Reklama

úterý 24. ledna 2017

KPR ČR přispěla k propuštění polského občana v Sýrii

24.1. 2017   Hrad
V pondělí dne 23. ledna 2017 byl v libanonském Bejrútu polské straně předán Dr. Hynkem Kmoníčkem, ředitelem Odboru zahraničního Kanceláře prezidenta republiky ČR, pan Leszek Panek. Jmenovaný 54letý polský občan byl nezvěstný od 10. prosince 2015 s předpokládaným pobytem v Sýrii.

Poté, co se objevily mediální zprávy o tom, že je pravděpodobně v syrském vězení, a že byl při zadržení postřelen, pokoušela se polská strana zjistit bližší informace o jeho pobytu. Vzhledem k blízkým česko-polským vztahům se česká diplomacie, která je jediným zástupcem zemí EU a NATO v Damašku, dlouhodobě pokoušela ve spolupráci MZV ČR a KPR ČR napomoci vyřešení případu.

Díky úspěšným česko-syrským jednáním, která probíhala v Praze a v Damašku, se podařilo pana Panka nalézt a dosáhnout dohody o jeho propuštění z humanitárních důvodů. Pan Panek je v uspokojivém fyzickém a odpovídajícím psychickém stavu.

Jmenovaný byl následně přepraven ze Sýrie do Libanonu a dnes odpoledne si ho na zastupitelském úřadu ČR převzal polský velvyslanec v Libanonu, pan Wojciech Božek. Pan velvyslanec v rozhovoru s Dr. Kmoníčkem poděkoval Kanceláři prezidenta republiky ČR a českým zastupitelským úřadům v Sýrii a Libanonu za pomoc při vyřešení případu. Kancelář prezidenta republiky ČR současně děkuje syrským a libanonským úřadům za efektivní pomoc a spolupráci.

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

13 komentářů :

 1. Jakpak se to líbí Glabalovi a podobným idiotům, kteří chtěli naší ambasádu v Damašku zavřít?

  OdpovědětSmazat
 2. V článku zcela chybí CV tohoto polského občana. Je to náhoda? Nebo by nebylo vhodné, aby se veřejnost seznámila s tím, co vůbec v Sýrii dělal? Nebyla to čistě náhodou naprosto stejná aktivita, kterou vyvíjeli progresivní polští občané třeba na Donbasu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle kusých zpráv se mělo jednat o náboženského pomatence a tím, že se Kmoníček zasadil o jeho propuštění zabránil dalšímu křesťanskému zázraku a nás čeká žaloba z polských církevních kruhů ! Takové věci jako záchranu polských katolíků řeší jejich Bůh standartně !!

   Smazat
  2. Byl obracet Araby na křesťanskou víru s biblí, blbec.

   Smazat
  3. Pánek, či Panek, standardní krycí jméno pro zahraničního agenta, že měl bibli v ruce vůbec nic neznamená, je to jenom takové krytí, dnes už dovedené k dokonalosti, třeba v Africe si sebevražedné atentátnice berou do náručí třeba novorozence

   Smazat
 3. co se starame o polskeho kokota z nasich dani???urcite to stalo neajaky ten milionek ze?!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Syřani se toho pomatence rádi zbavili ! Dle Novinek trpěl v Asadově žaláři !!

  OdpovědětSmazat
 5. Polsko ušetří ne důchodu pro prvního polského kosmonauta (byl voják před r.1989), neměli bychom vymáhat proplacení nákladů za tuto záchranu náboženského šílence? V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 6. At mate jakykoliv nazor na toto thema, tak je to diplomaticky uspech ! Assad katolikum neublizi.
  ISIS by ho okamzite podrezala jako kure, coz ceka mnohe vas, diky Merkerove.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 7. Z Poláků vyrazíte spíš duši než peníze.Česká
  velvyslankyně,paní Filipi,je na Blízkém východě
  váženou osobou.Gabal,Langšádlová a další blbci
  ať si políbí pr--lem roucha.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:38 "Lemroucha jejich" těm blbcům ochotně políbí Janda :-)

   Smazat
 8. Vazeny pane Kmonicek !
  Je dobre , ze budete poslan do Ameriky prave Vy , protoze jste na strane presidenta Zemana, kteremu fandim.

  Chtel bych Vas upozornit na idealni dovolenou pro presidenta Zemana, aby se nemusel lodickovat nekde na vesnickem rybnice.

  Misto je 400 mil od Washingtonu, coz je kousek na americke pomery a je to klasicka (stara) typicka venkovska Amerika. Idealni na odpocinek a NENI tam nebezpecno...
  Misto se jmenuje MOHICAN STATE PARK ! (Nagooglujete Mohican State Park IMAGE !)
  Reka, ktera se mota mezi zalesnenymi kopci a farmami je na americke pomery mala a absolutne bezpecna. Oblibena od deti az po duchodce, v pokrocilem veku.
  Reka se jmenuje MOHICAN RIVER, ale spravny nazev je Black Fork, coz neni dulezite. Dulezite je, ze ma proud ! Jemny a pomaly.
  1 kilometr pod vesnici LAUODONVILLE (silnice cis. 3) jsou pujcovny Canoii..
  7 mil po proudu reky je prvni Canoe landing (pick - up point.) Tech 7 mils zabere 2 hod. +/- !
  Dalsi Canoe landing je vsak z Laudonville 15 mil, coz trva 4 hod + (nedoporucuji pro vek pana presidenta.)
  Pekne to tam projedte, nez tam pana presidenta zavezete.
  Tam na tom rybnice, kam pan president jezdi neni o co oprit oci. Na Mohican River vsak je.

  Od pick up point zpet k zaparkovanemu autu vas zaveze sluzba (van). Je tam vice atrakci, ale zminena je nejlepsi.
  Hloubka vody je 4-6 feetu maximum.
  V pripade povodne je misto zavrene. Z Laudonville do Clevelandu je 90 minut jizdy po dalnici I-71 a zapadne od Clevelandu je jeden z nejoblibenejsich zabavnych parku na svete, jmenuje se Cedar Point.
  Ted mate co studovat na severu.

  Na jihu - bude-li pan president pozvan do Palm Beach, tak nevetsi a nejslavnejsi atrakce jsou pod Orlandem. Jsou to THEMA PARKY a je jich 9.... Presidenti tam jezdi incognito ! Vim to od policajtu, kteri je hlidaji.
  Myslim si, ze nejzajimavejsi pro pana presidenta by byl EPCOT ! V dubnu je vsak na Floride uz vedro !
  (Coz Evropnane snasi hure nez my mistni.)
  Amerika je VELMI krasna zeme , a je skoda, ze urednici, kteri pracuji na ambasadach se toulaji malo.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na takovou snobárnu našeho pana prezidenta nenalákáš. On je nejspokojenější doma. S tlačenkou, pivčem, na své nafukovací "jachtě".
   http://jihlava.idnes.cz/prezident-milos-zeman-vytahl-na-dovolene-v-novem-veseli-clun-p55-/jihlava-zpravy.aspx?c=A160704_142745_jihlava-zpravy_mv

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.