Reklama

středa 4. ledna 2017

Ministerstvo obrany RF odpovědělo řediteli CIA na taktiku spálené země4. 1. 2017     zdroj
Buď má ředitel CIA vypálený mozek, nebo se snaží zajistit si dobrý důchod. Ministerstvo obrany Ruské federace reagovalo na prohlášení ředitele Ústřední zpravodajské služby (CIA) USA Johna Brennana o tom, že Rusko údajně používá v Sýrii "taktiku spálené země". Dané prohlášení učinil 4. ledna mluvčí Ministerstva obrany Ruska generálmajor Igor Konašenkov.


Bezcharakterní Brennan řekl, že Rusko údajně používá v Sýrii taktiku spálené země. Přičemž ředitel CIA lhal, že USA by nikdy nepoužily tuto taktiku v žádném konfliktu.

"Hlava CIA, pan John Brennan, než začne rozvíjet myšlenku o údajném využití "taktiky spálené země" Ruskem v Sýrii, která je pro USA nemožná, by měl znát a pamatovat si historii vzniku tohoto termínu", řekl Konašenkov.

Dodal také, že Brennan by si měl uvědomit, že dříve nebo později se za všechno bude nutno zodpovídat. "Dříve nebo později se za všechno bude nutno zodpovídat. Proto snaha pana Brennana podestlat svým prohlášením "slámu pro budoucnost" těžko zachrání", uvedl mluvčí Ministerstva obrany RF.

Prolhanost prohlášení Brennana je absolutní. V ruské vojenské historii se taktika spálené země prakticky nepoužívala. Ale USA tuto taktiku ve velké míře používaly prakticky ve všech vojenských konfliktech, do nichž vstoupily. Zvlášť bychom měli připomenout válku ve Vietnamu, kde Američané doslova vypalovali napalmem venkov, což mělo za následek těžké ztráty mezi civilním obyvatelstvem.

Dodatkový protokol k Ženevským úmluvám z roku 1977 zakazuje ničení zásob a zdrojů potravin a pitné vody pro civilní obyvatelstvo během bojů. Mezi zeměmi, které jej dosud neratifikovaly, jsou USA, Izrael, Írán, Pákistán.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

15 komentářů :

 1. Uveřejněné Brenenovo prohlášení je podvrh zlosyna Putina, který je celým mezinárodním společenstvím odhalen jako propagandista a dezinformátor. Brenenova skutečná slova jsou tato.
  Taktika, z jejíhož používání ředitel výzvědné správy USA neobviňuje Rusko, ale USA, znamená zničení všeho, co by mohlo přinést užitek protivníkovi, včetně komunikací, dopravy, zemědělských a průmyslových objektů, škol, nemocnic. „USA by nikdy neudělaly ani v jednom válečném konfliktu to, aby civilní obyvatelstvo mohlo co nejrychleji začít žít v klidu a obnovovat svoji zemi". Například bombardování Drážďan a dalších německých měst, těsně před koncem války zničení Plzeňské Škodovky a omylem opakovné bombardování Prahy. Kobercové nálety Vietnamu a postřiky jedovatým Orange agent, humanitární ničení infrastruktury Srska, Iráku a Libye, tvrdí Brennan, to vše bylo činěno v zájmu těch, co nás milují. Řekl také, že americká rozvědka předpovídala zásah Ruska do syrského konfliktu, jelikož je jeho dávným spojencem, kterého se Moskva nechystá opouštět. Právě proto přišla na pomoc Bašáru Asadovi ve chvíli, kdy vládní vojska začala ustupovat před opozicí, námi vycvičenou a celou dobu vyzbrojovanou a jinak podporovanou, dodává ředitel CIA. Podle jeho slov se Washington v průběhu jednání snažil přesvědčit Kreml, že Asad je „součástí problému, a ne jeho řešení, protože má drtivou podporu obyvatelstva, což se jasně projevilo v posledních volbách". „Bohužel Rusko představilo veškerou opozici jako teroristy, i když jsme několikrát zdůrazňovali, že ta umírněná řeže hlavy svým nepřátelům humanitárně a bezbolestně a nemá na svědomí desetitisíce civilních obyvatel, ale jen tisíce. Proto také zahájili tyto ostré a podle mého názoru, nesmyslné vojenské akce, které zničily tak mnoho Syřanů, které jsme tam svezli z půlky světa a udělali z nich demokratické teroristy", dodal Brennan.
  Mik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní4. ledna 2017 22:03

   co k tobě dodat,jen že jsi tlučhuba a parazit

   Smazat
  2. 11:56 zkus to tou tvou legracni anglictinou

   Smazat
 2. Jj - kobercové nálety za WW II na města, dvě svežené atomové bomby na japonská města, kobercové nálety ve Vietnamu, použití napalmu na civilní cíle, plošné a zcela velkoryse pojaté použití Agent Orange - chemické zbraně ve Vietnamu, Jugoslávie, Irák - střely s ochuzeným uranem ... usíci křičí chyťte usíka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačí se podívat na statistiku množství náletů na bývalou Jugoslávii které vedly USA ruku v ruce se spolkem NATO!!! Nemohu sloužit odkazem, ale lze to dohledat, Bylo to až 750 náletů denně!!! A to v době (relativního) míru v Evropě!

   Smazat
  2. zde je ten odkaz:
   http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/NATO-bombardovao-Jugoslaviju-vise-nego-Irak-Siriju-Avganistan-zajedno/380280

   v češtině:
   http://podsmetakem.cz/kdo-je-zlosyn-c-1/

   Smazat
 3. už jsem se lekl... hahaha

  OdpovědětSmazat
 4. Američané mají krátkou pamět na své zločiny.Proto
  ty zločiny svádějí na jiné.Vietnam,Irák by mohly
  vyprávět o americké ochraně civilistů.Stejně,jako
  Bělehrad.To všechno na základě zpráv CIA.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 5. my jen zastavujme vyhlazovani -jak spravne vysvetlila nase hezoucka krajanka skoro presidentka CR Madla zvana Krvava po uspesnem Clintonovu zasahu v Jugoslavii ktery si mezitim nechal kourit pero od skolacky mezi dvermi v ovalne pracovne zidete Moniky

  OdpovědětSmazat
 6. Pro psychopaty, jako je celá CIA, je typické, že ze svých zločinů obviňují druhé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne ale ted vazne, pokud Trump nevykopne tohodle zradnyho sefa CIA behem mesice tak me Trump hodne zklame

   Smazat
 7. JSOU TO HNŮPOVÉ

  OdpovědětSmazat
 8. USA-říše zla!

  OdpovědětSmazat
 9. Samozřejmě, že se v ruském vojenské historii taktika spálené země používala.
  Minimálně proti Napoleonovi a proti Paulusovi.
  Ale její použití Rusy v Sýrii, je americký blábol.
  Naopak Amíci ji používali velmi často, především ve Vietnamu, to je zdokumentovaný fakt.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.