Reklama

pondělí 2. ledna 2017

Obamovy fake news

2. 1. 2017       EB
Při pozorném čtení čtvrtečního oznámení Bílého domu zjistíte, že vyhoštění 35 ruských diplomatů je odpovědí na šikanování amerického diplomatického personálu v Rusku. Bílý dům to formuloval takto: „V odpovědi na toto šikanování schválil prezident Obama následující kroky: State Department dnes prohlásil 35 ruských vládních činitelů… za ’persona non grata.’” Podle jedné ze starších zpráv dokonce do domu jednoho z amerických diplomatů pronikl nezvaný host a pokálel mu koberec. Bílý dům ale schválně vytvářel dojem, že 35 vyhoštěných Rusů se snažilo ovlivnit prezidentské volby. Vypadá to přesně jako „fake news”, „postfaktická” politika a „clickbait”, před kterými nás Obamova administrativa varuje - spojují se dvě věci, které spolu nejsou v přímé spojitosti, a vytváří se dojem, že mezi nimi existuje příčinná souvislost. Česká média na to skočila. Ale to je v pořádku, protože šíření fake news ve jménu „dobré věci” je přece chvályhodné, ne?

15 komentářů :

 1. Po prohlášení Trumpa, že vynese na světlo, jak je to s tou ovlivňovanou kampaní (a asi to padne na CIA), tak se musely vymyslet pokálené koberce, protože premisa č. 1 splaskla.
  V USA jsou na tom fakt špatně, když je jim každá lež dobrá, je to ubohost a jen více takových ubohostí a lidé opravdu prohlédnou. Všechno má své meze.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No posrany koberec neni ale vysvetleni na vyhosteni
   Obama a jeho cesti poskoci preslapuji v hovnech

   Smazat
  2. Ten americký diplomat se měl radši mrknout do trezoru, takovéto kálení byla kdysi libůstka kasařů. Asi jim tam za louží fest hrabe.

   Smazat
  3. Zdravím Sims.
   Klusovi to vycházelo,vyhrát volby,když strašil komunisti.Musím dodat,že je to podobné jako u nás,přestává se věřit profláklým stranám.Trump zatím nebyl pošpiněn stranickými rejdy,kdežto Hillary,přečtena a vědělo se,co lze od ní čekat,jestli ji prohrály volby SMSky,různé kšefty,ani bych neřekl.
   zemedelec.

   Smazat
  4. Pochopitelně Klausovi.

   Smazat
 2. 21:42: Já bych nebyl tak jistý tím brzkým prohlédnutím. Naše televize, která v novodobé společnosti je bůh, pracuje na principu vynalézeném již ve starém Římu "stokrát opakovaná lež se stává pravdou". Ve starém Římu bylo objevedeno vše podstatné o lidech. Možná z toho důvodu se latina neučí. Součásti vyúky latiny byly i latinské sentence poplatné každé době. Vrchnost asi nemá zájem v připomínání alespoň části populace, která v gymnáziu byla označována "sůl země", že pracuje na principu, již dávno tomu objeveném. Hloupý pisálek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepřeceňujte tolik Řím, vše bylo vynalezeno už ve starém Sumeru.

   Smazat
  2. Římané to používali jako vyzkoušený vynález Sumerů, tenkrát se již vynalezené znova nevynalézalo. To do Evropy zavedla až Čechova
   výzkumná parta. sck

   Smazat
 3. oprava předchozího komentáře. Je adresováno prvnímu komentatorovi, to jest má tam být 10:42.

  OdpovědětSmazat
 4. Nechápu proč si to Rusko nechá líbit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože je prostě "nad tím" - to se má zabývat neustálými žabomyšími zmrdovinami? Vždyť by to nebralo konce! To je jako když začne jeden soused štvát proti druhému sousedovi, až je z toho úplnej masakr, co si dovedou vymyslet, a skončilo by to rozmlácenou držkou a soudem - teda mezi těmi sousedy. V politice to končí vždycky hůř. Souboje o dámu tady už byly. Rusko neovládají ješitní staří impotenti, a vůbec - odjakživa platilo a platí... moudřejší ustoupí, a hloupej se utopí... a tady to platí do detailu.

   Smazat
 5. O podělaném koberci psala bbc, Washington post i Čtk, dokonce se o tom prý zmiňovali i na tiskovce Bílého domu, zajímavě to ohodnotil Šarij:
  http://kamil-tom.webnode.cz/news/sarij-a-kerry/

  OdpovědětSmazat
 6. Pokud by hackerské útoky byla pravda,je potřeba
  CIA a další tajné služby rozpustit pro absolutní
  neschopnost ochránit prostor USA.Jejich pracovníky
  vyházet a nahradit schopnými lidmi s jiným názvem.
  Současní se neosvědčili.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 7. Petre, jak maji chranit hilarku kdyz ta si dala nezajistenej server na hajzl

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.