Reklama

pátek 13. ledna 2017

Maďarsko chce vyhostit všechny mimovládní organizace George Sorose

13.1.2017 Hlavné správy
 

Maďarsko chce zakázať organizácie Georgea Sorosa, pretože slúžia na politickú agitáciu, ovplyvňovanie a zasahovanie do vnútorných záležitosti krajiny. Sorosova nadácia a aktivisti sa však chcú proti týmto plánom postaviť.Maďarsko chce zakázať všetky organizácie v krajine, ktoré sú financované Georgeom Sorosom, píše Bloomberg. Maďarsko použije “všetky dostupné prostriedky”, aby z krajiny dostala všetky Sorosom financované mimovládne organizácie. Tie podľa vlády “slúžia globálnym kapitalistom a stavajú politickú korektnosť nad národnú vládu,” povedal Szilárd Németh, viceprezident vládnucej strany Fidesz.

Avšak nadácia Soros Open Society Foundations chce vzdorovať tomuto vysťahovaniu, ako povedal Christopher Stone z nadácie pre Bloomberg. Organizácia sa bude aj naďalej angažovať v Maďarsku a bude spolupracovať s miestnymi skupinami.

Zvolenie Donalda Trumpa za budúceho amerického prezidenta rozhodnutie maďarskej vlády značne uľahčilo. “Cítim, že sa otvárajú možnosti na medzinárodnej úrovni,” cituje Nemetha štátna tlačová agentúra MTI. Zákonodarcovia pracujú na zákonu, ktorý umožní príslušným orgánom vypočúvať pracovníkov mimovládnych organizácií.

Už v roku 2014 vláda premiéra Viktora Orbána začala vyšetrovanie proti organizáciám, ktoré boli financované Nórskom. Orban v tej dobe uviedol, že mnoho z týchto organizácií boli len maskovacími systémami pre “platených politických aktivistov”.

Trump počas volebnej kampane obvinil Sorosa, že je súčasťou “globálnej mocenskej štruktúry”, ktorá je zodpovedná za ekonomické rozhodnutia, ktoré “vykradli našu robotnícku triedu a zradili našu krajinu a tieto peniaze získala do vreciek hŕstka korporácií a politických inštitúcií.”

Koncom roka 2015 Rusko výrazne znížilo vplyv Sorosa v krajine. Podľa štátneho zástupcu, nadácie Open Society Institute a Open Society Institute Assistance Foundation predstavujú tieto organizácie ohrozenie pre národnú bezpečnosť a ústavu Ruska. Pracovníci v Sorosových organizáciách preto môžu dostávať finančné pokuty a v prípade recidívy im dokonca hrozí trest odňatia slobody.


Tento problém je akútne potrebné riešiť aj na Slovensku. Cez mimovládky platení zahraniční agenti rozkladajú spoľahlivo našu spoločnosť a pracujú proti záujmom Slovenska a jeho občanov. O riešenie sa nedávno pokúsila strana ĽSNS Mariána Kotlebu. Predložili do parlamentu návrh zákona, ktorý bol vytvorený podľa amerického zákona FARA. Tento zákon však v parlamente neprešiel.

Viac si o tom môžete prečítať TU. Viac si o tom môžete prečítať TU. O celej problematike sa môžete dozvedieť viac TU.

14 komentářů :

 1. Kéž by se u nás našel někdo podobný Orbánovi. Mám dobroserů plné zuby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Orbán byl zvolen, nespadl s nebe.

   Smazat
  2. Nechtěl by to Orbán vzít taky u nás jako vedlejšák ?

   Smazat
 2. Dříve či později bude stejný problém třeba řešit v České republice. Oddělit "zrno od plev" nebude rozhodně jednoduché a bezbolestné ! Stačí se seznámit s náplní a financováním jednotlivých neziskových organizací. L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Včera bylo pozdě, jen tak dále, příklady táhnou.

   Smazat
 3. Orbán byl zvolen a koho zvolí Češi?Pravděpodobně
  babišovce.Dostanou koblihy a vítězství je jasné.
  Volit by se měl ten,kdo bude mít v programu také
  Sorosovy neziskovky,zákaz islámu,likvidace mešit
  a muslimských modliteben a vyhnání všech muslimů
  ze země.Zákonem zakázat vojenské základny cizích
  armád na našem území a přísné potrestání osob,
  které tyto základny propagují.Postavit referendum
  nad zákony parlamentu a odvolávat poslance voliči.
  Posranci nebudou moci poskakovat dle partajních
  sekretariátů.Jedině tak budou pracovat?ve prospěch
  národa.Jinak zůstane vše při starém.Neziskovky
  vlastně všechny a přestat je financovat.Kdo jim
  chce něco dát,ať jim to dá ze svého.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:46 Nevládních Neziskových Organizací (NNO( je u nás asi 5 500. Je mezi nimi i řada užitečných. Ale pořádně je probrat by jistě neškodilo. Seznam je tady:
   http://www.risy.cz/cs/vyhledavace/nevladni-neziskove-organizace?stranka=3&Uroven=Cr

   Smazat
  2. 0:50
   Všechny tyto organizace jsou na dvě věci.
   Správně to mají dělat státní organizace,které na to mají dostatek pracovníků, ale jejich činnost špatně řízena a jejich vedoucí pracovníci jsou neschopní.

   Smazat
  3. 0,50 - jejich vedoucí pracovníci jsou často protekční spratci, kteří vystudovali VŠ a účelně se jim zřídil flek.

   Smazat
  4. Myšlenka neziskovek je jasná, je to další krok k demontáži státu. Od státu se oddělí činnosti, na které přestává mít vliv, ale přispívá na ně. Neziskovky poté plní úkoly, dle zadání „mezinárodního společenství“. Jejich oficiální náplň dle stanov je jakýmsi krytím. P.K.

   Smazat
 4. Čim dřív, tím líp

  OdpovědětSmazat
 5. Pro vyhoštění těch Sörösovských dobroserů není příhodnější doby než je tato!
  Obamova klika se klidí z pódia, ta nová se ještě nestačila etablovat.
  Ovšem i tak si Orbán koleduje. Vstupuje tím do minového pole. Protože US ambasády nikde na světě nespí. Ani v Budapešti. A v případě ohrožení US zájmů (i domnělého) konají ...
  I příklad z nedalekého Kyjeva Orbána jistě vede k obezřetnosti nejvyšší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. František Opluštil14. ledna 2017 11:58
   Pane Opluštile, Orbán už je dál. Zavádí vlastní pohraniční stráž.
   http://www.nwoo.org/2017/01/14/viktor-orban-projev-k-pohranicnikum/#comment-853959
   Pracují na vlastní bezpečnosti, bez ohledu na mínění EU.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.