Reklama

pátek 6. ledna 2017

Odolný Tajfun-K prochází v Sýrii zkouškou ohněm (FOTO, VIDEO)

Napsal a přeložil Geo
6.1. 2018   Eurasia 24
Zde jsou záběry ze zkoušek odolnosti Tajfunu:
Ruská armáda zkouší v Sýrii nové obrněné automobily Tajfun-K. Tato skutečnost se dostala na veřejnost poté, co televize RT zveřejnila záběry humanitární pomoci poskytované ruskými vojáky obyvatelům uprchlického tábora.

Mimo hlavní záběr je na pozadí zřetelná silueta moderního obrněného automobilu Kamaz-63968 Tajfun-K. Jedná se o těžké vozidlo kategorie MRAP (Mine-Resistant Ambush Protected) se zvýšenou odolností proti minám či nástražným výbušným zařízením.

V Sýrii Tajfuny působí v osvobozeném Aleppu, kde jsou podobná rizika značná. Ruské ozbrojené síly podobnými přepravními prostředky dlouho nedisponovaly – na rozdíl od západních armád působících v Iráku a v Afghánistánu.

Zkušenosti z ruské afghánské kampaně nebo z čečenských válek přitom ukázaly, že ani obrněné transportéry BTR či bojová vozidla pěchoty zdaleka neposkytují dostatečnou ochranu přepravovaným vojákům. Při vývoji celé nové generace ruských obrněných vozidel proto armáda kladla důraz na co nejvyšší úroveň ochrany posádky.

Tajfun-K je jedním z výsledků tohoto přístupu – zničit jej a způsobit újmu jeho posádce není vůbec jednoduché. Obrněný vůz odolá projektilům ráže až 14,5 mm (v některých částech až 30 mm) či náloži 10 kilogramů TNT explodující přímo pod vozidlem. Jedenadvacetitunový kolos dokáže vyvinout rychlost 105 kilometrů za hodinu.

16 komentářů :

 1. No jo! A kdyz zacne kvest picovina tak z tebe bude nadherna botanicka zahrada s prilehlyma loukama plnymi kvetu:-)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, co je napsano vejs byla odpoved na prvniho diskutera. Takze to co tam je jako prvni komentar je vytrzeno z konceptu a proto to neberte v zretel. A proto chci pozadat o smazani prispevku pod c. 1
   Predem dekuju:-)

   Smazat
  2. 23:17 - kdybys nelhal! Vocenils celkem objektivně ty kydy z rusáckýho známýho hoaxwebu Eurazia a teď jsi se náhle zalek cenzůry - že si tě Putler dá na index, co?

   Smazat
  3. 3:27 - chcípne leda ten tvůj fýrer, ty užgrundanej chlastoslovanskej zdegenerovanej čechomužiku:)) Tenhle kremelskej skřet co si tě drží na gumičce jako svý pimprle - chycht! - http://content.foto.mail.ru/list/carverxxi/_blogs/i-2269.jpg

   Smazat
 2. No, na dvůr by se mi to vešlo. Právě toto by se mi hodilo na cesty do města na tržnici. Prozatím si tam ještě troufnu na skutru, a bez vnoučat.
  Nevíte kolik by to stálo? Pandury jsou pro mě taky předražené.
  A vůbec, to by nám občanům vlastně mělo zajistit ministerstvo obrany! Skutečně nevím na co jiného by ono obrněnce potřebovalo. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak, Dedo.
   Vlada ktera se neumi postarat o bezpeci a stesti svych obcanu musi byt svrzena

   Smazat
 3. Dědo,obraťte se na ruské velvyslanectví,tam by to
  mohli vědět,eventuelně zjistit.Oni Vám cenu rádi
  sdělí.Jen si myslím,že to sice nebude cena Panduru,
  ale stejně to pro Vás bude příliš drahé.
  Petr Majevský
  P.S.Náno Romancovová,už mě máš na seznamu?P.M.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Majevský, dík za radu. Drahé, to ano, ale myslím už taky na jakousi takovou specializovanou taxislužbu, tedy amortizaci. Bezpochyby o to poroste zájem. Nebo se mýlím a něco by s těmi rostoucími riziky byli schopni udělat? Pochybuji! Moc rád bych se mýlil. Prozatím tedy výborný podnikatelský záměr, není-liž pravda! Děda.

   Smazat
  2. A konkurence ze strany dražších Pandurů bych se pak ani nemusel obávat. Děda.

   Smazat
  3. 23:53 o cenu nejde, plati prece za to ceska vlada, ta ma na vyhazovani na bezence
   Co to? Ze se vlada nestara o bezpeci obyvatel? Betonove bloky jsou malo

   Smazat
  4. 7:36
   A za co bychom měnili udavačskej ksindl bez mozku jako seš ty,chlastajicí koňak přímo z pět láhve podepsanej ovšem kolaborantem Havlem bys nám neporadíl?????
   Skoč pro nápovědu za čokovopicí do Fuckingtownu nebo za zrzavým pedofilem do hrobu!!!!!   Smazat
  5. No to teda poslechni ty z 7.36, ty teda musíš bejt pěknej vypatlanec. Už dlouho jsem si takovou hromadu sraček nepřečetl. Z takovejma pakama to kavárna nevyhraje. Je dobře že existují volové jako jsi ty, to má Miloš vítězství v kapse.

   Smazat
  6. 10:04, 11:31 - máte dost velkou "obrazotvornost" hoši! Nejste vy náhodou taky ti nosatí? Nebo putinčíci? Ti taky furt bojují s vymyšleným nepřítelem:)))

   Smazat
 4. Nevidím žádný problém utratit na zbrojení 10x víc než protivník. Viz např. naše Pandury, padáky a pod. Snadno bychom dosáhli i stonásobku.
  Problém je
  a) vyvinout překvapující asymetrické zbraně (pro lokální války),
  b) udržet si, opět asymetrií, možnost totálního odvetného úderu (odstrašení od globální války).

  To b) se prozatím oběma stranám daří.
  Závody nebyly zastaveny ani na okamžik, ani nebudou, ani být nemohou. Na vedoucí dvojici se dotahuje Čína, v odstupu se blíží další. Tato početnější parta se tak hned domluvit nedokáže, potřebná důvěra je zatím v nedohlednu. Zatím lze věřit jen jedinému, že Obamovy USA by rády zničili Rusko, ač tvrdí opak. Děda.

  OdpovědětSmazat
 5. Katolický kněz Evermod Jan Sládek říká, že lidovci nejsou věrni křesťanství – jen korytům. „Když vidím kdysi katolického kněze, jak tajtrlíkuje okolo neomarxistického buddhisty a otvírají společně jakési ‚průduchy‘ za obdivného křepčení ministrových stranických soudruhů, tak se ptám: Co je na lidovcích křesťanského?“ zlobí se. Otec Sládek sám vypomáhá jednomu sirotčinci v Sýrii a zlobí se, že europoslanec Svoboda říká, že Asad je horší než Islámský stát.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Katolicky-knez-Lidovci-vyjednavaji-i-s-dablem-jde-jim-jen-o-koryta-Odpadlik-Herman-tajtrlikuje-okolo-neomarxisty-dalajlamy-Buzna-Svoboda-hajici-Islamsky-stat-by-mel-drzet-hu-470123

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.