Reklama

.

.

pondělí 2. ledna 2017

Nové záběry ruského specnazu v Sýrii: likvidace teroristů i záchrana civilistů

Geo
2. 1. 2017  Eurasia24

Eurasia24.cz v první polovině prosince informovala o nasazení příslušníků ruských zvláštních sil v Sýrii. Nyní byly zveřejněny další unikátní záběry přímo z bojových operací prováděných ruskými speciály ve válkou zmítané zemi.

Na nových záběrech, které se dostaly před několika dny na internet, jsou zachyceni příslušníci Sil speciálních operací Ruské federace, jak provádějí údery proti jednotlivcům, skupinám teroristů i jejich dopravním prostředkům v Aleppu a v horách v oblasti Latakie.

Vidět je práce odstřelovačů, návodčích, video obsahuje záběry přepadů, minometné palby a dalších akcí ruských operátorů včetně jejich kooperace s příslušníky Syrské arabské armády.

Mimo jiné byla takto zdokumentována operace na záchranu a evakuaci civilních obyvatel z donedávna teroristy okupovaných částí Aleppa.

Za pozornost také stojí, že jeden z operátorů má na oděvu na pravé paži nášivku s insignií podobnou (ne-li stejnou) znaku libanonské šíitské organizace Hizballáh, která se syrské války aktivně účastní na straně prezidenta Bašára Asada. Podobně například američtí speciálové v Sýrii nosí nášivky kurdských milicí YPG.

Charakteristickým znakem příslušníků Sil speciálních operací Ruské federace jsou pirátské symboly na přilbách: 
 3 komentáře :

 1. Muj obdiv k tem kteri jdou sem a snazi se pomoci ...

  OdpovědětVymazat
 2. Kde se tam sebral tenhle Čech?
  https://www.youtube.com/watch?v=Vf-2_V-eK9Y
  čas 2:07

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je cvičení NATO v Polsku.

   Vymazat