Reklama

pátek 6. ledna 2017

Novela zákona o Vojenském zpravodajství: Piráti se připojují k iniciativě Přichází rozvědka.


6. 1. 2017 Piráticz

Pirátská strana se připojuje k iniciativě Přichází rozvědka, aby poukázala na další neúměrný růst pravomocí Vojenského zpravodajství ve vztahu k občanům této země. Nesouhlasí se zněním novely zákona o Vojenském zpravodajství, kterou projednává Poslanecká sněmovna, a která má údajně chránit internetovou bezpečnost. Ve skutečnosti nový zákon dovolí zpravodajcům ještě více sledovat a aktivně zasahovat do provozu Internetu, většinou bez předchozího souhlasu soudu. Otevřená iniciativa s názvem Přichází rozvědka spojuje subjekty podporující svobodný internet v České republice. Vznikla jako hlavní aktivita platformy IT odborníků DBAS (Digitální bezpečnost a soukromí) a do dnešního dne sdružuje sedm členů včetně Pirátů.


Iniciativa Přichází rozvědka upozorňuje občany-uživatele, že pokud bude přijata novela zákona o Vojenském zpravodajství ve své současné podobě, bude rozvědka sledovat celý český Internet. V praxi to bude znamenat, že zpravodajci budou moci číst naši poštu i soukromé zprávy, odposlouchávat naše telefonní hovory přes internet, sledovat nás na sociálních sítích, monitorovat námi navštěvované stránky a sledovat naše nákupy, přehrávaná videa a vyhodnocovat naše uživatelské zvyklosti.

Součástí iniciativy je Výzva Orwellův zákon k veřejné debatě a následné změně projednávané novely zákona tak, aby na jedné straně splnila účel obrany kyberprostoru ČR a zároveň také nenarušovala soukromí, práva a svobody občanů ČR.


"Technologie, kterou už dnes rozvědka pololegálně běžně používá, umožňuje v rámci sledování zaměřit se na konkrétní osobu. Aktivní prvky v síti, které agregují komunikaci prostě, totiž sčítají každý jeden komunikační balíček. Neznaje kontext, pan Chalupa (ANO) to v našem rozhlasovém duelu potvrdil, že toto se děje dokonce až do úrovně vyhledávání klíčových slov v komunikaci lidí. Navíc, a to je v zákonu dokonce explicitně zdůrazněno, novela umožní rozvědce měnit provoz na síti. Představte si tedy, že do vašeho počítače může někdo podstrčit jakýkoliv "důkaz" nebo kompromitující materiál. Je to extrémní případ? Uvědomme si, kolikrát již v ČR došlo ke zneužití tajných informací, jejích úniků na veřejnost či manipulace s fakty a důkazy." Komentuje novelu zákona o Vojenském zpravodajství předseda Pirátů Ivan Bartoš.

"Doufám, že podpora této iniciativy bude masivní a podaří se nám spolu se všemi, kterým vadí zásahy státního aparátu do soukromí všech občanů, zvrátit doposud hladké projednávání tohoto dalšího šmírovacího zákona. Pokud se nám nepodaří zákon zastavit tím, že Sněmovna schválí některý z pozměňovacích návrhů řešících nejpalčivější problémy, je tu stále možnost, že zákon nemusí projít Senátem. Bude to dlouhý boj. Jsme ale připraveni problematickou novelu řešit i u Ústavního soudu, podobně jako v případě Internetové cenzury v loterijním zákoně Andreje Babiše." Dodává Bartoš.

Česká pirátská strana programově dlouhodobě prosazuje svobodný přístup jednotlivců k informacím, svobodu slova a vyjadřování i maximální zapojení veřejnosti do rozhodování. Zároveň bojuje proti zneužívání zákonů k omezování svobody a potlačování lidských práv. Připojení k iniciativě Přichází rozvědka schválilo republikové předsednictvo strany jednomyslně a vyzvalo své členy a příznivce k podpisu Výzvy Orwellův zákon (http://www.petice24.com/orwelluv_zakon).

Související odkazy:

- Přichází rozvědka: https://prichazi.rozvedka.cz
- Další pokus o omezování soukromí občanů: Zpravodajci chtějí pravomoc neomezeně sledovat internetový provoz - bez povolení soudu: https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/dalsi_pokus_o_omezovani_soukromi_obcanu_zpravodajci_chteji_pravomoc_neomezene_sledovat_internetovy_provoz_-_bez_povoleni_soudu
- Novela zákona o Vojenském zpravodajství ohrožuje bezpečnost českého Internetu: https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/novela_zakona_o_vojenskem_zpravodajstvi_ohrozuje_bezpecnost_ceskeho_internetu
- Novela zákona o Vojenském zpravodajství: https://apps.odok.cz/veklep-detail?pid=ALBSA9LJNBUU
- Rozbor novely zákona o Vojenském zpravodajství: http://m.zive.cz/vojenska-rozvedka-se-promeni-v-nsa-bude-nas-moci-vsechny-sledovat-prinasime-detailni-rozbor-novely-zakona/a-185234
- Šmírování jako za totáče. Bartoš (Piráti) vs. Chalupa (ANO): https://www.youtube.com/watch?v=MN1dOp_7Ek8
- Připojte se k Výzvě Orwellův zákon: http://www.petice24.com/orwelluv_zakon
- Babišův zákon o cenzuře Internetu míří k Ústavnímu soudu: https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/pirati_splnili_slib_-_babisuv_zakon_o_cenzure_internetu_miri_k_ustavnimu_soudu

Kontakt:
Mikuláš Ferjenčík, mikulas.ferjencik@pirati.cz, vedoucí mediálního odbor Pirátů, 737 943 770
PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., ivan.bartos@pirati.cz, předseda Pirátů, 603 415 378

32 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kryptokomunistický havloid 13:13, aby neobhajoval cenzuru a klidně ještě nadává na ty z kterých se vyklubal, havloidní pravda a láska v celé své nádheře.

   Smazat
  2. 13:13- proč nepíšete "židy" s velkým Ž? Vy nejste národ?

   Smazat
  3. 13:13
   Když už tvoje slabomyslná matka spustila s pichlou pneumatikou,tak nedavej pořád najevo,jakej jsi slabomyslnej ubožák a ožrala!!!!!
   Máš to za pár,tak si užívej vody z kanálu,který říkáš pětihvězdičkový koňak,šulíne!!!!

   Smazat
  4. 14:40 - Chycht!

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 16:11 se zase pěkně předvádí. Od února ale bude mít na tomhle webu utrum!

   Smazat
  7. Tu největší propagandu a ještě navíc cenzuru máte tady hňupové! To opravdu někdo chce aby tyhle opice bolševickými podlidmi tak dlouho drezírované až se z nich stali "inženýři" a "doktoři" vám znovu vykládali své "jediné pravdy"? Pak si nic jiného ani nezasloužíte ...

   Smazat
 2. 13.13 krásně napsáno zasložíš si odmněnu NASRAT DO ROKOU VOLE.

  OdpovědětSmazat
 3. Pro 13:13; většíh magora než si ty,to se jen tak nevidí.Nebo je to tak,že potrefná husa se ozvala......něco jako šmírák,který by rád lidem nařizoval,řídil jim život..co?

  OdpovědětSmazat
 4. 13:13..HLUPAKU !
  Proc, kdyz citis tolik nenavisti k "ceske luze" , proc tam v Cesku zijes ? V dnesni dobe, se staci prestehovat
  kam chces ! Kam Te srdce laka !

  Byt najdes za 1/2 hod.. Pobyt vyridi advokat a prestehovani firma, ktere platis za vzdalenost ci uskladneni nabytku....

  Kazdou chvili nadavas vsem stejnymi vetami a jsi plny nenavisti, pritom se nehnes z mista a neodjedes do zeme vysnene.
  Kretene, kdyz citis, ze mas jinou psychologii nez sousede tak neztracej cas a pohni tvoji linou neschopnou prdel k
  vyreseni tveho problemu.
  nick HONOLULU - ktery zije tam, kde se mu libi !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Néfim, septéj se Bochřká sam! - https://plus.google.com/106524510798871740140

   Smazat
 5. Panove, t.j. fantasticka NENAVIST, co to nemehlo citi, ke svemu okoli (13:13).

  Tak silna negativni psychologie prameni z rozdilu toho, co zije, a toho co by chtel zit..

  Kdyz nadava Cechum, tak neni Cech ! Urcite patri k nejake mensine, ale nehlasi se k ni, asi by ho odmitli.

  Ja nick honolulu jsem z ceskeho naroda vysel a jsem zariva, representacni ozdoba ceskeho naroda ! Mam k Cesku dobry vztah a Cesky mam nejradej... Kdyz nejakou ve svete potkam, tak ji ROZMAZLUJI. Take jezdim do Ceska na vylet a protoze jsem mlsny, tak jsem vitan kazdym kucharem a cisnikem.

  Tyto dulezite vety pisi proto, ze i kdyz to bude uz 50 let co jsem utekl, tak jsem na svuj cesky kmen nikdy nezanevrel. To proto , ze mam slovanske arijske GENY.

  Prispevkar 13:13 je exoticka opice, ktera se dostala do Evropy a do Prahy omylem a ted nevi, kam patri.
  nick HONOLULU - narodnodsti ceske a statni prislusnosti americke, zemepisne vzdelany, ktery vi kam patri.

  OdpovědětSmazat
 6. Číst nějaké zhovadilosti nemá úroveň a odpovídat je stráta času.Blázni mají sklony se vyzpovídat a když najdou nějaký zájem tak jsou spokojení. Neodpovídat takovým oni zkočí sami.
  Lada

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oprava zkončí.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 17:07
   Mlč ty růžová sukýnko Edgara Hoovera!!!!!:-)))))

   Smazat
  4. Tenhle blaf píšeš pod různé články asi dnes po sedmé ty ubožáku 17.07. Někdo ti to takhle nadiktoval? Je to hodně velká svině, kdo tě najal a platí za to, že budeš svejma sprosťárnama rozmrdávat diskuze na NR- protože je dost lidí, který serou věcný a rozumný diskuze, a taky to, že se lidi dokážou sjednotit? Tomu je potřeba zabránit. Najme se zavšivenej zfetovanej zmrd, a ten za pravidelnej přísun fetu píše tyhle sračky. Sám bys nedal dohromady ani obyčejnou holou větu - vždycky ti předepíšou co máš psát, a ty to píšeš pod každý článek. Pak se několik dnů neobjevíš, a když se objevíš znovu, píšeš zase jiný zmrdoviny - pořád stejný - pod každý článek. Jsi obyčejnej ubožák. Zfetovaná svině u počítače. Ale i Stb si uměla najímat svoje svině, které jim zprostředkovaly hodně špíny. A nepiš, že chodíš chcát někam - ty ve svým smradlavým doupěti chčiješ pod sebe, protože máš paralýzu mozku - je to z fetu, nebo jsi obyčejnej syfilitik? V každým případě jsi mrzák - je mi tě líto.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. To všechno jen dokazuje co jsi za zmrda 18.13,18.18, 18.20, 18.22 a a kromě toho jsi úplnej trouba. Pusť si raději porno a tahej se za vocas, to je přesně tvoje úroveň. Protože "bavit" se psaním takových sraček, jaký píšeš ty, musí být pro normálního člověka ztráta času. Jenže ty normální nejsi - to už jsme si vysvětlili. Už jsi někdy někde pracoval? Nechtějí tě -co? Sotva uvidí tvůj idiotskej ksicht, nebo vyslechnou tvoje úplně blbý, vymaštěný kidy, vyhoděj tě za dveře. Čím se živíš -máš invalidní důchod ( na hlavu) nebo sociální dávky? To je žrádlo - dřepět celé dny u počítače a zabavovat se ubohejma sračkama. Holky tě taky nechtějí? Ani se nedivím. Doufám že sis nepořídil psa, a aby ses zabavil, že do něj nekopeš - určitě by tě to hrozně bavilo, stejně jako psát tyhle ubohý urážející sračky lidem, který neznáš. A co tatík - ten se tě zřekl? Mám nápad - hoď si mašli, vysvobodíš se ze své blbosti, která tě vězní. Anebo ne, ty bys to zvoral. Jdi do prdele.

   Smazat
  7. No tak to tě zklamu. Tady nekopeš do nikoho -tady jsi všem leda tak k smíchu. Je pravda, že kurvíš diskuze, a všichni musí od počítače odejít, dokud tady budeš psát svý zmrdoviny ty - to se musí nechat. Jsi úplně obyčejná svině, a děláš to samozřejmě schválně, vůbec ti nejde o názor - ostatně ani žádnej nemáš. Máš dutou lebku, akorát ses naučil mlátit do klávesnice - všechno, co umíš, bohužel se tím neuživíš. bereš podporu jako každej obyčejnej Dežo. A úplně celej jsi oslizlej vřed -ostatně to je u feťáků a syfilitiků normální. Možná bych to odpustil ten syfilis -kde bys to vzal? Do tebe by každá tak nejvejš kopla jak do prašivýho psíka ty magore, určitě tě nechtějí ani kurvy. Taky -kde bys na ně vzal - ze sociálních dávek? Hlavně nepředstírej, že někde pracuješ, to bych se opravdu smál. Takovýho blba zaměstnat, snad jen v oranžový vestě napichovat psí hovna - to by byla práce přiměřená tvojí inteligenci,kterou tady občas prokazuješ na diskuzi.A něco mi říká, že už před sebou nemáš moc dlouhej život. Asi nějaká nehoda to bude. Asi tě někdo přejede. Myslíš, že se najde někdo, kdo tě nechá pohřbít? Nebo tě zahrabou na státní útraty jako prašivýho psa - jak žil, tak i skončil. Anebo skončíš ještě hůř - když se tak dívám na ty tvoje odporný, oplzlý nadávky rudých zkurvenin lidem, který neznáš - ty skončíš hodně špatně. Jako každá zkurvenina. Dědictví? Ale výchovu, inteligenci a intelekt jsi po nikom nezdědil. No tak jsem to uhád. Tví rodiče, když viděli, co se s tebe stalo za zmetka, raději zemřeli, a ty jsi se svým dědictvím úplně sám. Koupil sis počítač, čekáš na dávky jako poslední Dežo a zabavuješ se nadávkama lidem, který neznáš a nic ti neudělali. Co takhle jít někam pracovat? - Jsi hnusná, zbytečná svině - víš to?

   Smazat
  8. 19:32 - koukám že trpíš slušnou grafomanií a samomluvou:))) Já si stejně budu kopčit co chci kam chci odkud chci a na kecy rudejch čechomužiků se zvysoka vyseru, takže si ušetři čas a námahu:) Chycht! Udělej Chycht!

   Smazat
 7. Sleduji,že tzv. diskuze se místo článku radši
  věnuje vzájemným nadávkám a nenávistným řečem.
  Pokud mě někdo(spíš něco)vadí,tak jdu pryč a
  nedohaduji se s někým,koho považuji za blba.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemáte tak úplně pravdu pane Majevský. Jsou dny, kdy diskuze k NR jsou věcné, rozumné, inteligentní a podnětné, dokud je nezačne kazit tenhle gauner - je to pořád stejný lump. A dělá přestávky. Tipuju to na feťáka, bez fetu má absťák a píše tyhle hnusy, protože kdyby ho někdo na to najal, tenhle hnus psát by mu nedovolil. Ano, mohl by diskuze stahovat úplně jinam, a kazit je nějakým zcestným názorem, ale muselo by to vypadat jinak. Ano - nelíbí se mi to, hodně moc se mi to nelíbí. A redakce deklaruje, že vulgární příspěvky bude odstraňovat, a toto, co je tady, je ještě mnohem více než vulgární. To je úmyslně odporné a urážející, tyhle perverzní nadávky, které by si jinde koledovaly o trestní oznámení. Ano, to prase taky chce, abychom "šli jinam" protože mu vadí tyto diskuze, vadí mu, že zde jsou lidé více méně názorově jednotní, a inteligentní. A nejsou to zfanatizovaní rusofobové - nýbrž posuzují předkládané věci rozumně. Má vztek a cloumá s ním nenávist - proto diskuze kazí, a bohužel se mu to daří. Jít jinam? I kdyby byl založen jiný web, počítám, že za pár týdnů by si tam zase našla cestu omezená smečka diskutérů z novinek, a výsledek by byl stejný. Když NR začal psát, bylo diskuzí spíše málo, ale úžasné - rozumné, věcné - takže před těmi nenávistnými tchoři budou slušní lidé pořád utíkat? Až kam - a jak dlouho?

   Smazat
  2. Vůbec ne ubožáku 18.29 a 18.33 - ty jsi duševně nemocnej úchyl, a měli by tě někde separovat, než někoho zabiješ - jako ta magorská kráva toho studenta, ten zdegenerovanej blb tu knihovnici, a další kráva vraždila v obchoďáku - ti samí magoři,jako jsi ty, oni zabíjejí neznámé lidi, ty neznámé lidi sprostě urážíš na diskuzích a tím se "bavíš" - kdy se začneš "bavit" zabíjením? Asi na tebe upozorním orgány činné v trestním řízení a jestli si myslíš, že zaměřit počítač, z něhož odchází ty tvoje magorský sračky, je obtížný, tak to se pleteš. Brzy po oznámení ti budou bouchat na dveře. A přijedou rovnou se zřízencema z blázince, a denně půjdeš pod ledovou sprchu, aby ses zabavil ještě víc. Jedno je divné - dost dlouho jsi tady na diskuzích k NR nesmrděl - to jsi byl smrdět a zabavovat se jinde? Teď zas smrdíš tady, a hned u několika článků.A víš co je mi divný? Proč do prdele do tý Ameriky neodejdeš ty pitomej pošuku. Můžeš bejt mezi svejma hákošema každej den. A třeba tě taky pošlou někam do Syrie zabíjet anonymní lidi - to by tě vzrušovalo stejně jako ty pitomý a sprostý urážky lidem, který neznáš? Proč se nejdeš onanovat někam na facebook a lezeš na NR mezi dospěláky ty boží hovado přitroublý? Kdyby se stalo, že by tě někdo oddělal, máš někoho, kdo by pro tebe brečel? Tipnu si - ne. Neštěk by po tobě ani pes.Další společnej jmenovatel všech magorů - nikdo je nechce, ani rodina, ani příbuzní, mají jen kámoše stejně připitomělé jako jsou sami - to musí bejt hroznej život a víš, že do jisté míry chápu ty tvoje zmrdoviny, který píšeš dospělákům, a zabavuješ se tím? Vždyť ty jsi chudáčku, jako kůl v plotě. Tak ahoj kůle, a bacha, aby tě nikdo nenapích na kůl.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. NO a už toho bylo dost - ne? Už ses vyžvanil a dobrý? Vem prášky, vychcat do tepláků a zalézt do pelechu. Já jsem s tebou skončil. Nestojíš mi ani za vyliž prdel.

   Smazat
  5. 19:34 - Přesně - moje řeč! Já mu to furt připomínám blboj komoušskýmu! Ten toho nacyntá tím svým škaredým oslizlým vředem co mu vyrašil mezi jeho rachitickými ramínky na tu ubohou slídu, která se proti němu a jeho hnusný ideologii ničím neprovinila! Kdo to má furt po něm, po cypoj rudým umejvat?

   Smazat
 8. 1013

  Matka samoživitelka....to je ta jednobuněčná udavačka,která má má na svědomí tu růžovou sukýnku syfilitickýho Hoovera??!!
  Pak to sedí!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. 10:08 & 10:13 ...Cesky president Zeman je statnik vysokych kvalit , ktery se snazi, aby Praha nedopadla jako Johannesburg. (Ty jsi nic takoveho nikdy nevidel, tak zavri tu tvoji hnusnou hubu.) President Zeman je vlastenec a Ty jsi hnojometnik.

  Jestli Te Cesi nechaji bez povsimnuti, tak si nezaslouzi statnost ! To co ty predvadis, to neni free speech, ale
  endless insults...
  Jsi HNUJ, hnusny HNUJ !
  Zaplatis to ! T.j. pouze otaska casu !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře, dobře, ale proč se mu teda říká Hoover? Já myslím že tak škaredej vopičák navzdory pěti bradám to fakt zas není - https://rita314.files.wordpress.com/2012/05/j_edgar_hoover-with_contestant_nyc_dog_show-small.jpg

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.