Reklama

středa 25. ledna 2017

Odmítnutí kontrasignace předsedou vlády je ubohé

25. 1. 2017       Hrad-cz
Vyjádření prezidenta republiky k postupu předsedy vlády

24. ledna 2017
Prezident republiky Miloš Zeman se v úterý dne 24. ledna 2017 seznámil s dopisem předsedy vlády Bohuslava Sobotky, v němž mu sděluje, že odmítl kontrasignovat jmenování Karla Srpa členem Etické komise ČR. Předseda vlády se přitom odvolává na § 7, odst. 3 zákona č. 262/2011 Sb. Podle tohoto paragrafu členem Komise nemůže být nikdo, kdo byl pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin nebo ten, kdo svým jednáním v době nesvobody zavdal důvod pochybovat o řádném výkonu člena Komise, zejména o jeho nezávislosti nebo nestrannosti.


Prezident republiky konstatuje, že:

a) Karel Srp byl v letech 1986 až 1988 vězněn komunistickým režimem.

b) Karel Srp byl předsedou Jazzové sekce, která byla střediskem alternativní kultury. Jazzová sekce byla komunistickým režimem čtyřikrát zakázána.

c) Karel Srp byl účastníkem snídaně disidentů s francouzským prezidentem Françoisem Mitterrandem v roce 1988.

d) Městský soud v Praze v roce 2000 pravomocně rozhodl, že Karel Srp byl v evidenci StB veden neoprávněně.

Z uvedených důvodů považuje prezident republiky odmítnutí kontrasignace předsedou vlády za ubohé.

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

48 komentářů :

 1. Sobotkovo rozhodnutí je nejen ubohé - ale v plné míře zbabělé! Navíc dokazuje naprosto stejně ubohé zřízení fízlovského Úřadu pro studium totalitních režimů, v němž se živí noví darmožrouti. I Etická komise je její filálkou - ÚSTR v ní dva členy. Včerejší Události ČT s blekotáním Miroslava Vodrážkou, pracovníkem Centra pro dokumentaci totalitních režimů oproti sebevědomému vyjádření Jaroslava Bašty, prokázalo, kde se naše země nachází a v čích je rukách. Je to hanba!

  OdpovědětSmazat
 2. Sobotka cítí, že mu odzvonilo, tak sbírá body. Pevně věřím, že zbytečně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sbírá body, takovouto ubohostí a neprofesionalitou? Je to přesně naopak, díky tomuto a dalším šílenostem tento člověk končí a s ním i jeho kumpáni z rádobystrany. Tedy alespoň doufám.

   Smazat
 3. Možná váš společný přítel admirál Duka by byl vhodným kandidátem etické komise :))*

  OdpovědětSmazat
 4. Škoda, že se článek ani slovem nezmiňuje, jestli má Sobotka s tím paragrafem pravdu a nebo nemá.
  Takhle si čtenář ani nemá jak udělat obrázek.
  Juchat jenom kvůli tomu, že prezident Zeman má jiný názor se mi nechce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:28 Já bych řekl, že má pravdu. Jestliže podle onoho paragrafu má být člen komise nezávislý a nestranný, tak jak jím může být disident, který už tehdy patřil k jedné straně? Navíc když podle bodů a), b) a c) má pro svojí zaujatost jistě pádné důvody.

   Smazat
 5. Čemu věří B. Sobotka, spisům STB které nemuseli být původně vůbec pravdivé, tyto spisy vyhotovili přece " Estébáci ", podle dnešních odbojářů to nejhorší, co dokázalo KSČ stvořit, od těch příslušníků STB, kterým dnes není u soudů v případě projednávání případů pravosti a pravdivosti těchto spisů věřeno a jejich výpovědi jsou zpochybňovány. Bylo jíž dokázáno, že na počátku r.1990 došlo z nařízení MV Sachra ke skartaci určitých kompromitujících svazků STB na některé vlivné občany České republiky. Teprve až potom byl zbudován politický úřad, nejprve na 5. let a jak vidíme, tak na věčné časy. Co tam po 27. letech na tomto jíž jmenovaném ústavu stále ještě dělají desítky pracovníků, nejsou tam proto, aby připravovali " dokumenty " na ty nepohodlné, jako v případě p. Srpa?

  OdpovědětSmazat
 6. Nikoliv odmítnutí kontrasignace, ale premiér sám je ubohý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je zajímavé, že pan premiér nepostupoval tak rozhodně a razantně v kauze Brady.

   Smazat
 7. 12:23 docela by mě zajímalo, k čemu by se asi tak mohl hodit v běžném životě, pokud by neuspěl (což je letos už docela dost pravděpodobné) v parlamentních volbách, možná na příručího v obchodě

  OdpovědětSmazat
 8. Hledají pokladní v Penny Marketu! Už zde pracují i docenti...Za 19 000 Kč měsíčně Nevěříte, jednoho znám...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sorry, ale to musí být velkej zoufalec.

   Smazat
 9. Sobotko - ty gaunere,jsi pěknej sráč!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonyme 12:58 - ty sráči, jsi pěknej gauner!!!!

   Smazat
 10. A má Sobotka pravdu s tím paragrafem a nebo nemá ?

  jinak celá debata je o ničem.

  OdpovědětSmazat
 11. Sobotka má smůlu, že ve volbách si ho budou lidé spojovat jenom s bruselskými nesmysly, které v ČR proaktivně prosazuje, a pí.ovinami podobného druhu jako je tato. Zato Babiš se velmi chytře vymezuje vůči Sobotkovi, voliči si ho budou spojovat s úspěšným vybíráním daní díky EET, přebytkem rozpočtu apod., ale nikdy s takovými věcmi, za které se angažuje Sobotka nebo jeho pravá ruka Chovanec. ČSSD snad už opravdu spasí nějaký zázrak, ale já na ně nevěřím. Snad bude jenom dobře, když jim exekutor ten Lidový dům zrekvíruje.

  OdpovědětSmazat
 12. ZEMAN už se asi zbláznil a MLuvčáček nám to má vysvětlit.
  Nikdy jsem si nemyslel, že se budu muset za podporu toho X na hradě stydět. Podpora Babiše tím že "sestřelí" Sobotku se mu vymstí, ostatně myslím že nám všem. Dělá to pro Babiše - proto tvrdím, že ZEMAN této zemi už víc škodí jak prospívá.
  A pokud si tady nějaký "neobolševik" myslí, že ZEMAN hájí "lidové hodnoty pracujících" tak je úplně mimo. Nebo máte pocit že Babiš je levičák? Že ty euro-dotace co nakrade rozdává sockám? Naivkové.
  Kdepak, Zeman jen kalkuluje s příští volbou prezidenta. My všichni jsme mu dobří jen pokud bude prezident. Probuďte se!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:30- a co nám povíte o panu Srpovi? O něm je řeč!

   Smazat
  2. 13:50 - práskač

   Smazat
  3. 13,30
   No, netvrdím, že je Zeman ryzí zlato, ale sám za sebe musím říct, že jsem se mnohem víc styděl za Zemanovo předchůdce.

   Smazat
  4. Zeman nemá co řešit etickou komisi pro třetí odboj. Šmahem byli všichni tito z odbojáři zločinci, kteří zničili Československo. Také Zeman zašantročil banky do ciziny a z domácího obyvatelstva nechal nadělat otroky.

   Odkopal se, volit ho nebudu.

   Smazat
  5. 17:03-Víte vůbec kdo patří mezi třetí odboj? Ti co zničili to Vaše Československo, disidenti.

   Smazat
  6. 13:59- co když nebyl? Vy to víte? Kterýsi bývalý člen JS zde naznačil jejich práskače! Ještě před sametem uklizen do zahraničí, po sametu spolupracovník bývalého "nejlepšího" ministra financí. Dejte se do práce invetikativče!

   Smazat
  7. 17:42 Mně je fuk, jestli byl nebo nebyl práskač. Každý dizident je svým způsobem psychopat, který se mstí za často zasloužené šlápnutí na kuří oko. A to říkam i přesto /nebo právě proto/, že se s některými znám osobně.

   Smazat
  8. 20:54-I já jich pár znám ale většina z nich byla jen v opozici proti režimu, mimo ty "práskače". Daleko horší "kreatury" jsem pak poznal z těch "ušláplých režimem".

   Smazat
 13. Každý vandrák, který seděl za komančů pro porušování zákonů, je dnes považován za hrdinského odbojáře. NERAD BYCH SE DOŽIL, ABY POKRAČOVÁNÍ TOHOTO SMĚRU VEDLO K UMÍSTĚNÍ V ETICKÉ KOMISI ODBOJÁŘŮ VÍTKOVSKÝCH... kteří také sedí za jakýsi odboj... Abychom nezkopírovali Ukrajinské myšlení.

  OdpovědětSmazat
 14. Nevím, já jsem Srpovi, jak se říká nesvítil. Ale mám li ctít zákony této země a být v pozici Srpa, poslal bych Sobotku k soudu. Kdyby jeho nejmenování do funkce nikterak nekomentoval, nic proti ničemu. Ale on komentoval. A jestliže předchozí soud Srpovo spolupráci s STB nepotvrdil, musím ctít presumci neviny a brát Srpa, jako čistého.
  Sobotka ho, byť nepřímo, obvinil z něčeho, co dřívější soud nedokázal potvrdit. Tak že bych Sobotku nežaloval za to, že mne odmítl jmenovat, ale že mne nepřímo obvinil, že jsem spolupracoval s STB.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PS
   Nepochybuji o tom, že to dá Zeman Sobotkovi při nejbližší příležitosti sežrat.

   Smazat
 15. Ta ozubená pleš tluče do rakve ČSSD jeden hřebík za druhým. Jen tak dál. Rakev bude pevná a už se z ní ČSSD nikdy nedostane.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé je, že to u Babiše nevadilo, že je namočen spoluprací s STB. Po volbách nikoho neměl. Teď je s KDU-ČSL jedna ruka ....na každého dojde a na Sobotku do roka .....

   Smazat
  2. 14:55 podle toho, jak se snaží (myslím stejného pána pod jinou přezdívkou "kudrnáč"), tak by se mělo počítat s variantou, že možná dostal za úkol ČSSD potopit a že mu to jde skvěle

   Smazat
 16. Politici nemyslí,nemají čím.Mají jen své zájmy
  a nic jiného je nezajímá.Sobotka se potřeboval
  dostat ke korytu,tak byl Babiš dobrý.Teď už ví,
  že mu nepomůže ani svěcená voda od Bělobrádka,
  tak se staví na zadní.Škoda,že totéž nedokáže
  v Bruseli či Berlíně.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 17. Vyjádřím se mírně rozporně. A hlavně bych strašně nerad někomu ukřivdil, věřte mi v tom. Tak ze všech dosavadních informací se silně přikláním, že pravdu mají pan prezident Zeman s panem Srpem. Sobotka (asi)pravdu nemá a jenom chce zas sbírat body, když mu teče do bot. Na ČT24 je Jakub Dolanský pokaždé trapný i neférový (dokonce chvílemi mluví hodně potichu, takže není slyšet) a včera byl trapný opět, i s tím Vodrážkou. Pana Bašty si vážím, on má poctivý přehled, měl by ale zkusit vylepšit neurovnanost svého slovního projevu. Myslím, že pana Hutku k vystěhování režim nenutil drasticky, bylo totiž vyhověno asi jeho přání vystěhovat se, tak ať nedělá ze sebe tolik hrdinu. Akorát jedna věc mi nehraje: Pan Jan Ruml už myslím dvakrát v televizi řekl, že pan Srp udával! A já jsem byl 27 let zvyklý, že pan Ruml je člověk opravdový, nesmírně hodný a hlavně pravdomluvný! Na straně druhé, aktuálně je zvykem, že k útokům na pana prezidenta Zemana se Pražské kavárně hodí cokoli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "(Ruml) je člověk opravdový, nesmírně hodný a hlavně pravdomluvný!" - a hlavně on a další opravdoví, nesmírně hodní a hlavně pravdomluvní dojebali televizi, když do ní tenkrát ve svých spacácích natahali parazity a filcky. O těch snaživých blbcích, co způsobují největší katastrofy, jste slyšeli? Mimochodem, kde je (užitečný idiot) mouřenín Komers? Nenechal ho opravdový, nesmírně hodný a hlavně pravdomluvný člověk ve štychu?

   Smazat
 18. Ještě jako týž autor pokračuji v odstavci z 25. ledna, 19:04 h.: Pro hledání pravdy je nesmírná škoda, že hned cca v r. 1990 lidovecký ministr vnitra Sachr (od lidovců obecně nečekejme nic dobrého) nechal skartovat svazky tzv. "vlivných osobností". To bychom se z nich možná dozvěděli věci! Dovote kazuistiku v kondicionále (fakt nechci křivdit!): Rodina Havlova, minulým režimem označovaná nálepkou "zkrachovanci, zaprodanci". A hle, ještě v r. 1972 (v ČSSR už běžela tuhá normalizace)si pan Ivan Havel (nyní už pan docent, člověk jinak myslím velice sympatický) lážo plážo odpromoval na prestižní kalifornské univerzitě Berkeley. A komunistický režim v jeho případě nic nenamítal? Proběhl Samet 1989 a pan Ing. Ivan Havel nepříliš dlouho figuroval v popředí Občanského fóra vedle svého bratra Václava. Doufám, že pouhá mrška náhodička způsobila, že právě když se (v r. 1991?) rozbíhal lustrační zákon, pan Ing. Ivan Havel si v tu chvíli uvědomil, že politiku vůbec (už) dělati nechce a bude se nadále věnovati výhradně vědě. Lidé znalí (a to já nejsem) vědí, že ve světě existovali, existují a možná i budou existovat tzv. dvojití agenti. Co by mi k tomu mohl napsat třeba takový vážený pan HONOLULU?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:33-nevím, co Vám odpoví Honolulu, já smekám klobouk a říkám "přihořívá". Když odhodíte politickou korektnost a "přitvrdíte", možná připojíte hodně "kamínků" do této mozaiky. Snad se přidají i bývalí členové Jazzové sekce a pomohou odhalit "pravého" spolupracovníka STB.

   Smazat
 19. Jsem přesvědčen, že premiér Sobotka v případě Karla Srpa "skočil na špek". V případném soudním sporu bude velmi těžko obhajovat své stanovisko proti právoplatnému rozsudku Městského soudu v Praze ze dne 13. prosince 2000 .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:15
   (Obávám se, že neskočil na špek. Takový trouba určitě není. Veze se oportunisticky na vlně denunciantství, ke které jsem pod jiným článkem poznamenal:)

   Jak efektivně se dá pracovat se zpravodajskými archivy - na které si mimochodem NAPROSTO SVÉVOLNĚ a protiprávně udělal monopol ÚSTRk - jsme už viděli mnohokrát, např. u Zdeny Salivarové, Jana Kavana nebo Milana Kundery.
   Novinářské kreatury se v tom vyžívají jak za časů hilsneriády, a tleskají - lidovci.

   Smazat
 20. 19:33 & 20:42...Panove, nemohu k tomuto thematu nic rict, protoze o nem nic nevim.
  Nevim kdo je pan Karel Srp, nevim kdo je pan Ivan Havel, ale vim , ze Berkeley je levicova universita.
  V roce 1972 jsem zil v Johannesburgu a povazuji tento rok za STASTNY rok...To, ze nekdo mel pravo vyjet z CSSR 1972 a studovat v Californii je podezrele. Kdo to platil ?

  Po mem illegalnim prechodu hranic, po prichodu Sovetu jsem nemel ani na rohlik. Rakusane me nakrmili a oblekli (nebot mi chybelo kus nohavice a byla videt naha prdel a potom me hned zavreli mezi videnske zlodeje.)
  A STRUDL mi nedali ! (A ja se tak tesil...)

  Jak mohl CSSR obcan v te dobe zaplatit studie v Californii a vubec se tam dostat, je nesrozumitelne.
  Do Californie je daleko i z vychodniho opobrezi Ameriky.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 21. 19:33... Jestli naznacujete , ze jsem byl nekdy agentem, tak jste osel... Komuniste me nevzali ani do pionyru, protoze babicka byla KULACKA. Ona mela kozu a prodavala mleko nemocnym lidem..

  Jsem idealista a nikdy jsem nebyl na prodej. Byl jsem verny bile vlade B.J. Vorstera a oplakal jsem jeho smrt.
  O tom kam jsem politicky patril, nikdy nikdo nepochyboval ani v Africe ani v Americe.

  V dnesnich dnech, kazdy v mem okoli vi, ze jsem silne na strane presidenta Trumpa, proti globalistum a NWO...

  Lide jako jsem ja, jsou NEPOUZITELNI pro praci agenta. My jsme z prvni linie. Platil-li studie panu Havlovi nekdo na zapade nevim, a je mito uplne jedno.

  Zabo mysi valky v CSSR mi pripadaly velmi smesne od prvniho okamziku, kdyz jsem videl bush v Africe.
  O cem je toto thema ani nerozumim, proto jsem nemel koment..
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 22. Uzemi Ceske republiky je male a lide ziji namackani jeden k druhemu, coz vytvari ujmu na psychice a napeti. Proto se sousede vzajemne hadaji o hlouposti.

  Mezi lidmi v Cesku je hodne vzajemne zavisti i kdyz neni co zavidet.
  Canada, Amerika, Australie, Jizni Amerika, Afrika ma velke otevrene prostory, ktere jsou prazdne a psychika je uvolnenejsi...

  Dalsi vec, ktera ma vliv na psychiku Cechu je neustale nebezpeci od okolnich zemi. Tato starost kazdeho Cecha je vsak opravnena.
  Statni policie, ktera by mela hlidat zajmy naroda nefunguje ! Jinak by Sobotka neprikyvoval Merkerove a Herman nepodrazel usili presidenta v Cine.

  Jak to bylo drive s StB NEVIM. Byl jsem prilis mlady, aby si me vsimli. Ja o nich slysel, ale nikdy jsem je na ulici nepoznal.
  Zelene cepice pohranicaru, ty me sraly k nepricetnosti. Takze, kdyz jsem byl zavrany ve vezeni ve Vidni, za prchod hranic, tak jsem by nejstastneji vezen, ktery tam kdy byl a jak vidensti lumpi, tak policajti, vsichni nade mnou drzeli patronat. Take jeceli smichem, kdy jsem se ucil nemecky...
  To byla krasna doba panove !
  Videnaci chodi dekovat bohu do kostela a ja dekuji prozretelnosti na nadrazi WESTBAHNHOF, ve Vidni, kde jsem by zarazen do Transportu, smer Johannesburg.

  Az prijedu do Vidne, tak se tam pujdu znovu podivat.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 23. 19:33 ... 21:52: Tak to se strašně omlouvám, na mou duši nemám sebemenší podezření, že Vy byste mohl být agent, pane nick HONOLULU. Vaše vyjádření jsem v l9:33 "přivolával" proto, že hodně znáte poměry na různých místech modré planety, a tak že máte nesrovnatelně větší přehled či odhad, jak to mohlo být s případem "univerzita Berkeley". Prosím pěkně, i já jsem silně na straně pana prezidenta Trumpa, považuji jej za záchranu světa. A i já jsem jednoznačně proti globalistům a NWO! Děkuji Vám a přeji pevné zdraví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:10
   K pochopení, že nemůže být agent, by stačilo si všimnout, co je to za blba.
   Je to typ žvanivý. Kecá naproto do všeho. Z toho je zřejmé, že utekl opravdu v telecím věku, jinak by znal a dodržoval příkaz, který visíval v hospodách: "Kibic, drž tlamajznu, než tě přes ní majznu!"

   Smazat
 24. 23:17 Nelzi ! Jasne jsem rekl , ze o tomto thematu nic
  nevim. Byl jsem osloven !
  Ty nejsi prinosem nikomu v nicem ! Sypes urazky a NIC JINEHO.
  Nemohu obdarovat stejnym zpet, nebot jsi chranen, jako kazdy retard. Ja jsem za urazky mazan, Ty ne !

  Vim kdo jsi a vim proc Te kazde moje slovo, tak drazdi.
  Prevysuji Te nedomdku ve vsem.
  Budez vzdy menecene, neschopne nemehlo, drzene pri zivote nepotismem a tvuj sef je idiot, rekni mu to..

  Majzl jsi v hospode nekdy nekoho pres tlamajznu ? VIM NA 100 % poseroutko, ze nikdy ne, a nikdy to neudalas.
  Nejsi chlap, jsi primitivni obute kureci hovno ! Nemas ani nick, za kterym by jsi stal.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 25. 23:10... neni treba me oslovovat PANE ! Mam kamaradskou povahu. Ta je dana uspechem a sebevedomim. Ja se omlouvam za podezreni, a to, ze jsem Vas nazval oslem.

  23:17...Jsem opakem tebe smradochu, proto kolem sebe prskaz plivance. Ty to delas i kdyz to neni potrebne.
  Jsi nedomrdek ! Tvuj deda te udelal v te hospode, o ktere mluvis s Tvoji mamou zrudo.

  Predstava, ze by jsi nekoho chtel nekdy majznout po tlamajzne me pobavila. Kde je tva oblibena hospoda ?
  Pochlub se !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 26. 23:17... Kdyz neco pises ty nedomrdku, tak se snaz byt informativnim prinosem. Kdyz pouze urazis bez protiargumentu, tak to jednou draze zaplatis. T.j. zakon kralovny prirody.

  S tvym prasecim utocnym chovanim bud opatrny !
  Kdyz tak budes jednat napr. s jihoamericanem (a nekterymi jinymi narodnostmi), tak ti ustreli 1/2 tveho praseciho rypaku, bez zretele na consequences, provincionalni idiote.
  A podekuj mi, ze ti zde delam osvetu. Prodluzi ti to zivot.
  A podepisuj se nickem zbabelce.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:32
   Dekuji, to je dobry tip.
   A jak se urazi s protiargumentem ?
   nick ZBABELEC

   Smazat
 27. Už to bylo několikrát napsáno,židé si své věrné vychovávali,poskytli jim školy,tituly.Ukažte mě některé,kteří by své znalosti uplatnil odbornou prací,jenom jako tlachalové se projevili.Naprosto převládá naše školství a znalosti z naších vysokých škol.Tak se také podívejte na tyto inteligenti,naprostá spolupráce s USA,jak veřejná,tak i neveřejná.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.