Reklama

.

.

neděle 15. ledna 2017

Na rozloučenou:„Znal jsem šest posledních velvyslanců USA osobně: Shattuck, Stapleton, Cabaniss, Graber, Eisen, Schapiro. Ten poslední byl nejhorší.“řekl europoslanec Zahradil

16.1. 2017   Rukojmí
Na valčík na rozloučenou přišlo pouze 40 lidí...Propadák
Americký velvyslanec v České republice Andrew Schapiro s největší pravděpodobností skončí ve své funkci po nástupu Donalda Trumpa do Bílého domu.V médiích uslyšíme,že pan Schapiro si na rozdíl od celým národem nenáviděného Zemana získal sympatie spousty Čechů...Jak jinak
Rozlučková akce se konala v Praze poblíž Karlova mostu a svolal ji politický aktivista a také zdejší bloger Tomáš Peszyňski. Jak včera informovaly některé zpravodajské servery (například iDnes nebo Aktuálně), na akci dorazilo zhruba 40 lidí, kteří panu Schapirovi na rozloučenou zazpívali dvě písně. Poblíž místa happeningu pak stáli i čtyři Schapirovi odpůrci s nápisem „Vezmi si je všechny s sebou.“ Pan Schapiro však na akci nedorazil – dle hlavního organizátora Peszyňského byl zván, ale nenašel si ve svém rozvrhu čas...
Schapiro byl velvyslancem v České republice od září 2014 a do podvědomí české veřejnosti se zřejmě nejvíc dostal v dubnu 2015, když veřejně kritizoval záměr českého prezidenta Miloše Zemana zúčastnit se oslav 70. výročí ukončení druhé světové války v Moskvě. Zeman se tenkrát zúčastnil těchto oslav jako jeden z mála evropských politiků a nenechal si líbit ani Schapirovu kritiku – v reakci na ni prohlásil, že „pan Schapiro má dveře na Hrad zavřené.“
Zřejmě z těchto důvodů si někteří čeští aktivisté, kteří se zaměřují především na organizování protestních akcí proti českému prezidentovi, Andrew Schapira tak oblíbili. Nicméně účast pouhých 40 lidí na akci, která byla v některých médiích dopředu propagována, nelze nazvat jinak než propadák. Byť věřím tomu, že od jejich organizátorů se naopak dozvíme, že akce byla velmi úspěšná a je názornou ukázkou toho, že pan Schapiro si na rozdíl od celým národem nenáviděného Zemana získal sympatie spousty Čechů...
K Schapirovu odchodu se vyjadřovali i někteří čeští politici (viz odkaz zde) – a překvapilo mě, že k němu byli kritičtí nejenom levicoví politici, ale i například politici z ODS, které lze asi těžko osočovat z toho, že by byli „protiameričtí.“ Například europoslanec za ODS Jan Zahradil prohlásil: „Znal jsem šest posledních velvyslanců USA osobně: Shattuck, Stapleton, Cabaniss, Graber, Eisen, Schapiro. Ten poslední byl nejhorší.“ Věřme tedy, že si Schapirův nástupce ve funkci amerického velvyslance v ČR (ať už jím bude exmanželka nového amerického prezidenta Ivana Trumpová nebo kdokoliv jiný) bude počínat lépe.

31 komentářů :

 1. kdo seje vítr sklízí bouři

  OdpovědětVymazat
 2. Aktivista Peszyňski je zoufalec, kterému nikdy nedojde, že dělá pro sluníčkáře jen špinavou práci. Zatímco oni mrzli, tak pan velvyslanec se svými patolízali si beztak dělali rozlučkovou někde v teplíčku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. už to jmeno hovoří za vše.

   Vymazat
  2. Já bych o něj takový strach neměl. On to dělá za slušné peníze. Tihle lidi jsou duševní prostituti a to tlusté prase je ještě k tomu nácek.

   Vymazat
 3. Pan Schapiro svojí neúčastí na své "rozlůčce" dal jasně najevo, co si o těch užitečných idiotech, kteří mu pomáhali plnit jeho politické zadání t.j. rozvracet politické klima v republice myslí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omyl. Nedal najevo vůbec nic. Je úplně bez účasti, studenej jak psí čumák, naprogramovanej jako robot. Prostě se nezúčastnil a ta trapná rozlučková šaškárna zůstala na úrovni trapné šaškárny.

   Vymazat
  2. Přesně, studenej psí čumák. Ten úsměv na jeho fotkách, typickej zrcadlovej úsměv, to je úšklebek, kterej si Americký politický okurci nacvičujou před zrcadlem, než jdou lidem okysličovat mozek. A naši dacani už se ho naučili taky, zřejmě když byli v USSA na školení.

   Vymazat
  3. Boze, bozinku to se nam nejak ochladilo...

   Vymazat
  4. Studenej????????

   Hahahahaha......

   Vymazat
 4. Pan poslanec Zahradil je úžasnej, ale kdyby býval nebyl zvolen Trump americkým prezidentem, a dokud zde Shapiro fungoval, nikdy by Zahradil toto nevypustil z pusy.A tak je to nejen u nás, ale i všude jinde ve světě se vším. Všichni se točí jako korouhvička po směru větru, nikdo nejde proti směru větru. A to je to, co mně neskutečně - ale neskutečně štve. Ta síla toho pokrytectví, které jde shora dolů, přechází všemi pozicemi i funkcemi, a nezastaví se snad ani u uklízeček. A když se obrátí směr větru, snad okamžitě - všichni ti hnusní pokrytci obrací také, a vypouští z hub věci úplně protichůdné tomu, co brebtali předtím,a vůbec jim není trapno a stydno před lidmi, před veřejností, a necítí se trapně ani před sebou samými. Společnost je - pokud jde o mravy a vkus - na samém dně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jako korouhvičky, například : V poslední době Vondrova hvězda opět stoupá

   Vymazat
 5. Spíš se buzerant Šapiro bál jít na masovou demonstraci, kde ho podpořily celé čtyři desídky posledních noshledů.Držel se od blamáže dál, balil svých pár švestek a dělal, že se ho to netýká.

  OdpovědětVymazat
 6. Oni vůbec ti američtí velvyslanci, tedy političtí. Eisen při jakési příležitosti prohlásil, že ,,máme mladší historii a jsme mladším bratrem USA." Ten blbec fungoval v Česku a nevěděl, že Česká státnost, historie je o stovky let starší než ta Americká. No a k tomuhle odcházejícímu exotu je škoda písmen na klávesnici.

  OdpovědětVymazat
 7. Myslím že tím že se nezůčastnil skutečně ukázal na blbost těch jeho 40-ti podporovatelů a zároveň ukázal, že je to zbabělec a český kořeny asi nemá, spíše se chová jako nějakej lichvář.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže kdybych se jako velvyslanec nezúčastnil podobné trapné šaškárny, protože zde v ČR je úplná líheň trapných šaškáren viz trenýrky na hradě,tibetské vlajky apod. byl bych kvalifikován na zbabělce a lichváře? Myslel bych že spíše na rozumného člověka, který se od šaškárny ( zbytečné k tomu) distancuje. Kdyby se zúčastnil, bude za blba, když se nezúčastnil, je za zbabělce. České mentalitě opravdu nelze rozumět, nadávají všem a na všechno. Shapiro je určitě rád, že se svého úřadu v ČR zbaví. Už jsem zvědav, co budou čeští diskutéři vymýšlet proti novému velvyslanci, jaké nadávky a urážky. Že se nějak vycajchnujou, tím jsem si jist. Češi nedokážou nechat na pokoji nikoho a nic.

   Vymazat
  2. Ale ale, že by jeden z těch čtyřiceti? Upřímnou šoustrast.

   Vymazat
  3. To je ale blbej výštěk 19.30. Máš v hlavě mozek, nebo jen páchnoucí piliny? Taky ti přeji soustrast - ne šoustrast.

   Vymazat
  4. 19:30 - Americký velvyslanec si zaslouží jakoukoliv nadávku (ať už mu byla uštědřena právem, nebo neprávem), protože tady plní roli říšského protektora a jako takový je naším nepřítelem.

   USA nás ovládají kleštěmi, jejichž jednou čelistí je EU (vykonavatelem jsou politici), a druhou čelistí je velvyslanec se sítí neziskových organizací.

   Čelní představitelé - premiér, ministr zahraničí, ministr obrany, předsedové koaličních stran - ti dostávají přímé instrukce přímo ve Washingtonu.
   Sice jsem u toho nebyl, ale je to logické.

   Když americký velvyslanec při příjezdu řekne, že nám přijel pomáhat s bojem proti korupci a lobovat za dostavbu Temelína Westinghausem (to se opravdu stalo), tak bych mu - být prezidentem - při podávání ruky pozvracel sako.
   PB

   Vymazat
 8. Ten Eisen byl úplně "normální" Američan. Vzpomenu-li na pořad "upřímná kamera", kde ani jeden z lidí projíždějících falešnou kanadskou celní stanicí 100 kilometrů ve vnitrozemí SSA si neuvědomil, že by tam neměla být? Železný pán alespoň věděl jak se "doloktovat" na velvyslance.

  OdpovědětVymazat
 9. 40 lidí tolik? Tak tolik příznivců to jsem vážně nečekal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nedivte se došlo mazivo(peníze)
   Václav

   Vymazat
 10. Shapiro byl ostuda USA.

  OdpovědětVymazat
 11. Nenašel čas aby se rozloučil nohsledy,přeloženo do normálu bych řekl, vysral se na ně zvysoka. Co potřeboval tomu splnili a co více, z řití už mu stačili vylézt,červené karty došli,tak americky buzík balí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějak mi uniklo co ten cyp naté fotce ze začátku.

   Vymazat
  2. Ten asi drží smutek- je v tmavém, smekl klobouk, to se myslím tak dělá, když se vstupuje do krematoria. Q.

   Vymazat
 12. Atˇje to tak nebo tak,hlavně že jde do prdele,KOKOTKO.

  OdpovědětVymazat
 13. Ten na obrázku s kloboukem v ruce držel smutek,
  protože si teď nemá kam chodit pro rozumy.Guru
  táhnul do pryč a on je vedle jak ta jedle.Ten
  americký homosexuální šašek byl pro mnoho našich
  politiků vedoucí silou.Nakonec jeho potřebnost
  socani prezentovali na volebním sjezdu partaje.
  Tenhle šašek tam byl jako dozor,aby vše dopadlo
  podle plánu.Sralbotka byl zvolen,takže spokojen.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 14. 40 sasku, tahnete pryc, navrat nezadouci

  OdpovědětVymazat
 15. Jdi domů Čapéro, čeká tě krvavá, jdi domů Čapéro, tady tě holky némilujou, jdi domů Čapéro, čeká tě krvavá, jdi domů Čapéro, a už se névrácej! Nikdy!

  OdpovědětVymazat
 16. Byl prý spolužákem Obamy:
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/tiskni.aspx?r=p_zahranici&c=A160928_214259_p_zahranici_wag

  OdpovědětVymazat
 17. no pokud je jeho vysvědčení (Babrákovo ) jako jeho rodný list tak mohl studovat třeba i s naším Bendou.
  ,

  OdpovědětVymazat