Reklama

čtvrtek 5. ledna 2017

Michail Chazin: Státní převrat na Ukrajině potvrzen

Michail Chazin
5. 1. 2017  blog autora Khazin.ru


Otázka vzniku současného ukrajinského režimu se může stát znovu aktuální. Obzvláště po nástupu nového amerického prezidenta do funkce.Dorogomilovský*/ soud uznal události roku 2014 na Ukrajině za státní převrat. Jistě, bylo to zcela zřejmé i bez toho. Ale naši „západní partneři“ se tímto tématem nechtěli příliš zaobírat, protože na nový ukrajinský režim vsadili. Pokud je režim dostatečně stabilní, jsou okolnosti jeho vzniku postupně „zameteny pod koberec“. 


Jenže režim se ukázal jako podstatně méně stabilní, než by si naši „západní partneři“ přáli. A tak se otázka okolností jeho vzniku může stát znovu aktuální. Zejména z tohoto důvodu se ukrajinští emigranti obrátili na soud. A ať již by se „naši západní partneři“ snažili kvalitu ruského soudnictví jakkoli snižovat – rozsudek soudu je rozsudek soudu. Tím spíš, že v tomto konkrétním případě si soud nic vymýšlet nemusel.

Vzhledem k tomu, že v blízké budoucnosti se v různých zemích západní Evropy mohou k moci dostat jiné síly než dosud, a s přihlédnutím k tomu, že v USA již nastupuje do čela země člověk, který zaujímá k současnému kyjevskému režimu značně skeptický postoj, nevidíme budoucnost tohoto režimu vůbec optimisticky.

Problém je v tom pouze jeden: i když se Trump v USA a nové vlády v západní Evropě rozhodnou, že „by se s tím mělo něco udělat“, budou muset nejprve vymyslet, jak to udělat. A zatím model takového řešení nemáme ani my, ani Washington – a tím spíš ani Evropa.

Osobně se domnívám, že z pohledu vztahů k Ukrajině bude klíčovou otázkou roku 2017 vypracování funkčního modelu řešícího otázku „co s Ukrajinou a jak změnit její stávající režim“. A rozsudek vyhlášený Dorogomilovským soudem v kontextu všech okolností znamená pouze jedno: řešení bude promýšleno a formulováno bez účasti současného kyjevského režimu.

- - -


*/ Dorogomilovo je jedním z okresů Západního administrativního okruhu Moskvy – pozn. překl.

Překlad mbi (Eurasia24)

40 komentářů :

 1. Hlavně přinutit ty banderovský dobytky,aby konečně začali plnit minský dohody.Ten rakouskej kašpar,co tam teď je,tak se k tomu nemá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste tak zhulenej nebo blbej.. Asi obé

   Smazat
 2. Americko-nacistická kyjevská vláda musí skončit

  OdpovědětSmazat
 3. Krátce k článku: jistě, že to byl státní převrat. Na to nemusí žádný ruský soud dělat nějaké rozhodnutí, to ani nikdo nepopíral a nepopírá.
  Obyvatelé se naštvali na svého prezidenta a ten musel odstoupit.
  Dále cituji z článku: "Jenže (nový) režim se ukázal jako podstatně méně stabilní, než by si naši „západní partneři“ přáli." = tak to by mne zajímalo, jaký stabilnější režim si kdo představoval, když v následných volbách hned v první volbě vyhrál přesvědčivě jeden prezident a zůstal dodnes tímto prezidentem, vláda vzešla z voleb a funguje dodnes.
  Režim z politického hlediska je na Ukrajině stabilnější než například Nečasova vláda u nás.
  Já chápu, že je potřeba plivat na Ukrajinu, ale toto je fakt moc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravím.A vy si snad myslíte,že ten zbídačený lid se postaví této zkorumpované fašistické vládě?Je to vláda samozvaná,nelegitimní.Usurpovali si moc za podpory USA!A Majdanem a hrůzou z toho vzešlou, si ji potvrdili.Proto i z politického hlediska je opravdu tato vláda stabilnější než ta,jak píšete.Ale nelze přirovnávat My jsme v té Nečasově vládě tehdá nepodporovali veřejně fašismus.Dnes ano.Neplive se na ukrajinský lid,ale na fašistickou vládu v čele s Porošenkem.A to je politicky Ukrajina!Pročpak asi odešlo statisíce Ukrajinců za hranice?Na bezbranné nelze plivat.Na fašistickou vládu,která se drží silou jejich podporovatelů fašistů,lze plivat a nejen to,i opovrhovat!

   Smazat
  2. Vláda vzešla z voleb, na kterých se zúčastnila nadpoloviční většina obyvatel.
   Prezident byl dokonce zvolen hned v prvním kole - u nás například naprosto nevídané.
   Legitimita vedení Ukrajiny z tohoto hlediska nemá konkurenci široko daleko.
   Takže prosím trochu soudnosti.

   O fašismu mlčte - ten neexistuje už 70 let (naposledy v Itálii).
   Když se chcete zmiňovat o přehnaném nacionalismu, tak jejich hlavní představitel (Jaroš) získal v těchto zminovaných volbách 2014 asi 2% hlasů. Budete stále tvrdit , že Ukrajina je nacionalistická ?
   A co takové Slovensko ? Kotleba 8%, to nevadí ?

   Smazat
  3. 9:11 - jsu to obojí kecy! O údajném "fašismu" na Ukrajině sou stejný kydy jako o údajný "stabilitě"! Polovinu vlády tvoří cizinci dosazení z ciziny, volební účast byla mizerná, oponentni byli terorizováni bandami které se ovšem fašistickými nazvat bez obalu dají - viz kandidát Starcev! Pravoseci ač sami volby projeli terorizovali voliče, rozháněli shromáždění příznivců komunistů, nakonec dosáhli zrušení této strany. Přes tento teror nezískala vláda většinu, protože při účasti slabě nad 50% dostala nějakých kolik? 30%? Navíc se dávno rozpadla a její vůdce Jacehnňup býyl dávno někde odprásknut a zakopán jako prašivej pes. Současná vláda je jen do voleb, pak půjde tak jako tak k Turkoj! Jaroš je asi žid! Jako další lidi v parlamentu a vládě! -https://pp.vk.me/c636022/v636022057/3ca3d/_MWhCif6cSE.jpg

   Smazat
  4. 1029 nějak si ve svém příspěvku sám odporujete. Na jedné straně tvrdíte, že Blok Porošenka nezískal většinu, ale přitom potvrzujete zisk 30% (přesně dostal 32%). To většina je. Není to většina ústavní a nadpoloviční, ale jasně vyhrál volby.
   Vláda je stabilní tehdy, pokud se nerozpadne a nejsou předčasné volby. K tomu na Ukrajině nedošlo - oproto je ukrajinská vláda stabilnější, než například byla naše Nečasova vláda.
   Zmiňopvaný Jaroš obdržel (Pravý sektor) ve volbách pouze jeden mandát = 0,23%. Nic, žádnou moc a žádný výsledek.
   Ovšem když chcete plivat na Ukrajinu a udržovat paniku, tak prosím.
   To jsou fakta - a ne nějaké dojmy. Čísla možno vyhledat ze statistik.

   Smazat
  5. 10:50 - technicky máte pravdu. Ale tu stabilitu má dnešní fašistická Ukrajina jen díky finančním injekcím ze Západu. Mám radost, že se jim ty peníze nikdy nevrátí. Samozřejmě podle výsledků voleb je jasné, že při nízké účasti a teroru během voleb i po nich tahle náckovská vláda na Ukrajině moc legitimity nepobrala.

   Smazat
  6. 10:50 - já ani nevím kolik maj procent - není to důležitý. Voleb se nezúčastnily miliony občanů Novoruska a velké části Tavrické gubernie (Krymu) atd. Jejich mandát je tedy více než mizerný, obliba na bodu mrazu. Jacehňup přeci odstoupil a byl poté beztak někde popraven! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Druh%C3%A1_vl%C3%A1da_Arsenije_Jace%C5%88uka

   Smazat
  7. Ostatně totéž by mělo postihnout celou tu Malorusko a Novorusko zotročující bandu lumpů! - https://pp.vk.me/c636022/v636022057/3ca3d/_MWhCif6cSE.jpg

   Smazat
  8. Nejen oni, prasenko-waltzmanovci, ale i putleroffský nosatí vrazi atamanů (jako ten přičmoudlej Pušilin s šampusem oslavující smrt kozáckých hrdinů zobrazených v horní části!) budou nakonec přivedeni pod šibenici! - https://pp.vk.me/c638820/v638820993/24160/exXpmdBqnF4.jpg

   Smazat
  9. Ať žije věčně Divotvorný stařík! - http://iks2010.info/?p=20758

   Smazat
  10. 10:50 Přehlížíte základní fakt, totiž že svržení Janukoviče a jeho vlády proběhlo v rozporu s ústavou. Proto i všecny následují kroky nově vlády (včetně voleb) jsou nelegitimní. Nejednalo se o revoluci, při které dochází ke změně celého systému, ale o převrat, při kterém zůstává státní systém zachován, jen se NEDEMOKRATICKOU cestou vymění vedení. Následující volby vyhlásilo po represivních opatřeních toto nové, nelegitimní vedení, proto jejich výsledky jsou také nelegitimní.

   Smazat
 4. haha - já si myslím, že na nějaký "dorogomilovský" soud z vysoka všichni kašlou - nejen USA, ale Ukrajina a koneckonců i my.
  To jenom malá poznámka k poslední větě v tom článku nahoře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jednou se rozsudek bude hodit. Až se bude na Ukrajině vymetat fašismus. Tak ten rozsudek nepodceňuj.

   Smazat
  2. už s tím fašismem běžte někam . Fašismus byl jen v Itálii a to před 70 lety.
   Nacionalismu je druhá věc a přehnaný nacionalismus je také jiná věc.
   Už to tady někdo psal - porovnejte "úspěch" Pravého sektoru (1 mandát - žádný vliv - žádné pravomoce) například s úspěchem Kotlebovi strany na Slovensku (8% - má několik poslanců v parlamentu atd..).
   Také přece nemůžeme o Slovensku říct, že je fašistický (nacionalistický atd..) stát, Kotlebovci tam také mávají po ulicích vlajkami, které velmi nápadně připomínají neblahé doby jejich spojenectví s Hitlerem. Ale označovat někoho kvůli projevům na ulici, které jsou přehnané a navíc adorují Slovenbský štát z dob jejich spojenectví s nacistickým Německem, jako fašisty není správné.

   Smazat
  3. už nemel 16.57

   jestli jsi o tom přesvědčen tak běž stříkat tyhle moudra na novinky. Nám je jasný jak se prasenko k moci dostal a státním terorem ji drží. Lidi dnes na ukrajině mají strach cokoliv vyjádřit. jeko tomnu bylo tady po ustavení protektorátu. je to to samý, taky jsme měli p-residenta a vládu, jenže pánem byl říšský protektor. dnes na ukrajině velvyslanec usa má tuto skrytou funkci. takže jdi se svýma bajkama do prdele nasazenej trolle.

   Slávek

   Smazat
  4. Proboha o čem tady stále diskutujete s Jandou z Evropských hodnot? Nedávno zde byl jeden krásný článek od nějaké Ukrajinky , která přednášela o situaci na Ukrajině, byla zoufalá ze situace, kdy jsou zavíráni lidé za jakýkoliv jinný názor než je oficiální kyjevský, vyprávěla o tom jak se jim podařilo dostat jednoho obviněného z vězení, ale jak je to zoufale málo. Také vyprávěla jak je nemožné, a to opakuji nemožné uspořádat volby s nově vytvořenou stranou, tu částku, kterou by musela nová strana zaplatit a vůbec aby mohla projít nemá nikdo jinný než těžký oligarcha. Takže nemožno.¨
   A zda je vláda fašistická? Tak třeba ne, ale co je to za vládu, která vzývá Banderu, Šucheviče a vyvražďuje své vlastní obyvatelstvo na východě Ukrajiny. Podporuje nenávist ke všemu Ruskému a zabraňuje hovořit mateřským jazykem? Dovedla zem k morálnímu a ekonomickému krachu a nestará se o potřebné ale místo toho dává 5% hdp na vojenské výdaje? V jejich službách bojuje na východě prapor AZOV, který je pověstný inklinací k fašismu ato nejen svojí symbolikou? A tak bych mohl pokračovat a zdaleka nevím vše co současnou Ukrajinu ničí. Takže koho tady proboha chráníte?

   Smazat
 5. To je naivní, pravdu má ten, kdo má moc. To věděl Uljanov, stejně jako bohatá elita na Ukrajině.
  Prostý Ukrajinec je zvyklý na strádání a když přiveze mamce nějaké to euro, či korunu, přestává ho zajímat politika. Ostatně, je to tak vymyšlené po celém světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovšem to, co tvrdíte, platilo možná za feudalismu a nebo za diktatury Stalina.. atd.. dosa´dte si.
   Dnes je jiná doba a mnoho věcí se dá změnit změnou politiků v čele země - mluvím obecně.
   A to nejen na Západě, ale postupně i na Východě.
   Takže ano, prostý Ukrajine je rád, když si vydělá nějaké EUR - ale určitě se bude snažit ve volbách zvolit také politiky, kteří se budou pokoušet celkově život obyvatel zlepšit.
   Že to je bohužel proces vleklý a zdlouhavý - tak to je jasné. Souvisí to s historií a ještě více se 80 let dlouho trvajícím režimem v SSSR.

   Smazat
  2. oprava: Proč ... nestane!

   Smazat
  3. Dokud tito pasáci budou pást ruské mužiky ve všech loutkostátech jimi ustanovených na troskách Svaté Rusi (RF, Ukrajina, Běorusko atd.), tato nepovstane z mizerie duchovní ni hmotné! -https://pp.vk.me/c636826/v636826034/41662/F4Ug8xZKTl8.jpg

   Smazat
 6. Obyvatelé se naštvali na svého pezidenta, to neznáte vůbec mentalitu Ukrajinců.Když jsem ta byl s otcem na návštěvě v 1962 roce tak se ptal otec jednoho Čecha co tam zůstal a co banderovci a on mu odpověděl jediný kdo má tady v okolí zbraň jsem já tak jsou zticha. USA dali peníze a Poláci navezly kolbásu a horilku a byl majdan. Přece se takto nemění v demokratickém státě prezident. Mají v sobě nafoukanost, sklon k parazitizmu a k závislosti a mstivost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl jste na autobusy s horníky, kteří přijeli do Kyjeva zase z druhé strany. A ty platila zase ta proruská strana. Myslím, že není potřeba nikomu nic vyčítat.

   Janukoviče odvolal parlament a ten uprchl s náklaďními vozy s nakradenými penězi do Ruska - to taky není normální a poněkud to dává ty demonstranty do lepšího světla. Přece jenom bojovali docela oprávněně proti nenáviděnému zlodějskému prezidentovi, který je zradil.
   Že se do všech těchto událostí zapojovalo Rusko a to velmi konkrétně, zelenými mužíky a intervencemi na Donbase, anexí Krymu atd .. to je už jen třešnička na dortu.
   O Banderovcích nemluvte - nacionalistické strany na Ukrajině mají asi 2%, to že vykřikují po ulicích nemusí nic znamenat. Kotleba vykřikuje na Slovensku taky, má dokonce 8% a také se nedá říci, že Slovensko je fašistické.
   A nebo snad ano ?

   Smazat
  2. 10:11 - parlament Janukovyče neodvolal! Chybělo 10 hlasů! I tak bylo celé hlasování protiústavní a neplatné! Jeden magor se sapikem vyhnal poslance vládní strany a zabavil jim hlasovací karty a s nima pak hlasovali poslanci ve volbách poražené opozice! U nás by se stát něco podobnýho asi by se z toho celej Kalousek posral! I tak to nedali dokupy - potřebný počet hlasů neměli! - https://www.youtube.com/watch?v=1TnvbFt4BoI

   Smazat
  3. Zelený mužíci jsou kecy! Krymský a novoruský lid lid odmítl nezvolenou juntu a její "jazykové" zákony a báchorky o "holomoru" a jiný banderovský kraviny v boji s nimiž padly statisíce až muiliony jejich předků! Nebylo to přeci poprvý ani v tomto století, kdy jim svrhli vládu na ulici a oni se podrobili jejich Juščenkovi a Tymošenková! Ale pak si zvolili svýho prezidenta a oni ho přijmot a mlčet do dalších voleb nedokázali jako Krymčané a donbasští občané! Museli opět nezákonně povstat a dosadit si v Kyjevě ty prozápadní židoloutky! Tak už jim šanci nedali a budou si volit svoje představitele sami ve svých republikách, když nemaj šanci aby jimi zvolení poslanci v klidu dokončili mandát! .

   Smazat
  4. 10:11 - je snad jasný, že kdyby se občané Donbasu a Krymu zúčastnili vleb na tzv. Ukrajině, tak by ani Prasenko-Waltzman, ani Jacehňup zvoleni nebyli!! Jenomže k čemu by to bylo dobré? Byl by zvolen Carev za prezidenta a premiérem by se stal někdo ze strany Regionů. A majdan by pokračoval! Prostě ty hovada nejsou schopný přijmout vůli jinak smýšlejících lidí! Jediná cesta je rozdělení! Když už tu vomíláš furt tu Slovač - my taky neposlali tanky na Bratislavu, když si tam zvolili Mečiara a HZDS a u nás vyhrál Klaus a ODS! Prostějsem se rozdělili - v klidu ...

   Smazat
  5. oprava: jsme se

   Smazat
  6. Horníci z Donbasu přijeli do Kyjeva demonstrovat odhodlání dodržovat ústavu, svá práva rusky mluvící většiny. Ten hlupák 10:11 to má v hlavě dost zamotané. Tak pěkně po banderovsku. "...náklaďáky naloženými penězi" - tahle primitivní ukronáckovská propaganda může zapůsobit opravdu jen na blbečka, jako je 10:11. Ještě si párkrát vyskoč, fašíku, aby se ti ulevilo. Sláva herojům, jako jsi tu, vole, hop hop hop!

   Smazat
  7. Dneska se tu sešla pěkná snůška blábolistů.
   Kampak na to chodíte, vy asi posloucháte ukrajinskou televizi. (Ta je ještě o dvě třídy horší, než česká.)
   Ukrajina, kdyby nebyla tragická, tak by byla směšná. Bohužel, ti svobodní novináři, co tam spadli z okna, nebo se zastřelili na ulici, ten humorný aspekt dost ruší.
   Jak se Jaroš (s granátem v kapse) a ostatní fašisti dostali se svými 2% do parlamentu, je divné, a Naděžda Savčenko, ta se stala poslankyní už v ruské vazbě (teď na ni plivou, že je málo radikální).

   Bezkonkurenční je ukrajinská vláda, složená z cizinců a oligarchů. Prý velcí odborníci, nevím ale na co, asi na svoji návaznost na GoldmanSaxe a MMF. Nic nepředvedli.
   Prezident Prošenko byl ministrem hospodářství ve vládě svrženého prezidenta Janukoviče.
   Michail Saakašvili, na kterého je v Gruzii zatykač, kdyby nedostal ukrajinské občanství, aby mohl dělat gubernátora, neměl by žádné. Jeho kvalifikací jsou dobré kontakty v USA.

   Ukrajinu rozkradli oligarchové, pak si zaplatili Majdan, aby jako (na oko) ty oligarchy svrhl, a už tam zase sedí a ždímají. (Nevím, jak to ti antisemité zařídili, ale všichni ukrajinští a i ruští oligarchové jsou židé. Takže pokud někdo na židy nadává, v tomto má pravdu.)

   Ukrajina se stala nástrojem protiruského nástupu už v době, kdy Rusko bylo v demokratizačním a privatizačním rozkladu v duchu Washingtonského konsensu. Toto samé ji zdevastovalo také.

   Zachvacování Ukrajiny Západem nastalo už před Juščenkem a Timošenkovou (oranžová revoluce, sám jsem jim tehdy ještě fandil), kteří se znemožnili kvůli korupci. Celý ukrajinský problém je snahou o oslabení a zneškodnění Ruska. Pokud by se Rusko nebylo postavilo na nohy, Ukrajina by nikoho nezajímala. Je zajímavá jen jako nástupiště vojsk NATO. Jako za Hitlera. Zajímá nás jen území. Ukrajinci nanejvýš jako otroci.
   PB


   Smazat
  8. Nehedě na to že "ukrajincování" byl vždy za dob legitimní vlády na Rusi trestný čin! Poslední střet legitimní moci s mazepčíky (separatisté hlásající tzv. ukrajinství Maloruska) v září 1914 dopadl pro tuto svoloč deportacví do lágrů na Sibiři a několika šibenicemi pro vedoucí činovníky těchto teroristů v žoldu c.k. rakouský tajný policie! Rusko je odjakživa unitární stát! - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cb/Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png/1024px-Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png

   Smazat
  9. oprava: Nehledě ... deportací

   Smazat
  10. 10:11 - Odpověz mu! - https://pp.vk.me/c836739/v836739034/1562a/HSMS23gol-Y.jpg

   Smazat
  11. pro 11:02
   Chi chi chi, fakt "objektivní" - ukázat hlasování Strany Regionů za Janukovyče a hodit to na krk současně vládě, vy jste fakt dobytek!
   Tohle je fakt svinstvo, jak tady manipulujete s míněním! Ruční hlasování je z 16.1.2014 kdy tehdejší opozice odpojila hlasovací zařízení, aby se nehlasovalo za totalitní zákony! Ano, takto hlasoval dobytek za Janukovyče!
   A výsledky volby Porošenka jsou zcela jasné - vyhrál v prvním kole. Naprosto nevídaná převaha.

   Smazat
  12. 11:23 a podle Tebe se chce Donbas oddělit od Ukrajiny ?? Ale ale .. kde to kdo napsal a nebo řekl ?
   Skutečnost je taková, že slavnému Putinovi se nepodařilo ve východní Ukrajině prakticky nic, rozbil co se dalo a rozdmýchal tam místní válku.
   Nakonec to vysněné Novorusko musel odpískat, protože místní nemají zájem !!

   Smazat
  13. 16:41 Vaše tvrzení jsou velmi zajímavá, zvláště pro psychiatra. Tak podle vás rozdmýchal Putin na východní Ukrajině válku? To znamená, že provedl převrat v Kyjevě a poslal proti DLR a LLR armádu? Místní třeba v Oděse ztratili zájem? No ano, když jim "demokraté" jemně domluvili tím, že jich 50 upálili. Vy jste opravdu blb.

   Smazat
 7. Základem pro obnovu ústavního pořádku na Ukrajině jsou DLR a LLR, které se nepodílely na státním převratu na Ukrajině, návrat legitimního prezidenta Janukovičem a nové, opravdu svobodné volby, bez zasahování ze zahraničí. O tom už ví své i Savčenková, a jiní ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Legalizace mazepovských teroristů je dílem nezákonné tzv. Prozatímní vlády dosazené po petrohradském puči zahraničnímu rozvědkami v únoru 1917! - https://www.youtube.com/watch?v=qotjIZnwHn0

   Na čase 1 minuta 33 sekund na tomto krátkém videu dokazuje bývalá krymská prokurátorka a současná poslankyně dumy Natálka Poklonská že demise Nikolaje II. byla právně neplatným aktem!

   Smazat
  2. A zde je za realizaci zrádné mazepovštiny zodpovědný nosáč! Kirbis! - http://media.gettyimages.com/photos/kerenskij-alexander-0405188111061970politiker-rechtsanwalt-autor-picture-id545957799

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.