Reklama

úterý 3. ledna 2017

Magda Vašáryová - Madeleine Albrightová v mladším vydání.

Jiří Baťa
3. 1. 2017
Nemám rád lidi, kteří rádi a často dávají na odiv své já, své bývalé zásluhy jako obroditelé, spasitelé, světlonoši a zakladatelé lepších zítřků, „prsí“ se zásluhami, které ve své podstatě měly ne-li špatný, pak v tom lepším případě zdaleka ne ten očekávaný význam a konec. Nemám rád lidí, kteří neznají „skromnost“, nadbíhají populismu a popularitě a po všech těch nezdarech se ještě snaží ohromit svým egoismem. Takovým byl třeba V. Havel, takovými jsou všichni, kteří se v Havlově „nepolitické politice“ angažovali a dnes se znovu hlásí ke svým zásluhám.


Pravda, není či nemusí to být vždy formou přímé angažovanosti na veřejnosti, ale využívají k tomu všechny příležitosti, jak se veřejnosti připomenout a tím připomenout své zásluhy především z počátků devadesátých let. Dovolím si některé jmenovat, např. Žantovský, Ruml, Vondra, Kocáb, Schwarzenberg, Kubišová, Filipovská, Fišerová a řada dalších. Tito „zasloužilci“ se prezentují vždy, když se děje něco, co ohrožuje jejich angažovanou existenci a tím i demokracii ve společnosti.  Připomenu např. kontroverzní iniciativu Kroměřížskou výzvu, nebo jejich nedávnou spontánní „angažovanost“, alias srocení v show J. Krause 28. října 2016, kde se deklarativně, s jiskrou v oku a říznými slovy na jazyku shlukli coby zástupci té lepší, uvědomělé, demokraticky smýšlející, západní politiku chápající a plně ji  podporující pohrobci Havlova sboru přívrženců, vyžírků a rektálních alpinistů, dnes tak říkajíc reprezentanti  Pražské kavárny s.r.o., sluníčkáři, havloidé a jiní představitelé elit, především z řad akademicky či iluzorně účelových činností. Zástupci všech, jen ne pracujících a obyčejných občanů, v jejich řeči lůzy.
     Mezi tyto lidi patří také žena, kterou těší, když ji prý lidé v Česku oslovují a říkají: „Magdičko, vy jste přeci naše!“ Nevím jak pro koho, ale pro mne rozhodně Magda Vašáryová naše, natož moje není a ani nebude. Jednak pro již výše zmíněné vlastnosti, kterými oplývají tito rádoby vůdčí lidé společnosti a také jejími osobními názory, postoji a vizemi. Tato dáma, svého času populární herečka (na nabídku V. Havla, kterou nebylo možné odmítnout) politička a posléze diplomatka paní Magda Vášáryová  poskytla „Seznamu“ novoroční rozhovor, ve kterém se, jak je u těchto lidí zvykem, pořádně „odkopala“! (zde)
     V této souvislosti si dovolím poukázat jen na některé „excelentní“ názory této dámy, které stojí za pozornost. Z mnoha otázek, které ji redaktor Jiří Kubík položil byla i otázka, zda věřila, že Kiska jako kandidát na post prezidenta vyhraje. M. Vašáryová odpovídá, že „  nebyla jsem přesvědčená, že vyhraje. Ale je zajímavé, že on byl první, kdo přišel na vlnu nepolitické politiky, jak bychom řekli Havlovými slovy. To znamená: Já nejsem politik,“ aby to nakonec uzavřela konstatováním, že „...my  na Slovensku jsme velmi šťastní, že máme takového prezidenta...“! Nu je otázka, koho za ty šťastné lidi na Slovensku  považuje, ale protože je známo, jaké priority a hodnoty paní Magda zastává, víme koho má na mysli a proto její slova zas až tolik neudivují.
    Nicméně tomu konstatování ještě předcházelo její vyjádření možné kandidatury M. Zemana na znovuzvolení do funkce prezidenta České republiky. Na otázku redaktora, jak těžké, či snadné bude porazit Zemana, pokud bude kandidovat, věrna svému egu odpověděla: „Ano, pokud bude kandidovat. Víte, já už jsem sice starší dáma, ale zase taková „striga“ (čarodějnice) nejsem, nemám kouli na to, abych vám uměla říct, jak to bude“. Nebyla by to však Magda Vašáryová, která má ráda M. Zemana asi jako Kisku, aby do něj elegantně nekopla: „V každém případě si ale velmi vážím velké odezvy z České republiky, když jsem řekla, že se nemůžeme takto stavět k utečencům, a uvedla jsem ten příměr, který lidi oslovil, že kdyby na Lampeduse přistálo šest tisíc opuštěných psů, tak okamžitě uděláme dvacet třicet sbírek, protože psíky je třeba zachránit. Ale když se ztratí deset tisíc dětí, tak to námi ani nepohne. To je z morálního pohledu – když už nemluvím o křesťanství – nepřijatelné." Jistě každý čtenář pochopí, co tím měla na mysli. Jí prostě vadí, že M. Zeman zásadně odmítá přijímání migrantů a oduševnělá Vašáryová tento aspekt víc než nevhodně přirovnává k tisícům psů, o které by se asi Miloš Zeman postaral, zatím co na ubohé děti by se vykašlal.
     Nepamatuji, že by kdy M. Zeman mluvil o tom, že by nepřijal jakékoliv dítě, pokud k tomu bude důvod. Paní Vašáryová se tímto výrokem snaží snížit morální kredit M. Zemana, který zásadně odmítá migranty v podobě mladých, zdravých a silných migrantů, vyznavačů islámu a tedy i potenciálních teroristů. Neskromnost a nadutost projevuje paní Magda i tehdy, když rádoby diplomaticky, ale jinak hlavně populisticky říká, že prý  „politici spojili uprchlíky s ekonomickými migranty a zjistili, že nejlépe se dají volby vyhrát, když máte lidi absolutně vyděšené k smrti. Tetky na jižní Moravě mi říkaly, že „přijdou a budou nás znásilňovat“. Z toho strachu se zrodí nenávist. A ta se prostě bude potom někde kanalizovat.“  A zde nastupuje neskromné pozitivní konstatování, že „... my jsme nyní velmi ohrožení a my na Slovensku velmi šťastní, že máme prezidenta, který to tlumí.“  Zatímco Kiska „to“ tlumí, Zeman tu negaci graduje, čímž úmyslně vyvolává mezi lidem strach a paniku a předpokládá, že mu tyto faktory pomohou ve volbách (ve kterých mu mj. tak nepřeje).
    Je mi upřímně líto „političky“ Vašáryové, že se snižuje k takovým neseriozním a podpásovým úvahám, neřku-li nařčení, nicméně i to je jeden z mnoha důvodů, proč ji nemám rád. Jakkoli je to možná či snad chytrá žena, její schopnosti racionálně uvažovat a vyjadřovat své názory bez toho, že dá na odiv své ego, poznamenané Havlovou osobností, je značně omezené. Je to prostě blbka, která se snaží zúročit své bývalé havlovské vztahy k ČR, udržet si přízeň těch, kteří jí jak za přednášky  na vysoké škole CEVRO, tak za jiné příležitosti, jistě slušně platí. To jsou stejné manýry, kterými je proslulá  a kterými se honosí zašklebená bába Albrightová.
     Nakonec už kritickou připomínku, že se dala plně do služeb kandidáta na příští hlavu státu Michala Horáčka a  vyjádřila mu plnou podporu.  Tím se jen potvrzuje oprávněnost jejího společenské zařazení mezi ty, o kterých je řeč výše. Svůj příspěvek mohu uzavřít známým českým příslovím: Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá (a vyklovat oči si nedá). Skutečnost, že s manželem Milanem Lasicou (a nejen kvůli politice) již jen útrpně sdílejí společnou domácnost a nemají co říct, je už jen třešnička na havloidním dortu M. Vašáryové.

49 komentářů :

 1. Dokud byla Magda mladá a mohla píchat, vypíchala si co potřebovala. Dneska je z ní suchá větev, tak z z píchání přešla na intriky a mamon.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bratia Slováci vemte si ji nazpět. My tady máme vlastních kreatur dost.

   Smazat
  2. Je to proste pi.a a ešte k tomu hlúpa(keď otvorí ústa - hotová katastrofa)...

   Smazat
  3. Mimochodem, ona sama několikrát kandidovala na prezidentku a nezvolili ji. Proč tedy zvolili Kisku a ne ji? Protože o Kiskovi nic nevěděli a o ní toho věděli hodně.

   Smazat
  4. Také si to říkám. Jí už nic nezbývá.

   Smazat
 2. M.V. je slunko, doufám že v menšině.

  OdpovědětSmazat
 3. Havloidní vyklepaná kukuřice Magda si stále hraje na nějakou celebritu.
  Je ale hodně trapná, co ještě dodat?
  Možná čeká ještě na nějaké posmrtné ocenění Chátry 77.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč se ta maďaroslovenská vyvolená babizna nevnucuje do politiky v Izraeli, na Slovensku, nebo v Maďarsku?

   Smazat
 4. Je to pravda cecky mala prekrásné . Jako základáci v Týně nad Vltavou jsme utíkali na pvs když dávali postřižiny . Za komanču hrála první ligu . Dnes je schopná salafistum lîbat prdel . My nejsme komunisté ani bolševici , my jsme proti uprchlíkům bez dokladů , proti našim přiživníkum z Indie . Proti válce s Ruskem .My jsme nová pravice . Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle krásy a výkonnosti cecek si vybírám krávy a kozy do chlíva; majitel veřejného domu najímá sexuální pracovnice do bordelu... ALE NIKDO SE JICH NEPTÁ NA JEJICH POLITICKÉ NÁZORY. Alespoň jsem je na žádné krabici s trvanlivým mlékem vytištěné neviděl.

   Smazat
  2. To jsou ty zacatky, ty nahodne otazky z medii atd...
   Stoji tady, za sledovani vznik, vyvoj , rust , popularizace , zboznovani zacinajicicho politickeho parasita , kterymu uz v oblasti , kde nasaval predtim , psenka nekvete. Parasit se tedy presunuje /oh tech lidi, co me miluji , obdivuji a zboznuji , musim je odhanet vidlema ,aby me samou laskou neumackali/, do dalsi oblasti pod souhlasem a dozorem elit..a propagandistickych sluhu...

   Smazat
  3. Podobnost v blbosti a skodlivosti treba s Merkel ,
   neni uplne tak nahodna...
   Pprotoze ukazuje a dokazuje vsude , ze je schopna vseho, tedy daleko vice vseho nez si my z ulice s,dovede predstavit , hodi se ...

   Smazat
 5. škoda, že již nežije Karel Kryl. Ten by jistě veřejně prohlásil něco, jako na tehdy "olovo" Petru Buzerantku, pardon Buzkovou : Tak jste se nám přece jen prošoustala do politiky ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někdo leze do politiky per rectum, jiná zase per vaginam...

   Smazat
 6. V celém článku zaznělo to nejpodstatnější - je to blbka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně! Tohle neměla zapotřebí, filmové role udělala dobře, a úplně každá herečka stárne - tolik k těm blbým řečem tady, že je teď stará ... apod. Mohla se těšit z úcty svých fanoušků, kterých měla určitě dost.Když to dokáže její sestra Emília, když je do filmů stále obsazována i taková obluda, jako je Zuzana Krönerová, určitě by byly stále role i pro ni. Stále hrála i Viera Strnisková, hraje i Kamila Magálová, mohla hrát i Magda, a zachovat si úctu kulturního světa a přízeň diváků. Každý, kdo vleze do špinavé politiky, nota bene na straně špinavců, je okamžitě u lidí na tapetě, a lidi dokážou být hodně zlí. Asi právem. Proč jí její manžel Lasica nenamlátí čumák? Proč jí tyto aktivity nezakáže? Ona nemá děti? Není babičkou? Nemá strach, že dětem pokazí svým hloupým chováním reputaci? Asi si umím představit jak ji nadchla role velvyslankyně, ostatně náš pitomec Stropnický tím prošel taky, ale tohle už je přes čáru. Navíc je to pro nás cizinka, a do našich poměrů nemá co kušnit. Kdo ji spasí -snad ne ten pitomec Horáček? Do Madeleine Albrightové má sice daleko, to je kreatura jak legendární Meduza, ale ta Magda... že se do toho plete!

   Smazat
  2. Je kyborg.

   Smazat
 7. Svatá pravda !

  OdpovědětSmazat
 8. K morálce MV je zbytečné se vyjadřovat, neboť nikdy žádnou neměla.

  OdpovědětSmazat
 9. ..oni nejsou stejně staré ? *

  OdpovědětSmazat
 10. Mme Vašaryová by udělala nejlépe, když už ji tak baví politika, aby se starala o politiku na Slovensku a neangažovala se druhém státě. Jelikož poznám situaci na Slovensku lépe než většina obyvatel Česka, vím jak je tato dáma na Slovensku oblíbená,asi tak na úrovni Kalouska. Někdy v devadesátých letech kandidovala na prezidentku na Slovensku proti kandidátovi exkomunistovi Schusterovi. Její trapné chování při diskusi s kanditátem Schusterom ji degradovalo na na to čemu se na Slovensku říká flárka, což se by se dalo v češtině opsat jako nevychovaná a nekulturní ženská. Její pracně vybudovaná ambaláž popraskala a následně opadala a paní kandidátka ukázala svoji tvář. Myslím si, že právě tato beseda pomohla k tomu, že tato dáma se prezidentou nestala. Mimochodem na CEVRO, pokud se nemýlím, učí i další výkvět, tentokrát české pravice, Nečas který nás obšťastnil za pomocí dalších bratrů v černém triku restitucemi. V každém případě to musí být zajímavá škola. Kdo ji asi financuje? Co tam Mr. Nečas a Mme Vašáryová učí? To by bylo zajímavější než zpráva, kde postaví lavičku anebo pisoár Václava Havla. Kde jsou ti investigativní novináři?
  Morave

  OdpovědětSmazat
 11. Tato ubohá ženština,jejíž sláva byla největší za komunistů,by měla sklapnout a ne blbnout hlavy už tak zmateným mladým lidem,jít kecat nesmysly do své země a neztrapňovat se v cizím státě.Magdička opravdu,ale opravdu není naše ani moje a každý ví,že není ani většiny Slováků.Takže čau Magda,čau!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je snahou přispivatelů na tomto serveru reagovat jako sabaka na na hozenou mu kost? tedy na rozsvícení žárovky?
   Kolik lhářů vám vymívá mozky na kterémkoliv serveru a když na něj upozorníte ďáďa Váňa nás vymaže!
   ve jménu demokracie a svobodného slova

   Smazat
  2. 21.28 jaký Ďáďa Váňa? Helmuth, Masmonides, Herman, nebo Sorosovič...

   Smazat
 12. je obřezaná demokracie cílem cenzorů obřezané publicistiky???

  OdpovědětSmazat
 13. Jen ktomu dodatku vrána k vráně, u nás na ostravsku se říká"Kurva kurvě řiť neurve a když urve tak zas kurvě"

  OdpovědětSmazat
 14. Všechna "nemám rád lidi, kteří..." na začátku článku lze nahradit stručným "nemám rád psychopaty".

  OdpovědětSmazat
 15. stačilo,když se prezentovala jako velvyslankyně a byla na nějakém setkání v průsvitné halence a byly jí vidět ňadra,můj muž-Slovák,řekl,to že je diplomatka?Je oblečená jako štětka a co se týká prezidenta Kisky,toho mají Slováci plné zuby,už jenom zato,že se miluje s ukrajinskýma banderovci,hraje si na dobrodince říkají mu úžerník,protože měl Triangl,na něm zbohatl,neb dával půjčky na sprosté úroky

  OdpovědětSmazat
 16. Tato štětka by měla doložit své tvrzení,jak ji
  lidi v ČR milují a požadují,aby se kandidovala
  na prezidenta.Takto jenom vypouští planá slova,
  která jsou pravděpodobně lží.Komedianti žijí
  celý život ve lžích.Stále jen něco hrají.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 17. Tato hérečka Vašáryova s gemblerem Horáčkem jsou jak Pat a Mat.Hodí se k sobě.Mohli by zkusit štěstí u Lybijských břehů zachraňovat migranty a vracet je zpět do Lybie.To by byla záslužná práce, když oba ty čmoudy tak milují.

  OdpovědětSmazat
 18. Vašaryová je na Slovensku už odpísaná blbka, včítane jej muža Lasicu a jej prezidenta Kisku. Preto sa teraz snaží škodiť v Česku.Chcela ísť do straníckej politiky, za prezidentku, za primátorku Bratislavy a pod. a všade je ľudia odkázali že ju nechcú a chcú,aby im zmizla z očí.Keby ostala herečkou tak by mohla ešte aj hrať, ale teraz už patrí len ku takým beštiám ako je Albrightová.

  OdpovědětSmazat
 19. Nadavejte si jak chcete ale voci mi nevyklovete .Bral bych ji na sexualni hratky na Floridu . Je tu teploucko (komari mne ale badrujou a tak mam prenosnou sit kdyz jdu k rybniku)a mam slusnou SS a tak bych obetoval 2 piva kazdy den . Mne se libila ty cecky obvzlaste (jako Eleonora) a tak Magdo az to budes cist jsem tady vzdy pripraven
  Honolulu kuku vr retarded person v duchodu v Americe v objeti Trumpa

  OdpovědětSmazat
 20. Na Slovensku ju nikto neberie vážne, mala ostať pri filme, tam bola dobrá, v politike prepadla na celej čiare ...
  T2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona bola vo filme dobra? V ktorom? To by som si rad aj pozrel :D

   Smazat
 21. At jdou do prdele tihle politicti herci

  OdpovědětSmazat
 22. Mate vsici pravdu
  Komedianty do politiky ne!

  OdpovědětSmazat
 23. Jediné její neštěstí bylo, že nemohla šukat s Duhovým Ožralou Havlem. Zkundil se bohužel s jinou pizdou, která má teď z toho podnik.
  Tím na Vynesenou Slepici Magdu s velkýma kozama zbyli jen snědí muslimští samci a válka s RF.

  OdpovědětSmazat
 24. Jó Magdička s tím svým medovým úsměvem,né nepodobným úsměvu jisté Ď(J)ourové.No ženské,nemáte být na co hrdé...

  OdpovědětSmazat
 25. Na Slovensku koluje hádanka:
  Které zvíře na Slovensku má největší píču?
  No, přeci Lasica!

  OdpovědětSmazat
 26. Divím sa že ju Lasica neprepleskne, on miloval Milku a to je úplne iná káva. A súhlasím herci do politiky nepatria!!! A váš prezident Zeman má po celý čas moje sympatie! Milí Češi všetko dobré prajem!!!

  OdpovědětSmazat
 27. To společné s Olbrightovou je,že jsou obě židovské víry,tak si myslí něco o nadřazenosti nad Slovani.

  OdpovědětSmazat
 28. Až sa hambim že zo Slovenska máme toľko polituckich zombiji na vívoz,na Ukrajine Dzurinda s Miklošom a v Česku Babiš s Vášariovov čo ani Slovenka nie je.Mať tak dvoch Marianov Kotlebov tak jedného bi sme vám určite dali.

  OdpovědětSmazat
 29. Magda V. nie je pani. Aj by som sem napisal, co ta kreatura je, ale budem slusny.
  Za sociku bola obsadzovana, pretoze ako jedna z velmi mala bola ochotna sa pred kamerou vyzliect. Ale da sa na nu vo filmoch divat len tam, kde po nej prilis nechceli, aby hrala.
  Hentoto telivo, to ma slabsie dusevne pochody ( aj prejav ), jak moje sliepky. A tie aspon znasaju vajicka. Tato PANI, ta neprodukuje dobreho a pouzitelneho nic.

  OdpovědětSmazat
 30. Také si myslím,že mají společné i toto,obě mají rádi dolary.

  OdpovědětSmazat
 31. Koukám, že je paní Magdička velice populární.Musím přiznat, že mám stejné nazory, jen bych chtěl poznamenat, jak tady někdo zmiňoval skromnost její sestry Emilie, tak nevím. Slyšel jsem ji vzlykat v rádiu, jak hrozně za komunistů trpěla, od té doby ji nemusím, jako většinu komediantů.

  OdpovědětSmazat
 32. pozor - tá pani je no - duševne málo vyvinutá, zbytok jej myšlienkových pochodov má od manžela, a presťahovali sa obaja do Česká ? - ak hej, joj, je mi dobre na duši - lebo doma na ňu kašlú !

  OdpovědětSmazat
 33. Mohl bych to přejít, ale dělat blbce z "tetek z jižní Moravy"? To je právě ukázkou té nadřazenosti pseudointelektuálních elit typu M. Vašaryové. Nejsem z jižní Moravy, ale znám tetky ze Znojemska, Mikulovska, Slovácka. Kéž by i paní Vašaryové Bůh nadělil tolik moudra, jako jim.
  A pokud jde o migranty a její falešné krokodýlí slzy nad utopenými dětmi? Není to také ona, co pomáhá humanitárně bombardovat a z domovů vyhánět a v moři pak topit syrské, libyjské, afghánské a irácké dětí - nepatří tedy i ona také do kategorie těch válečných zločinců? Neřadí se právem po bok balkánské řeznice?

  OdpovědětSmazat
 34. Víte můj táta říkal, když se herci a hérečky v sametovém pšouku pletli do politiky, že měli chodit s hesly "chceme zpátky do maringotek" a to trefně vystihuje o slavných celebritách to že dříve to byl jenom póvl jezdící po republice v maringotkách a nic neznamenající. Za komunistů se vyšvihli a tak si začali vyskakovat. Tím jak se pletou do něčeho čemu nerozumí se jenom ztrapňují.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.