Reklama

pondělí 2. ledna 2017

Nebezpečná protiamerická propaganda v ČT


Jiří Jírovec
2. 1. 2017
ČT podkopává naši víru v demokracii tím, že neustále opakuje, že ruský president Putin ovlivnil výsledky amerických voleb. USA jsou baštou demokracie, to víme nejméně od roku 1989. Dokonce ji tam mají tolik, že ji mohu vyvážet do světa. Jenže: Jejich obyvatelé jsou prodchnuti vlastnenectvím natolik, že není možné, aby k nim, přes lesy vlajek a hesel, kdy pronikla cizí propaganda. Navíc je takměř jisté, že mnozí příslušníci nižší kasty, která údajně Trumpa volila, ani neví, kde to Rusko vůbec je.
Upozornění pro MVČR: Autor tohoto textu nemá finanční ani ideologické vazby na ruské dezinformační zdroje.


Americké volby hlídají PR agentury. Obě hlavní strany si je kupují, aby přesvědčily svoje voliče, že volba strany protivné bude zhoubou. Právě tyto agentury jistí, aby se k občanům nedostaly jakékoli cizí a tedy závadné informace. Urážet tyto strážce tamní demokracie tvrzením, že je přelstili hackeři v rubáškách, je naprosto nehorázné.

Americká demokracie je stabilizována tak dokonale, že společnost ani neregistruje, že existují jacísi nezávislí kandidáti. Pro demokracii stačí dvě strany a dva kandidáti. Všechno jiné ji nebezpečně narušuje.

Například Ralph Nader (to je ten zaprodanec, který kdysi napsal o amerických autech knihu "Nebezpečná při každé rychlosti") způsobil, že Bush Jr. vyhrál presidentské volby, protože sebral Goreovi hlasy na Floridě.

To je dávno zapomenuto, stejně jako Ross Perot. To byl nezávislý kandidát, který získal v presidentských volbách v roce 1992 19% z celkového počtu hlasů. Vzhledem k tehdejšímu rozložení hlasů mezi Bushem Sr. a Clintonem nezískal jediného volitele.

Perot měl neobyčejný úspěch, ale ani hlasy, podložené jeho miliardovým bohatstvím, nemohly ohrozit pevně rozkročenou demokracii. Domnívat se, že by ji mohl nahlodat nějaký Putin je směšné.

V americké demokracii projde i to, když dvě hlavní strany odmítnou veřejnou debatu s nějakým nezávislým nýmandem. Když se to stalo, televisní bosové sklapli kufry a ustoupili.

V roce 2016 se objevili Jeb Bush a Bernie Sanders, dva významnější kandidáti, poražený republikán a demokrat z primárních voleb. Jména Gary Johnson, Jill Stein, Darrell Castle a Evan McMullin patrně nikdo v Česku nikdy neslyšel. To byli nezávislí kandidáti.

ČT používá služeb jakéhosi Votápka. Ten 2. ledna 2017 líčil Putina i Trumpa jako dva egoisty, kterým je zájem lidu ukraden. Hilary prý naopak je chytrá, má Rusy prokouknuté a nenaletěla by Putinovi na jeho léčky. Trump naopak představuje nebezpečí.

Na tohoto člověka, prý politického analytika, je třeba upozornit skupinu, která se na vnitru zabývá zhoubností ruské (čti Putinovy) propagandy.

Nejde o to, kým je za svoje analýzy placen, ale o jejich výsledné působení. Z toho, co říká, si totiž prostý divák snadno odvodí, že Putin je významný státník, který přelstil miliardové investice do PR agentur a způsobil že v USA nezvítězila inteligence měst nad primitivností venkova.

ČT šíří propagandu, která může vést k tomu že by náš lid mohl uvěřit, že ti dva presidenti, alfa samci, jak je Votápek nazývá, by v sobě mohli najít zalíbení a ohrozit svět plkáním o míru.

To je nebezpečné, protože by mohlo dojít k narušení bdělosti a ostražitosti - a pak najednou bum, Putin vzkřísí SSSR, ale nebude, kdo by za naše vznešené ideály bojoval.

29 komentářů :

 1. Ano, takovouto satirou a švejkovstvím se budou vyznačovat budoucí články a příspěvky v důsledku nově-vzniklého Chovancova útvaru. Dovedu si představit výsledek jeho fungování ne nula, ale minus 5. Samozřejmě navíc s dobře naladěnými voliči k volbám. Totální hrob ČSSD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chovanec cenzuruje hur nez za komunistu

   Smazat
  2. 20:35 přesně tak jak píšete, je důležité číst mezi řádky.

   Smazat
  3. Včera jsem viděl první díl seriálu na ČT 1 s názvem "Svět pod hlavou", kde policista, potom co byl neznámým pachatel sražen, se ocitá v roce 1982, kde ho přivítá kriminalista z SNB a dále děj má upozornit diváky, jak v roce 1982 byla totalita, tak strašná, že se ani dýchat nesmělo svobodně. Možná bych tomu, co seriál naznačuje, možná věřil, kdybych neměl tu smůlu a v té době nežil. Pak je ještě jedna možnost, že jsem žil na jiné planetě a v jiném Československu a seriál má pravdu o strašných podmínkách ve kterých jsme tady žili, kdy každé nadechnutí kontrolovaly orgány SNB. Je jasné, že nynější režim je pomalu i s EU v koncích, lidé mají dost lží o migrantech, kteří nás obohacují o našem neustálém ekonomickém růstu, kdy množství chudých neustále roste a vládni garnitura všem říká, že si za to můžou sami. A proto musí nynější režim nasadit zcela nepravdivý obraz o bývalé době a naznačit lidem, že nyní jsou v ráji a jestli nebudou poslouchat, tak přijde opět doba temna s bezplatným zdravotnictvím, školstvím, bydlením, skončí dluhy, hypotéky, exekuce, nezaměstnanost, bezdomovectví a to by bylo přeci tak strašné, když nyní máme ráj na zemi...

   Smazat
  4. Vyhlaska autora mi zavani predposranosti.
   A NEJEN TO.
   "Autor tohoto textu nema financni, ani ideologicke vazby na ruske dezinformacni zdroje". Uvadi se nam..
   PRIPOUSTI AUTOR , ZE TAKOVE ZDROJE EXISTUJI /existovaly/, ZE O NICH VI ?? A co vsechno o nich , je mu znamo ?
   Byl s nimi ve styku pred tim , dostaval od nich penize , nebo jine prostredky. ??
   /Ktere ted nedostava ,nebo neprijima/. ?
   Pripousti autor jejich existenci a tak ospravedlnuje plne ustanoveni Vyboru/Organizace pro potlaceni tech RUSKYCH DEZINFORMACNICH ZDROJU ?!!!!
   V Ceske Republice ?
   Pozor na to.

   Smazat
 2. Kdopak je pan Votápek ? Bezesporu volič, ne-li přímo člen TOP 09.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Votápek je přihlouplý bývalý fízl, pardon bývalý český konzul v severní ruské stolici čili Petrohradě. Zpravodajská redakce Č.televize ho hojně využívala k pomluvám Ruska a Putina zvláště. Hezký exemplář blba.

   Smazat
  2. Votápek,Romancov,Mitrofanov,Gabal,Janda,Štětina,Kolář,Fištejn atd. atd. jeden větší mudrc než druhý.je to jednoduché: Tito lidé, když něco tvrdí, tak opak je pravdou

   Smazat
  3. 9:24
   Kde berete tu drzost něco prohlásit za pravdu, dokud Vám to neschválil HorniDolni ?!

   Smazat
  4. Soudruhu Chovanče nebo honibrku Jando 9:44, kolega 9:24 vypsal těch tvých kolaborantů jen pár, co se ti na jeho příspěvku nezdá? Však napsal pravdu nebo snad to na vašem fízláckém (novodobém STB) úřadu není přípusné?

   Smazat
 3. Fízlovací a cenzorní úřad zřizovaný na ministerstvu vnitra je v rozporu se Základní listinou práv a svobod, která je součástí Ústavy České republiky.

  Činnost ministersva vnitra je v rozporu s Ústavou ČR a je povinností občanů tohoto státu iniciovat trestní řízení, potažmo ústavní stížnost proti činnosti tohoto úřadu!

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Svoboda_projevu

  Svoboda projevu (též svoboda slova) je svoboda vyjadřovat se bez cenzury a bez omezení. Synonymní termín svoboda vyjadřování bývá někdy používán pro indikaci, že nejde jen o svobodu projevu, ale také o svobodu informace a myšlenky přijímat, vyhledávat a rozšiřovat jakýmkoli způsobem, bez ohledu na použité prostředky. Tyto svobody jsou úzce spjaty s konceptem svobody myšlenek.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Listina_z%C3%A1kladn%C3%ADch_pr%C3%A1v_a_svobod

  https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Astavn%C3%AD_st%C3%AD%C5%BEnost

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zakony v havlocesku neplati

   Smazat
  2. Jo, a taky máme zaručeno bezplatné zdravotnictví a rovnost před zákonem a domovní svobodu a státní suverenitu a.....a.....a

   Smazat
  3. Chovancovo Koniášové by měli nejdřív ze všeho označit za nebezpečnou propagandu Chartu77. Ta přece přímo napadá jejich činnost. Z dnešního pohledu je to nebezpečný dokument, podvracející základy našeho svobného, demokratického státu. Nedejbože aby jí při jejím výročí někde ve sdělovadlech přečetli. Dnes je to stejné, jako tenkrát. Všude se o ní mluví, ale nikdo neví, co je jejím obsahem.

   Smazat
  4. 14:14

   Jste jeden z mála, kdo si toho všiml.

   Kdyby ji totiž TEHDY nebo i DNES zveřejnili, těžko by mohli - jako včera na ČT24 - říkat takovou hovadinu, že šlo o "JEDEN Z NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH PROJEVŮ NESOUHLASU S KOMUNISTICKÝM REŽIMEM". -

   Kdyby text prohlášení Charty 77 četli stokrát, nic takového tam nenajdou.

   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/217411000370102?index%5B%5D=513539&x=71&y=15
   Úvodní věta příspěvku.

   Smazat
 4. Jakou to viru a v jakou demokracii ?
  Volit smeli jen bohati v USA od zacatku.
  Posleze po valkach pak dostali volebni pravo vsichni , ale volebni masinerie a tuha propaganda sestavajici se z vyjadrovani velmi publikovanych odborniku na 'demokracie", zvlaste tu americkou, dale utocna hystericka media , noviny, radio a TV ,dale nekonecne sliby politiku o raji a vyplnenych snech pro vsechny.
  /Kdo jsou bohaci. /Akorat se to nerika nahlas/.
  Stoji za pozornost obrovske penize dodavane na volebni kampane a tem spravnym kandidatum, staty, jako Saudska Arabie, Kuvajt, Bahrain, Abu Dhabi, UAE a mnoho dalsich a mnohe dalsi , kteri hajili sve zajmy miliardami a o kterych nikdy nebyla ani zminka.
  Celkem vzdy vyhral ten predurceny v komedii, jejich kandidatske sliby se splachly velmi rychle do hajzlu a prikrocilo se k odmenovani patronu , sponzoru a mnoha tech...
  Ovlivnovani voleb ? V zadnem pripade.
  To se stalo jen a pouze v roce 2016, kdyz vyhral ten neurcenej..
  Ale kdyz se nevi ,tak se jednoduse obvini a utoci na Rusko.
  Rusko tak vyresi kazdej problem, kazdou lez, kazdej spor , kazdej nedostatek dukazu , kazdej problem pomylenych volicu v USA.
  A nejen to Rusko zmaklo i Electoral College , to je hrstka dalsich volicu , kteri vsak mohou volit i PROTI DEMOKRATICKE VETSINE...
  tech obycejnych neelitnich velicu , nebo co to tam maji demokratickyho..Cort znajet....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufam ze tomu spravne rozumim
   Ze chvalite Trumpa
   Abych se zase nemusel nasrat

   Smazat
 5. Co ceska televize rika, lzive rika

  Cesko je kolonie, rocne je z ceska vysavano 50000 korun na cloveka, cesko je soustavne vykradano, polovina cechu je na hrane ci za hranou chudoby

  Ale presto se ceske onuce nevzbouri

  Americani si zvolili Trumpa
  Cesi prd

  OdpovědětSmazat
 6. Cesi, do zbrane, budte lidi a ne onuce

  OdpovědětSmazat
 7. Zil jsem v USA pres 20 let, navstevuji tam deti kazdy rok, nekdy 2x, jako zrovna ted. Rusko muze byt normalnim Americanum ukradeno. Byt SSST byl jediny stat, ke kteremu meli respekt a jedine Rusy uznavali tenkrat skoro za sobe rovny. Zkuste normalnimu Americanovi neco rici o tom, ze by mel jednat podle Ruska, zbytek zivota se vam bude snat.
  Ovsem blbost se da opakovat stale, coz CT a vsichni prisluhovaci stale delaji. Takze tohle je 100% pravdive, az na tu nizsi kastu. O 80% Americanu bych tohle rici nemohl, navic, tady zadne kasty nejsou, asi jako v Cesku. Normalniho Americana politika absolutne nezajima, ze zimniho spanku ho vyburcuji jen presidentske volby a propositions. Nikdo mu nemuze radit, protoze je prece nejchytrejsi, navic rozsiruje demokracii po celem svete:
  Jejich obyvatelé jsou prodchnuti vlastnenectvím natolik, že není možné, aby k nim, přes lesy vlajek a hesel, kdy pronikla cizí propaganda. Navíc je takměř jisté, že mnozí příslušníci nižší kasty, která údajně Trumpa volila, ani neví, kde to Rusko vůbec je.

  OdpovědětSmazat
 8. To jen potvrzuje, že se jedná jen o fiktivní válku v chorých mozcíh. Češi jsou slovanský národ a pokud Rusko bude ve světě úspěšné, většina mu bude fandit, protože se jednoduše ztotožní se slovanským kmenem. Ti, co jsou tu implementováni uměle USA, se sice mohou nenávistí posrat, ale nic proti tomu nesvedou.

  OdpovědětSmazat
 9. Omyl.Votápka je praví český chlapec,neprodejný,inteligentní,na velké politické úrovni,znající světovou i vnitřní politickou broblematiku.Takoví kalouskojandovskoštětinářskokocábovskochovancovskofeudálskoslonkovskosobotkovskošafrovskovašárijsko médium,zřejme pocházející ze s Prahy a ne nějaké díry Ludvíkova Lhota u Prdelovic,kde žijí podle Kalouse debilové.Bohužel - strčte si tuhle republiku již do zadnice protože už není naša ogaři,nechali jste si jí vzít,vše je jen konečný blablabla.

  OdpovědětSmazat
 10. http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Česká_televize
  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/ČT24
  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/ČT_:D

  OdpovědětSmazat
 11. Včera jsem viděl první díl seriálu na ČT 1 s názvem "Svět pod hlavou", kde policista, potom co byl neznámým pachatel sražen, se ocitá v roce 1982, kde ho přivítá kriminalista z SNB a dále děj má upozornit diváky, jak v roce 1982 byla totalita, tak strašná, že se ani dýchat nesmělo svobodně. Možná bych tomu, co seriál naznačuje, možná věřil, kdybych neměl tu smůlu a v té době nežil. Pak je ještě jedna možnost, že jsem žil na jiné planetě a v jiném Československu a seriál má pravdu o strašných podmínkách ve kterých jsme tady žili, kdy každé nadechnutí kontrolovaly orgány SNB. Je jasné, že nynější režim je pomalu i s EU v koncích, lidé mají dost lží o migrantech, kteří nás obohacují o našem neustálém ekonomickém růstu, kdy množství chudých neustále roste a vládni garnitura všem říká, že si za to můžou sami. A proto musí nynější režim nasadit zcela nepravdivý obraz o bývalé době a naznačit lidem, že nyní jsou v ráji a jestli nebudou poslouchat, tak přijde opět doba temna s bezplatným zdravotnictvím, školstvím, bydlením, skončí dluhy, hypotéky, exekuce, nezaměstnanost, bezdomovectví a to by bylo přeci tak strašné, když nyní máme ráj na zemi...

  OdpovědětSmazat
 12. Mám stejný názor. Jsou šířeny fámy o disidentech, přitom se zapomíná, že většina byla vyhozena z KSČ. Pak je tu ještě další sorta, dovezení ze západu, přičemž obyčejná nechuť a nedůvěřivost obyvatelstva je popisována jako tuhý odpor totalitní sítě režimu.
  Některé věci v minulém režimu opravdu nebyly radostné, nicméně to účelové zkreslování je až směšné. Začíná to rokem 1989, kdy přiblblá socialistická mládež, která neznala realitu na západě, plakala při příchodu vojsk Varšavské smlouvy a někteří kovaní milovníci SSSR se i upalovali, protože jim ruplo v bedně.
  Všechno je jinak, jak říká umírající rabín.

  OdpovědětSmazat
 13. Kde jsou dneska chartisti ? V rici ! :-) Proto čt mlží . Mladí ji to nežerou , protože jsou imrvere online .

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.