Reklama

.

.

středa 18. ledna 2017

Objektivní pochyby? Romancovová ministryní pravdy, Romancov expertem "posedlým" Putinem

Tomáš Vyoral
18.1. 2017  
Ministryně pravdy se ohání nezaujatostí. Do jaké míry jí lze objektivitu věřit, když její (dle všeho) manžel Michael Romancov, politický geograf a publicista je mediálně angažovaný, značně protirusky zaměřený expert? Viz pár textů "Nezakazujeme lhaní ani nehodnotíme "verze pravdy". To je fiktivní obraz, který si naši kritici vymysleli, aby měli na co útočit. Pouze poskytujeme dostupná fakta," uvedla Eva Romancovová pro Aktuálně.cz.
Já si tedy dovolím uvést také některá fakta, která bychom, dle mého, měli vědět.
Na jedné straně tady máme objektivní a nestrannou bojovnici s dezinformacemi, ministryni pravdy paní Romancovovou, koordinátorku Centra proti terorismu a hybridním hrozbám.
Pak zde máme na druhé stráně jistého pana (manžela?) PhDr. Michaela Romancova, Ph.D., politického geografa, pedagoga a publicistu, který se v 10 ze svých 18 posledních novinových článků/komentářů (na iHned) zaobírá Putinem a téměř ve všech Ruskem (což, pravda, je dle jeho CV jeden z jeho oborů). Můžete však hádat z jakého a neustále stejného pohledu. Samozřejmě z toho jediného správného. Titulky oněch 18 posledních článků přikládám níže, hlavní body jednotlivých příspěvků si můžete přečíst po rozkliknutí článků, takže snad nemůže být pochyb o autorově (dle mého jednostranném) zaměření. Ostatně vzhledem k mediálnímu prostoru Michaela Romancova stačí mrknout na Google, např. Romancov: Putin učí ptáky létat, ale v každodenních záležitostech je neúspěšný (ČT, 3. 12. 2016)...

TITULKY POSLEDNÍCH 18 PŘÍSPĚVKŮ MICHAELA ROMANCOVA na ihned.cz (1.12. 2014 – 22.11. 2016) - ty se zmínkou Putina nebo Ruska tučně.
1. Romancov: Evropa se musí stát natolik silnou, aby ji Trump, Putin a Si Ťin-pching považovali za mocnost, ne za supermarket (22. 11. 2016)
2. Romancov: Problémy ruského sportu je třeba hledat v dobách SSSR. Sportovci jsou zvyklí, že u nich právo neplatí (25. 7. 2016)
3. Čína - bližší, než se nám dnes zdá (1. 4. 2016)
4. Rusko na prahu roku 2016: Gigantická Putinova vesnice (10. 1. 2016)
5. Pokud se Evropa uzavře, teroristé budou mít vyhráno (17. 11. 2015)
6. Romancov: Proud migrantů do Evropy je pro Rusko pravým požehnáním (30. 9. 2015)
7. Srpen 1968 aneb Ruský návrat do minulosti (21. 8. 2015)
8. Nebezpečné blábolení hmyzoznalce Konvičky (17. 8. 2015)
9. Standardně nestandardní Putin (19. 6. 2015)
10. Romancov: Čína Rusko nekritizuje, ale nadšená podpora to není (4. 6. 2015)
11. Tesknící Rusko: Putin sní o návratu na velmocenské výsluní (7. 5. 2015)
12. Naší největší výhodou proti Putinovi je znalost ruských dějin (8. 4. 2015)
13. Proč se Putin cítí podvedený a zostuzený (5. 3. 2015)
14. Romancov: Putin je vyzývatelem Západu (9. 2. 2015)
15. Vyděděné Řecko by nahrálo Putinovi (29. 1. 2015)
16. Rusko rozumem nepochopíš (5. 12. 2014)
17. Romancov: Roční poselství Majdanu (1. 12. 2014)
18. Pokud Evropa zůstane jednotná, Putin na Západě nemá šanci (15. 12. 2014)
Ponechávám na posouzení vás samotných, zda objektivita naší ministryně pravdy může, nebo nemůže být tímto zpochybněna, nebo zda je to pro její výkon zcela irelevantní. Zda její práce nebude primárně orientována na dezinformace z jedné strany (v současné době té východní).
Dovolím si ještě sdílet zajímavý úryvek z rozhovoru Evy Romancovové pro Radiožurnál (5.1. 2017), možná že právě tady se nám paní Romancovová "prokecla", proč je ministerstva pravdy zapotřebí.
MODERÁTORKA:
„No a z čeho vycházíte, když si myslíte, že jsme (v ČR k dezinformacím / pozn. autora) náchylnější?“
EVA ROMANCOVOVÁ:
„Česká veřejnost má určitou tendenci mít třeba nějaké negativnější postoje k Americe nebo k NATO nebo k západu obecně. Je tady velice euroskeptická nálada, jako velice nadstandardně, když to porovnáte s jinými evropskými zeměmi. Z toho vycházím. Proč to tak je, to si netroufám odhadovat.“
Takže je třeba nám tyto (dezinformační) postoje a tendence zkrátka vytlouct z hlavy. Spolu s performerem a specialistou na seznamy nepohodlných, Jakubem Jandou, a jemu podobnými se jim to snad, pevně doufám, (ne)povede (o Jandových seznamech dezinformačních pornowebů jsem psal zde).
Na závěr ještě krátce ohledně spojení (ať už je jakékoliv) Evy Romancovové a Michaela Romancova. Že se nejedná pouze o shodu jmen, dokládá například společná kniha Evropské politické a ekonomické instituce (2012, Eurolex Bohemia) nebo web Michaela Romancova.

18 komentářů :

 1. Romancevovi a pravda? Vtip dne !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano a hodně blbej:(
   Udělat tohle my tak, jsou "novináři" v ulicích a co dělají naší preSStituti dnes???
   Cenzura jak za socíku a novinářské štětky zkorumpovaně sedí drží péra a nebo dokonce tleskají :(
   Volím OKAMURU!!!!

   Vymazat
  2. Volič SPD též bude naše rodina volit okamuru pokud se nezbavíme eu tak nás zničí:
   EU: Rámcové rozhodnutí o boji proti některým formám a projevům rasismu a xenofobie prostřednictvím trestního práva
   14.1.17

   Evropská unie:
   Účelem tohoto rámcového rozhodnutí je zajistit, aby některé závažné projevy rasismu a xenofobie byly v celé Evropské unii trestné, a to na základě účinných, přiměřených a odrazujících trestů. ...
   veřejné podněcování k násilí nebo nenávisti namířené proti skupině osob nebo proti příslušníkovi této skupiny...
   výše uvedený trestný čin, pokud je proveden prostřednictvím veřejného rozšiřování nebo distribuce tiskovin, obrazového nebo jiného materiálu;
   veřejné schvalování, popírání nebo hrubé zlehčování zločinů genocidia, zločinů proti lidskosti a válečných zločinů vymezených ve statutu Mezinárodního trestního soudu (články 6, 7 a 8) a zločinů vymezených ve článku 6 Charty Mezinárodního vojenského tribunálu, jsou-li projevy jednání takové, že mohou vést k podněcování k násilí nebo nenávisti proti této skupině osob nebo proti příslušníkovi této skupiny.
   Pokud jde o tyto trestné činy, země EU musí následovně zajistit, aby byly trestné:
   účinnými, přiměřenými a odrazujícími tresty;
   trest odnětí svobody s horní hranicí trestní sazby nejméně 1 rok.
   Ve všech případech musí být rasistická nebo xenofobní motivace považována za přitěžující okolnost ...
   Zdroj: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/HTML/?uri=URIS..

   Merkelová odmítá strop na přijímání migrantů. Bezpečnost chce zajistit "silným státem"
   14.1.17

   Německo:
   Německo pod Merkelovou rychle spěje do policejního státu.
   Merkelová odmítá zastropení příjmu migrantů. Bezpečnost občanů chce zajistit "silným státem" - zvýšením a sjednocením policejních pravomocí v německých státech a šmírováním všech občanů.
   Merkelová kritizovala červeno-zelenou státní vládu v Severním Porýní-Vestfálsku, protože "z ideologických důvodů" odmítla navýšení použití inteligentní videotechniky.
   Bavorská CSU zatím trvá na zastropení přijímání migrantů na 200.000 ročně, Merkelová to odmítá.
   Zdroj: https://de.nachrichten.yahoo.com/merkel-ruft-csu-trotz-oberg...

   Vymazat
 2. Článek je o Romancovové a nebo o jejím manželovi ? A nebo autor chce nějak manipulativně spojit obě osoby a předestřít čtenáři , že kvůli svému manželovi určitě ten úřad pod vedením Romancovové nebude objektivně pracovat ?
  Mimochodem, rusista a komentátor ruskojazyčného dění asi těžko bude komentovat třeba místní volby v Chile. A nebo snad si někdo myslí opak ?
  Nejsou snad i tady na tomto webu autoři článků, kteří neustále opakují to samé - že je Rusko super a USA špatné ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:33 Váš dotaz je podivný. Jestliže paní Romancovová chce jen "poskytovat dostupná data", proč je neposkytne také svému manželovi, aby jeho vyjádření byla objektivní? A naopak, jestliže jeho vyjádření považuje za objektivní, pak lze o jejích měřítcích objektivity s úspěchem pochybovat. Že její manžel objektivní není je snadno prokazatelné. Stačí porovnat skutečná vyjádření Putina s Romancevovou interpretací. Z toho čouhá zaujatost jako sláma z bot.

   Vymazat
  2. 13:33 - Tohle je tedy práce CTHH? Platíme si ze svých daní vaše brouzdání a psaní nesmyslů na nezávislých webech v pracovní době? Krumpáč a lopata je jediné, co si zasloužíte.

   Vymazat
  3. stoji za povšimnutí že největši krypli jsou domaci zaprodanci ti co za jidašsky groš prodavaji a plivou na vlastní narod

   Vymazat
  4. Dříve se říkalo, že maminka a pan režisér mají vždycky pravdu. Teď místo pana režiséra je tam paní Romancovová, která má vždycky velikou, jedinou a samospasitelnou Pravdu, jako katolická církev.

   Vymazat
  5. Romancova je velmi snadny cil na posmesky a kritiky a jine potouchlosti. Jako temer kazda..
   Vsadim se ,ze nevi vubec co dela a mluvi a ze zmatku ji vyvede jen "rada"a prikaz , instrukce ,co ma rict ...Ostatne dnes , kazdy text, ktery nekdo pronese na verejnosti je schvalovan asi v prumeru 4 urady a specialisty , ktere odstranuji zavadna slova a vety atd. Cili ministerstvi uz bylo vybudovano na nas davno..
   Akorat maji nejakyho parasita a potrebujou ho umistit za "zasluhy"a nacpat do nej penize /ovsem ne svoje/ aby od nej byl pokoj.
   Usa vlada zazracne zobrovatela take a tak vzor by tady byl a pro vzorne je co nasledovat...

   Vymazat
 3. Mé názory nikterak neformují žádné protiruskoé weby. Já se dívám pouze na režimní veřejnoprávní televizi a hodnotím na pozadí zkušeností z předchozího totalitního režimu a jeho médií. Docházím k závěru, že není rozdílu. Nepotřebuji žádná zahraniční média.

  OdpovědětVymazat
 4. Největší svině,jsou kolaboranti,rodinka Romancevu je toho zářným příkladem!

  OdpovědětVymazat
 5. Romancovové,Kocábové,Pehové,Jandové atd. to nám to tam nalezla do té politiky sebranka , co říkáte .

  OdpovědětVymazat
 6. Když pan Romancov otevře v ČT ústa, tak už přesně víte, co bude žvanit. Odpopvídá to jeho titulům, které asi získal na "nějaké plzeňské fi(d)losofii", paralelce s tamní právnickou fakultou. Možná ale nyní bude své kloakální výlevy posílat přes manželku - cenzorku, bojovnici za "pravdu ", která se hodí do krámu. Komu?

  OdpovědětVymazat
 7. AŤ jdou do prdele, jsou větší zrůdy, než svazáčtí aktivisti. Aktivisti se zrodili z diktatury. Tyhle zrůdy z demokracie - mohly tedy bez újmy odmítnout.

  OdpovědětVymazat
 8. U Romancovové se jedná o jasný střet zájmu.
  Její manžel šíří protiruskou propagandu, zatím co ona bude umlčovat každého, kdo bude jeho slova zpochybňovat.

  Je to vlastně rodinný podnik, protože oba se tím živí.

  Ona nám bude zakazovat, co nesmíme říkat,
  on nám bude předříkávat, co si máme myslet.
  Ještě tady chybý nějaký Romancov, který nás bude honit k soudu, a ještě
  čtvrtý, který nás bude soudit.
  Možná, že už mají i pár dětí, které se postupně těchto funkcí zmocní.

  Takže FIRMA ROMANCOV nám tady dělá "politické školení mužstva" za peníze samozřejmě, a to za naše peníze.

  Já bych to vylepšil:
  Každý občan by musel z oboru "Ruská propaganda" povinně skládat zkoušky, a paní Romancovová by mohla pro větší atraktivnost této výuky předvádět pornografické scénky s panem Jandou, pod heslem "Pornografií vpřed proti ruské propagandě".
  Pan Janda, (aby bylo jasné, kdo stojí v pozadí) by při tom mohl být převlečený za Soroše a strkat to paní Romancovové do toho otvoru, na který je zvyklý.

  Ale střed zájmu by to samozřejměl byl i kdyby ji to nebavilo.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Romancovove.......takove hezke ruske jmeno....a takovy kokoti....

   Vymazat
 9. Pokud si paní Romancovová netroufá ani odhadnout proč je většina lidí skeptická k "západu", vtírá se podezření, že je rozumu mdlého. T

  OdpovědětVymazat
 10. Nějak mi to celé připomíná "Pakt proti Kominterně", uzavřený mezi fašistickým Německem, fašistickým Japonskem a fašistickou Itálií v roce 1937, dva roky před válkou. Jeho cílem bylo "společně bojovat proti propagandě SSSR". Dnes také všechny "demokratické" síly bojují proti "ruské propagandě". Jaká to náhoda.

  OdpovědětVymazat