Reklama

sobota 7. ledna 2017

Kongresman Rohrabacher: jedeme vést se Státní dumou dialog, ne si navzájem nadávat


7. 1. 2017    zdroj a zdroj
Republikánský senátor Dana Rohrabacher, který je stoupencem zvoleného prezidenta Donalda Trumpa a uznává ruského prezidenta, prohlásil, že chce vést delegaci kongresmanů na návštěvě v Rusku. Cesta je naplánována na únor a členové delegace se chtějí setkat s ruskými politiky, aby projednali spolupráci se Státní dumou Ruské federace, píše The Washington Post.V rozhovoru s listem senátor sdělil, že při jednání s ruskými kolegy budou do programu zařazeny otázky spolupráce v kosmu, společný boj proti DAEŠ a řešení otázky sankcí, nedávno rozšířených prezidentem Obamou.

Podle Rohrabachera to bude oficiální návštěva podvýboru pro Evropu, Eurasii a nové hrozby Výboru pro zahraniční věci Sněmovny reprezentantů, jemuž předsedá, a ruští vůdcové mají zájem se setkat s americkými zákonodárci, aby přímo prodiskutovali sankce a další politické otázky. Na otázku, zda se členové delegace setkají s Putinem, Rohrabacher "nesměle" odpověděl, že je to možné.

"Uvidíme, kdo přijde. Budou se mnou lidé, kteří se zdají být proti zlepšování vztahů. Všechny shromáždíme, sedneme si s ruskými politiky, pohovoříme s nimi tváří v tvář, povedeme opravdový dialog místo toho, abychom si vzájemně nadávali", uvádí list senátorova slova.

Podle Rohrabachera Donald Trump nebude proti návštěvě kongresmanů v Rusku. Nicméně, poznamenávají noviny, cestu může překazit senátor Edward Royce, předseda Výboru pro zahraniční věci Sněmovny reprezentantů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

3 komentáře :

 1. Je to rozumné,proč stále bojovat a ani nevědět proč.Pokud by však boj byl nezbytný,tak už dávno by ten Ob-a-ma vystartoval.Śkoda je té Nobelové ceny co mu byla omylem udělena.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. k 18:22 -co se týče té Nobelovy ceny tak ti co rozhodují komu ji přidělí by se měli stydět a zbavit se těch křiváků co volili toho černocha. Tato cena se dává za zásluhy a v jeho případě žádné nebyly.

   Smazat
 2. Uvidíme,co udělají.Část je pro určitou spolupráci.
  Druhá část chce mermocí prosadit válku.hlavně jsou
  proti členové demokratické strany i část repuli-
  kánů.Uspějí rozumní,nebo ti váleční štváči?
  Petr Majevský
  P.S.Šmíráci z MV,už mne máte zapsaného?P.M.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.