout navždy. Ale stejně je zajímavé vidět, že z dlouhodobého hlediska si ze dvou kandidátů většina lidí neomylně vybrala menší zlo před naprostou katastrofou. Což podporuje myšlenky na zavedení přímé demokracie a odvolatelnosti politiků v průběhu jejich funkčního období, protože názor většiny lidí je obvykle lepší než názor samozvaných elit. Voliči minimálně důsledky své volby platí svými daněmi. 
Pozn.: Ohledně politiků a výkonu jejich funkce zastávám názor, že jsou zaměstnanci voličů, kteří politikům tím pádem mohou dát výpověď podle podmínek Zákoníku práce schváleným těmi samými politiky. Tedy 2 měsíce výpovědní lhůta a podle odsloužených roků 1-3 měsíční platy jako odstupné. Žádné mimořádné zlaté padáky. A totéž u manažerů státních firem.

6. Politický instinkt Miloše Zemana v poslední době triumfuje. Nemýlil se v případě USA a Trumpa, Ruska a Putina, Číny a migrační krize. Naopak EK v Bruselu se stejně jako K. Schwarzenberg a jeho tlupa příznivců, nazývaná pražská kavárna mýlila vždy, fatálně a nadále mýlí.
Pozn.: Chlupatý vlk zde zmiňoval autorství termínu pražská kavárna. Zaznělo to před lety na aktualne.cz v diskuzi s Liborem Stejskalem, kdy diskuze začala nad výrazem pražská kulturní fronta. Ten je ještě starší a sahá do dob socialismu, přesněji k Národní frontě, od které se dovodily různé kulturní a jiné „fronty“. Odtud už byl jen krůček k obdivu Václava Havla k atmosféře kavárny Slavie, což vykrystalizovalo až k pražské kavárně nebo táboru pravdy a lásky. Konkrétněji lze vznik výrazu pražská kavárna doložit do diskuzí o humanitárním bombardování Jugoslávie. Vlk možná nebyl úplně první, kdo výraz pražská kavárna začal používat, ale byl jedním z prvních.
7. Rusové považují ČR za stále ještě bezpečnou zemi = dobré pro turismus a obchod. EU díky svým kvótám na imigranty dělá vše, aby se z ČR stala také no-go zóna jako v jiných částech EU.

8. EU fatálně prohrála a nemá už vůbec žádné spojence. Na USA může zapomenout díky svému neschopnému vedení a jednoznačné podpoře Hillary Clintonové (Trump ukázal už novinářům, že nezapomíná a důsledky dá všem s chutí prožít až do hořkého konce), s Ruskem se znepřátelila, Číně věnovala všechny technologie, příliv muslimů nezvládá. Sen státníků z EK, jak se zapíší do historie, se nakonec splní. Jen trošku jinak než si sami představovali. Vstoupí do dějin jako hrobaři EU. Jestli má mít EU šanci na záchranu myšlenky evropské integrace, musí okamžitě změnit svou politiku především vůči nelegálním ekonomickým imigrantům, které přiváží neziskové organizace na svých lodích (viz

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/25252-dalsi-konspiracni-teorie-potvrzena-neziskove-organizace-pomahaji-v-pasovani-nelegalnich-imigrantu-uvadi-frontex-ve-sve-tajne-zprave-video-.aspx ,

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9309-stredomori-neziskovky-pasovani-evropa-migranti ,

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/nezakonne-neziskovky-padl-jeden-mytus-1404054612.html ,

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/frontex-obvinil-neziskove-organizace-ze-spoluprace-s-prevadeci-ve-stredozemnim-mori-1404054174.html )

a vyměnit obstarožní provařené tváře nepříliš výrazných a nepříliš schopných politiků, jejichž jedinou schopností jsou zákulisní machinace a palácové převraty, za někoho se střízlivým pohledem na dnešní svět, kdo může mít šanci na změnu politiky EU.

Juncker, Merkelová, Mogheriniová, Hollande, Jourová, Tusk, atd. se již přežili, jejich ideje se nenaplnily a dnes už EU jen škodí. Brzy uvidíme, nakolik si jen cení svého koryta a snaží se udržet ve funkci o každý měsíc déle, a nakolik to myslí s podporou evropských myšlenek vážně. Nejvíce myšlence sjednocené Evropy pomohou, pokud konečně zmizí z politické scény.

Pokud k žádné změně nedojde, EU nezadržitelně spěje k rozpadu. Hlavním spouštěčem rozpadu EU je Angela Merkelová (viz ). Kosa pro historiky zachytila přesné datum a přesnou osobu, aby nemuseli dlouho pátrat. Rozpad EU nastal 29.8.2015 a způsobila jej německá kancléřka. Bude to její nejvýraznější a možná jediný politický odkaz. Ale nemusí zoufat, v dnešních dnech máme podobného člověka, jehož ideje se zhroutily. Mám na mysli keňského občana, který se stal prezidentem USA, Baracka Husseina Obamu, který se do dějin zapíše jako první občan Keni s africkými kořeny, který se stal prezidentem USA. Vše ostatní odvane čas, Trump a nemilosrdný Kongres plný naštvaných republikánů. V případě Obamy se naděje do něj vkládané nesplnily.

Naprosto ale nechápu lidi, kteří v Austrálii, Novém Zélandu (tam mají léto, tak si udělali hezký piknik) nebo v Praze protestují proti Donaldu Trumpovi a jeho nástupu do funkce. Mám pro ně jeden vzkaz: „Mohli jste volit jeho protikandidáta Hillary Clintonovou a možná by vyhrála. Pokud jste volit nebyli nebo nemáte v USA volební právo, zbývá Vám jen držet ústa a krok“.

Všimněte si, jak dříve ČT, která vedla z našich příspěvků kampaň za zvolení Hillary Clintonové, ve své kampani pokračuje a maximálně možně zazdila inauguraci Trumpa prezidentem USA. Vypadá to, že útvar ministerstva vnitra proti šíření nepřátelské propagandy už začal pracovat a odhalil nebezpečí, které by mohl skrývat nekomentovaný přímý přenos z inaugurace. Zatímco v případě voleb byl zpravodaj ČT Řezníček přítomen ve volebním štábu H. Clintonové, v případě inaugurace takové nasazení zdaleka neprojevil. Ale co bych se divil, buď jen ČT znovu dokázala, jak tendenční zpravodajství vysílá na mnohem horší úrovni, než kdysi Československá televize za dob G. Husáka, nebo se noví cenzoři postarali o zákaz šíření podvratných myšlenek z úst Donalda Trumpa. Asi už žijeme doopravdy naplno v Orwelově 1984.

Druhá zpráva se týká jen ČR a je ze sjezdu Strany Zelených v Hradci Králové. Znovu zazněla z úst jejich předsedy Matěje Stropnického: „Squatting považuji jednak za projev autonomní kultury, jednak za kritiku společnosti, v níž vlastnictví je deklarováno jako nedotknutelná hodnota,“ uvedl Stropnický před časem v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz (najdete ho zde).

Původně jsem si myslel, že s legalizací squattingu se Stropnický jen snažil zavděčit voličům Strany zelených. Ale on to myslí opravdu vážně. Mimochodem, možná to nevíte, ale squatting je zcela legální v afrických zemích. Podléhá ohlášení oficiálním úřadům a squatter musí nemovitost udržovat v dobrém stavu. Nemovitost sice vlastní někdo jiný, ale squatter ji legálně užívá.

Nějaké kroky k legalizaci squattingu již probíhají v Itálii. Konkrétně odstupující ministr vnitra Angelino Alfano z italské strany ANSA těsně před svým odchodem z funkce podepsal dekret, který nařizuje přijmout alespoň 3 migranty na tisíc obyvatel a dal zelenou prefektům k zabavení domů a bytů v soukromém vlastnictví. To je jen squatting po italsku. Odstupující ministr z tábora vítačů ekonomických imigrantů jen reagoval na dřívější případ z listopadu 2016, kdy se sedmdesátiletý hoteliér ve svém hotelu ve Ficarolo u Roviga zabarikádoval. Provinil se tím, že si nechtěl nechat zničit vlastní majetek od imigrantů z Afriky, které mu na vyžírku poslal místní prefekt, aniž by vzal v potaz, že hoteliér o takovou nadílku nikdy nežádal a hotel je jeho soukromým vlastnictvím. Jak to dopadlo? Hoteliéra vyvedla policie a hotel ničí nelegální imigranti!

Hodně obyvatel ČR vlastní chatu nebo chalupu. Je jen otázkou času, kdy Matěj Stropnický přijde na nápad, aby majitelům chaty a chalupy zabral. Nebo v případě squattingu partička squatterů si jen vyhlídne hezkou chatu či chalupu a usadí se tam. Nám zbude povinnost platit jejich účty za energie, protože smlouvy jsou přeci psané na majitele nemovitostí.

Pokud takový zvrácený nápad projde, navrhuji, aby se osazenstvo Kosy setkalo na chaloupce Veroniky Žilkové v Říčkách v Orlických horách, která rodině Žilkových patří už 50 let. Budeme hledat chalupu na stráni s 80 keři rybízu u potoka. Říčky nejsou velké, jistě ji najdeme. http://www.tyden.cz/rubriky/veronika-zilkova-ukazala-chalupu-za-chalupare-se-nepovazuji_263520.html Sraz na návsi, Matěj Stropnický pro nás bude mít pochopení.

A kdyby nám to nevyšlo, jen převezmeme trend japonských seniorů, kteří nalézají své útočiště ve vězení http://www.tyden.cz/rubriky/relax/ostatni/japonsti-seniori-nalezaji-sve-utociste-ve-vezeni-boji-se-zivota-venku_414568.html. Mnozí bývalí trestanci v důchodovém věku se přesvědčili, že na svobodě je život o hodně tvrdší. Hořký vtip z filmu Anton Špelec ostrostřelec se stal realitou i v tak vzdálené a kulturně odlišné zemi, jako je Japonsko.

- - -

38 komentářů :

 1. Cesko je v prdeli
  Cesi prepare a la morte
  Havlismus byla sebevrazda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty si vyliž prdel! Zmetku hnusnej, odporná stvůro! Zas už sprostě nadáváš a urážíš? Neumíš nic jinýho, čůráku hnusnej, dokonce jsi kvůli této urážce vzhůru po půlnoci? Fuj - takovýhle zmrdy! Kde jsme k tomuhle přišli?

   Smazat
  2. Pro cenzora : Anonyma 14:40 vymazat, každé druhé slovo vulgární. Nebo sem přestanu chodit, jako jsem přestal navštěvovat kulturní stánky, pakliže účinkují Přemluvbáby či produkují díla autorů, kteří mi nadávají do rudohnědých prasat. Vyzývám tímto podobně smýšlející veřejnost k následování. Q.

   Smazat
 2. nuž slovami nášho revolučného barda - neskoro!neskoro!neskoro!neskoro!neskoro!neskoro! ...

  OdpovědětSmazat
 3. Myslím si, že Rusko už nestojí o ukončení sankcí. Jim to i vyhovuje a upevnily pozice Putina a jeho lidí. Posílily ekonomiku Ruska. Chvílemi mi připadá, že je to i jakási zákulisní dohoda. Už jen proto, že sankce nemíří na opravdu bolestivá místa, ale více či méně pomáhají, i když to tak na první pohled nevypadá... 8-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plně souhlasím.Rusko se osamostatnilo od všech neduhů, Putina si začali vážit a vetřelci jsou v zádeli.Americký nekontrovatelný politický negativní turismus dospěl až ke sportu, což mně mrzí.

   Smazat
  2. Re (06:29):
   Asi bude platit, že Rusko nestojí o zrušení všech sankcí. Např. ty na dovoz potravin ze zemí EU ruské polnohospodářství jen posilují, a proto bude Západ jistě usilovat o jejich zrušení. To by tak bylo, aby mu Rusko vzkvétalo!
   Jiná je ale situace v sektorech vyspělých průmyslových technologií a ve finančním sektoru. Rusko má a bude mít zájem o nákupy vyspělých technologických celků (vč. zahraničních investic) a o přístup k levným úvěrům na zahr. finančních trzích. Ruská centrální banka (řízena tamními podpindosníky) totiž vyšroubovala úrokové sazby tak vysoko (aby jakože stabilizovala směnný kurs rublu), že tím eliminovala možnosti investic pro ruské podniky.
   Takže, není to vše bílé nebo černé. Situace je tam plastičtější ...
   A Rusko je jako surovinová země stále vitálně závislá na živém vzájemném obchodu s technologicky vyspělými státy či společenstvími (Unií). Ani obrat na Čínu asi nepřináší řešení všech těžkostí, které nastaly po vyhlášení sankcí.
   Je ale dobře, že se Rusko i v zátěži dokáže opět postavit na své nohy. Bez berlí ...

   Smazat
 4. Kdo chce peněz jako máku skončí někdy při smetáku.
  Kdo chce peněz jako smetí skončí někdy při koštěti.

  OdpovědětSmazat
 5. Zdravím Pane Gerd.
  Perfektní.
  Už jsem někde napsal,EU by měla zrušit sankce dřív,než to udělá Trump.I když víme,že EU musí poslouchat nařízení z Wachingtonu doslovně.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My starší to známe z dřivějška. Přišel příkaz z východu,že se to natře na červeno,okamžitě sjezd ,který rozhodl, že se to natře na ruděčerveno.Další příkaz že to bude na zeleno. Opět nový sjezd a příkaz, bude to hráškovozelený.Takže Brusel se může pokálet, my jsme na to zvyklí.

   Smazat
  2. Trump nemusí vůbec rušit sankce EU proti Rusku. Může mu to být jedno. Amerika na Rusko žádné sankce neuvalila, neboť obchod od začátku bordelu na Ukrajině mezi oběma zeměmi neustále strmě roste, dokonce od Rusů nepřestali odebírat raketové kosmické motory. Když chtěl Mc Donald na protest odejít z Krymu,bylo jim řečeno, když z Krymu, tak i celého Ruska z Ruska. A byl klid.No bude to těžké dostávat se znovu na ruský trh, kde to obsadili již Číňani, řada jihoamerických a ostatních zemí. Jen dodám, do Ruska jsme přestali dodávat mléko. My dnes nevíme co s jeho nadbytkem a že by to Rusové nějak zaznamenali, že by jim chybělo? Koho to poškodilo více?

   Smazat
  3. Článek se mi také líbí !
   Rusku přeju jen to nejlepši a
   V.V.Putinovi aby byl dlouho živ a zdráv!
   j.

   Smazat
 6. Nemecko sa silou mocou chce spojit s Trumpom,ten ich ma na haku...niet pokynov,direktiv ani strategia,ako dalej.Panika,zmatok zdesenie.Preto rychlo vzkriesit 4.risu, Wermacht a ovladnut vojensky EU.Cisty holyud !

  OdpovědětSmazat
 7. Je naprosto nutné aby EU šla do prdele. Čím dřív tím to bude menší průšvih pro všechny. Idea to byla krásná, ale realizovaná gaunery a tupci. No a o těch našich šlengrech co si říkají politici je vůbec škoda mluvit. Ti už dávno měli letět z oken. A všichni!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas - proto volte SPD, která má v programu referendum o vystoupení EU!

   Smazat
 8. By Rusové byli blbí, pokud by opětovně obchodovali s partnery, kteří každou chvíli jsou schopni na Rusko uvalit sankce. Nakoupí si jinde ve světě. Evropo jdi do háje.

  OdpovědětSmazat
 9. Dovolím si malý odhad budoucího vývoje. Trump vůbec nemusí tlačit na EU, aby samkce zrušila. To ale nevylučuje možnost, že je jednostraně zruší USA. Říká se, že je bližší košile, než kabát a Trumpovi bude určitě víc záležet na ekonomických zájmech Američanů, než evropanů. Tak že se může klidně stát, že zatímco bude Brusel dál hájit evropské hodnoty a trvat na sankcích, Američané začnou s Ruskem čile obchodovat. A nerušeni evropskou konkurencí v klidu obsadí ruský trh. A to i tam, kde před sankcemi dominovali evropané.

  OdpovědětSmazat
 10. Jen malá drobnost:
  Jak ve kterémsi svém pořadu vysvětlil V.V. Pjakin, Krym se ani po rozhodnutí Chruščova nestal integrální součástí Ukrajiny!
  Byl stále autonomní republikou (AR). Do jisté míry spravovanou ze strany kyjevské administrativy. Tedy činovníky Ukrajinské republiky.
  A protože v unitárním státě (a to Ukrajina byla a je i dnes) nemůže být další republika jako stát, nestalo se území Krymu právní součástí Ukrajiny. Právně tedy Krymská AR zůstávala samostatnou územně-správní "jednotkou", která měla svou republikovou subjektivitu. A tato jí dávala dostatečné právo k tomu, aby v souladu s vůlí svého lidu zorganizovala referendum o svém (správním) odtržení od Ukrajiny. Což i proběhlo.
  Takže žádná silová anexe ze strany Ruska ...
  A ty sankce, které byly na Rusko uvaleny, by byly vyhlášeny tak jako tak. Rusko se totiž v očích Washingtonu začalo "nebezpečně" emancipovat, a proto muselo být ztrestáno. Rusko však není Irák, Lýbie či Sýrie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 09:01
   Opluštile - proč proboha stále hledáš nějaké nesmyslné zdůvodnění, že Rus prostě ukradl Krym právem !!
   Už toho nech. Nikdo Vám to nesežral - kromě KLDR a asi ještě několika podivných států NIKDO jiný neuznává anexi Krymu jako právoplatnou. A můžeš stokrát hledat nějaké důvody a zdůvodnění...
   Mimochodem autonomní republikou je třeba Tatarstan v Ruské federaci. Chtěl bych vidět Moskvu, co by dělala, kdyby třeba se chtěla tato autonomní republika oddělit a připojit k nějakému jiného státu !!

   Smazat
  2. 10:36 No hodilo by se tomu člověku také oslovení PANE. Ale, co čekat, že? Dále - kdyby byly v prdeli ryby..........
   Krym nikdo neukradl,napravil se jen historický "omyl". A ty to nechceš vidět a budeš mrchtat a budeš a budeš. To je ale všechno, co budeš :o))A že to nikdo neuznává? Poptej se lidí a ne debilů v politice. A co když to uznají pindostánci? Asi umřeš žalem:oD

   Smazat
  3. 11:32 historický omyl si ale dal za úlohu posouzovat jenom stát , který napadl Ukrajinu. Rusko si to samo zdůvodnilo - byl to omyla a my to napravujeme.
   Takhle se v dnešní době politika přece nedělá.
   Proto Rusko narazilo na vcelmi silný odpor světového společenství.
   Pokud Vám to není divné a ani trochu se nad tím nezamyslíte, tak nemá smysl diskutovat.

   Smazat
  4. Pro anonyma 10:36 : říká Vám něco pojem referendum = všelidové hlasování? Je to nejsilnější zákon. Dá se proti němu jen válčit, jinak nic. A obyvatelé Krymu v referendu vyslovili přání připojit se k Rusku. Tečka. Konec. NIKDO nemá právo jim jejich přání mařit ani je za ně kritizovat. Vy osobně jistě také děláte mnoho úkonů, kterými si plníte svá přání. A běda tomu, kdo Vám v tom brání. Nebo ne? Stačí, když Vás někdo předběhne ve frontě u pokladny supermarketu. Ten Váš řev slyším až ke mně domů...jak si někdo dovolil omezit vaše právo...

   Smazat
  5. 11:40 Nic nechápeš. Už i Trump začíná dostávat rozum. Počkej, jak budou čumět na drát, ti naší imbecilové v Unii :o)) Nebude je mít kdo vodit za ručičku, padnou tudíž na drštičku.Ty světové společenství.

   Smazat
  6. Pro 11:40 Pro Kosovo to platilo taky, nebo máte jiný výklad? Q.

   Smazat
  7. Re (10:36):
   Mýlíte se, anonyme! Nemůže být krádeží navrácení toho, co bylo dříve ukradeno.
   I Kosovo bude - doufám - jednou navráceno lidu Srbska. Protože mu bylo také ukradeno. Rozdíl je jen ve zlodějovi.
   A ti Krymčané? Svobodně a v drtivé většině se tak rozhodli! Zajeďte se jich optat na jejich názor. A pokud byste jim kázal o návratu k Ukrajině, vezmou vás vidlema!
   Jakož i každého dalšího podobného vypatlance ...

   Smazat
 11. Rusko je na tom docela bídně - za 2016 opět mínusový růst HDP, podle vlastního přiznání ministerstva financí do roku 2020 nebude schopné Rusko hospodařit s vyrovnaným rozpočtem.
  Pochopte, že tady ani tak nejde o nějaké potraviny z EU. Jde především o levné západní peníze, které odjakživa podniky v Rusku přes komerčnbí banky využívaly na provozní výdaje.
  Některé oblasti jsou na tom skutečně bídně - například farmaceutická výroba. Najeli na vlnu tzv. lokalizace a snaží se všechno vyrábět u sebe, Rusko se izoluje víc a víc a velmi pravděpodobně v dohledné době ani nezíská žádné normální partnery ve světě.
  Já to sice chápu, že článek musí trochu manipulovat, ale proč až tak moc lže - to mi hlava nebere.
  Jistěže Rusko nezkrachuje, ale na to - že je to velmi bohatá země na nerostné suroviny, tak tedy dodnes skoro nic neukázali. Po 20 letech vlády Putina nedošlo k žádné restrukturalizaci hospodářství, jak je vidět - tak počítají každý dolar z ropy a visí na ceně ropy jako nějaká zaostalá africká země.
  Ohledně Trumpa: pomalu obracejí a původní nadšení se změnilo na opatrný pesimismus. Dokonce Zacharovová včera přiznala, že Trump podle všeho nebude takovým přítelem Ruska, jak se původně zdálo :Uživatel Pavel Senko (@senko) v 8:16 PM on čt, led 26, 2017 tweetnul:
  О как. Трамп уже не наш https://t.co/3lRFZPU54t
  (https://twitter.com/senko/status/824697609478496257?s=02)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Článek lže, protože Rusko je poslední nadějí místních komunistických pohrobků k návratu ke starým dobrým časům. Je jedno, že v Rusku žádný komunismus není. Tito pohrobci se s nadějí upínají ke všemu a ke každému kdo je dost protizápadní. Nenávidí totiž naši svobodu, demokracii, bohatství.

   Smazat
  2. 9:42

   To máte těžké. Článek (trochu?) straní jednomu, Vy (trochu?) druhému ("nic neukázali", "Zacharovová přiznala...").

   Je strašlivě těžké vymanit se z černobílého obrazu světa. A pár odstínů šedi to taky nespraví.

   Nemám na mysli vulgární hlupáky a fanatiky, kteří jsou v diskusích nejaktivnější. Těmi nemá smysl se vůbec zabývat. Podobné to je i s (de facto línými a znuděnými) propagandisty.

   Z toho černobílého světa se ale dokáže vymanit jen málokdo z těch pár seriózních a poctivých autorů. Prostě to v ohlušující tsunami klišé, kde jde hlavně o to druhého překřičet a vnutit veřejnosti svůj slovník, opravdu není lehké.

   O potřebě imunity vůči (jakékoli) propagandě píše Ivo Šebestík. Bohužel ale ne úplně podařeně; ale aspoň to zkouší -
   http://casopisargument.cz/2017/01/26/zvysena-imunita-vuci-propagande-by-byla-uspechem-civilizace/

   Kokotko

   Smazat
  3. My pohrobci socialismu nenávidíme lež, křivárnu, podlost, loupež práce jiných a nenažranost kapitalistů a s nimi spřízněných parazitů ve státních i "uměleckých" kruzích. T

   Smazat
 12. Současní politici za 8 let přivedli díky byrokratickému řízení a poklonkování Obamově administrativě na pokraj rozpadu. EU je dobrá myšlenka , ale musí se zabývat řešením globálních otázek , sjednocení trhu a společného postupu v oblasti politické , ekonomické a obranné a ne se zabývat a vymýšlet složité normy třeba na čokoládu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:46-Nesouhlasím s tím,že EU je myšlenka
   dobrá.Dobrou myšlenkou bylo tehdejší EHS,
   do kterého podával přihlášku Klaus.Další
   údajné sjednocování myšlenku společné
   Evropy zabilo.Výmysl utvořit USE(spojené
   státy evropské)na bázi USA nejde.Vemte si,
   jakým způsobem USA vůbec vznikly.Evropa
   měla národní státy,což v USA nebylo a svůj
   vznik si USA vybojovaly vojenským bojem
   s poraženou konfederací.Takže EU ve špatná
   myšlenka,zvláště v současné podobě.
   Petr Majevský

   Smazat
 13. Když chci vědět co je dobré a co ne, promítnu si to do svého hospodaření v rodině a nepotřebuji mudrovat. Zadlužit se nad určitou mez nebo řídit rodinu někým cizím nemůže být dobré. Stále máte to HDP ale tam se počítají takové věci co nemají na kvalitu života občanů žádný vliv. Doma rozhodujem po pořádném prodiskutování a poradě s příbuznými. Celý dlouhý život jsem řídil pracovní kolektivy a to mě přesvědčilo že většina rozhoduje nejlépe. Proto všem co znám doporučuji jít k volbám a volit ty co mají ve svém programu volební povinnost a řízení státu na všech úrovních pomocí referend. MŠ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:49
   Jistěže je ostudné, že referendum, které je součástí ústavy, nebylo dosud uzákoněno. Jistěže jsou důvody, proč se tomu politická věrchuška brání, nasnadě.
   Na druhé straně je ale vzývání referenda jako všeléku hodně naivní. Politickou kulturu nelze zlepšit jen technickými prostředky.
   Odvolatelnost (a rotaci) poslanců žádal před Okamurou už Lenin.

   Smazat
  2. pro 11:566
   referendum, které je v ústavě samozřejmě dávno uzákoněno je. A dokonce už i funguje - například vstup do EU byl podmíněn tímto referendem a také se referendum uskutečnilo.
   To, co asi máte na mysli, tak je zákon o všeobecném referendu. To skutečně není uzákoněno a doufám, že ani nebude.
   Nechci žít v chaotické společnosti, kde referenda budou vyhlašovat jako na běžícím pásu a po rozhodnutí nikdo neponese za nic odpovědnost.

   Smazat
 14. Zkrátka a dobře - sankce skončí, protože to stejně byla jen komedie a kravina. Jakékoliv žvásty k tomu někde na diskuzích jsou úplně zbytečné. Ale kdo bez toho nemůže žít, jen žvatlejte dál.

  OdpovědětSmazat
 15. Ještě najivnější je spoléhat se na vládní koalice. Jistě že referendum není všelék, neexistuje vládní systém bez chyb, ale způsob jak rychle a většinově napravit chyby. Kdo jsi bez chyby hoď po mě kamenem. Navrhněte něco racionálnějšího, ve Švýcarsku to funguje a Češi nejsou hloupější, to jsem si ověřil, ale důvěřivější. MŠ.

  OdpovědětSmazat
 16. V Tramtarii ovsem Hillary volit nemohli ani by nesmeli...
  Protoze stale trva ,ze Hillary je svatej andel at udela cokoliv a Trump zlej demon at udela taky cokoliv, .
  Veci se obraci a zvraci...Do vyvrtky.
  Jestli je neco pravdy na tom , tak sakramentsky prihoriva a take se soucasne otevrely dvere ledove marnice /kdyz do nich nekdo poradne kopnul/, pro nektere, co bud nevedi , co v takovem pripade dela PLAST ,/ kdyz foukne vitr nebo i vichr/ a nebo ani netusi ,ze se vitr vraci....a bori i hradby a hrady !!!
  Maji omluvu ,ze to jde ponekud rychleji, nez staci chapat...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.