Reklama

pondělí 2. ledna 2017

Měli jsme Chartu 77, teď máme Chartu 2017


Zdeněk Zbořil
2. 1. 2017  Literární noviny

Jsme svědky, s jak neuvěřitelnou rychlostí bylo podivuhodné nařízení z Bruselu adaptováno na české poměry PS PČR a dopředu již uvedeným do provozu na MV, MNO a zřejmě i MZV ČR. Od dneška začalo pracovat Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám.


Vyvolává to dojem, že se v Praze, pod záminkou „boje proti ruské nebo proruské propagandě“, nebo v zájmu „zajištění kybernetické bezpečnosti“, obnovuje jakýsi Úřad pro boj s vnitřním (ale vlastně i zahraničním) „nepřítelem“. Ministr obrany Stropnický uvedl, že se už ví, že v ČR existuje na třicet „proruských webů“, a že je proto třeba se bránit.

Jak k číslu třicet dospěl, sice nevíme, ale zřejmé má vláda k dispozici buď nějakou Zprávu MV ČR (asi tu vztahující se k roku 2015), nebo další polotajné až tajné informace, které nám brzy sdělí. Pan prezident Zeman, s šarmem jemu vlastním, sice takové uvažování ať již v Bruselu nebo ve Sněmovní ulici v Praze 1, označil za „pěknou blbost“, ale zdá se, že ani jeho příkrá slova nebudou překážkou od 1.ledna 2007 rozpoutání běsů, jejichž důsledky si dnes ještě nikdo nesnaží ani uvědomit. Ačkoli vláda nebo parlament zatím neuvažují o vyhlášení válečného stavu, zdá se, že někteří ministři a poslanci se chovají, jako by tomu tak již bylo.


Charta 77 a dnešek


Pozoruhodné je, že ani pamětníci Charty 77, kteří se zasloužili v roce 1993 o zařazení Listiny základních práv a svobod do ústavního pořádku ČR, včetně jejího pověstného článku 17 v odd. druhém (o politických právech) se dosud neozvali. Snad je proto namístě připomenout i jim „Prohlášení Charty 77“ z 1.ledna 1977. Třeba jen proto, že v lednu 2017 máme své 40.výročí.


Charta vycházela z "Mezinárodního paktu o občanských a politických právech" a "Mezinárodního paktu o hospodářských, sociálních a kulturních právech", které byly jménem ČSSR podepsané už v roce 1968, stvrzeny v Helsinkách roku 1975 a vstoupily u nás v platnost dnem 23.března 1976. Tak se uvádí v úvodním odstavci Charty s dodatkem, že
Od té doby mají naši občané právo a náš stát povinnost se jimi řídit....
Z textu Prohlášení Charty 77 můžeme krátce citovat, že„Svobody a práva, jež tyto pakty zaručují, jsou důležitými civilizačními hodnotami, k nimž v dějinách směřovalo úsilí mnoha pokrokových lidí, a jejichž uzákonění může významně pomoci humánnímu rozvoji naší společnosti. Jejich zveřejnění nám ale s novou naléhavostí připomíná, kolik základních občanských práv platí v naší zemi zatím - bohužel - jen na papíře.“
A dále se tehdy konstatuje, že „Zcela iluzorní je např. právo na svobodu projevu, zaručované článkem 19 prvního paktu“ a „ Uplatnění práva ´vyhledávat, přijímat, rozšiřovat informace a myšlenky všeho druhu, bez ohledu na hranice, ať ústně, písemně nebo tiskem i prostřednictvím umění" (bod 2 čl. 19 prvního paktu). To bylo podle názoru autorů „stíháno nejen mimosoudně, a1e i soudně, často pod rouškou kriminálního obvinění, jak o tom svědčí mimo jiné právě probíhající procesy s mladými hudebníky.“

A dále už jen čteme a upozorňujeme naše poslance a ministry, že  
„svoboda veřejného projevu nemá být potlačována ...“

a že
„žádný politický, filozofický i vědecký názor nebo umělecky projev jen trochu se vymykající úzkému rámci oficiální ideologie či estetiky by neměl být zakazován, stejně jako znemožňována veřejná kritika krizových společenských jevů“ 
nebo
„vyloučena možnost veřejné obrany proti nepravdivým a urážlivým nařčením oficiální propagandy (zákonná ochrana proti "útokům na čest a pověst", jednoznačně zaručovaná článkem 17 prvního paktu). 

A dále, že
 „lživá obvinění nelze vyvrátit a marný je každý pokus dosáhnout nápravy nebo opravy soudní cestou“.
Konečně se zde konstatuje, že
„další občanská práva, včetně výslovného zákazu ´svévolného zasahování do soukromého života, do rodiny, domova nebo korespondence´ (čl. 17 prvního paktu), jsou povážlivě narušována také tím, že ministerstvo vnitra nejrůznějšími způsoby kontroluje život občanů, například odposlechem telefonů a bytů, kontrolou pošty, osobním sledováním, domovními prohlídkami, budováním sítě informátorů z řad obyvatelstva...“
Důležitou částí prohlášeni Charty 77 je konstatování, že
„Odpovědnost za dodržování občanských práv v zemi padá samozřejmě především na politickou a státní moc. Ale nejen na ni. Každý nese svůj díl odpovědnosti za obecné poměry, a tedy i za dodržování uzákoněných paktů, které k tomu ostatně zavazují nejen vlády, ale i všechny občany. Pocit této spoluodpovědnosti, víra ve smysl občanské angažovanosti a vůle k ní, i společná potřeba hledat její nový a účinnější výraz přivedly nás k myšlence vytvořit CHARTU 77, jejíž vznik dnes veřejně oznamujeme.“
A konečně: „Věříme, že CHARTA 77 přispěje k tomu, aby v Československu všichni občané pracovali a žili jako svobodní lidé.“

Není to nejlepší dárek ke čtyřicátinám Charty 77, zejména od těch anti-putinovských dobrovolníků, kteří za úplatu ve svých rodinách před rokem 1989 raději vítali na Nový rok „Jolku“.

- - -
Související:

76 komentářů :

 1. Ať se pan Zbořil nezlobí,protože ho uznávám jako odborníka na naši politickou scénu.
  Takže to chci trochu poopravit z Charty,máme chátru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I chátra dostala od dob triviálních škol Marie Terezie dost vzdělání, aby si mohla hrát s chartou = papírem. Zejména, když jim kdosi odkudsi dodával a dodává "šťávu" a jidášský groš!

   A papír = charta, je dnes neodmyslitelným souputníkem materií odkládaných k dalšímu opatření do WC.

   Smazat
 2. Nastává éra totalitní demokracie.:))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. spíše éra totálního zmatení veškerých pojmů.

   Smazat
 3. Takže co? Nic nového. Historie se pouze (jak má ve zvyku) opakuje. Figurky jen převlékly kostýmky.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak nevím, zda to yl projekt na jedno použití, nebo zda všichni její bojovníci již vymřeli vyčerpání předchozím bojem či prací v kotelně. Nevěřím, že by jim, ideové zoceleným dnes nevadily schválené fízlovací zákony. Nebo ano?

  OdpovědětSmazat
 5. Nemejte strach vazeni! Vsachno je na dobry ceste-valka se konat nebude uz je to zazehnano.
  Nicmene je jasne ze boj za mir a demokracii bude tak sileny ze zde nezustane kamen na kamenu!!! :-)))))
  Pripada mi to jako ten zasah hasicu kdyz korel jezedacej kravin. Vynato ze zaznamu o skodach a prubehu zasahu hasicskeho zboru: zasah probihal 1 a pul hodiny,spotrebovalo se 123 000 litru vody,sedum krav uhorelo,76 bylo utopeno,ze zasahovych teamu nikdo nezranen!:-)

  OdpovědětSmazat
 6. Takže se bude asi brzy podepisovat nová Charta 2017 a co z toho bude plynout pro signatáře? Vyhazov z práce (což se nepohodlným děje i bez podpisu již dnes. Dále nebudou moci děti studovat? Tak to nehrozí, protože dnes studuje každý debílek, takže předpokládám, že díky indoktrinaci ve školství nebudou nepohodlné děti pronásledovány, ale převychovávány. No a teď ještě bytové semináře, samizdatová literatura, to se asi ujme.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 7. Ti pánové, pokud ještě žijí, jsou mnoho obročníci tyjící z veřejných zdrojů a případně z restitucí. To byl vlastně jejich cíl. Tak se mi to jeví po těch letech. Nic víc, nic méně. Morave

  OdpovědětSmazat
 8. Proč tady hýkáte ? Nic se přece neděje a nikdo Vám nebude zakazovat psát ty kraviny dál ..! Nebojte, nejde o žádnou cenzuru - to asi náš úžasný prezident nepochopil.
  Nikdo nemá žádný vypínač od internetu - můžete klidně tu proruskou propagandu šířit nadále i zde na portálu NR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo tu odpornou protiruskou propagandu, potažmo sprosté, hulvátské a pologramotné nadávky a urážky.Opravdu - nic se neděje. Těžce pracující lid, dřepící od rána do noci u počítače a mlátící do kláves, může v této bohulibé činnosti pokračovat.Šiřte proamerickou propagandu, podněcujte nenávist, násilí a války.

   Smazat
  2. 14:59 kdyz o nic nejde, vole, tak proc ty vyhozene miliardy na cenzuru?

   Smazat
 9. 12:54 13:24 13:36 13:43 13:56 14:14 14:31 14:59

  = 8 blbečků - podle myšlenkového kvasu nejspíš voliči Okamury?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:19 , nech toho Jakube Jando.

   Smazat
  2. 15:30
   Podle čeho jste mě poznal?!

   Smazat
  3. 15:19
   Potracenej zdegenerovanej lejnolahvárenskej prezervativ....stejnej obsah zbytečností v hubě i v palici!!!!

   Smazat
  4. 16:36
   Gratuluji Tomio Okamurovi k dalšímu oddanému voliči. Ať žije přímá demokracie!

   Smazat
  5. 15:19- Ten poslední je od vás z vnitra!

   Smazat
  6. 16:39
   Gratulace pro Kraďouska a Poserplínu,tak skvělý experty by jinde po blázincích a záchytkách jen těžko našli....uf,to dalo smažení;-)))

   Smazat
  7. Tos neměl Kubo! To tu zas budou pomatený čechomužici se svým zdegenerovaným naruby myslícím polomozečkm nadávat do lejnolahvárniků těm, kteří pijí pravý francouzský pětihvězdičový koňak (někdy i s věnováním francozského prezidenta) a oslavovat lejnolahvárníky ze Sibíře! - https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/424322-na-sibiri-po-vypiti-peny-do-koupele-zemrelo-uz-60-lidi-vyhlasen-stav-nouze.html

   Smazat
  8. 18:20
   Ty krabicáku věcně zlitej před záchytkou,tobě připadá jako pětihvězdičkový koňak i vyjetej volej a voda z louže,blbe z havlokreténova!!!!

   Smazat
  9. 18:20 zato v cesku kapitalistickem se vrazdi metanolem ve flaskach k nerozeznani od pravych
   To je mnohem horsi

   Smazat
  10. 18:24- ááá - další nadržená neúspěšná křivohubá vepřová tlama se ozvala! Prasečí držky a křivé huby čecháčkostánu - spojte se !!! Třeba na slučovacím sjezdu.
   Bolševici si 28.10. oslavili na hradě svůj Den znárodnění a pomalu ho vnutí opět ostatním ???
   Záludný prognosťácký oligarchický neobolševizmus upevňuje své pozice díky husitobolševizmem zdegenerované doubravovské voličské lůze a slizkým agentům KGB a StB a jejich novinářským poskokům! Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!!

   Smazat
  11. 4:43- však! To je právě podstata toho čechmužictví výše zmíněného ... tedy národ kde leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, žijících a pracujících dle postkomunistických machovských, kotzianovských či koudelkovských čípkovitých rektoskopických hlaviček, huhňavých zahradilů, žloutenkových pitomiů, strupovitých macků, sexy paroubků, poťouchlých bendů, ušklíbených burešů, zapšklých agentů žantovských, vyvadilů, semínů, rambousků, robejšků, falmerů, šalamounů, pokryteckých halíků, neukojených peake, ani jiných podobných rychlokvašených "odborných" kreatur a jejich konkubín, kterým jde pouze o voličské hlasy nebohých voličů. Odluky partají od státu jako u církví se bojí jako čert kříže. Podobně prázdnou slámu vytrvale mlátícím novinářům a politologům jde pouze o množství čtenářů. Zakomplexovaný a úskočný agent Pružinskij se obklopil (kromě nenápadných postkomunistických oligarchů) stejnými zamindrákovanými mrzáčky, jako je sám. Viz Jakl, Hájek, Zahradil, Weigl, Knížák a spol. a někteří další jeho pohrobci s čípkovitou hlavičkou (Mach či Štěpánek). Chápeš?

   Smazat
 10. Rádoby umělci organizují akci - nechte zpívat Mišíka, měl zákaz v 80. letech(asi jeho narozky, či co)a zároveň volají po zákazu skupiny Ortel(právníky neshledána závadnost jejich textů).
  Signatáři Charty 77 neprotestují proti cenzuře a svobodě slova a názoru. Co od nich taky očekávat. Přesvědčili jsme se, že to jsou jen lokajíčkové plnící rozkazy.
  Doufám, že všem je jasné, že Ruští vojáci znovu prolévají krev i za Evropu?? Ano, mají tam své zájmy, ale mír v Syrii je mírem v Evropě. O Ukrajině se raději rozepisovat nebudu.
  A jestli je po válce někomu smutno, může s rodinou do bojových oblastí vyjet na jarní prázdniny - přeju příjemný pobyt.
  Já jsem na Balkáně byl s humanitárkou. Už bylo po válce, ale co jsem viděl, to mi bohatě stačilo k tomu, abych nahlas volal po míru a pokoji. Já a asi několik milionů spoluobčanů problém vidíme jinde, než v Rusku....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za jakou "Evropu"? Chlastoslovanské barbarské Rusko s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních kotrbáckých čechomužiků, bude už brzy zničeno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu komunizmu. A tu blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA, jako v obou světových válkách ...

   Smazat
  2. 18:24
   Evropu ta tvoje ussacká agresorská ksindlodebilokracie ničí už od roku 1941....to se taky snažila všem nalhat,tě o nálezu na Pearl harbor VŮBEC NETUŠILA!!!!!!
   VERBEŽ PROLHANÁ!!!!!!!

   Smazat
  3. 18:24 ty ktery jsi urazil Trumpa a USA zachranu od Ameriky necekej, ty led tak klec v Quantanamu

   Smazat
  4. 4:46
   Kašlu na nějakou záchranu od ussackej agresorů!!!!!

   Smazat
 11. Jeden z blábolů, který rozšířili podivné weby byl údajný útok a znásilnění nějaké holky - dcery ruských přistěhovalců - v Německu. Dokonce na to skočil i Lavrov, který se totrálně ztrapnil, když to odsuzoval a hřímal hromy a blesky na jakési domnělé pachatele z řad migrantů (jak jinak, že ?).
  potom se zjistilo, že zpráva je totáně vymyšlená a pochopitelně nepravdivá.
  Tak proti takovým rádoby "informacím" bude zaměřen ten nový útvar. Plně s tím souhlasím.
  Některé weby , které se zaměřují výhradně na proruskou a protizápadní propagandu budou mít zdatného protivníka.
  Netvrdím, že vždy třeba na NR je šppatně - ale i tady máte máslo na hlavě. Důkazem jsou takové články, jako je třeba i tento nahoře - je krásně poznat, že se vás to tady na NR týká taky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane,kdyby se jednalo o Vámi popisovaný případ, tak samozřejmě s tím naprosto souhlasím.
   Jenže - Ministr obrany Stropnický uvedl, že se už ví, že v ČR existuje na třicet „proruských webů“, a že je proto třeba se bránit.
   Je to trapné a směšné. Před 26 lety jste se dostal na seznam, když jste si šel na US ambasádu půjčit gramodesku...

   Smazat
  2. 16:03-to jsou ty Havlovy paradoxy. Tenkrát jsem chodil do jejich kulturního střediska a politici na ruskou ambasádu, teď chodí politici na americkou a já na ruské weby.

   Smazat
  3. 15:45 No jestli ten útvar bude vyhledávat takové případy jak uvádíte, pak je těch nškolik desítek miliónů ročně opravdu efektivně utraceno. A to se vyplatí, hned se mi budé klidněji spát. Budu mít hřejivý pocit, že je o mou bezpečnost dobře postaráno.

   Smazat
  4. Ano - anonyme 15.45 - anebo ty půvabné popravy zajatců uprostřed pouště, kteří vždy sedí do kruhu, všichni ve slušivých oranžových oblečcích kolem svých katanů - ty oblečky jim šili v Hollywoodu. Nebo zpráva serveru Novinky.cz cca před dvěma lety, že proradný Kim ( to tlusté prase bla bla) z KLDR nechal popravit svého strýce ministra roztrháním a sežráním psy ( a těch hnusných a úchylných diskuzí k tomu, - jako vždy) a když se ten roztrhaný a sežraný strýc ministr rok a půl na to objevil na tribuně při jakési slavnosti, nikdo z těch novinářských krys neuznal za vhodné tu bývalou zprávu dementovat, omluvit, vysvětlit proč došlo k omylu a tak. Každý novinářský sráč si může beztrestně psát a zveřejňovat, co si vymyslí, kohokoliv osočit a dehonestovat - a co je na tom nejúžasnější? Že diskuzní smečka na to naletí vždy - úchylové - co jiného? Duševní mrzáci? Tak toto by se mělo trestat velice přísně.

   Smazat
  5. pro 15:45 jen si nemyslete, že to je jen tak. Co když nějaký chytrák rozšíří nepravdivou zprávu, že jste ubytoval nějaké migranty ve svém bytě a bydlíte tam a tam ?? V současné xenofóbní situaci by Vám asi už nic nepomohlo a svůj byt třeba najdete vypálený..
   Tak i proti tomuto ten útvar bude zasahovat.
   Chápete ?

   Smazat
  6. !Tak proti takovým rádoby "informacím" bude zaměřen ten nový útvar.! Tož to bude mít ČT a další neoliberální hlavní info-propagandistický proud hodně těžké.

   Smazat
  7. Jestli chovanci z vnitra budou bojovat proti lžím a dezinformacím, pak jistojistě začnou v redakci Zpravodajství ČT. Už se těším, jak si podají toho výtečníka Mrzenu či ředitele Šámala a jak ho dají na veřejný pranýř. už jim chci tleskat, ale asi se z toho hezkého snu brzy probudím.

   Smazat
  8. 15:45 no uz to ze se chce zapojit vladni propaganda je na bliti, je mozne byt vic antidemokraticky?
   To o cem zvanis se nikde nepise.
   Ale tez media potlacuji vrazdu ubodanim mladeho Polaka za prskavku
   Ty jdi do hajzlu, lhari

   Smazat
 12. Jo chartě se to protestovalo, když byli její členové ekonomicky, sociálně, zdravotně a hlavně existenčně v minulém režimu zajištěni. Nemuseli se bát, že budou spát pod mostem, že přijdou o své vily a celkové zabezpečení. Na nás dnes, s jinými názory bude dokonce otevřen úřad a budeme extrémisté. A taky nás třeba zavřou, ale pro propuštění si svou existencí nebudeme jisti jako ti tenkrát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:02
   A tyhle moudrosti čerpáte odkud?

   Smazat
  2. Ze životních zkušeností a známostí z chartisty 77, kterým se za jejich vcelku socialistické přesvědčení až tak moc nedělo. A co dělo byl jejich problém. Můj problém ten jejich nebyl, bojovali za své(!) přesvědčení já měl na rozdíl od nich odlišný názor, více kapitalistický....

   Smazat
  3. 16:28
   Patrně jste nechodil k Němcům do Ječné ani k Bendům na Karlák.

   Smazat
  4. Do Pančavské vinárny v Dejvicích s Havlemem a spol. a tam jsme řešili jak jsou chartisti pitomí....

   Smazat
  5. Chartisti plnili pro převrat v roce 1989 roli užitečných idiotů! Co pak dokázali? Děj po 89 šel mimo jejich program. Někteří toho samozřejmě využili pro sebe. Byli to jen lidé...

   Smazat
  6. 16:02 jo svoboda neni zadarmo
   Sundat havlovskou opratku bude moc krvave

   Smazat
  7. 17:29 chartisti nebyli lide, byli to prolhane svine

   Smazat
 13. Jako český vlastenec se přiznávám a zároveň nahlašuji: Dnes jsem již přečetl 3 články na NR, 1 na Aeronetu, 1 na Protiproudu, a 1 rozhovor Parla-
  mentních listů (týkal se názorů p.Stránského) na Blozích AZ! Žádám o své přísné potrestání a věřím, že ušetřená částka z oficiálního vyšetřování bude poukázána nějaké neziskové organizaci pro boj s ruskými Weby. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:18
   A poštovné má za Vás platit kdo?

   Smazat
  2. 16:18 Horáku Horáku, dejte si pozor, ať neskončíte jako Fučík.

   Smazat
  3. A sakra na krycí jméno jsem zapoměl, ale inernet platím! V.J.Horák

   Smazat
 14. ...možná by stačil zákon který by za prokazatelnou lež byl vymahatelný...*

  OdpovědětSmazat
 15. Zajímavé je, že podle befelu EU to budou řešit ministři zahraničí, obrany a vnitra. To je zvláštní sestava. Hlavně ta obrana mě tam dost děsí. Bylo zvláštní, jak se ti tři naši pantátové, ještě než se profláklo, že to je nařízení EU, okamžitě začali veřejně k tomu hlásit. Ne ministryně školství, kde by se to dalo očekávat, ale okamžitě Stropnický. Divné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nastupuje stanne pravo
   Lide co nehavluji budou odstreleni za usvitu

   Smazat
 16. A to jako když třeba napíšu, že má Putin na světě největší koule, tak mi Janda přinese fotku těch svejch, že to není pravda? :-) Čím tu údajnou lživou propagandu chtějí vyvracet, pravdivými fakty? A co když sama propaganda je pravdivá, kde si je vycucají s prstu? A to mě jako budou přesvědčovat, že špatně chápu třeba video na YouTube tak, že k němu dodělají jiné titulky? No pozdrav pánbůh. Nakonec mi z toho vychází jen snaha o další ztrátu naší svobody a vyvolání strachu z případných represí. Doufám, že tenhle nesmysl příští vláda a parlament shodí ze stolu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1728 ten nový útvar se bude snažit minimalizovat případné škody, které mohou vzniknout úmyslně pokroucenými informacemi.
   Například o tom, co psal jeden tady v diskuzi nahoře o tom údajném znásilnění nějaké ruské holky migrantem v Německu a Lavrov na to dokonce skočil a nechal se trapně napálit.
   Tak proti takovým nesmyslům budou snad bojovat tím, že to prpostě vyvrátí takovým způsobem, který bude prokazatelně jasný a pravdivý.
   Navíc určitě zamezí verbování případných ismalistů v našem kyber. prostoru.
   Mimochodem v Rusku už dávno taký útvar existuje, v mnohých jiných zemích třeba v EU taky.

   Smazat
  2. A co když 17.28 - nějaká novinářská krysa napíše, že v Kremlu ( případně Washingtonu - na místě nesejde) jsou požírána čerstvě narozená miminka jako delikatesa, a potrpí si na to prezident, premiér ( na tom nesejde) vše doplněno krásnými fotečkami požíraných miminek - a pologramoti na diskuzích se nad takovým soustem poserou - co s tím? Jeden díl amerického seriálu Columbo ( mimochodem úžasný, neopakovatelný, jedinečný výkon Petera Falka i dalších) zmiňuje ústy slavného moderátora, že .... dnes je možno v televizi shlédnout cokoliv, i věci, které se nikdy nestaly, číst cokoliv, co se nikdy nestalo.... Jak je to možné, já samozřejmě nevím, ale domnívám se, že je to pravda ( a to je ten zmíněný seriál už z dřívějších časů) - tak co s tím? Máme snad media k tomu, abychom se dočítali a viděli vymyšlené šílenosti? Abychom se duchovně i věcně zmítali mezi virtuální realitou a skutečnou realitou, a přestali mezi tím vidět rozdíl? Má snad lidstvo ( zejména nová generace) zblbnout a zmagořit ještě více než ta současná? Má být ještě více sebevrahů, vrahů a dalších magorů? Když se něco takového může dělat beztrestně - tak za co lze lidi vůbec ještě trestat? Rozpusťme věznice a nechme svět přeměnit na cochcárnu, a včíl sa hukáže.

   Smazat
  3. 17:56-néé, vnitro bude televizím "rekvírovat" závadové filmy?

   Smazat
  4. 17:54 vítám prvního úderníka Chovancova nového útvaru na našem alternativním webu. Podle textu Vašeho příspěvku vypadáte jako slušný člověk, prosím obraťte své úsilí prvotně na veřejnoprávní média, které lžou, jak když tisknou a dělají mnohem větší škody, než nějaký občasný, vetšinou nepromyšleně převzatý hoax zde na našich stránkách. Ve veřejných sdělovadlech ovšem mají být lidé fundovaní a na takové úrovni, aby lživou propagandu nešířili, jinak tam nemají co dělat. V případě, že tyto "zprávy" šíří úmyslně, či na něčí objednávku prosím reagujte. To by měla být Vaše první parketa při potírání polopravd, lží, nepodloženého obviňování a podněcování k nenávisti a válce. Prosím informujte o tom své nadřízené.

   Smazat
  5. To: Anonymní 2. ledna 2017 20:08 - problémem je, že ta veřejno-právní média sice lžou, jako když tiskne, ale lžou v tom správném slova smyslu. Pro EH a zvláštní odbor MV to není lež, ale pravda pravdoucí, i když pro zbývajících cca 9,999.969 občanů, (včetně nemluvňat) je to do nebe volající lež. Orwell musí v hrobě radostí nadskakovat, jak se jeho "vize (fikce)" plní, doslova a do písmene.

   Smazat
  6. 2008 tak úderníku, odpovídám:
   lživou informaci o znásilnění té holky kdesi v Německu rozšířil nějaký vagabund na facebooku a jako takovou to potom převzaly další weby. Doplatil na to i Lavrov, který se nechal napálit a ve veřejném prostoru se zastával domnělé oběti a spílal domnělým pachatelům.
   Seriozní média, která mají své reportéry ve světě a mají kvalitní zdroje informací, něco takového bez ověření nebudou publikovat.

   Smazat
  7. Milý naivo 22:12 - jedna kachna ve vás vyvolává asi velkou euforii pro chovance z vnitra. Ale co se zprávami, které média hlavního proudu včetně "naší" ČT cenzurují, zatajují? Aha. Např. o znásilnění a zabití 17tileté dcery významného německého advokáta, poradce vlády, která naivně v šlépějích svého taťky nezištně pomáhala ve středisku pro migranty až tam osudově narazila na jednoho mladého Afghánce...? Co s tím? Co s analýzoou onoho mladého právníka, který zaslal radě pro tv vysílání elaborát o tom, jak ČT lže a manipuluje v tématu ukrajinské krize? Co s tím udělají chovanci? Jsem si témř jist, že s tím neudělají nic, protože nejde o pravdu, ale o prosazování lží za každou cenu. A navíc, za naše peníze, protože za ty soukromé to vzhledem ke klesajícím nákladům mainstreamového tisku už sakra nejde. Dobour noc, hezky se vyspěte, zítra bude vaše služba totiž ještě těžší.

   Smazat
  8. 22:12- I seriozní média občas naletí, když se lže ve "státním" zájmu viz CIA o zakázaných zbraních. Daleko horší prohřešky masmédií jsou o "neinformacích" nebo jejich zkreslení přímo redakcí! Výklad si může dovolit jen komentátor. Jen špičková media (nezávislá) si mohou(chtějí) dovolit protilehlé komentáře. Ta u nás neznám. Proto u nás neznám ani dobré redaktory, jen stupidní, někdy hezké manipulátory, snažící si zachovat zaměstnání u "pána". Tak snad nový rok nějaké urodí, až se naučí "řemeslo" na webech sledovaných MV ČR.

   Smazat
  9. 17:54 ty jsi hodne hloupy havlotroll

   Smazat
 17. Právě z Charty 77 se rekrutují ti nejhorší typy
  zločinců,kteří pak ovládly stát.Všichni víme,jak
  to se státem dopadlo.Chartisté a pseudokomunisté
  tento stát zničili definitivně.Společným úsilím
  se jim povedlo zlikvidovat to,co bylo dobré.To,co
  za nic nestálo,nechali dál v provozu a křičeli,
  že stát je špatný hospodář.Ne stát,ale tento hnůj
  tam dosazoval neschopné.Stejně,jako za komančů
  se dělal z ševce ředitel jatek a pod.Tito na to
  šli stejnou metodou.A uspěli.Jako komouši.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:37
   A co Vy jste vlastně zač, že se ve všem tak vyznáte?
   Kokotko

   Smazat
  2. A co je na tom těžkého Kokotko? Proč ta otázka? Je spousta pamětníků těch dob, a ti to všichni vědí moc dobře. Vědí, jak to začalo, jak se začaly na podnicích později zakládat "Občanská fóra" a kdo do nich lezl, jak byly desetitisíce lidí během jednoho čtvrtletí vyházeny z práce na ulici, tatíci od rodin a tak - nepochybujte o tom, že to bylo odporné, hnusné, násilná demokratizace. Nebo ta úděsná privatizace, čímž si smečka zločinců s náhlými pravomocemi zajišťovala další voliče? Dovedete si představit "vrátit" činžovní domy nějakým spratkům, kteří hromadně prokazovali údajné darování těch domů jejich předky "v tísni" a umíte si představit dát tyto domy i s nájemníky bez jakékoliv smlouvy a bez zřízení věcného břemene? To vůbec nikde neexistuje - takto byste se nezachoval ani ke svému psovi! A tihle zločinci dali všechny tyto bezbranné a nevinné lidi do nenažraných chřtánů těmto prolhaným a podvodným darebákům. Co následovalo, nebudu ani líčit. Obrovské zvýšení nájmů, nebo prostě jen vypuzování stovek rodin s dětmi z bytů, protože nový "majitel" ho potřebuje údajně pro sebe, ale bylo to ve prospěch vznikajících nebytovek - tisíců různých pseudokanceláří s parazity - dnes jsou všechny tyto prostory prázdné, spousta baráků úplně zchátralých, prase majitel bůhvíkde, a tak. Musím pokračovat, že prostřednictvím zločinců "disidentů" se moci ve státě zmocnila zločinecká sebranka, a ta si předává mezi sebou pravomoci už šestadvacet let? Kdyby měli všechny ty poškozené z let devadesát až devadesát pět, kdy tady byl úplný masakr, šlo by to do miliard. Ale dobrý -ne? Lidi se s tím prostě nějak srovnali, dnes už jsou staří - a jede se dál. Díra, nedíra, furt se natírá.

   Smazat
  3. 20:46
   Vy jste osobním asistentem pana Majevského?
   Kokotko

   Smazat
  4. Kokotko, já tu dobu taky pamatuju. Ne vždy a panem Majevským tak úplně souhlasím, tentokrát ano. Dalo by se připomínat, kam zmizel majetek SSM, co bylo s hodnotami vybudovanými v Akcích Z, proč se ničily i moderní provozovny (jen namátkou- cukrovar v Hrochově Týnci dopadl jako Lidice), atd.atd. Ale Vám, KOKOTKO, je zbytečné to vyprávět. Q.

   Smazat
  5. 0:00

   I já tu dobu pamatuji a popisované věci nepopírám.

   Nerozumíme si. Omlouvám se, protože to patrně je mou vinou.

   Pan Majevský mluví o "chartistech a pseudokomunistech". Což je pěkná blbost.

   1) "Chartisté" (udává se počet cca. 2000 lidí) byla velmi nesourodá skupina - názorově, charakterově i profesionálně. Pakliže si někdo z nich připisoval významný podíl na převratu, byla to neskromnost, hloupost nebo obojí. Tedy až na hrstku jedinců v popředí.
   Pan Majevský jakoby nevěděl, že Václav Havel naprostou většinu dřívějších kamarádů opustil a zradil. Ti slušnější, jako např. Andrej Stankovič, odešli znechuceni sami.

   2) Pan M. úplně pomíjí, že těch pár "chartistů", pokud se neznemožnili sami - tedy zejména Občanské hnutí - velmi rychle rozdrtil Václav Klaus se svou suitou. A to nebyl ani chartista a tuším ani pseudokomunista.

   3) Má nejpodstatnější výtka je ale obecnější: Je ubohé a deprimující hledat po 27 letech pořád s pěnou u huby nějakého viníka. To je postoj hodný bezdomovce, ne občana.

   Odtud moje otázka - odkud se rekrutuje ublížený ufňukanec typu pana Majevského.

   Kokotko

   Smazat
  6. Všichni tu nesměle žehráte na poměry, které nastaly po 89'. V demokracii se "poměry" dají napravit. Pojďme tímto směrem a nebojme se. Začněme novým zákonem o církvích, který by vrátil ukradený majetek zpět státu. Co vy na to. Dále jsou na řadě sítě (voda, elektřina, plyn, telefony, internet, doprava, pošta atd. atd.) - proč mají být v soukromých rukou? Jaký je důvod? Jen ideologické žvanění. Pohádkám o soukromníkovi - dobrém hospodáři se všichni už dávno jen smějí.

   Smazat
 18. Juana delgado23. ledna 2017 6:53

  Ahoj,
  Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčky, úvěru na bydlení
  úvěry auto, konsolidaci dluhu úvěry,
  nezajištěných kapitálové půjčky
  Riziko, atd., Nebo jste byl odepřen úvěr od banky nebo finanční instituce
  Nastavit jednu nebo více řešení, nejsou důvodem.
  Jsem soukromý věřitel, úvěry firem a jednotlivců na nízké úrovni
  Úroková sazba ve výši 2% a cenově dostupné. Zajímám? Kontaktujte nás pro vaše
  Převést úvěr dnes do 28 hodin. KONTAKT:
  juanadelgado797@gmail.com

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.