Reklama

pátek 6. ledna 2017

Návod na zachování soukromí na internetu a na ochranu před zachytáváním komunikace ze strany operátorů, cenzorského úřadu a tajných služeb

- Administrator -
6. 1 2016   AE News

Návod na zachování soukromí na internetu a na ochranu před zachytáváním komunikace ze strany operátorů, cenzorského úřadu a tajných služeb.
Od 1. ledna 2017 začal v České republice působit nový Úřad pro tisk a informace, cenzorské oddělení ministerstva vnitra. Skupina analytiků, která čítá přibližně 20 lidí, monitoruje každý den český internet a sleduje ideologicky závadné informace. 


Po jejich vyhodnocení jsou údaje předány policii a ta poté začne konat. Na AE News je o tom článek zde. Nejčastěji se bude jednat o předvolání k podání vysvětlení, ale může nastat i situace průběžného sledování internetu, telefonů apod. Přestože tento úřad má krycí název „Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám“, ve skutečnosti nemá úřad žádnou jinou náplň, než cenzorskou činnost ve spolupráci s policií ČR.

Tisková zpráva Úřadu pro tisk a informace, který pracuje od 1. ledna pod krycím názvem Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám.

Vzhledem k tomu, že mnoho lidí nemá vůbec představu o tom, jak se na internetu chránit před případnými problémy, připravil jsem malý návod zabezpečení. Nejde o žádný ultimátní návod, který by zajistil neprůstřelnost proti kapacitám amerického úřadu pro národní bezpečnost (NSA), ale proti běžným kapacitám sledovacích agentur by měl postačit. Návod se týká ochrany soukromí, ne ochrany pro páchání trestné činnosti nebo čehokoliv v rozporu se zákony.

 

Připojení do internetu přes ISP vs. připojení přes VPN


Do internetu jste připojeni v dnešní době celkem 3 způsoby. Z pohledu uživatele jde o 3 modely, z hlediska technické realizace jde o podobné technické krytí, ale zásadní rozdělení je třeba si uvést. V dnešní době je přístup na internet pomalu samozřejmostí, ale ochrana a bezpečnost není ve středu zájmu laické veřejnosti, alespoň ne do chvíle, než nastane první problém. Celkem se můžete setkat s těmito typy připojení do internetu
 • Pevná linka (pevný telefon, kabelová televize, optika)
 • Mobilní operátor (smartfon, tablet)
 • Bezdrátové pojítko (Wifi, v USA nově i WiMax)

Pokud jste připojeni kterýmkoliv z výše uvedených způsobů, potom Vaše veškerá komunikace z Vašeho zařízení putuje v nekryptované podobě na bránu (gateway) Vašeho internetového poskytovatele. Tomuto poskytovateli se zkráceně říká ISP (Internet Service Provider). Pokud prohlížíte web a stránky a nemají na začátku URL adresy hlavičku „https“, ale je tam jenom „http“, tak Váš ISP operátor vidí, co píšete, jaký komentář jste odeslali, co jste napsali. Ve spolupráci s policií tak může ISP operátor logovat všechno, co napíšete do prohlížeče webu na svém počítači a co odešlete. Hlavička https s písmenem „s“ na konci znamená, že se jedná o zabezpečený http protokol (http secured) pomocí SSL šifrování.
MITM útok, grafické znázornění zranitelnosti https komunikace.


Problém s tímto šifrováním je, že se spoléhá na třetí osobu, tzv. CA (certifikační autoritu), ale to není nic pro tajné služby, které mohou příkazem získat od certifikační autority duplicitní (remisní) certifikáty k Vaší soukromé doméně a mohou tak použít MITM (man in the middle) útok a dešifrovat v reálném čase Vaší komunikaci, třeba s bankou a sledovat manipulaci s prostředky na účtu. Při tomto útoku pro zamaskování stop útočník zachycená data jenom přečte, ale ihned je znovu zakryptuje o pošle na cílový server, takže odesilatel a ani příjemce nezjistí, že mezi nimi je útočník.

 

 Zabezpečené HTTP je iluze o bezpečnosti soukromí


Technologie SSL (Secure Socket Layer) je sice bezpečná sama o sobě, ale systém certifikátů domén vnáší do celého systému https velkou hrozbu. Spojení přes https je bezpečné před zločinci a hackery, ale ne před vládními agenturami a policií. Bezpečnost drží certifikační autorita, která podepisuje vydané certifikáty pro weby a jejich domény se zabezpečením https, takže důvěra v https komunikaci je jen tak velká, jak velkou důvěru máte ve vládu. Pokud mluvíme o vládě, mluvíme především o té americké, která má podle informací Edwarda Snowdena všechny americké certifikační agentury v USA zavázané národní doložkou bezpečnosti (zákon NDAA). Země NATO a spojenci v rámci NDAA jsou partneři v boji proti terorismu. Přístup národních tajných služeb k americkým certifikátorům se dá předpokládat, aby mohly pomocí MITM útoku odposlouchávat české „https“ weby klíčových osob a firem.

Vláda a tajné služby mohou zkonfiskovat veškeré úspory klienta v zahraniční bance díky MITM útoku. Do zahraničních bank se policie oficiálně na žádost z jiné země nedostane. MITM útok je náhradou, jak získat bankovní informace i bez souhlasu soudu cízí země. Stačí spolupráce s ISP operátorem sledované osoby.

Z tohoto důvodu je třeba bezpečnost komunikace zabezpečit jinak a k tomu slouží technologie VPN. Tahle zkratka znamená Virtual Private Network (Virtuální Privátní Síť) a je to technologie zasíťování skupiny X počítačů v rámci internetu, které mezi sebou mohou komunikovat přes VPN server a kromě toho mohou komunikovat i s celým zbývajícím internetem, ovšem ne pod vlastní fyzickou adresou, ale pod IP adresou VPN serveru. A právě tato vlastnost je používaná pro zajištění soukromí. Nyní si povíme více o technologických aspektech VPN.

 

VPN lze použít na soukromí a/nebo na změnu IP identity


Své zařízení do VPN sítě zapojíte nejčastěji pomocí dvou protokolů. Jedním je PPTP a druhým OpenVPN. PPTP používá velmi slabé a zranitelné šifrování, takže tímto protokolem se na ochranu soukromí do VPN připojovat nebudete. Ovšem zmiňuji ho zde kvůli něčemu jinému. PPTP je velice rychlý protokol, který tolik nezpomaluje odezvu na internetu na rozdíl od OpenVPN (viz. níže). Proto právě PPTP je vhodný protokol pro připojování do VPN kvůli hraní her, pokud např. některý provozovatel her blokuje určité regiony a státy. Stejně blokují premium obsah třeba americké streamovací televize, ke kterým se bez americké IP adresy nepřipojíte. Ke změně IP identity na jiný stát tak stačí VPN s IP adresou povoleného regionu. A protože VPN na PPTP protokolu je rychlé, nebude vám vrstva VPN zpomalovat ping (odezvu) a spojení na herní servery nebo během streamováni videa z USA.

Express VPN klient.


Síla ochrany OpenVPN komunikace


Pro ochranu soukromí použijeme raději protokol OpenVPN, který používá knihovnu OpenSSL a pro ochranu komunikace uživatele je vytvořen datový šifrovaný tunel o síle šifrování 256bit. Mezi Vaším zařízením a VPN serverem je datový tunel, jehož obsah nemá Váš ISP operátor šanci rozkódovat. Pokud tedy použijete VPN poskytovatele v cizí zemí (to je základní podmínkou pro bezpečnost, je nesmyl pořizovat VPN službu od operátora v zemi, kde žijete), tak k Vaší komunikaci se žádný cenzorský orgán doma nedostane. Celá tato věc má ale jednu podstatnou stránku, kterou nesmíte opomenout.

Zahraniční VPN poskytovatel nepůjde proti vlastní vládě a nepůjde proti soudům ve své zemi. Takže pokud pod krytím zahraničního VPN spácháte nějaký trestný čin, VPN operátor o vás poskytne všechny informace. Znovu opakuji, že tento návod je zde pro získání soukromí na internetu, ne pro páchání zločinu pod krytím cizí IP adresy v zahraničí. OpenVPN má však kvůli kryptování a jeho síle určité zpomalení, které se bohužel projevuje v ping odezvách. V případě online her je to vážný problém, ale vadí to někdy i při provozu Skype, což se projevuje „plechovým“ zvukem. Vyřešíte to tím, že zvolíte jiný OpenVPN server, který je k vám blíže geograficky a je méně zatížený. Vzdálenost a zátěž mají největší vliv na zpoždění pingu.
NordVPN klient.


Velkým argumentem pro výběr konkrétního VPN poskytovatele je ta vlastnost, že neloguje datovou aktivitu svých klientů. Tohle tvrzení je třeba brát s rezervou, protože nikdy nebudete mít důkaz, že opravdu nic neloguje. Ale pokud neprovádíte nic nelegálního a jde vám jenom o ochranu soukromí před cenzorským orgánem doma, potom vám může být jedno, jestli zahraniční VPN poskytovatel loguje nebo ne. Takže teď přichází to hlavní, výběr VPN poskytovatele.

7 nejlepších VPN služeb


Na internetu jsou tisíce poskytovatelů VPN připojení, tohle je výběr těch sedmi nejlepších, kteří mají nejlepší reference na netu a mají neomezené přenosy dat, nabízí anonymitu plátce (BitCoin platby) a anonymitu registrace uživatele, většina z nich má „zero logging policy“, takže nelogují činnosti a data svých zákazníků (podle svých slov) a hlavně tito VPN poskytovatelé mají největší serverové kapacity v nejvíce zemích světa, takže můžete střídat různé servery a měnit tím svojí IP adresu, abyste se na internetu tvářili jako uživatel z jiné země. Za všechny služby je třeba platit. Nedávám tady seznam VPN zdarma, protože nestojí za nic a jsou prolezlé reklamou a zoufale přetížené. Cena za VPN není vysoká, ne moc, a navíc teď po Novém roce mají tyto služby velké slevy, nečekejte a využijte příležitosti. Někteří nabízejí VPN na zkoušku, všichni mají garanci spokojenosti anebo vrácení peněz.

PureVPN klient.

VPN provider vám poskytne aplikaci, tzv. klienta


Po zakoupení některé ze služeb si musíte nainstalovat do počítače klienta, který vám zautomatizuje proces připojení do VPN. Přihlásíte se do něj pomoci vytvořeného uživatelského účtu. K nákupu VPN služby potřebujete platební kartu, případně PayPal nebo BitCoin. Základním předpokladem je elementární znalost angličtiny. Pokud jí neovládáte, požádejte někoho, aby Vás procesem nákupu VPN služby provedl. VPN účet obvykle lze použít na 5 zařízeních simultánně, takže pomocí VPN můžete chránit počítač, svůj mobilní telefon, tablet a třeba notebook. A ještě vám zbude jedno zařízení, které můžete ochránit.

HideMyAss VPN klient.

Některé klientské aplikace vám dají na výběr, jestli se chcete připojovat přes OpenVPN nebo PPTP. Rozhodněte se podle toho, k jakému účelu připojení VPN zrovna potřebujete (hry nebo soukromí). Další dotaz se může týkat transportního protokolu, jestli chcete připojení TCP nebo UDP. Protokol TCP je zajištěný obousměrný protokol, pakety vždy dorazí na cílový server a pokud ne, dozvíte se o tom z chybové zprávy o nedostupnosti serveru. Toto je výchozí protokol, který byste vždy měli používat. UDP je protokol, který nevrací informace o doručení paketů a nemusí být úplně spolehlivý, i když vrstva IP se stará o vysokou spolehlivost doručení. Při nákupech, komunikaci s bankami, odesílání důležitých emailů a dalších důležitých činnostech byste neměli UDP protokol používat. Je však velmi vhodný pro VoIP komunikaci. Vzhledem k tomu, že UDP komunikace je rychlejší a VoIP protokoly mají korekční ztrátové mechanismy, tak případná ztráta paketů na vrstvě UDP nebude VoIP protokolu vadit.

 

Emaily u českých operátorů jsou jako otevřená kniha na ministerstvu vnitra


Pokud to myslíte vážně s ochranou soukromí, nesmíte používat české emailové servery. Bezpečnostní složky mají přístup ke všem emailovým poskytovatelům v ČR a čtou si z nich jako z otevřené knihy. Jakýkoliv emailový účet v zahraničí je proto bezpečnější, než email v ČR, pokud píšete komentáře na české alternativní servery. Vrcholem zabezpečení je Proton Mail, z jehož serverů nelze nic číst, pouze samotný majitel emailu je schopný dešifrovat svojí emailovou schránku a v ní uložené emaily. Pokud chcete bezpečnost, změňte email z obligátního seznamu.cz na jiný server v cizině, nejlépe na Proton Mail ve Švýcarsku zde.

 

Nevýhoda VPN


Hlavní nevýhodou VPN je nižší datová propustnost, než kterou Vám nabízí Váš ISP poskytovatel. Máte od něho linku např. na 200 Mbps, ale po připojení na VPN počítač nebude na internetu komunikovat a stahovat rychleji, než 30 až 50 Mbps, záleží na vytížení konkrétního VPN serveru, přes který budete do internetu připojení. V některých hodinách v podvečer mohou některé evropské VPN servey padnout s rychlostí až někam na 3 Mbps. Na diskutování to postačuje, ale na stahování nebo streamování HD videí z YouTube to není. Obecně se dá VPN zapnout i tak, že přes VPN pojede jenom prohlížeč, ale ostatní aplikace jedou mimo VPN tunel. Ne všechny klientské VPN aplikace toto nabízí. Ale to není ani cílem tohoto článku, abych to tady vysvětloval. Základem je zabezpečení soukromí před sběrem dat na bráně operátora ISP a pro tyto účely slouží VPN nejlépe. Případné dotazy zodpovím dole v diskusi.

-Administrator-

27 komentářů :

 1. Směšný a trapný kecy! Tu největší propagandu a ještě navíc cenzuru máte tady hňupové! To opravdu někdo chce aby tyhle opice bolševickými podlidmi tak dlouho drezírované až se z nich stali "inženýři" a "doktoři" vám znovu vykládali své "jediné pravdy"? Pak si nic jiného ani nezasloužíte ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ak danej problematike nerozumiete tak radšej mlčte,lebo ste tu iba za vola.

   Smazat
  2. Smích? .......přejde, neboj......

   Smazat
  3. 10:18 - nemá proč, svoboda slova je u nás zaručená ústavou a stejně je to jen fraška bez 1. dodatku! Když se vlastenci musej skrejvat registrací webu v USA, aby mohli svobodně psát! - http://www.white-media.info/

   Smazat
  4. 10:39 - Má pravdu! Má pravdu hele! Ten z 10:18! To já bych se teda moc nesmál! Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky.
   Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.
   Nejzkorumpovanější jsou čeští stádovití a státem živení voliči: za guláš a jalový slib čehokoli prodají svůj hlas komukoli. Mají-li být zdaněny církve - pak také zdanit politické partaje a provést jejich odluku od státu - jako u církví.
   „Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (korupčník rakouských dezertérů a tvůrce politického padělku - neživotné ČSR: TGM).

   Smazat
  5. To naozaj ste taká trúba, alebo iba provokujete? :-) Alebo žeby oboje naraz?

   Smazat
  6. Jestli se moc nepletu, Tak čet jsem tuhle na Netu, Prý na vnitru je sranda, A že tam řádí Janda.
   Požádel ho Chovanec, Ten jihočeský mazanec, Kdyby stát měl cugrunt zajít, Pravda že se musí najít.
   Trvalo to pár dní snad, A na vnitru už je to znát, Jsou tam chytří velice, Jak z Gibraltaru opice.
   Co svět světem stojí, Jak vysvětlujem dětem, Lidé pravdu hledají, A na vnitru ji prý mají.
   Tohle trpět nebudu, Na vnitro si zajdu, musejí se podělit. CHCI MÍT TAKY PRAVDU!
   Tak je berte lidé s humorem, to je proti nim nejlepší obrana.

   Smazat
  7. tvuj komentar je tedy k cemu ? clovek co vi tak poradi . clovek ano a ne zruda tveho typu co se povazuje za zido-arabsko pedofilni kanibalistickou nad rasu... no eva byla klonem adama a dali pocatek zidovskemu rodu lidskych klonu a jeste k tomu incestnim snatkem .... a vysledkem je dement tveho typu ..z takovima se da zatocit raz dva

   Smazat
 2. Tak se směj a neotravuj.

  OdpovědětSmazat
 3. 23:21 no jo,trouba se ozval !!

  OdpovědětSmazat
 4. 23:54 ze jsi blbec vime tady vsichni
  Ze se nestydis psat a vystavovat blbost to je to divne
  Ze se bojis to je jasny ty z komunisticke rodiny, vy korouhvicky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každá rodina je komunistická, ty troubo! Protože právě jen rodina je jediný společenství, kde se tato utopie dá realizovat ...

   Smazat
  2. 7:26 Znáte Geocaching? To je další příklad aplikace komunismu v praxi. Tam každý člen komunity přispívá podle svých možností a užívá práce druhých podle svých potřeb. A představte si tu hrůzu, přišlo to z USA. Pokud je nějaký princip ověřen praxí, tak to není utopie, ty troubo.

   Smazat
 5. No a co my s tim? Technicky voloviny me nezajimaj.
  Spis jde o to ty lumpy co spionujou na obcanech chytit a zavrit
  Tohle je problem omezeni Bohem danych prav obcanum, a ne nejaka technicka videohra
  Vlada co se takhle chova k obcanum si nezaslouzi prezit

  OdpovědětSmazat
 6. Mně můžou policajti z onoho výšeuvedeného orgánu nad varlaty políbit prdel. Když jsem podnikal, tak mi kdekdo ničil počítač každý týden, kdejaký tajnej mi lezl až do kanceláře. Dnešní situaci jsem předpověděl na 99 %, tedy jsem měl pravdu. Postřelená zvěř teďka útočí, stejně zajde.
  Imperium USA se rozpadá, virus má i tento státní útvar, přistání na Mars se sice nedočkám, ale určitě ještě zažiju jak současní debilové se stanou chytráky a naopak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jé ty taky skrz to jsi tu! Já taky! Neboj! To se nám splní! Jen to nebudou vlády jako dřív, kdo to provede, páč význam států bude upadat a svět převezmou soukromé korporace. Jedna z nich uskuteční právě ten komerční let lidí na Mars! V 22. století tam pak už budou lidi lítat běžně s letenkou ...

   Smazat
  2. To přece už zažíváš běžně Rudo - na to netřeba se těšit, že se "dožiješ". Současní debilové, magoři,kteří byli propuštěni z blázince,muklové, kteří jsou po výkonu trestu propouštěni z vězení, pornoherci, profláknuté celebrity, politici, a spousta novinářských kurev, se stávají žádoucími v politice, ve službách státu, a na vysokých postech. Kdyby se stávali "chytráky" jen současní debilové, to by se ještě dalo zkousnout, to už tady bylo v padesátých letech, ale teď se jimi stávají gauneři, šmejdi a magoři - to je horší.

   Smazat
 7. propaganda ala pepi gebls ale pořadně vytuněna aže by na celou republiku stačilo dvacet netahel zapada přesně do propagandy desinformaci o tom že se nikdo nemusi bat že třeba pujde jen na podani vysvětleni co si vlastně mysli tak to už nema vubec chybu

  OdpovědětSmazat
 8. Jak vidno, některým není shůry dáno. Nejde o to, jestli si svůj životopis a své jméno zostutudí členstvím v té organizaci jen dvacet lidí, to je jejich věc, jejich svobodné rozhodnutí o své budoucnosti. Jde o to, že i kdyby to byl útvar s pouze jedním člověkem, je to prohra demokracie a útok státu na listinu základních práv a svobod. Zakladatelka onoho orgánu je zárukou jeho strannosti, ideologizace. Stát má chránit občany před propagandou tím, že jim poskytne kvalitní vzdělání, bude jednat férově, nebude užívat dvojí metr, lhát, krýt zlodějiny. Prostě stát se má snažit mít důvěru u svých občanů. Tenhle vnitrácký orgán prostě s ohledem na naší historii (nacistická okupace, socilaistická a polistopadová realita) prostě nutně a oprávněně vzbuzuje u lidí negativní reakce. Je to salámová metoda - úřad je založen a není dále problém jej rozšiřovat co do obsazení, tak i co do pravomocí. Pozadí vzniku, politické prostředí, zadání úřadu a jedinci, kteří za ním stojí nutně u občanů evokují pocity o ideologické zkaženosti těchto geblsovkých pohrobků a nedůvěru v jakékoliv konání. Putin asi někoho potrestá, že vznik těchto orgánů v Evropě neinicivala Moskva. Nebo odmění?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k velikosti ČSSR i ČR jsme nikdy nebyli svobodná země a nikdy nebudeme. Češi si však dovedli vždy poradit.

   Smazat
  2. 10:16 ......máte pravdu, že ČSSR i ČR nebyli nikdy svobodné. Pouze slovíčko "nikdy" nesmíme vztahovat na celou minulost našich zemí českých, neboť tato historie čítá TISÍC LET HISTORIE! A to historie velice bohaté a slavné!
   Takže nesouhlasím ani s Vaším tvrzením, že nikdy nebudeme svobodní......a naopak souhlasím s tím, že Češi si dovedli vždy poradit a proto věřím v náš budoucí přerod a nové národní obrození!

   Smazat
 9. K článku jen uvedu tolik, že ochranu dat ve zvýšené intenzitě provádím jen v případě bankovního spojení. Ostatní komunikaci záměrně nekryptuji, protože se rád, na vlastní kůži, přesvědčím o dosahu státní moci. Dokonce mám určitý plán iluzorní komunikace, ve smyslu návnady. Teprve potom přijde na řadu můj přechod do skrytého boje s evidentním nepřítelem. Pokud mě nechají na pokoji, budu postupovat tak, jak jsem doposud zvyklý, tedy otevřeně diskutovat všechna dostupná témata a to i proti názoru většiny, což je základem demokracie. Pokud mě ovšem začne jakákoliv moc tlačit nějakým směrem, co si můžu nebo nemůžu myslet, tak přecházím do skrytého módu a podle situace klidně i do ilegality!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavý názor, souhlasím , je potřeba více lidí kteří se nebojí říci svůj názor. Zajímalo by mě jak se si "vykladači pravdy" poradí s článkem 17 ústavy, docela by mě zajímal Váš další životní osud.

   Smazat
  2. 10:43-tak je to správné, také to tak praktikuji-celý život.

   Smazat
 10. Soudruzi, už dlouho jsme si nechali srát na hlavu, proto nyní otevřme ústa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nejen ústa! - https://www.youtube.com/watch?v=5ckAocEhJ8Y

   Smazat
 11. Copak o nás běžné diskutéry ani tolik strachu nemám, spíše se obávám, že budou činit potíže provozovatelům nezávislých novin a webů, až je buď otráví nebo odstaví. Ale to už je cenzura totalitního střihu, s tím též máme své zkušenosti a taky dobře víme, že se jim to stejně nakonec rozsypalo. Každým svým dalším represivním krokem si pod sebou uříznou kus větvičky. Zřejmě už ale nemají na výběr, tak se uchylují k naprosto zoufalým krokům, čili logicky dopadnou jako zoufalci. Nás slušných lidí je většina a tak to taky všechno přečkáme. Byli tu už jiní, co si vyskakovali, ale všeho dočasu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.