Reklama

.

.

středa 18. ledna 2017

Nevtip na tento den – dnes pro Ivana Gabala, Jakuba Jandu, Juraje Smatanu a další posedlé ruskou propagandou

- vlk -
18. 1. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
 

Ještě loni si polovinu lidstva mohlo koupit 62 nejbohatších, avšak za jeden jediný rok je, podle nové metodiky a s novými údaji z Číny a Indie, situace ještě horší. Nesrovnatelně horší! Opakuji za pouhý rok . Podle čerstvé studie významné mezinárodní charitativní organizace OXFAM osm nejbohatších lidí vlastní stejný majetek jako chudší polovina světové populace, tedy 3,6 miliardy lidí.

Je nestoudné, že tolik bohatství je v rukou několika jedinců, když každý desátý člověk na světě musí přežít se dvěma dolary na den,“ uvedla Winnie Byanyimová z Oxfamu.

„Jsme v situaci, kdy miliardáři často platí nižší daně než jejich uklízečka nebo sekretářka. To je šílené,“ 
řekl agentuře AP poradce společnosti Oxfam Max Lawson. Lidé podle něj ztrácejí důvěru ve stávající systém, kterému hrozí, že se rozpadne. Prvními signály byly podle Oxfamu referendum, v němž Britové loni rozhodli o vystoupení své země z Evropské unie, a zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA.

Podle jedné z největších marketingových společností Edelman se důvěra lidí v systém prudce snížila po světové hospodářské krizi z roku 2008. Podle průzkumu společnosti věří jen 15 procent lidí, že systém funguje.

Tento postoj má řadu příčin, jednou z nich je i rostoucí nedůvěra v tradiční média, na která lidé nahlížejí jako na součást establishmentu.

Zdroj


Ještě je třeba dodat, že hlavním zdrojem dat pro studii Oxfamu byl Forbes a obsáhlá rešerše Credit Swiss. To pro případ, že by nějaký ten Gabal nebo Janda prohlásili, že ...už i Oxfam naletěl Putinově propagandě…
Protože Ruskem posedlí šmokové nám perou do hlavy, že všechno je jen ruská agrese a propaganda a za všechno může Putin.

Originál zprávy Oxfamu zde 

- - -

13 komentářů :

 1. Kosa zostra,hmmm tuto nepřekvapí,když několik generací rozmnožuje majetek.Ale jak na potvoru zrovna dnes při brouzdání jsem narazil na crimerussia.com/oligarchs/ na článek Kde berou peníze nejbohatší rodiny Ruska.Tak to by i Kosa zvostra čučela,co za pár let je možné na Východě !Ti Rusové si koupí snad celou Ameriku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějak mi uniklo, že by autor dělil boháče na "zlé" ze Západu a "hodné" z Ruska (nebo Východu). Ti "hodní" ho rozmnožují stejně jako ti "zlí". To se spolehněte. Doporučuji přečíst knihu Jana Kellera "Tři sociální světy". Jako všechny jeho práce - útlá, ale hutná. Dozvíte se daleko více. A Rusové si Ameriku koupit nemohou, protože tu už mají Číňani.

   Vymazat
  2. hlupáčku dle tvé debilní odpovědi je jasné že jsi zaměstnanec ministerstva propagandy pana análníka zde se píše všeobecně bez rozdílu národnosti takže idiote nedělej tady protiruskou agitku protože se to proti tobě vrátí jako bumerang jen pro zajímavost našel jsi k jakému etniku se hlásí ti boháči

   Vymazat
  3. 12:36 Článek je o SYSTÉMU, který toto umožňuje. Vy asi patříte k těm zastydlým rusofóbům, kteří stále považují Rusko za komunistickou zemi a Putina za generálního tajemníka. Proč se nepodíváte na majetky našich rychlokvašených zbohatlíků? Ti také nerozmnožují majetek po několik generací. Systém jim pouze umožnil "zprivatizovat" (čti ukrást) to, co několik generací budovalo. Sami k tomu nepřidali nic. Hospodaří jako mongolští pastevci: "Vypást a posunout se dál".

   Vymazat
  4. Jasně, že o systému. Kapitál se rozpíná tak, že rozpínavost plynů je proti tomu dětskou hříčkou (parafráze Marxe). T

   Vymazat
 2. Ono se to samozřejmě netýká jen oligarchů "nejcivilizovanější" části světa, týká se to stejně Česka, Ruska, Číny atd. V Česku se rozkradl národní majetek v hodnotě přes 5 bilionů Kč, ti, co si nejvíce nakradli také Česko zadlužili bezmála 2 biliony Kč. A ti největší zloději se občanům akorát smějí do obličeje a páni soudci honí po soudech "mřenky". Pokud hodně rychle nedojde k přerozdělení bohatství Země, aby nebylo žebroty, hladomorů a také teroristů, musí to skončit světovou revolucí a "jak se bude kácet les, budou létat třísky". A to pak bude těch horních nulanic vřískat.

  OdpovědětVymazat
 3. Pokud se podaří tu chudší polovinu lidstva nakrmit, opatřit jí čínské mobily a televizory, žádná revoluce se konat nebude. V tom je rozdíl oproti minulosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Problém je že těch nejbohatších 1% trochu ztrácí kontakt s realitou a chtějí (jak už to tak bývá ) stále víc a více vlastnit a ovládat a mít... což v kombinaci s nedostatkem morálky, jakýchkoliv ohledů a zábran může skončit velmi špatně. Např válkou o zdroje a moc. Oni mají všechny prostředky a nemoc z moci.

   Vymazat
  2. Mně by zajímalo, kolik z těch 8 nejbohatších jsou židi? A pak jděte do války za ideály a bojovat za stát! Hovning, bojovat za jejich peníze a tak si to proto všichni pořádně rozmyslete. Budu bojovat pouze zasvoji rodinu.

   Vymazat
 4. Bohatí lidé byli skoro v každém zřízení, kde byla příležitost k obchodu, s výjimkou prvobytně pospolných společností.
  Dokonce i za socializmu byli boháči, kteří získali spekulacemi majetky větší, než vládnoucí elita.
  Nikdy však nebyla majetková nesouměřitelnost tak křiklavá, jako teď.

  Spekulace a lichva jsou nástroje, jimiž se nevytváří nic užitečného, pouze se zmnožují majetky. Za peníze takto získané lze uchvátit nepřiměřený podíl ze sumy majetku, který společnost vytvořila prací.

  Spekulace a lichva jsou obory, na něž se specializují zejména židé. Už v Bibli slíbil Bůh židům, že jim ostatní národy budou za peníze sloužit.
  Za nacistického Německa na to židé doplatili, protože v poválečné bídě byly jejich majetky nápadné.

  Nebyli však bohatí všichni židé. Hitler je sice posbíral všechny, ale nikoliv ty nejbohatší, kteří vládnou králům a ovládají běh světa. (Například Rothschild řekl: „Já nejsem král židů, já jsem žid králů“.) Tito by si to bývali zasloužili, za ně to však odnesli jejich chudší soukmenovci.
  Tuto křivdu na židech si ti nejbohatší pak přiřadili ke svým ziskům, a vystavěli si na holokaustu svoji nedotknutelnost. Jsou to upíři, kteří se obrazně řečeno napili krve nevěřících a najedli židovského masa.

  Nebylo nikdy v dějinách snadné být židem. Ale bože, jak radostné bylo a stále radostnější je - být „židem králů“.

  V souvislosti se soužitím majetkové nerovnosti a demokracie je jasné, že demokracie je chimérou.
  Majetková nesouměřitelnost umožňuje jedněm zaplatit si soukromé armády, zatím co většina nemá na otop, jak to vidíme dnes na Ukrajině.
  Není vyloučeno, že nám tito boháči začnou zase zavádět něco jako socializmus, i když spíš bych věřil na otrokářství.

  Ba ne. Otrokář si otroka koupil, protože ho potřebuje a měl by se o něho jako o svůj majetek starat. Oni nás ale nepotřebují.
  Možná, že budeme zavřeni v rezervacích, kam si oni budou pro potřebné otroky posílat své dráby.
  Občas nám sem narvou pár desítek tisíc muslimů, abychom se měli s kým pošťuchovat, měli jiné starosti a možnost vybít si na někom svůj hněv.
  Jak zábavné musí být šťourat se v tom lidském mraveništi klacíkem z bezpečné vzdálenosti.
  PB

  OdpovědětVymazat
 5. V televizi vám dají tuto informaci o 8 nejbohatších lidech/židech světa. Polovina planety trpí hlady a ukazujou podvyživené děti. Vyděrači. Vzápětí hlásí Viktor Preis (kterého mám rád), že je potřeba ihned přispět, aby hladové děti neumíraly. Tak mi napadá, proč to někdo neřekne těm nejbohatším, stejně právě oni je přivedli do této situace, vydrancovali země, zničili životní prostředí - jenom pro svůj fucking mamon!!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Tomuhle nerozumím. Mám svůj dům, bez hypotéky, či dluhů. Mám pravidelný příjem, který mi stačí i na to, abych si jednou, dvakrát do roka někam vyjel za hranice. Pro Boha! K čemu mi budou majetky za miliardy. Jednou mě v té peci spálí stejně jako toho miliardáře, nebo posledního bezdomovce. A chlubit se vlastním vrtulníkem, dovolenou v Los Vegas, nebo hadry za tisíce? Nevím jak kdo, ale mě stačí to co mám. Protože TAM si nic nevezmu.

  OdpovědětVymazat