Reklama

neděle 22. ledna 2017

Neslavný konec prezidenta Obamy

Václav Umlauf 
22.1.2017  E-republika

Obama rozšířil fízlování vlastních občanů za jakoukoliv demokraticky únosnou mez. A během posledních hodin své vlády dal Trumpovi do rukou klíčové dekrety umožňující zavedení policejního státu.Psal jsem o konci Obama prezidentování už před rokem, takže jen připomínám naše důležité články k tomuto neschopnému prezidentovi. Za prvé a zásadně platí, že Obama zruinoval střední třídu v USA. K tomu jsme psali dva důležité články.


V těchto článcích je exaktně doložen dopad hypotéční krize a neschopnost Obamovy vlády cokoliv řešit. Proto Trump vyhrál prezidentské volby. A důvod neúspěchu minulého prezidenta je naprosto jasný. Již po prvním volebním období jej opustili všichni schopní politikové a reformátoři a zbyli mu jen příživníci a lobbisté. O tom jsem psal článek

Obama byl ovšem krapet narcistní jako všichni mocní tohoto typu, takže mu sbor patolízalů a lobbistů nijak nevadil. Mnohem horší situace ale nastala v momentu, kdy slabý a nerozhodný Obama pokračoval ve válečných taženích minulého prezidenta Bushe. Obamovi jako nositeli Nobelovy ceny míru se podařil skutečně kuriózní kousek:
 • je jediným prezidentem USA, který během obou funkčních obdobích vedl nepřetržitě války jednu za druhou;
 • bombardoval svět tempem jedné bomby za tři hodiny;
 • prohrál nebo tzv. "nevyhrál" ani jednu z válek, které vedl, a přitom zničil obrannou sílu země;
 • uvedl USA do dluhů nejen z hypotéční krize, ale kvůli nesmyslným nákladům na zbrojení;
 • jeho nelegální války vedené s NATO a dalšími zeměmi zničily celé státy (Libye, Sýrie) a způsobily vlnu globálního terorismu, který bude trvat nejméně jednu generaci.
Takže je celkem pochopitelné, jak vypadalo Obamovo rozloučení s armádou, když oficiálně předával velení ozbrojených sil. Podívejte se na toto video s řadou prázdných židlí hned v první řadě.


A druhá polovina videa ukazuje rozjásané generály Pentagonu za odchodu Bushe mladšího. Tehdy odcházeli do připravených míst ve správních radách firem ve vojensko-průmyslovém komplexu jako vítězové, a přitom si namastili kapsy vojenskými dodávkami typu nefunkčních letadel F-35. Obama tedy válčil tak dlouho, až málem přivedl vlastní armádu do hrobu. Vskutku kuriózní výkon.

Další katastrofální bilance demokrata Obamy se týká ničení demokracie v USA. Je celkem zbytečné zmiňovat koncentrák na Guantanámu, který běží dodnes a který slíbil zrušit hned po nástupu do prvního období. Horší jsou špinavé války s drony zabíjejícími možná teroristy, ale zcela jistě civilní obyvatele asi v poměru 1:10. Obama sice dal na konci svého období amnestii Manningové, ale také nechal pár hodin před svým odchodem potichu schválit prezidentský dekret, který umožňuje masivní fízlování NSA bez soudního příkazu. A navíc si vládní agentury mohou mezi sebou vyměňovat získaná data bez souhlasu soudu. Obama rozšířil fízlování vlastních občanů za jakoukoliv demokraticky únosnou mez už od roku 2013.

Ten druhý článek ukazuje současné hrdinky v USA, které jsou demokratky. Podpis fízlovacích dekretů znamená, že Obama během posledních hodin své vlády dal Trumpovi do rukou klíčové nástroje umožňující zavedení policejního státu. Ideologický debakl mainstreamové Demokratické strany a českých Obamomilců ukazuje na neschopnost levice najít alespoň trochu slušné reprezentanty, kteří by se nedali koupit a kteří by měli alespoň trochu zdravého politického rozumu.

- - -


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

22 komentářů :

 1. Chápu upřímný zájem příslušníků amerických elit, získat funkci prezidenta. Je to neuvěřitelné prestižní funkce. Dává vítězi příležitost se zavděčit, možná i přiblížit, kastě loutkovodičů. Poslední akce Obamy, tomu nasvědčují. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo jsou jako ti "lotkovodiči"? Konkrétně prosím.

   Smazat
  2. Kdo jsou ti loutkovodiči? Jak se říká komu není zhůra dáno, na internetu nakoupí. V. V. Pjakin o tom ve svých Otázkách a odpovědích, nesčíslněkrát hovořil. Chce se na to jenom podívat. Jinak co se týče Obamy ten si své odpracoval a hodnotit ho bude historie. Hůř je na tom ale Clintonka, Bill furt čumí po hezkých ženských a ta ostuda s tím prezidentováním. Jak sama řekla na videu o Kádáfím. Přišel, viděl a je mrtvý, ona Přišla, viděla a je v řiti. Ach ty boží mlýny...

   Smazat
  3. "lotkovodiči" budou asi příšery z americké sci-fi. Loutkovodič klasický je obdařený kapitálem. V.J.Horák

   Smazat
  4. Žádal jsem o KONKRÉTNÍ loutkovodiče a opět jsem dostal jen hromádku prdů. Nikdo neví kdo jsou, nikdo je nikdy neviděl. Vyskytují se jen v pověstech, bájích, pohádkách a zkazkách.

   Smazat
  5. Hlavný :Rotschildovych families,
   Zástupca :Rockefeler,Morgan, Warbur,

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. Jasně Suchare. Jen mi furt vrtá hlavou jak je možné že si tito všemocní "loutkovodiči" nepovodili i Trumpa? Přece kdyby jen luskli prsty tak má na účtě v mžiku nulu, zmanipulované volby by nikdy nevyhrál atd.
   Vychází mi z toho že je to jejich agent :-D

   Smazat
  8. 16:36 16:38

   A na mě jste zapomněl, Suchare.

   Lloyd Blankfein
   15 Central Park West
   New York, NY 10023

   Smazat
  9. Anonymní22. ledna 2017 16:42
   „Vychází mi z toho že je to jejich agent :-D“
   Také mi to tak vychází, nikdo jiný se asi voleb neúčastní. Ale konkurence mezi agenty, bude veliká. Každý má jiný názor na cestu vývoje, na funkci a použitelnost různých společenských skupin, či klanů, ale jedno nikdo nepřekročí. Vlastní stín tím nemyslím. I když ten samozřejmě také. P.K.

   Smazat
  10. 15:26 Loutkovodiči se jim říká proto, že stejně jako v pimprlovém divadle se snaží nebýt vidět. To nevíš, že se tak hloupě ptáš? Zjisti si přispěvatele do fondu Clinton a uvidíš, kdo natahoval provázky. U Trumpa to je trochu jinak, ten si volební kampaň financoval sám. A není nijak spojen ani se zbrojaři, ani s korporátkami. To jim na něm nejvíc vadí, nemají k němu "provázky", za které by mohli tahat.

   Smazat
  11. 16:00 Tvůj požadavek je stejně pitomý, jako zpochybňovat existenci tajných agentů výzvou: "Uveďte KONKRÉTNÍ tajné agenty. Nikdo neví kdo jsou, nikdo je nikdy neviděl. Vyskytují se jen v pověstech, bájích, pohádkách a zkazkách".

   Smazat
  12. 19:50

   --- Vaše tvrzení, že si Trump kampaň FINANCOVAL SÁM, není přesné. ---

   The first was the amount of MEDIA ATTENTION Mr Trump received early on allowing him to spread his campaign message WITHOUT BUYING costly TV ads.

   That has not stopped him from FUNDRAISING. The campaign has raised $25m, but only $7.5m is from individual donors. HEALTH PROFESSIONALS and REAL ESTATE PROFESSIONALS are the most active donors.

   Mr Trump's second advantage, his ability to self-fund, has helped him raise the rest.

   Importantly most of his self-funding is a LOAN; 69% of the campaign's funding is DEBT that has to be paid back either using other donations or by the candidate himself.

   Mr Trump has so far ONLY spent $250,318 of HIS MONEY on his presidential bid.

   ZDROJ: http://www.bbc.com/news/election-us-2016-35713168

   Smazat
  13. 20:08 Trump to řekl ve 3.debatě, kde mluvil o částce $250 miliónů. Jestli sebral $25 miliónů do volebního fondu, tak to nejsou žádné podstatné peníze.

   Smazat
  14. Pro A z 20:08h :
   Zajímavé, jak jste najednou ve své argumentaci "přesedlal" na angličtinu..
   Pavel p

   Smazat
  15. P.S.:
   BBC už je dávno "rádio Jerevan"!
   (Pro ty co neznají tento pojem = prázdná, plechová huba, Potěmkinova vesnice, apd.,..
   Pavel p

   Smazat
 2. 16:00
  A co když loutkovodiči nejsou lidé, co když je to kapitál?

  OdpovědětSmazat
 3. Loutkovodiči jsou vždy v pozadí,aby se o nich
  nic nevědělo.Proto je nelze jednoznačně určit.
  V každém případě musí mít spoustu peněz a mít
  nějaké postavení,ze kterého mohou ovlivňovat.
  Konkrétně vypadáte,že jen chcete na sebe nějak
  upzornit.Je sice správné,že hledáte pravdivé
  informace,ale na místě,kde je nikdo nemůže
  znát.Možná jde jen o nepochopení,anonyme 16:00
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 4. Trump je zvláštní člověk na "světové šachovnici". Vypadá jako pěšák, který došel na druhou stranu a stal se mnohem významnější figurou. Skáče jako "kůň" ale střílí jako "střelec".
  Je mužsky ješitný, což dokazují krásné ženy, se kterými celý život přebýval. V.V.Putin to přesně ví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiří22. ledna 2017 20:49
   Je to pěkné přirovnání, ale bude to jinak. Myslím, že již od studií, byl jako schopný, začleněn do „nomenklatury“. Byl mu povolen vzestup a byl připraven k použití. P.K.

   Smazat
 5. Dotaz z radia Jerevan :
  Byl Obama opravdu president USA. Prosime dolozte na skutecnych faktech vase tvrzeni...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.