Reklama

čtvrtek 26. ledna 2017

Nevtip na tento den aneb Kdo jak zadlužil náš stát!

vlk
26.1.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Byl jsem upozorněn na skvělý materiál ohledně toho , jak se zadlužovala Česká republika. Respektive, jak který ministr financí a který premiér se zasloužili a jak o současný kumulovaný státní dluh. Je to pozoruhodná tabulka. která naprosto bourá mýty o levicovém rozhazování a a zadlužování země a pravicové finanční šetrnosti a kompetenci vést státní finance. Sami zjistíte, jak to vypadá v reálu! 

 
 
 

Tabulky jsou převzaty z článku Stanislava Hudského, kde je ještě spousty zajímavých detailů pro případné zájemce o podrobnější informace. Pro nevtip to stačí v téhle zjednodušené formě. Topolánkovská, Nečasovsko, Klausovsko Kalouskovská „kompentence“ vést státní finance se doložitelně vyznačuje asi stejnou kvalifikovaností jako tomu bylo v Řecku!!! A tihle cosi vykládají o rozpočtové odpovědnosti! Už zase!

31 komentářů :

 1. To je jedna stránka věci. Důležitější je ještě to co kdo a za jakou almužnu prodal (prošustroval)
  Václav

  OdpovědětSmazat
 2. Jinak VLK je pro mne absolutně nedůvěryhodná osoba.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 3. Kdo to píše ty nesmysly. Nejsem ekonom spíše pamnětník a hned u tunel dětka vypadlo hned několik nul v jeho číslech.Po komunistech zbylo několik stovek podniků. Větších menších,prosperujících na světové úrovni.Namátkou Vítkovice, sklárny, poldovka mezi nima ČS námořní plavba a mnoho dalšich. Každý tento podnik mimo jiné vlastnil rekreační zařízení. Kde to skončilo, neodvažuji si odhadnout kolik to bylo v penězích,ale určitě to bylo v řádu bilionů.Je to v pryč.Tak co začísla za jeho jménem. Další Sralbotka OKD + Byty, taky toskončilo v prdeli.Tak co tady vlčíte. Rad bych jednou slyšel, že odměna je spoustu let nebo doživotí a samozřejmě zabavení majetků.nebrečím, ale sere mně to. Mám odpracovaných 47 let s toho dvacet let souběžně dvě zamněstnání a nemám ani na nájem v Bakalou ukradeným bytě.Vy slavní politici styďte se.

  OdpovědětSmazat
 4. Státní dluhy z dob privatizačních vln bych doporučoval "očistit" o privatizační příjmy. Protože ty tvořily ony (Zemanem) vzpomínané privatizační polštáře.
  Zmiňoval je sám Zeman, když mu kdosi z pravice vyčítal růst státního dluhu. Zeman kontroval s tím, že česká pravice nikdy nehospodařila vyrovnaně. Protože privatizační příjmy využívala jako příjmy do státního rozpočtu. Extra příjmy ...
  Prvním (a asi i jediným) ministrem financí, který dokázal srovnat státní příjmy a výdaje, byl bureš Babiš .
  Čímž ovšem vůbec neříkám, že bychom burešovi měli důvěřovat a volit jej. Ale fakta jsou taková ...
  O figurkách typu tupolánků, nečasů či sobotků, grossů aj. špidlíků je zbytečně vést jakou debatu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pukud prodam majetek, hodnota meho majetku se !!!nezmeni!!!. Tak jakepak "privatizacni prijmy".

   Pokud tento majetek (v penezich), prevedu na nejakou statni agenturu (napr. CKA), penize na uctu teto agentury, ze pocitaji stale jako majetek statu. Pokud tedy agentura majetek nejak utrati, aniz by ziskala odpovidajici protihodnotu, navysi se statni dluh. Takhle se pocita verejny dluh, podle Evropskych predpisu. Za "klause", se tak pochopitelne !!!nepocital!!!.

   Smazat
 5. Na zahraničním dluhu nemá podíl rozkradený stát.
  Hlavním viníkem jsou ti,kteří stále argumentovali
  nedostatkem banánů.Dobrý hospodář nakupuje jen
  to,na co má.Proto byl dluh republiky po komančích
  jen cca 100 miliard.Dovozem všech těchto banánů,
  mandarinek či pomerančů odjinud než z Kuby,dluh
  nám narostl na několik bilionů.Z toho se polovina
  dostala do soukromých rukou těch,kdo znali důvod
  převratu v r.1989.Mimochodem.Pokud by se nepodařil
  převrat i tzv.socialistických zemí,dostal by se
  celý slavný západ do dnešní krize o 25 let dřív.
  Neměl by trhy pro svoje zemědělské přebytky a
  průmyslové výrobky.Proto bylo nutno změnit onu
  situaci v Evropě.Pomohlo to na 25 let a jsme teď
  ve stejné situaci,kde byl západ.Proto se snaží
  rozdrobit Rusko stejně,jako se zdařilo v Jugošce.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšeš to přesně ty blbe. Kapitalistický západ vždy byl a je tak efektivní, že neustále vytváří tak velké přebytky všech výrobků a potravin, že neví co s nimi.
   Naopak všechny socialistické země trpěly chronickým nedostatkem všeho. Díky čemuž také přišly nakonec na buben.

   Tak kdo je lepší hospodář???

   Smazat
  2. Lepší hospodář je ten, kdo nežije nad poměry, nezadlužuje se nesmyslnou spotřebou, ke které nutí nejen dospělé, ale i děti, neprodukuje póvl, ničemné potraviny, nadprodukci nevyhazuje a obejde se bez nesmyslného růstu růstu, inflace, bohatnutí malé skupiny na úkor většiny a největších zisků z manipulací z penězí, zbrojení, kšeftů se zdravím, narkotiky a bílým masem. Neználku.

   Smazat
  3. Pepek Gůgl Vyskoč z 22:21 zapomněl, jak ty přebytky výroby byly lidem v tom kapitalistickém Západu plad prtný. Už je zase chytřejší, než americký prezident, který pro celý svět řekl:
   "Establishment se zabýval sám sebou, ale ne občany naší země. Jejich vítězství nebyla vaše vítězství; jejich úspěchy nebyly vaše úspěchy; a zatímco oni se oddávali potěšení v hlavním městě, v rodinách bojujících po celé zemi o přežití bylo málo důvodů k oslavám. Pro mnoho našich občanů existuje smutná realita: matky a děti zahnané do chudoby ve velkých městech; zničené továrny ležící jako náhrobky v krajině naší země; vzdělávací systém, do něhož se investovala spousta peněz, ponechává naše mladé a krásné studenty bez poznání; a trestná činnost, gangy a drogy ukradly příliš mnoho životů a oloupily naši zemi o nevyužitý potenciál. "

   Smazat
  4. Naprostý souhlas s Petrem,nejde (nešlo) o nic jiného než o trhy a odbytiště. Trh se nasytil a co dál? Rusko? Velký trh! Nakonec i Trump to nazval zcela přesně,odliv technologií a kapitálu do Číny,Kóree a Thaiwanu a v jÚeSAj rozdávaj potravinový lístky. Kapitál si namastil kapsy a tamější občané jsou v p.deli.Tož tak.

   Smazat
  5. Mám na to úplně stejný názor,jak p.Majevský.Západ už kolaboval,proto došlo v 89tém k převratu.Od té doby dotujeme západ,my žebráci.Příklad voda,Č.spořitelna(nyní rakouská,která je každý rok v mínusu,česká v plusu),takže dotujeme Rakušany.Různé obchodní řetězce,zisky jdou z naší republiky pryč a jiné.Proto si Němci třeba schválili dřívější odchod do důchodu,u nás naopak.A budou z nás cucat ještě více,aby mohli dávat dávky imigrantům,nebo jak jsem se včera dočetl,jim zaplatit autoškolu.

   Smazat
  6. píšeš tady o dluhu po komačí
   žádné dluhy po komunistech nebyly jelikož velké pohledávky u jiných států které dlužily této zemi včetně rezerv státních vykazuje tuto zemi bez dluhů   a zapomínáš na velké pohledávky které našemu státu dlužily jiné země

   Smazat
 6. Nejvetsi duraz by mel byt na delku funkcniho obdobi.

  Je jasne, ze kdyz budete dlouho krast nakradete vice.

  OdpovědětSmazat
 7. Zavádějící nesmysl ukazující pouze viditelné dluhy. Likvidace hospodářství, podhodnocení měny, mezd má daleko větší dopad.
  Připadá mi tento přístup jako moderní léčení: "Bolí tě hlava, vem si prášek proti bolesti"

  OdpovědětSmazat
 8. Cesko slo se zapadem vyti
  Mrtve bude byti

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi básník a filosof jak noha, blbečku.

   Smazat
 9. Buďme spravedliví.Zemanova levicová vláda prodala nejvíce bank,Špidla vyjednal s Teličkou na EU prd.Tošovský dokonal dílo zkázy prodejem našich zlatých rezerv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:36-Ondřeji, Zeman banky "zdědil" po Klausovi "zavšivené". Musel je odvšivit a s pochroumanou pověstí prodat. To je "jeho" podíl na státním dluhu.

   Smazat
  2. Zeman převzal rozkradenou a zbídačenou zemi. Za své funkční období rozjel zdevastovanou ekonomiku. Agent Špidla to poslal do kopru a vyvrcholilo to anti ekonomikou AGENTA Kradˇouska. Při krizi udělal vše naopak, než je dáno základy ekonomiky. Hold na chemický škole se jsou zvyklý na pokusy míchání cizorodých látek, bez znalostí jak to dopadne.

   Smazat
 10. Ještě chybí očistit data o ukradený důchodový fond rozpuštěný do rozpočtu, provekslované národní zlato vládou pana Tošovského za hubičku a spousta podobných polštářů a pak by se viděla čísla k posrání v celé nahotě, jak tady za těch 27 let hospodařili ty elity, jediní vyvolení, nejchytřejší a nejpovolanější, nejlepší. Jak to, že všichni nesedí na Borech za defraudaci? Buď to udělali vědomně a pak to byla vlastizrada a krádež nebo z blbosti a pak byli neschopní a měli by za to rovněž sedět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:31
   Žádný důchodový fond nikdy neexistoval. Peníze na důchody šly přímo z rozpočtu a to tak, jak bylo a je potřeba.
   Vybrané odvody totiž nestačí na počty důchodců a proto jsou výopklaty důchodů odjakživa spojené přímo s rozpočtem.

   Smazat
  2. V době, kdy na tyto peníze sáhl Klaus bylo na důchody vybíráno víc než vydáváno. To že "fond" neexistoval neznamená, že Klaus vyraboval peníze na důchody. S tím rozpočtem je to jen demagogie, protože vždycky se sledovalo, kolik se na pojištění výbíralo a kolik vydalo.

   Smazat
  3. 10:18 ale to přece vůbec nevyvrací moji informaci, že důchodový fond prostě žádný neexistuje a že se důchody vyplácí z rozpočtu !
   Na žádné peníze pro důchody nikdo nesahá a ani to nejde. Prostě podle toho, kolik důchodců je, tak se z rozpočtu pošlou prašulky.. hotovo.
   Na výši důchodů jsou nějaká pravidla, je to zákon a ty peníze prostě důchodci vždycky dostanou.
   I kdyby Klaus nechtěl a nebo Babiš, tak musí důchody vyplatit. A to ze státního rozpočtu.
   Z žádného fondu, ten neexistuje.

   Smazat
 11. údaje jsou neuvěřitelně demagogické.Klaus měl vyrovnaný rozpočet , chemik hospodařil v KRIZI!!!!Bureš hospodaří v KONJUNKTUŘE,přesto má už ČTVRTÝ ROK schodek kolem SEDMDESÁT miliard!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dejte link na ty "správné" údaje. Chceme se poučit. Předem děkuji.

   Smazat
  2. 10:19
   najdi si to na stránkách statistického úřadu.
   Ale ta informace z 10:11 stejně není správná - Babiš hospodaří za 2016 s přebytkem. Je to ale vyjímka.

   Smazat
 12. Je to absolutně neobjektivní hodnocení. Nezapomínejme, že protagonista bankovního socialismu Václav Klaus ukrýval dluhy do tzv. Konsolidační agentury, mimo státní rozpočet. To se to potom Narcisovi chlubilo s vyrovnaným rozpočtem!!! Teprve Zeman tyhle dluhy (kostlivce) uvedl na světlo a staly se i formální součástí eráru.

  OdpovědětSmazat
 13. To je ale řečí, jak jsme na tom špatně - a přitom většina lidí je v našem státě spokojená a dokonce rekordně právě v minulém roce 2016: https://www.novinky.cz/domaci/427690-lonsky-rok-byl-pro-cechy-uspesny-lide-jsou-nejspokojenejsi-od-roku-1994.html

  OdpovědětSmazat
 14. Na novinkách toho nakecaj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:15
   tak si to najděte jinde, třeba na oblíbených PL: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ohlednuti-za-rokem-2016-Vetsina-Cechu-citi-spokojenost-473095

   Smazat
 15. Co chcete diskutovat o hospodaření když nám nepatří ani to co máme zapsané v katastru. Přece ty dluhy se musí zaplatit a z bezdomovce ty peníze nedostanou. Bohatství státu je v tom co vlastí on a jeho obyvatelé mínus dluhy a to bude mínus. Za minulého režimu byly peníze na důchody čerpány z výsledku hospodaření státu proto dnes tak křičí že dědeček a babička ujídají nám chlebíčka. Ekonomika je přeci základ spokojené rodiny a ekonomika státu je spokojenost občanů. Přestaňte hledat všelék a přesvědčujte širokou rodinu a všechny známé že je bezpodmínečně nutné jít k volbám a dát hlas těm co mají v programu volební povinnost a řízení státu na všech úrovních pomocí referend. Neni to všelék ale jediný způsob jak spravedlivě rozhodovat. A pro ty co se bojí stálého obtěžování referendy radím seznamte se se způsobem ve Švýcarsku. Ve stanovené týdení lhůtě občanku vložíte kdekoliv na úřadě do hlasovacího zařízení stisknete ano nebo ne a je to. MŠ.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.