Reklama

pátek 13. ledna 2017

Odsun Němců byl nespravedlivý… aneb erupce sebezničující hlouposti českého voliče!

vlk
13. 1. 2017   Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Předevčírem se na krátko v mém monitoru tisku mihla kratičká informace, že CVVM, Cetrum pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd, provedl v listopadu loňského roku nové pravidelné šetření, jak se český občan staví k poválečnému odsunu sudetských Němců, Benešovým dekretům a věcem s těmito dějinnými fenomeny spojenými.


Naštěstí jsem si stihl uložit internetovou adresu, než se beznadějně ztratila v anonymním internetovém informačním vesmíru. Jakmile byl ten průzkum včera rozkliknut, okamžitě následovalo vědomé silné štípnutí do vlastní nohy, jestli náhodou ještě nespím, ačkoli už jsem za sebou měl asi sedmikilometrový usilovný pochod. Bolestivá reakce mne ujistila, že to, co vidím, je opravdu realita, nikoli děsivý sen…..

Viz následující souhrnné tabulky:

Text otázky:

Čas od času se hovoří o tom, zda tzv. odsun sudetských Němců po válce byl nebo nebyl spravedlivý. Myslíte si, že byl spravedlivý, byl nespravedlivý a je třeba se za něj omluvit, byl nespravedlivý je třeba se za něj nejen omluvit, ale poškozené i odškodnit nebo jim vrátit majetek, byl nespravedlivý, ale za minulostí je potřeba udělat tlustou čáru?Otázka:
Odsun se právně opíral o některé z dekretů E. Beneše. Domníváte se, že ty dekrety by podle vás měly platit i nadále, měly by být zrušeny, nevím.Pro úplnost přidám ještě třetí tabulku:Shrnutí těch dat je stejně jednoduché jako katastrofické! Dnes už odsun jako spravedlivý a logický nebere ani 40% populace. Součtově dokonce už o procento víc je dokonce těch, co mají odsun v nějaké formě za nespravedlivý!!!! Poprvé za 21 let, co CVVM průzkum provádí! A celá čtvrtina nemá názor nebo ji to, jak stojí v doprovodném textu - NEZAJÍMÁ!

Podobně trvale a drasticky klesá podpora Benešových dekretů, ačkoli nijak nestoupl počet těch, co by je zrušili! Zvláštní logika!!! Odsun byl nespravedlivý nicméně dekrety, které mu vytvořily právní základ, mají platit… Jen masivně stoupl počet těch, co na dekrety nemají názor nebo jim to je Putna, omlouvám se – putna! Opět platí, že ti, co neví a nezajímají se, se rekrutují zejména z mladší části vzorku.. Benešovy dekrety? Co to je? Nějaká listina lovců mamutů nebo dekret na bydlení v jeskyni?

Pro myslícího člověka děs a hrůza! Vzpomínáte na články o Overtonových oknech, které přinesla Kosa v souvislosti s provokační akcí Landsmanschaftu v Plzni? Teorii, kterou vytvořil Američan Joseph Overton, a definoval v ní postupné kroky, které po určitém čase způsobí, že společnost přijme jako zcela přijatelné vzorce chování, které by původně nikdy neakceptovala! Pokud si tu teorii potřebujete osvěžit, nic snazšího viz Overtonova okna

Pro tento článek si dovolím vytáhnout jen malinký odstaveček:

Nejsnáze se „okno“ popsané Overtonem posunuje v tolerantní společnosti. Tedy ve společnosti, která nemá žádné ideály a v důsledku toho jasné rozdělení dobra a zla.
Chtěli byste pohovořit o tom, že je vaše matka coura? Chcete o tom napsat do časopisu? Zazpívat píseň? A konec konců dokázat, že být courou je normální a dokonce nezbytné? Právě to je výše popsaná technologie. Opírá se o všedovolenost.

Neexistuje tabu.

Neexistuje nic svatého.

Neexistuje pojetí posvátnosti a samotná diskuse o ní je zakázána.

Všeho toho se nedostává. A čeho se dostává?

Existuje takzvaná „svoboda slova“, která byla přeměněna na svobodu ztráty lidskosti. Před našimi zraky postupně odstraňují rámce, ohraničující společnost od propasti sebezničení.

Ano, přesně takhle to u nás funguje ve vztahu k odsunu. Neexistuje tabu! A dokonce jsme v poslední době, s Romancovové ouřadem Jediné nejsvětější pravdy (mimochodem, v mezičase, už je potvrzeno, že tahle dámička je manželkou televizní politické superstar Romancova – maj to dobře ošéfované!) se dostali do fáze, že diskuse začíná být zakazována!

Takže průzkum potvrdil, že český občan (zejména ten mladší a pravicový) dobrovolně odstraňuje rámce, ohraničující českou společnost od propasti sebezničení.

Křečovitý smích ve mně budí 25% těch, co na první otázku odpovídají, že odsun byl nespravedlivý, ale je potřeba za ním udělat tlustou čáru, stejně jako 9% mínících, že odsun byl nespravedlivý a je třeba se omluvit. Těm druhým bych připomenul, že omluvy už dávno padly v míře nanejvýš hojné. Další a více omlouvání nic nezmění. Té celé velké 1/4 respondentů pak sděluji, že na tlustou čáru, která vše navždy uzavře musí být dva. Jejich přání je pěkné, ale o jeho realitě rozhoduje JEN a POUZE druhá strana!

Další čtvrtině populace je to lhostejné nebo neví.

Zvláštní je, že naprostá a téměř setrvale marginální minorita je názoru, že jde o nespravedlnost, s kterou by mělo být spojeno majetkové odškodnění!!! Tedy zatím!

Dokonale tristní postoj, 38% tázaných je přesvědčeno, že se tehdejší republika dopustila nespravedlnosti, když odsunula Němce, ale pouhá procenta čtyři je pro odškodnění nebo návrat majetku! Jak to spolu koresponduje? Nespravedlnost by přece měla být napravena se vším všudy! Alespoň ti, co tou „nespravedlností“ utrpěli si to myslí, i když to dnes většina z nich neříká nahlas. Ba dokonce jejich představitelé nás ujišťují o pravém opaku.

Jenže když jde o prachy, tak to český respondent, zasažený spravedlností, má naprosto jasno – omluva ano, solit ne! Aniž by těch 25+9 % došlo, že pokud tyhle trendy budou pokračovat a já o tom nemám sebemenších pochyb – mladé to doložitelně nezajímá, dostanou nás Overtonova okna, v současné české společnosti zcela precizně fungující, za nějaký čas přesně k tomuto majetkovému odškodnění nutně musí dotlačit!!!! Uznáme-li odsun za nespravedlnost, budeme muset odškodňovat! Přiznání nebude polehčující okolnost, přiznání vyžaduje přece nápravu stavu! Jinak to skončit nemůže. Jste na to připraveni? Půjde o balík, že i církevní restituce mohou být najednou drobnými.

Moc bych chtěl, aby ten průzkum i tenhle článek byly jen šíleným snem. Ale nejsou.

Na závěr si nemohu odpustit poznámku k těm, kteří měli evidentní problém s mým včerejším textem a bylo jich docela dost. Pokud dneska chcete dát hvězdy a včera jste je nedali nebo jste mi to nandali tím tím, že jste klikli na jednu, tedy hodnocení Very Poor, jednejte stejně i dnes! Takové hvězdy nechci. Buďte prosím konsekventní – jestliže jsem vás včera nepřesvědčil, že Lex Babiš je oprávněný a že prezident svou ústavní stížnosti uvádí Českou republiku do latentního nebezpečí nejen akutní oligarchizace, ale i možných obrovských majetkových náhrad vůči hlubockým Schwarzenbergům a potažmo i sudetským Němcům, nemáte sebemenší důvod sdílet dnes moje obavy z výsledku průzkumu CVVM o oprávněnosti odsunu! Obojí je totiž stejný případ! Předem děkuji.

132 komentářů :

 1. Dr.Beneš se zasloužil o stát! Odsun byl akt spravedlnosti a milosrdnosti. Dost těch gaunerů by podle zákona na ochranu republiky chcípla v lágrech, nebo byla rovnou popravena.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. CVVM, Cetrum pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd není zrovna důvěryhodná instituce, počet respondentů 1019, že jsou z pražské intelektuální kavárny je jasné a vy z toho uděláte erupci sebezničující hlouposti českého voliče! Váš včerejší text jsem nečetl a ten dnešní je úplně zbytečný. Komentujte kolik lidí se ozvalo proti bratříčkování Hermana a nevěřte pitomejm průzkumům, možná si ho zadal přímo Herman.

   Smazat
  2. Ba ne, milý 19:41, nemáte pravdu. Ta čísla jsou varovná a já bych ten trend nepodceňoval. Naše školství nevede k vlastenectví, společnost je rozkládána médii, které patří oligarchům a cizincům. To jsou skupiny, které v zájmu kšeftu mají zájem, aby tu nic podobného vlastenectví neexistovalo.

   Smazat
  3. I když CVVM nedůvěřuji, neb dělá výzkumy tak, aby jimi veřejné mínění ovlivňovali - cílí na stádovitost ovcí, i tak si myslí, že i kdyby ta čísla byla 4x nadhodnocena, je to děsivé. V tomto momentu nedávných dějin by mělo být ze 100% jasno. Se sudetskými Němci, jakožto vůbec s Němci, vítězové 2WW ve skutečnosti naložili velice velkoryse ve srovnáním s tím, jaké oni měli plány pro případ svého vítězství. Odsun SN, stejně jako přiznání válečných reparací, nikdy nebyly a nejsou aktem svévole vítězů! Vím, že věcí se skutečně velmi vážně zabývali nejen politici, ale i špičkoví právníci! Vítězové se nechtěli obecně na Němcích chovat mstivě - jen chtěli spravedlnost, nápravu a zajištění, že do budoucna (již do třetice) nebude Německo opět zdrojem dalšího válečného konfliktu. Omluvy a souvisíc jevy jednoduše nejsou na místě.

   Smazat
  4. Na okamžik odbočím od tématu, neodkladná zpráva.
   Bohužel ji asi nebude možno ověřit bez důkladného vyšetřování.

   " Michelle Obamová je těhotná.
   Putin se ptá: je to vina moje, nebo celého Ruska? "

   Smazat
  5. Škoda, že tento ústav nedělá něco užitečnějšího, tento výzkum po 70 letech nedává žádný smysl. Nesmyslná je i samotná otázka zda odsun byl spravedlivý nebo nespravedlivý. Odsun byl důsledkem války a na té nebylo spravedlivého nic. Důsledkem války byly miliony lidí kteří se přesunovali po Evropě,i soudy a i popravy kolaborantů ve všech Němci obsazených územích a snad není možno se ptát, zda byly nespravedlivé. Co bylo spravedlivého na předchozím vyhánění Čechů z českého pohraničí, v době míru. či dokonce na pochodech koncentráčníků ke konci války? Všechno bylo nespravedlivé a ta poválečná nespravedlnost jen byla důsledkem mnohem strašnějších nespravedlností na nichž se aktivně podíleli i ti odsunutí, kteří chtěli do Říše a tak se tam pak konečně dostali.

   Smazat
  6. Skvěle logicky a fakticky formulované. Děkuji.

   Smazat
 2. Oni v tom CVVM budou debilové,imbecilové a zrádci českého národa.

  OdpovědětSmazat
 3. Je "zajímavé!, že i "vlk" se nám pokouší podsunout výsledky nějakého průzkumu jako názor našeho národa. K poblití ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky se mi jeví,že se vlk odkopává.

   Smazat
  2. 23:37- i teď se jim "stýská" po hollocaustu, že by německé majetky stály za to?

   Smazat
  3. Jiste budou snahy ty vysledky vyuzit k antiruske propagande.
   Myslim,ze jinak se "statistiky "neprovadeji.
   Po zgermanisovani zbytku nasi pobelohorske slechty , my dnes vrchnosti neverime a nemame proc.
   Dnes je vrchnost-vlada oslem po kterem ma prijit mimo jinde take okupace sudetskymi germany.
   Uz dnes dostava osel mocne kopance, aby poslusne hykal.
   NIkdy se germani nemuzou okupaci nabazit.
   Obzvlaste pocitaji s mirnosti slovanu a s tim ze my holokosty a jine masakry jako oni neprovadime.
   Ale neustale provokace , myvaji vysledky a ty se nedaji predem uhodnout.
   Moc bych za tu "snuru "netahal. Muze to bejt od miny ve "sklepe"... , jeden nikdy nevi....
   Statistiky i ty pravdive pak budou vypadat jinak.
   A stiznosti asi taky hodne ubyde...

   Smazat
 4. Odsun všech Německých civilistů rozhodně aktem "milosrdnosti" nebyl a jestli byl aktem"spravedlnosti" je otázka. V mediích jsou jenom kecy a tlachy. Své by k tomu řekli pamětníci, ale těch už je naživu velice málo.Ale když slyšíte vyprávět pamětníky z oblasti Šumavy o odsunu Německých civilistů z tamních vesnic a samot, zježily by se vám vlasy hrůzou na hlavě. Nevěřili byste, čeho všeho byly takzvané "národní gardy" schopné, a kde všude byl pak majetek odsunutých Němců - různé zdobené komody, obrazy, stříbrné příbory a další a další. Ona každá mince má svůj rub a líc a určitě nemá smysl tyto šedesát let staré věci neustále, a pořád dokola rozpitvávat a rozžižlávat. V šestnáctém století muselo naši zem opustit desetitisíce protestantů - celý život je jen o tom, že napravování jedněch křivd páchá statisíce nových křivd a tak pořád dokola. Myslíte si, že nástupem zdivočelé demokracie v roce 1990 nebyly statisícům lidí způsobeny křivdy? Některé neodčinitelné! A zatím to nikdo nerozebírá a nikdo se v tom nebabrá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chtěli do Reichu !!

   Smazat
  2. Že chtěli do Reichu je sprostá lež 19.47. Ti lidi ze samot a z vesnic v pohraničí někteří ani něvěděli, že nějaký Reich existuje. Neměli elektřinu,svítili petrolejkou, nebylo radio, ani žádná užvaněná media. Dřeli od slunka do slunka.Žili tady pomalu od středověku. To je blbá lež, kterou opakují do zblbnutí mozky vypláchnuté mediálním klystýrem. Uveďte pamětníka, se kterým jste o tom hovořil, a pak se můžeme bavit dál. Myslíte si, že ty desetitisíce lidí, kterým posrali život disidenti a hnusná smečka rádoby "demokratů" po devadesátém, ho chtěli mít posraný? Hloupé žvásty - nic víc.

   Smazat
  3. tady se ozval sudeťák.Kolik lidí českých muselo utéct ze sudet, když byl Hitler u moci? Tak sklapni ty chlíváku Hermanovský.

   Smazat
  4. Tady nás navštívil velký LHÁŘ. Odkud čerpáte ty bludy, které jste naklofal do klávesnice? V demokratických volbách němeci z pohraničí, Jihlavy,Brna a dalších míst, včetně Prahy volili Henleina. Jeho program byl přitom jasný - odtržení od ČSR a ztotožnění se s Hitlerovým programem NSDAP (rasová genocida, Slované jako jeden z podnároů, podlidí atd. atd.) Věděli to i lidé na samotách, Němci i Češi. Takovéhle tupé lži může šířit jen kreatůra typu Herman, Schwarzenberg, a nebo pitomec jako byl Topolánek.

   Smazat
  5. Ano, Čeští Němci se ve velkém rozsahu dopustili zločinu proti celistvosti a samostatnosti naší republiky. Za kolektivní zločin následoval velmi mírný kolektivní trest. Tak to má být!!!

   Smazat
  6. Jste banda hnusnejch parchantů - typickej šmejd z novinek. Podívejte se, koho jste volili vy, dnes jsme ožebračeni, nemáme ani vlastní vodu, nemáme nic, politici s námi zametají. Jste banda volů, a primitivů. Šíříte nejen tupé lži, ale hromady pomluv, a hovadin. Co s lumpy, kteří v roce 1989 zvonili klíčema, a vyzvonili tady tu gauneriádu, plnou lží a podvodů? Poškodili jste statisíce občanů - co s vámi? Dnes jsme kvůli vám na pokraji islámské genocidy, hrozí nám teroristické útoky - koho že jste to volili vy voli? Co teď s vámi? Vyvraždit vás, nebo poslat na odsun? Kdybyste nežvanili takové kraviny - jste lůzři, úplně bezohlední, vymaštění, odlidštění, dřepíte u počítače celé dny, děláte hovno, jen sprostě nadáváte, blijete sračky celé dny, jste už zbyteční, úplně k ničemu. Jak bychom se měli dobře, kdyby tihle zbyteční kašpaři, kteří zvonili klíčema a volili gaunery, byli posláni někam pryč - jen s pětikilovým zavazadlem, a šup z doupěte ven! I ten počítač tady necháte, mizerové!

   Smazat
  7. A anonym 20.21 - co to je ty prase sprostý? Napsal jsem názor dle vyprávění pamětníků, a ty mně ty drzej křápe nazýváš Hermanovským chlívákem? Potřeboval bys rozkopnout tu svojí hnusnou, sprostou nevycválanou tlamu - nadávám já někomu sprostě? Holoto hnusná, mizerná! Počítačová smečka pitomců útočí denně od počítače, a myslíte si, že si můžete dovolit svoje sprostoty? Neumíš se vyjadřovat slušně zmnrde zasranej?

   Smazat
  8. 22:11 ......to jsi tu slušnost narovnal :D

   Smazat
  9. To, co tady i jinde denně čtu, mně zbavuje povinnosti vyjadřovat se slušně.Obecný úpadek mravů se považuje dnes za in. Je to v televizi, v mediích, všude. Nechápu, proč se rozčiluješ - že by pokrytectví?

   Smazat
  10. Tak tedy od pamětníka, sudetského Čecha. Rodiče měli v Jablonci n/N prosperující český hostinec v převážně německém městě. V r.1938 dávno před Mnichovem tam sudetští ordneři rozbíjeli okna a vyhrožovali smrtí. Nejdříve děti a pak dospělí si vzali jen to nejnutnější a prchli, přišli o všechno. V Liberci se v květnu shromáždilo na náměstí přes 40 tis. Němců, tedy úplně všichni, jsou fotografie jak všichni hajlují, řvali Heim ins Reich.Otec byl totálně nasazen a přišel o ruku. Žili jsme v české vesnici v Podještědí, vystaveni tuhé germanizaci, s menšími potravinovými příděly než měli Němci, když se Němci zalíbil některý dům a pole, tak to zabral. O nějaké omluvě po válce či dokonce náhradě škody nikdy ani slovo.Mnozí Němci po válce utekli do Německa ještě před odsunem, mnozí si stěhovali věci přes hory. Byli odsunováni spořádaně po etapách, tam k žádným násilnostem vůči nim nedocházelo. Odsun byl pod dohledem spojenců a podle jimi stanovených kvót a destinací. Byli odsunuti do země svého občanství, kam chtěli.Jestli byl odsun nespravedlivý tak co byla válka která mu předcházela?

   Smazat
  11. K těm kecům o odsunu: mnoho Němců odsunuto nebylo. Dám příklad. Českolipsko. Tam je rodin, kde někteří dodnes neumí pořádně česky. Wilem Bienert, vypráví o minulosti a říká: Tam kde stávala ta fošech, tam bylo nemecká zbraň ve stůdna.
   A jména jeho vnuček: Mousie, Trixie.
   takže nekecejte o odsunu. Všichni nešli. Něktří byli slušní a zůstali, včetně majetku...

   Smazat
  12. Ano, někteří slušní zůstali. Mohli zůstat i někteří neslušní, které republika potřebovala jako odborníky do provozů fabrik. Taurus

   Smazat
 5. Nebýt odsunu , tak už dnes žádná Česká republika neexistuje !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co by existovalo? Němci tady žili s námi od patnáctého století, možná ještě déle. Bez problémů. Benešovy dekrety se vztahem k zbohatlíkům, celebritám a dalším darebákům ( všechno kolaboranti) bych do toho nemíchal. Řeč je o odsunu Němců - a tam patřili civilisté, kteří neuměli číst a psát, vesničané, sedláci, starci, ženy, děti,kojenci... ale co bych psal zdeformovaným blbcům? Chtějí vědět a slyšet jen co chtějí - nic víc. Objektivní pravda je nezajímá. Nikdy.

   Smazat
  2. Soužití s Němci bylo vždy velmi problematické. Vzpomeňte husitské heslo "Bijte Němce, papežence!" TO byl začátek 15.století!!

   Smazat
  3. Co to meleš 20:13. za koho kopeš,dostali co si zasloužili.Část moji rodiny pochází ze sudet tak mi nevykládej takové chujoviny.Žili tady od 15 století, ale vždy se chovali povýšenecky.Tak stul ten pysk.

   Smazat
  4. No a podívej se, jak se chováš ty? Co tady píšeš? Jsi nevychovanej, a sprostej. Já jsem měl možnost slyšet pár pamětníků, a opakuju, byl jsem některými detaily zhnusen a ohromen, ovšem teď, když už pár měsíců čtu hnus na diskuzích, kde je fůra psychopatů, zvrhlíků, nevychovaných hajzlíků, a násilnických zrůd, už věřím, že ti stejní prováděli s lidmi to, co prováděli. Nevím, která část tvojí rodiny tě vychovávala, jestli ta, která pocházela ze Sudet, ale ta, která to byla, tě vychovala špatně. Vychovala z tebe sprostýho lůzra - a ty se nechováš povýšenecky? Jak pozoruju, tak čeští hajzlíci, kterým se podařilo oblafnout své spoluobčany, a různými způsoby se doškrabat k nějakému majetku, se chovají hnusnějš než povýšenecky, a ještě hnusnějš se chovají jejich spratci ve školách - tam je slovo "povýšenej" ještě dost slabé.Tak co s nimi? Vyvraždíme je, nebo je alespoň někam odsuneme? Kdybys nežvanil tak blbě - a stul si svýj pysk ty prase sprostý.

   Smazat
  5. 20:13 Jistě, byli mezi nimi i antifašisté. Ale vy ty vyjímky vztahujete na většinu a většina jednoznačně chtěla "do Říše". Odsun se také netýkal všech (vím to z osobní zkušenosti) a být jako vy tak tvrdím, že nikdo odsunut nebyl. S paušalizací je to prostě vždycky ošidné. Zrovna tak není dobré měřit tehdejší dobu dnešním metrem. Je to jako s vážnou tváří tvrdit, tehdejší auta měla být stavěna podle dnešních norem.

   Smazat
  6. Anonymní 20.13 : Moje kamarádka ze Severních Čech se narodila na Mělníce.Po záboru Sudet jí Němci zastřelili tatínka a její těhotná maminka s dvouletým chlapečkem utíkala jen s rancem peřin.Děda mojí vedoucí byl rolník ve vsi kousek od Litoměřic. Pracoval na poli s koněm. Soused, němec, šel kolem a řekl mu Vencl, nech toho koně stát. Nenechal. Okamžitě po záboru ho sebrali. Z koncentráku se nevrátil.
   A podívejte se na protokoly z jednání mocností v Teheránu a na Jaltě.
   Co se týče odsunu - proč z jedné rodiny jedna sestra dobrovolně odcházela a druhá stejně dobrovolně zůstávala? Ano, jak kde, jak kdo, ale Heim ins Reich - znamená - CO?

   Smazat
  7. Marie 11:57-již od rozpadu R-U to znamenalo jediné. Heim ins Reich s půl Královstvím Českém. Do Čech přišli "na hostování" a jako již nezvaní byli "odejiti", tečka. Až vyházíme naše zrádce, budou muset pro "revanš" použít jinou taktiku. Například v rámci EU, volného pohybu, přesvědčit své nezaměstnatelné nepřízpusobivé o ráji V ČR a vyplatit jim odstupné. Stačí jen si nechat v Bruselu odhlasovat jednotnou podporu a benefity pro imigranty.

   Smazat
  8. Ja jim rikam ZAHUBISTI a voni si nedaj pokoj.
   Ja na severu Cech zil.
   Ihned po valce napriklad kdyz odesli rusove vypukla panika o Werwolfech , kteri maji prepadat bezbranne obyvatelstvo.
   Dale Benderovci a dalsi skupiny prchajici na zapad a fanaticky SS se nechteli vzdat.
   V Jugoslavii to byli Ustasovci , dale bosenske muslimske prohitlerovske vyzbrojene gangy, kteri terorizovali jeste 10 let povalce...a prchali z Jugoslavie..
   Pak se vynori zvanil , zahubista a mele neco o rudejch gardach. At tahne za tema svejma germanama ..Ted tam najde taky fasisticky muslimy.
   Nokdo takovy v CR nedrzi...

   Smazat
 6. Každý z nás má právo(povinnost) se politiků zeptat na "Benešovy dekrety", než dostanou hlas. Lidé jako Herman a podobní mým hlasem nebyli zvoleni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gabala, Langšálovou, Hermana, Kalouska .... a jim podobné - zásadně nevolit; ať jdou makat ...

   Smazat
 7. Jak je vidno nikdo nechce položit otázku korektně.
  Měla by znít, zdali lze postihovat ztrátou majetku voliče za výsledek voleb. Jenže volby jsou tajné.
  Potom je legitimní otázka, zdali lze trestat i osoby, které v době voleb byly nezletilé.
  Jako další bod je otázka, zdali měl vůbec Beneš právo plnit funkci presidenta, když presidentem nebyl, jeho mandát skončil a řádným presidentem byl zvolen JuDr Hácha.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Katolické kecy, které využívali němečtí okupanti k prosazování své zvrhlé vlčí zvůle.

   Smazat
  2. Uvědomte si, že se pohybujete v diskusi na úrovni ideologie. O odsunu Němců v tzv. Východní Evropy byl opatřením praktickým. Měl zlikvidovat národnostní menšiny, které se staly německým velmocenským nástrojem porobení ostatních národů Evropy, usnadnily Německu imperiální válku a podílely se ve velké míře na potlačování protiokupančího odporu. Vaše hloupé úvahy o volbách, trestu, nevědomých negramotných blbečcích na samotách si strčte do ... no víte kam. Do té vaší nacistické prdele!!! Němci byli odsunuti z rozhodnutí vítězných velmocí. Nic na tom nezměníte.

   Smazat
  3. Hele - hele - 20.36 - nech si svoje nadávky o prdeli pro svojí starou hajzle jeden sprostej. Nikdo tady mezpochybňuje, že odsun byl proveden na základě nějakého rozhodnutí, ale vždycky budu tvrdit, že byl prováděn prasečím způsobem, prasaty, a lotry, kterým většinou nikdo z rodiny nikde nezahynul - prostě "národní gardy" jako vždy a všude složené z lotrů, mizerů, chlíváků, darebáků, psychopatů a perverzních prasat. Někteří Němci měli doma pěkné věci - víme? A ty rozkradli. A pěkná děvčata - víme? Tak ty znásilnili, zmrzačili, a zabili. Sadističtí ubožáci ale kradli i peřiny, výbavy nevěst, apod. Ale co bych se bavil s hovadem? Přeju ti, aby ti soused vyvraždil celou rodinu, protože tě bude podezírat, žes to byl ty, kdo mu v noci zapíchl prase. Takové akty lahodí myšlení zvrhlíků a darebáků, kterých bude vždycky dost. Jak se ukazuje například, je spousta zvrhlíků, kteří si pořizují dětskou pornografii, čučí na to, a ještě před léty bychom něco takového považovali za hnusné a nemožné. Stejně jako jsou ty veřejné pochody nahatých kurev a prasáků - člověk nevěří, čeho všeho jsou lidi schopni, když se zmrzačí jejich pohled na svět. Tohle bych viděl jako stejný. I kdyby mi celá rodina zahynula v koncentráku, nebyl bych schopen praštit lopatou německého staříka, nebo batole - ty asi jo - v tom se hodně lišíme, a může mi někdo kdekoliv brebtat o nějakých vysokých státních a politických rozhodnutích od rána do večera, když prováděcí praxe se ukazuje jako obyčejná zvrhlost, není o čem se bavit.

   Smazat
  4. 21:50 Jistě máte pravdu, že v průběhu odsunu docházelo k excesům. V každém národu se najdou lidé bez morálky, schopní vzít tu lopatu. Někteří z pomstychtivosti, jiní pro majetek, co já vím. Tu dobu znám jen z vyprávění mých rodičů, ale doba německé okupace nebyla až taková selanka, jakou se nyní i řada lidí ve vládě či v parlamentu, nám ji snaží líčit. Za schvalování atentátu šli lidé na smrt. Ta doba teroru trvala tři roky. A někteří občané protektorátu byli po tu dobu v nebezpečí smrti ale jistě někteří ne. A ty pohádky o negramotných Němcích v pohraničí, co o ničem nevěděli a neměli ani elektřinu nechte převyprávět Donutila. Je dost dokumentů filmových i fotografických z doby záboru, kde celá městečka jsou jedna vlajka s hákovým křížem a ulice obsypány hajlujícím obyvatelstvem. Krom Václaváku se mi teď vybavuje třeba Krupka, Teplice atd. Nemůžete s jistotou tvrdit, že Vy byste tu lopatu do ruky nevzal, pokud jste emoce té doby neprožíval. Dle mého názoru se velmoci v otázce odsunu zachovaly dost velkoryse a zdrženlivě. A přečtěte si něco o tom, jak vypadaly země po ústupu německých armád. Qiedo

   Smazat
  5. 23:59 Škoda, že při líčení té skoro mírové "selanky" za protektorátu se nikdy nezmíní, že během té doby bylo zavražděno srovnatelně našich obyvatel, jako padlo amerických vojáků během celé 2.SV. To si málokdo uvědomuje.

   Smazat
  6. Jenže počet našich oběti, včetně Židů, byl menší, než za 1. světové.
   Když bylo spravedlivé odsunout Němce a zabrat jejich majetek /mimochodem po zabrání Sudet Anglie a Francie donutila Háchu vydat i adekvátní podíl na důchodovém a zdravotním pojištění, stejně jako zlaté rezervy /, se stejnou logikou by členové KSČ a jejich rodiny měly být zbaveni restitučních nároků.
   Oni také dřepěli na schůzích ve všelijak vymustrovaných sálech a jásali v průvodech.

   Smazat
 8. Četl jsem článek od jednoho faráře,který se o Hermanovi vyjádřil jako o spůstlíkovi a odpadlíkovi církve.A nemluvil jen za sebe.

  OdpovědětSmazat
 9. Mili bratia Cesi,porovnajte 2 deje,ktore sa stali...vojnu zacalo nemecko,ktore zabijalo,palilo,travilo,ci stinalo ludi mnohych narodnosti,teda aj Ceskej.Utratilo ich ako zvierata !Nemcov,ktori sa nachadzali na uzemi Ciech,v ramci dekretov odsunuli,mozno niekde aj s kopancom,ale prezili.Bolo to neporovnatelne ,neporovnatelne...a Vy sa dnes idete zamyslat,ci to bolo spravne?Teda,Vase starosti by som chcel mat !!Nech sa radsej Centrum pro pruzkum mineni zaobera,ako ziju stari ludia v Ceskej republike,napriklad.Alebo sa potrebujete vopchat nemcom do zadku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bratře Slováku, to je následek neustálé sudetoněmecké propagandy a nedůsledné výuky dějin - toho, jak to skutečně bylo! Jinak se omlouvám za Havla a to, jak přispěl k pádu slavných slovenských zbrojovek... Západ ho poplácal po zádech a spěchal obsadit uvolněné trhy...

   Smazat
  2. Pomalu, pomalu, bratře Slováku. Abych ti nepřipomněl, co jste předváděli vy, Slovenští bratři, když se protiprávně rozděloval Československý stát, jak jste stáli na pomyslných hranicích, ruce nahoře, a spílali jste nám okupantů. Byl bych hrozně opatrnej na "pchaní se do německých zadků" když už jsme u toho, tak vy, bratře Slováku, jste se do nich vopchali hned na začátku, a založili jste si Šlovenský luďový štát, který kolaboroval s Hitlerem, Slovensko nebylo součástí protektorátu Böhmen und Möhren. Tady u nás nebylo co žrát, a ženský co měli "reží" na dráhu, jezdily na vánoce do Bratislavy pro mouku, máslo, ořechy, pomeranče - tam totiž bylo všechno bratře Slováku. Takže nech na hlavě s tím pchaním se do zadků! Od tebe to zvlášť dřepí. Já budu vždycky hájit názor, že ubližovat obyčejným lidem za prasečiny mocných je prasečina, a že odsun všichni přežili, je taky kec - plno starých lidí a kojenců zemřelo při transportech, a nedaleko vesnice Šlovice u Plzně, kde v noci ve stodole zvěrským způsobem znásilňovali členové "národní gardy" německá děvčata ( ale hodně zvěrským, mohli si to přece k "odsouvaným" dovolit - ne?) a řada těch děvčat ( 14 - 17 let) to nepřežila. Ty jsou tam někde zahrabané. Češi jsou odjakživa chrabří -když nemohli potrestat viníky, ubili lopatama nevinné starce - dobrý -ne? Tak drž hubu bratře Slováku.

   Smazat
  3. 21.02,bavime sa o odsune nemcov zo Sudet ! Ked sa budeme bavit o Slovenskom state,ktory kolaboroval s Nemeckom,je to ina tema.Co sa tyka pchani do zadku,nikdy Ste nebyli Slovani,vzdy Ste sa vyvysovali .Je otazne,co by bolo s pokakanym Slovenskom,keby to Tiso neurobil,ako to urobil.Boli by sme v riti !! Dnes sa za to stidime !A nikomu nezavirej hubu !

   Smazat
  4. Já bych s těmi zprávali o znásilňování Němek byl velmi opatrný. Jestli jsou zdroje těch zpráv sami sudeťáci, tak potěš bůh, těm nelze věřit ani "a" ve slově amen.

   Smazat
 10. Nechápu,proč se neustále v souvislosti s odsunem Němců mluví o spravedlnosti nebo nespravedlnosti.Vždyť to bylo politické rozhodnutí vítězů nad nacistickým Německem,kterému po své porážce podepsalo bezpodmínečnou kapitulaci.Kdyby byly zločiny, které napáchali Němci(i Sudetští) řešeny soudně,tak by jich musely být miliony popraveno nebo doživotně uvězněno.Naši"milí kolaboranti"zapomínají,že český prostor měl být "germanizován",to znamená část Čechú použít jako otrockou pracovní sílu,část poněmčit a zbytek Čechů vyvraždit.A k tomu se propůjčili"naši milí krajané".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ale i o tom už se spekulovalo ve středověku. To nebylo v polovině dvacátého století nic nového.Kdysi v naší Karlově universitě měli Němci dva rozhodující hlasy proti jednomu českému, i tam už se bojovalo o rovnocennost hlasů viz mistr Kampanus a další, a dekret Kutnohorský z r. 1409. My jsme se s Němci rvali pořád, viz německé školy, divadla, kultura, jazyk - němčina byla jazykem úředním a hodně vyteklo krve našich vlastenců v boji za rovnoprávnost češtiny s němčinou a za české divadlo například.Zde vládli Habsburkové 300 let, a celá česká smetánka mluvila německy - čeština byla jazykem služek. Hodně moc práce dalo básníkům a spisovatelům prorazit s českou latinkou německým švabachem a kurentem. A druhou světovou vyvolala světová ekonomická krize, a jako za vším zlem, stály i za ní USA. Ti angažovali Hitlera, vyzbrojili ho, a měl jasný úkol, přičemž co to udělá, bylo odzkoušeno ve Španělsku. Obyčejní Němci do toho taky přišli jako slepej k houslím. Za vším -úplně za vším - zlem je nutno hledat politickou špínu mocných ( nemocných)- i ten cyklon B byl vyroben v USA viz to šílené pokrytectví, které se účelově dnes dělá kolem holocaustu, přičemž i ten byl řízen. Stálo to jen životy několika generálů a nacistických pohlavárů, byli prostě "obětováni" ale obětí na životech lidí nevinných bylo asi šedesát milionů - nebo více? A už se zase špína rozlejvá po světě, a zase se pokouší o to samé obehrané divadlo. ty samé žvásty, klišé apod.

   Smazat
  2. Cyklon B byl prostředek proti hmyzu vyráběný v Německu německou firmou IG Farben.

   Smazat
  3. Tak tedy ti, kteří píší, že Cyklon B byl vyvinut v laboratořích USA, jako nejrychlejší prostředek k usmrcení většího počtu lidí, a německá firma odkoupila licenci jakožto plyn "proti hmyzu" se mýlí? To o tom hmyzu je možné, protože oni považovali lidi za hmyz, ostatně dnes jsou občané, sloužící jako rukojmí různým lůzrům, uměle vytvořeným povstalcům apod. také považováni za hmyz. Ale faktem zůstává, že Yperit, použitý v první světové ve Francii, a kde v jedné bitvě naráz hrozným způsobem zemřely tisíce Francouzů, byl vyvinut a vyráběn v Německu.

   Smazat
  4. Zyklon B se vyráběl - IGFARBEN, Degesch ve Frankfurtu aM ..a vyrábí se dál. Jenom se dnes jmenuje Uragan D2... Výrobce - Draslovka v Kolíně... Ano, u nás.

   Smazat
 11. To o tom ministru Hermanovi - to je hajzl všech hajzlů, o tom žádná. Provokatér, slizkej jako had, a dovoluje si, co si myslí, že si může dovolit. A on může, bohužel. Kdyby nemohl, nedovolil by si to. Ale v ČR je politika, celý ten koaliční vládní slepenec, jedna veliká, ošklivá, špinavá louže. V zemi, kde smí primátorka hlavního města Prahy ( proč je to Slovenka?) jít v čele průvodu buzerantů, v zemi, kde politici lžou, navzájem si skáčou po krku, zesměšňují se v mediích a dovolí různým exotům sprosté a oplzlé nadávky prezidentovi, v zemi, kde musí odejít úředník z Hradu na základě sprostého videa, o němž se vůbec neví, jestli je autentické - co to je? Proč vůbec naši vládu máme považovat za vládu? Jsou to jenom lidi, kteří si berou z rozpočtu, tj, z peněz, které pomocí zákonů a hnusných výmyslů kradou obyčejným lidem z kapes, statisíce měsíčně, a za to se slejzají, a tváří se, že vládnou. Ale je tady jinak úplná cochcárna. Řada lidí si dělá co chce, ze zákonů bžundu, a v pohodě. Justice si soudí jak chce, a tahle hnusná smečka úplně přehlíží, že lidi, kteří opravdu dřou od rána do večera, vytvářejí hodnoty, nebo jsou na pozicích, kde prostě nemohou chybět, musejí vyjít měsíčně s částkou rovnající se zhruba šestině toho, co měsíčně mají tihle tchoři, a vůbec se za to nestydí. Mně by jenom zajímalo, jestli by si jeden každý z nich dovedl představit život za třináct tisíc čistého měsíčně - asi by si hodili mašli. Taky se možnosti návratu poměrů do původního stavu bojí jako čert kříže - proč myslíte, že se kolem nás stahují ti američtí sráči - myslíte, že kvůli Rusku? ha ha ha. Protože lid začal být neposlušný, a gauneři "agenti" kteří jezdí do USA práskat, už bijou na poplach. Posraná smečka politických a dalších lumpů, práce se štítících, "lůzy" se štítících, se už začala bát. Proto ty přitroublé kontroly "pravdivých informací" apod. Musejí vědět, odkud a která bije. Ty žvásty o odsunu a Benešovi jsou zcela irelevantní k tomu, co je dnes aktuální. Co by asi tak dělali pravnuci odsunutých Němců, kteří neumějí ani slovo česky, s polorozpadlými barabiznami někde v pohraničí? S různými samotami v pustině? Dnes už se ani klasicky nesedlačí, ani nic jiného - dnes už jsou i různé české vesnice vyprázdněné a vybydlené, není tam dopravní obslužnost a dožívají tam starci - kdo by se tam hrnul? To jsou jen žvásty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady napadáš (20,38) naše zvolené poslance, kteří si však, pokud se dobře pamatuji, odhlasovali už v roce 1989-90 své platy 13 tisíc měsíčně. A dodnes ze svých platů nevyžijí.

   Smazat
 12. CVVM není důvěryhodná organizace.Má totiž své
  respondenty rozdělené a podle potřeby oslovuje
  jednotlivce.Já,osobně,jsem přesvědčen,že odsun
  byl nespravedlivý.Po ukončení války měli být
  všichni Němci fyzicky zlikvidováni a v Evropě
  by byl definitivní klid.Němci rozpoutali válku,
  nejhorší v dějinách lidstva,reparace nikomu
  nezaplatili a ještě se cítí být poškozeni.Proto
  se měli zlikvidovat.Asi 100000 Němců z 80 mil.
  bylo proti Hitlerovi a ostatní ho podporovali.
  Stejně teď podporují jalovici,jako dříve Hitlera.
  V SSSR vyvraždili cca 11 milionů civilních osob.
  V Protektorátě asi 350000 lidí a další miliony
  po celé Evropě.Ohromná chyba,že se nechali žít.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste svým založením gauner a mizera Majevský. Typický zmetek, který by neváhal ubít starého člověka, (Němce) nebo roztrhnout vejpůl německé nemluvně, za nějaké činy politických zmrdů. Inteligentní člověk a slušný člověk - trestá jen viníky. Nevinné, jakožto "kolektivní odpovědnost" trestá jen hajzl, duševní mrzák a zrůda. Nežvejkejte tady sračky, jakože "Němci" podporovali Hitlera - za oběti islámců a teroristů by měl být zcela vyhlazen český stát, protože i my jsme v NATO, tedy podporujeme politiku migrace? Jste ubožák a vůl, a měl by vás taky někdo zahubit, abyste nelezl na diskuze. Jste zfanatizovaný ubožák a nebezpečný zmetek. Ale se mnou byste šanci neměl -nedal bych vám ji. Urazil bych vám palici dřív, než byste zvedl ruku, a vůbec bych vás nelitoval. Takových já nelituju. Ohromná chyba, že lotři, jako jste vy, s pokřiveným myšlením, pořád žijí. Je vyloučeno, aby s takovým materiálem byl na světě někdy mír pro všechny lidi.

   Smazat
  2. Bože Majevský, co to tu píšete za hrůzy!!!

   Smazat
  3. A ještě pod ten svůj canc ta vymaštěná píča v klidu podepíše :-D

   Smazat
  4. 20:27
   A co dělali sudeťáci Čechům,vraždili je beze zbytku ty kokote!!!!
   Lidice a Ležáky a ostatní jsou co,ty ussacký hovne???!!!!

   Smazat
  5. Anonymní13. ledna 2017 21:16 Anonymní13. ledna 2017 21:16
   Anonymní13. ledna 2017 21:27
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Pankr%C3%A1ck%C3%A1_sekyr%C3%A1rna
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%9Bti_nacistick%C3%A9ho_N%C4%9Bmecka_v_%C4%8Ceskoslovensku

   Smazat
  6. 22:21
   Ty nesvéprávný debilní hovado,jsem ze severu Čech a dovedu na rozdíl od tebe posoudit,jak to po okupaci vypadalo....ty podělanej Hohnere!!!!!

   Smazat
  7. CVVM vypustí pšouk a všichni se z toho po...Většina respondentů vůbec neví, o co jde, mě osobně stačí dokumentární filmy natočené v letech 1938-39, Sudeťáci a hlavně sudetské Němky v hustých špalírech řvali "Heim ins Reich !" a pravou ruku nahoře. No tak holt do Říše, akorát, že jaksi byla už někde jinde, ale zase je mohlo blažit, že napochodovali do Říše s dalšími třemi miliony soukmenovců z Pobaltí, východu Polska a z Rumunska.

   Smazat
  8. pan Majevský..., naprostý souhlas i s tím vyhlazením. Dokud tady bude němec a jim podlezlý polák, tak to bude třeskavá směs. :-(

   Smazat
  9. Faktem zustava a to se nevedelo ze germansky zrudy udelaji jeste daleko horsi zverstva, ze po I.sv. valce se uvazovalo nad navrhem, ze nemci budou mit povoleno jenom pracovat v zemedelstvi. Zadny prumysl a nic co by z nich udelalo zase nelidske bestie...
   Bohuzel jsou narody , ktere neni mozne zcivilizovat. Date jim moznost a vyvrazdi pul sveta , nebo celej...

   Smazat
 13. Jsem pamětník a mohu místopřísežně prohlásit, jak se moji rodiče ještě dlouho po válce chvěli při vzpomínce na Protektorát. Ztráty v odboji byly proto tak velké protože v gestapu bylo mnoho sudeťáků hovořících plynule česky. Za jejich rozhodnutí jít do Říše nikdo nemůže. Tu hrůzu na které spolupodíleli nemůžete posuzovat očima dnešní doby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vidíte? Spousta kšeftařů, keťasů, celebrit a dalších, a buržoazního panstva, naopak tvrdí, že za protektorátu se měli dobře, že to byly paradoxně zlaté časy, že byl ve všem pořádek a řád, zákony se dodržovaly, a podobně. To máte těžké - dnešek je také pro řadu zmetků rájem, zatímco pro spoustu lidí se stala polistopadová ČR čímsi jako vyhlazovací tábor. Tady je těžké soudit.Ano, jednotlivci mohou hovořit o konkretní křivdě, ale trestat kolektivně, nebo děti za činy svých rodičů, což praktikovali komunisti po roce 1950, že řada dětí nemohla studovat - to je přece prasečina nebo ne? A taky řada lidí měla pravdu v tom, že buržousti a továrníci, nebo sedláci a statkáři, byli prasata, byli zde žebráci a chudáci - a taky by měli pravdu. Takže to bylo správné, když jejich děti nesměly studovat? Nebo se na to raději vyserem, na podobné debaty, protože odstraňování křivd ještě většími křivdami, ještě nikdy nikam nevedlo a nepovede?

   Smazat
  2. Kolektivní vina samozřejmě existuje,ale. Například jednání státu se týká všech jeho občanů a představte si,že bombardováni by byli všichni,nejen Vláda nebo Parlament a prezident státu,kteří o válečném střetu ale nejen o něm,samozřejmě,protože o čemkoliv, rozhodli. Němci válčili jako německý národ, tedy kolektivní vina je to objektivně a milost pro jednotlivce jeho TOHO NÁRODA ze strany vítězů,je jen jejich dobrou vůlí. Národy jsou základní jednotkou mezinárodního práva a například i právo na sebeurčení a na sebeobranu mají podle Charty OSN jen národy.

   Smazat
 14. 21:23 A teď tu pohádku o Karkulce ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakou pohádku pitomče? Podívej se, co se za okupace točilo za filmy, jak se celebrity bavily s německými důstojníky na mejdanech - a nejen ty. Takových vztahů tady bylo! Ty nedají na doby okupační vůbec dopustit, ale jestli nesleduješ tyto dobové dokumenty, nemá smysl se s tebou bavit. Vždycky jsou lidi, kteří z něčeho vytěží maximum - i z hrůzovlád. I za našich polistopadových hrůzovlád si někteří žijí jako prasata v žitě a nedají na lotry, kteří rozkradli republiku, dopustit, Proč to? To je taky pohádka ty magore?

   Smazat
  2. Připomínám, že Václav Havel obdivoval svého silně kolaborujícího homosexuálního strýce, majitele Lucerny a Barrandovských filmových ateliérů, vyznamenal posmrtně vysokým státním vyznamenáním!!! Velmi nechutné, nekulturní, protinárodní. --- Reakcí na Havlovu kolaboraci byl 1.znárodňovací dekret z 11.8.1945, kterým na stát přešlo všechno filmové podnikání (Havel a další kolaboranti byli zbaveni majetku!) Bohužel Občanské fórum nás vrátilo do 2 republiky a Protektorátu. Taurus

   Smazat
  3. Je pravda,ze Lucernu navstevoval i dr. Holm , nas agent /Rene/ A-54.
   Problem s germany je hlavne v tom , ze valci nikoliv k porazce nepritele. Valci vyhlazovaci valky !
   Lebesnraum. Ktere nejdrive vyprovokovali za tim ucelem.. Proto soudy nad nimi musi /a mely/ byt daleko prisnejsi !!
   Markyz Gero v 10.stol. zakerne vyvrazdil vudce cechu /okolo 30ti/, kdyz je pozval pratelsky na veceri.
   Od te doby se to jen opakuje
   Bohuzel soudci byli prilis civilizovani a netusili ,co nekonecne psychopatickej german dokaze.

   Smazat
 15. Jedinej dobraj Němec po válce byl odsunutej Němec. Milosrdnost zvítězila a šli jen do odsunu. Ti, kteří nezradili si mohli vybrat a pokud chtěli jít, mohli si vzít majetek. Začali válku, chtěli nás zlikvidovat, bezpodmínečně kapitulovali a táhli do svýho Rajchu. Vyplnili jsme jim v podstatě jejich přání. Demokracie se jim nelíbila, rozbili ji, povraždili statisíce svých bývalých spoluobčanů. Dodneška by měli lézt na kolenou s prosíkem o odpuštění a skládat se na zaplacení válečných reparací, kteréí nám dodnes MerkelRajch dluží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jedinej dobrej Čech je ten, kterej pracuje, a nemá čas psát píčoviny na diskuzích. Kterej nedřepí od rána do večera u počítače. A už vůbec by měli sklapnout držky ti, kteří tady v roce 1989 vyzvonili tenhle sajrajt kterej je tady teď, a volili lumpy, kteří rozkradli republiku, a prodali i naší vodu - to svět neviděl. Tak takoví občané - blbci - jsou zločinci. Dnes to dřepí u počítače a žvaní to o odsunech. Vás by měli taky odsunout - měla by nastoupit do vlády jiná generace, a ty starý trouby co zvonili, odsunout. Kolektivní spravedlnost - ne?

   Smazat
  2. 23:55 - vy blábolíte. Zvonění klíči bylo lidovým hlasováním proti komunistické (normalizační) idiocii. To, co následovalo, byl podvod, dávno před tím připravovaný. Ti, kdo zvonili klíči, nejsou zločinci. Ale poslanci Občanského fóra, kteří tu zlodějinu a rozvrat odhlasovali v Parlamentu - to jsou ti lumpové. Mezi nimi i mnoho užitečných idiotů, "umělců" - Myšík, Prokop, Kocáb, Kolářová atd. atd.

   Smazat
  3. zvonění klíči..., bylo odevzdání vybudovaných jistot a rozdání vybudovaných jistot nejistýmu "kapitalismu", aby takový hovádka jak jste vy, mohlí blinkat sračky!!!

   Smazat
 16. No, já si myslím,že válka byla ze strany Německa anekční a národní a sudetští Němci se přidali k německému národu plně a se snahou i s částí českého území. Německo tuto válku prohrálo,tuto válku,ve které válčilo jako národ a o území jiných suverénních států. Proto se mi zdá logicky a nejen morálně spravedlivým a správným,že poražený německý národ včetně sudetských Němců byl odsunut z území států,proti nimž vedl krutou válku i o jejich území,které jako poražený tedy ztratil. Myslím si,že právo vítěze zacházet s poraženým nepřítelem,který ho neprávem a bezohledně krutě napadl a doslova likvidoval,nebylo naplněno. Němci by nám proto z vděku navěky měli lízat nohy. Pokud se rozhodli,jako především Bavorsko a i Rakousko hájit údajná práva,respektive zájmy sudetských Němců vůči například Česku, jde samozřejmě o porušení bezpodmínečné kapitulace Německa a o situaci-snahu obnovy války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potřebujete olizovat nohy? Taky dobrý.

   Smazat
  2. To je chucpe,jak jsem se na tomto serveru naučil používat tento výraz, že národ Němců,který brutálně a nelidsky likvidoval ostatní národy,které neprávem přepadl válečně a který to učinil už dvakrát,respektive dvakrát začal světovou válku, se dožaduje soucitu s ním a nějakých údajných poválečných kapitulačních lidských práv a údajných práv odsunutých sudetských Němců vůči státům,které zradili a proti kterým válčili a provokuje nějakou údajnou nespravedlností vůči němu od jejich vítězů. Je div a důkaz nesmírné lidské vyspělosti,že je ,tedy Němce, za jejich válečné zločiny vítězové nevyhladili. Proto jsem sdělil,pro "rovnováhu", že by nám Němci měli lízat nohy. Snad se to dá pochopit. Je to obrazné vyjádření.

   Smazat
  3. 22:47-jistě, volíme si politiky, kteří nás ještě ponoukají k sebemrskačství a mezitím se jim podařilo majetkově Němce u nás zaklínit více, než bylo za 1.republiky.

   Smazat
 17. 22;23
  A ty Jandu a Putnu havloidní blábole????Ten zrzavej zmetek se taky jménem Čechů omlouval....ten zmrd,kterýho K.H.Frank houpal ba kolenou....????!!!!!
  NASRAT!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 18. Naši politici každý rok s velkým humbukem bojují o státní rozpočet, a řeší, aby byl pokud možno co nejmenší schodek, přesto se náš státní dluh pomalu, ale jistě zvětšuje. Pomineme-li totální neschopnost kříženou s absolutní bezcitností většiny našich politiků, a diletantství, díky kterému dovedli naší zemi do stavu, kdy nám již nic nepatří, a musíme poslouchat cizáky z Bruselu, zůstává otázkou, proč si neřeknou našemu německému sousedovi o peníze, které naší zemi již 71 let dluží?
  Jedná se o celých 360 miliard prvorepublikových korun, jež určil mezinárodní soud jako válečné reparace, které mělo Německo zaplatit Československu za materiální a duchovní škody, které byly způsobeny německými nacisty našemu národu v době okupace během Druhé světové války.
  Tato nemalá částka, samozřejmě navýšená o inflaci a nezbytné úroky z prodlení, by se mohla nakonec vyšplhat do takové výše, že by mohla zaplatit celý náš státní dluh. To, že naše nároky na válečné reparace vůči Německu stále platí, potvrdil prof. JUDr. Václav Pavlíček, DrSc., ve svém článku Minulost je třeba uzavřít skutečnou tečkou. Na otázku redaktora J. Kovaříka, zda ČR může kdykoliv položit na stůl otázku neuhrazených reparačních nároků, odpověděl prof. V. Pavlíček, DrSc.: „Ano, pokud záležitost nebude právně ukončena. Mírová smlouva, kterou mohla být za reparacemi učiněna tečka, uzavřena nebyla.“ Výroky našich politiků a některých Němci uplacených právníků, tvrdících, že podepsáním Česko-německé deklarace v roce 1997 se ČR i SRN zavázaly, že nebudou vznášet proti sobě majetkové nároky, a proto nemůžeme požadovat na SRN válečné reparace, je, jak vyplývá z výše uvedeného, pouze účelová, právně zcela irelevantní lež.
  Proto všem radím, abyste tuto kauzu otevřeli v jediné možné chvíli, kdy jsou politici ochotní něco udělat pro občany této země (tedy před parlamentními volbami), a podle toho co Vám odpoví, se rozmysleli, komu dáte, nebo nedáte ve volbách své hlasy.
  Odsun Němců Československo vůbec nenavrhlo a tedy ani nezpůsobilo! Tím pádem nemá za něj logicky ani žádnou právní a hmotnou odpovědnost.
  Základní myšlenku k nucenému odsunu tzv. sudetských Němců vnesl a také prosadil Neville Chamberlain za Velkou Británii a výsledkem shody s vládami USA a SSSR tohoto řešení byl pro všechny závazný Protokol Postupimské Konference z 2. srpna 1945.
  Podle něho nemají Němci možnost vznášet jakékoliv nároky hmotné ani finanční plynoucí z nuceného vysídlení a to právě proto, že Německo je stále vázáno smlouvou mezi ním a spojenci z 26. května 1952, později ještě doplněnou a ratifikovanou v Paříži 23. října 1954; 332UNTS 219.
  Na jeho základě byl odsun proveden a logisticky připraven Mezispojeneckou Komisí v Německu, a to podle závazného plánu.
  Odsun se konal pod přísným dohledem Mezispojenecké Komise v Československu a dostalo se mu veřejného uznání za jeho provedení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždy rozhoduje síla a nebo dobrá vůle ji nepoužít a domnívám se tedy,že nějaká pravda a nějaké smlouvy například,nikoho nezajímají a především nikdy zajímat nebudou,.. pokud nebudou vynucovány silou. Česko se vydalo cestou slabosti a myslím tedy,že nemá naději. Ten Váš text je ale skvělý,díky.

   Smazat
  2. A co by asi tak Němci na našem mrňavým, posraným a do mrtě rozkradeným a zadluženým státě mohli chtít? Nějakou starou barabiznu v pohraničí? Je to celé totálně směšné. Hrabat se v sedmdesát let starých sračkách. Ti odsunutí už jsou dávno po smrti - že to pořád někoho nesere o tom psát. A když odsud vyháněli protestanty - pište taky o tom něco.

   Smazat
  3. Bylo zcela namístě - a trochu rychle zapadlo -, že téma válečných zvěrstev Němcům nedávno připomněli i Řekové.
   Kdyby na to snad zapomněli, může jim to kdykoli připomenout 96-letý europoslanec Manolis Glezos.

   Smazat
  4. (23:30 - no, o dva roky jsem se spletl -)

   Smazat
 19. Jen dvě poznámky na okraj nekončících půtek:

  1) V roce 2017 patří ti (Češi i Němci), kterým "je to lhostejné", vlastně k lidem se zdravým rozumem.

  2) Navzdory propagandě (silné zejména v Bavorsku a jen o něco méně v Rakousku) aktivistů NEVYJADŘOVALY militantní landsmanšafty nikdy názor VĚTŠINY vysídlených Němců. Pochopitelně se s tím někteří se s tím smiřovali rychleji, jiní pomaleji, ale naprostá většina z nich žila přítomností a budoucností, jak to u normálních lidí bývá.
  Současně i to, že tato většina proti aktivitám landsmanšaftů otevřeně nevystupovala považuji za lidsky dost pochopitelné.

  Landsmanšafty mimochodem svou zarputilostí v lecčem připomínají dnešní NGOs.

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, máte pravdu. O to zarážející je činnost oněch Schwarzenberků, Hermanů a hodnostářů katolické církve - např. občana Graubnera, kteří se k sudeťákům lísají a zrazují české národní zájmy! Měli bychom je jednou provždy spláchnout do bezmocné nicoty. Taurus

   Smazat
 20. Otázka možná trochu odborná na pana Fr. Ivana Davida, jestli si to přečtete, pane doktore.

  Není tohle příznak něčeho podobného tomu, co se děje i v západní Evropě ve vztahu k neevropským imigrantům?
  Propagandou sílené pocity, že se máme vlastně až příliš dobře, jakési pokřivené a sebezáhubné přijímání viny a zvláštně zploštělý, až černobílý, pocit zopovědnosti za minulé křivdy páchané našimi předky?

  OdpovědětSmazat
 21. Landsmanšaft je cosi stejné asi jako Islámský stát. Taky blbosti o ničem. Nikdo o tom nic určitého neví, jen se o tom žvaní, když někdo má občas potřebu provokovat. Je zajímavý, že tyhle provokativní náměty vždycky uspějou jen u starých pardálů. Nikdo z mladé generace tak do třicítky, ale i starší "nová generace" o to vůbec nemá zájem,lépe řečeno, úplně na to sere. Nějaký odsuny, to je vůbec nebere. Ale vždycky, když je o tom tady občas článek ( tenhle není zdaleka první) vždycky se mohou posrat staří pardálové, kterým už čouhá úmrtní list z kapsy. Proč? Vůbec to nechápu. Proč se můžou udiskutovat a užvanit? Když bude chtít nějakej server vydělat na reklamě, radím - napište o odsunech. To je zaručený. A ještě taky o KLDR - o té píšou s oblibou novinky. A vždycky obrovský úspěch - tisíc starých čvachtalů a žvanilů žvaní a čvachtá, nadává a uráží. V tomhle je ta nová, potetovaná, práce se štítící generace mnohem lepší. Není to militantní smečka, nemají zájem ani o Rusko, války, nějakého Trumpa - stará česká smečka je nějak nemocná, jinak to není možné.Čím to asi je, že staří pitomci se pořád nípou v politice, a ke všemu se vymezujou a žvaní? Asi tím, že nemají už co na práci, jsou nepotřební a odkecaní - tak kecají na diskuzích a připadají si důležitě a užitečně. Poslední smečky starců, kteří ještě chodějí v ČR k volbám - mladá generace tohle ignoruje úplně. Politický svinstvo. Když někomu zmíním slovo Landsmančaft, řekne Lands - Lands - Lands - co? Co to je? Asi jako svobodný zednář nebo Maltézský rytíř? Jenom kecy, jenom kecy a jenom kecy. Není o čem psát - tak se žvaní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Absolutni souhlas s tvymi nazory jen bych dodal ze ta nova mladez az jim ti stari umrou nebudou mit ani kde bydlet a co jist nemluve o tom ze kdyz je nezajima nic nezli chlast tak asi moc chytrosti do vinku nedostali .Pravdepodobne take ta mlada generace ,ze ? Proto z kazde vety cisi ta debilnost potetovaneho pablba

   Smazat
  2. 23:42 Proč to trápí "staré pardály"? Protože na rozdíl od mladých vědí, o čem je řeč a třeba si tu dobu dokonce pamatují. Poválečná generaci také moc nezajímalo, co "staří" říkali o kapitalismu. Prostě jim nevěřili, protože to sami nezažili. Museli si v tom sami vymáchat čumák aby poznali, že staří měli pravdu. Samozřejmě vám nepřeju, abyste stejnou zkušeností musel projít se Sudeťáky. Jedna stará moudrost to říká asi takto: "Mladý starému nevěří, dokud sám není starý. Pak teprve pozná, že starý měl pravdu".

   Smazat
  3. A k čemu je dnešní generaci ta pravda starých? Kdo to byl, kdo vyzvonil v české zemi tenhle současný bordel? Jenom ti staří - zrovna ti, kteří převážně žvejkají ty blbosti na diskuzích všeho druhu, neboť mladší generace na tyhle sračky nemá čas. Ti staří "pravdivci" to tady posrali několika generacím lidí, dnes se hledá chyba, a zase se žvatlá a přežvejkává se minulost - k čemu? Protože se tím jenom zabavují ve své vyprázdněné nudě ve svých vyprázdněných životech? - Na jedné diskuzi to tady přesně a pravdivě popsal jeden pan důchodce ( před tím bych smekl, protože napsal pravdu) - zabavují se vřeštěním, čtením, a nadávkami ve své samotě, a život těchto "pravdivců" už nikdy nebude o něčem jiném, jen o cestě k smrti. Nic jiného už je nepotká a nečeká. A to bych ještě bral, že čtou a píšou, ale proč se nípou pořád a pořád v nějakých odsunech a starých křivdách? Proč jsou nesoudní ( nikdo to nezažil) a neuvěřitelně zlí? Proč jsou prokrista pána sprostí a hulvátští, ti staří pravdivci? Kde se v nich vzala ta šílená nenávist? Můj děda také zažil spoustu křivd, i babička, prastrýc, spousta jejich sousedů, ale nikdy jsem neslyšel, že by takhle zle vřeštěli, vřískali a skřehotali, že by lidem přáli to nejhorší! Všechno vždycky brali s rozumem, a často jsem slyšel, že žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvařila, a že celá řada rádoby informací jsou jen žvásty, jak si kdo co představuje. Ale dnes se hltá jenom ta nejžhavější kaše - a pořád! A lidi asi nadávají, protože si chladí od horké kaše spálené chřtány? Ano, to byl zlatý selský rozum, a ten je na diskuzích - kde? Neříkejte mi, že ta smečka starých vřešťounů, kteří přežvykují pořád totéž a pořád dokola - je selský rozum!!!

   Smazat
  4. 14:52 a jí podobné blondýny nám chtějí namluvit, dost urážlivým způsobem, že přenášení generační zkušenosti na nastupující generace je hloupost a "vřeštění". Ale to je přece jen jiný druh trollingu, znehodnocování diskuse a dehonestace diskutujících. Vždyť bez povědomí o tom, jak se naši němečtí spoluobčanů zachovali v roce 1938 a v následujících letech okupace, bez povědomí onoho velkého nesplaceného dluhu, který vůči nám Německo má, se mohou v budoucnu stát obětí podobné německé agrese a přijít o velké majetky a suverénní postavení ve své rodné zemi.

   Smazat
  5. Cítím se polichocen, jak jsem kvalifikován na blondýnu a doufám že půvabnou 16.26. Jinak si ty kecy můžeš nechat pro méďu Béďu.Proč přežvykuješ rok 1938? Za chvíli už to bude sto let. A co takhle doba pobělohorská - u té nemáš v zásobě nějaké pamětníky? O jakém suverénním postavení naší země tady žvaníš? Ona ta naše vybrakovaná kolonie nějaké suverénní postavení má? Ten ohavnej koncentrák plnej zákazů, příkazů, pokut a exekucí, kde každou zimu umrzají na ulicích měst bezdomovci po tuctech už šestadvacet let? Jakej nesplacenej dluh - o čem to žvaníš? To my máme teď nesplacenej dluh jdoucí do bilionů, a nesplatíme ho nikdy, i kdybychom ho platili vlastní krví. Bylo by jí málo. Bože - ty jsi starej trouba. Promiň fešácké blondýně, ale nemohu jinak.

   Smazat
  6. Milá plavovlásko 18:34, opět dokazuješ, že nerozumíš psanému textu. Co tu uvádíš o vykradeném, zadluženém a zkolonizovaném státě je sice pravda, ale patří do jiné diskuse. Tady se mluví o spolupachatelích poslední války, o náhradě škod a o drzosti sudeťáků, kteří i v budoucnu stále budou hlavním nepřátelským elementem, usilujícím o naši územní celistvost a o změnu majetkových poměrů v českém a moravském pohraničí. Píše se o tom, že proti sudeťácké propagandě není nastupující česká generace imunitní. Jinak musím uznat, že ti to velmi sluší, žel lak na vlasy není všechno.Hlava se používá i něčemu jinému, než k ozdobě těla.

   Smazat
  7. Špatnej odhad brácho 19.01- je vidět že v ženských se nevyznáš. Lak na vlasy nepoužívám vůbec, ta okouzlující hříva na mé hlavě je přirozená. Ale hlavně že se vyznáš, a dovedeš se dokonale orientovat v politické špíně, mediálních manipulacích a v každodenním mozkovém klystýru - v tom já pokulhávám. Taky podotýkám, že už mě vůbec nebere, že zhusta jsou zde články o voze a diskuze o koze, nebo se zvrhnou tak zhruba v polovině, ale zvrhnou se vždy ( na o koze) Takže klídek. A o obsah mý hlavy neměj péči - víš že já jsem placen ( pardon placena) za práci při které se musí myslet? Takže moje tělo je ozdobeno dvojitě - jednak ho zdobí hlava s blond hřívou, jednak bleskové a věcné myšlení.

   Smazat
 22. Nářky nad "nelidskostí" odsunu jsou v podstatě stejné, jako žaloba Breivika na stát za porušování jeho lidských práv. Co na tom, že zavraždil 77 lidí. V dnešní době s pokřiveným smyslem pro spravedlnost ten soud vyhrál. Je to stejně absurdní, jako hodnotit porušování lidských práv Sudeťáků při odsunu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně jste měl napsat - co na tom, že zavraždil jen 77 lidí, když Americká chátra jich za stejnou dobu stačila povraždit statisíce? Pokřivený smysl pro spravedlnost máte i vy osobně, protože tady žvejkáte jen o odsunech, které vám připadají spravedlivé, protože se začíná speklulovat, že až tak spravedlivé zase nebyly. Podle toho jak a koho. Každý to vidí jinak. A jestli máme mluvit o lidských právech, má je úplně každý, tedy i ti Sudeťáci při odsunu, a jestli podle vašeho názoru oni ne, tak proč si myslíte, že máte nějaké právo vy? Protože lidi se naučili být hnusnými pokrytci, kteří rozdělují vraždy na správné a nesprávné - větší zhovadilost jsem neslyšel. Buďte zdráv.

   Smazat
  2. 14:58 Máte problémy s chápáním, viďte? Podle vás má právo na ochranu svých lidských práv i ten, kdo zcela ignoruje lidská práva druhých? To je vaše "nepokřivená spravedlnost"? Takže zločinci si žádný trest nezaslouží, protože trest porušuje jejich lidské právo na svobodu a svobodné rozhodování? "Větší zhovadilost jsem neslyšel. Buďte zdráv."

   Smazat
  3. To snad není pravda! Vy neumíte číst a psát? Lidská práva je to, co dnes ignoruje každej! Takže každej je zločinec? V USA se dokonce legálně mučí lidi ještě dnes v jednadvacátém století! O waterboardingu se dokonce debatí na úrovni prezidentů- a jaká lidská práva měl prezident Kaddafi? A Husajn? Jste vážně tak prostoduchej blb? My se budem bavit o lidských právech jen pokud jde o Breivika, zatímco zrůdy, jako byli bratři Mašínové, byly dokonce vyznamenáni za své vraždy? A jiné zrůdy. Humanitární bombardování - co to je? A vůbec - nechme toho. Já se nechci bavit s někým, kdo zřejmě schválně žvaní kraviny.

   Smazat
 23. Pro Nemce jsme byli, jsme a navzdy budeme jen hnusny povl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Anglosasy ještě větší, protože ti nedovzdělaní 'páni světa' ani nevědí, kde se nacházíme, že žijeme v patrových domech a víme, co je to konzerva.

   Smazat
 24. Bratia Cesi,odsun Nemcov zo Sudet,bolo rozhodnutie,poplatne tej dobe,mnoho Cechov padlo vo vojne zacatou Nemcami a v ramci odvety museli Nemecki obcania odist/neboli zabiti/z uzemia Ciech...a to je cele,miliony bolo zabitich-stovky bolo odsunutich/ ale,prezili.Vasu pravu politicku scenu reprezentuje minister Herman,pchajuc sa nemcom do zadele.

  OdpovědětSmazat
 25. Vlk příznivec sralbotky je takový maskovaný kavárník
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechte si ty svoje blbiny na jindy. Vlk umí odlišovat a posuzovat spravedlivě. To jen vy nedohlédnete na špičku svého nosu. Taurus

   Smazat
 26. Zásluhu na podkopávání základů republiky mají všechny
  popřevratové vlády, včetně posranců pardon poslanců.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, a díky své pasivitě i komoušové.

   Smazat
  2. A co jako mají "komoušové" dělat? Jak byste si to představoval? Na základě jakéhosi intrikánského "bohumínského usnesení" jímž si polistopadoví intrikáni a špinavci zajistili neotřesitelné pozice různých koalic ve vládnutí bez ohledu na výsledky voleb, se nesmí KSČM účastnit na vládě za žádných okolností, ani kdyby byli absolutním vítězem voleb - vy to nevíte? Vždy mohou být jen v opozici. A tuto roli plní. Co byste si představoval? Že se ozbrojí vidlemi a založí nějaký "český teroristický stát"? Intrikáni a špinavci už se ve vládě a v Parlamentu zapouzdřili - hnis z nežida lze vymačkat, ale tenhle hnis vymačkat nelze. Neštítí se ničeho. Když se dostávala k silné oblibě Republikánská strana doktora Sládka, hbitě ji zakázali, a za účelem manipulace volby prezidenta dokonce na jeden den doktora Sládka zavřeli do vazby - pak ho zas pustili. Nebo za účelem odsouhlasit si vládnutí, přivlíkli do parlamentu odsouzence za korupci... tihle vládní šmejdi! Nebo vy to nevíte? Tak neblafejte blbosti a nechte KSČM na pokoji. Zatím jediná volená strana, na kterou za šestadvacet let nevyplavala žádná hnusná špína.

   Smazat
  3. Dovedu si představit jinou práci v opozici, než co předvádějí 27 let čeští komunisté. Ostatně, co to je za stranu, když tam mohou být vedle sebe např. Semelová a Dolejš? :-D)

   Smazat
  4. Semelová je jediná, která se dovede ohradit vůči poslanecké žvanírně k žvanění o kravinách a Dolejš? Co proti němu máte? A vůbec -jakým právem si myslíte, že někdo -kdokoliv ponese svou kůži na trh pro vaše zájmy? O svoje zájmy si bojujte sám! Komunisté předvádějí přesně totéž, co předvádějí ostatní opoziční strany - nevidím rozdíl. Jak říkám - nežvaňte, vemte vidle, a jděte někam bojovat a rvát se -každý má dnes stejné možnosti, proč do všeho zatahovat "stranu?" A když si dovedete představit jinou práci v opozici, tak proč tam nejste? Proč dřepíte denně od rána do noci u počítače a píšete kraviny, pobíráte důchod nebo sociální dávky, do práce zcela jistě nechodíte -od takových jako jste vy, tyhle žvásty obzvlášť dřepí!

   Smazat
  5. Dolejš je ODS převlečená za komunistu, Semelová je Kim Ir Sen v sukních. S takovými figurami běžte do pryč. Výstižně jste napsal, že KSČM se chová jako každá jiná opoziční strana. Hahaha. To je přesné. Přijali jste systém, nechcete ho změnit. Navíc je za vámi desetileté násilí a nespravedlnosti. Levice už s vámi nepočítá. Taurus

   Smazat
 27. Nevěřím žádnému průzkumu, který si sám nezfalšuji, to je směšné. Podle mého osobního odhadu považuje odsun za nespravedlivý tak jedno promile našeho obyvatelstva. A už vůbec směšné je mluvit o nějaké náhradě, když Němci do dneška nesplatili domluvené náhrady škod způsobené za druhé světové války. To všechno jsou pouze manipulace elit. Kdo zná západ tak ví, že nikdy žádnou dohodu nedodrží, pouze ty které se mu nějakým způsobem zrovna hodí (jeden příklad za všechny Mnichov, ale morální stav jedinců, kteří se nechají okouzlit pozlátky je neuvěřitelná - "jak si v takovém bohatství, mohla taková bída najít domov").

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je taková mantra 9:05
   naše školsví a kultura se zásluhou vlád pro převratu zasloužili o ohlupování našich dětí.
   Rodiče se nevěnují výchově svých ratolestí a nechávají to na školách. Stát který manipuluje
   se svou historií ve prospěch cizích zájmů ztrácí legitimitu pro přežití.

   Smazat
  2. Fakta nejsou mantra i kdyby se 1000x opakovala!

   Smazat
 28. Svědectví Miloše Picka:
  http://blisty.cz/art/59487.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím se dá souhlasit. "Prošla" někdy podobná svědectví v německých, bavorských, rakouských "velkých" médiích? Němci jsou ochotni uznat odpovědnost za válku, Sudeťáci svoji ne.

   Smazat
 29. Pýcha předchází pád, praví stará moudrost. Mnozí a celé národy se již přesvědčili, že pýcha je z hříchů největších a bezpečně vede do záhuby. Tak se stalo i našim milým německým sousedům. Kdo se dá to spolku s čertem, ten vždycky skončí špatně, jak ukazuje i tento neblahý příklad. Dnes má tento národ jednu velkou výhodu, a ta spočívá na možnosti poučení se z tohoto svého pádu na držku. Pádem na držku skončí každé nabubřelé ego, příště má možnost totéž již nezopakovat. To jakou kdo má národnost v normálním sousedském nažívání v běžném životě nerozhoduje, když jsou lidé slušní. Jenže lidé a národy se mění, a ne vždy k lepšímu. Stačí uvěřit jednomu volovi, který se postaví do čela stáda a je to, slušnost ta tam, a vlastní soused najednou jen krysa lezoucí z kanálu. Zkušenost s naším sousedem je tristní, musíme jen doufat, že se již ze své historie konečně poučil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A zkušenost s našimi polistopadovými vládami zločinců, není tristní? Kteří vydrancovali a nechali vydrancovat vlastní stát, ze kterého je kromě vyvolených a celebrit, koncentrák pro zbývající miliony lidí, odkázaných na dodávky potravin, energií i vody!!! Kdo z lidí, kteří tady píší ty kraviny o odsunech a do nekonečna se nípou ve starých sračkách, uvěřili jednomu volovi plus několika volům a dopustili tohle všechno? A naše generace to má a musí -ten českej bordelkoncentrák - odsrat? Kdo tady žvaní převážně? Jen ti, kteří nechali zničit celou zem zločinci - tak jakým právem se tady žvaní o sousedech? To oni tady vyzvonili tu gauneriádu? Kdyby pisatelé diskuzí alespoň měli soudnost, tak zalezou, a podobných diskuzí se nezúčastní - ale to ne - tady je každej hrc prc, a jiný názor, než má smečka hrc prc, není možný, protože by hned kamenovali - připodělaní demokrati! A poučili jsme se z vlastní pochmurné historie? Vůbec ne - i ten středověk byl slušnější a vkusnější než je úplně zpustlý a mravně vybrakovaný dnešek - ale k tomu se masy lidí hrdě hlásí.

   Smazat
 30. Nechápu vůbec tyhle blbé slovní bitvy, které už nemají žádný, ale vůbec žádný smysl. Na novinkách smysl mají, tam bulvární články prodávají reklamy, ale na NR prý ne - takže tady to nemá smysl vůbec. Je to, jako byste trvali na tom, že se bude pořád jezdit ve starém autě. Nebo v žebřiňáku. A když už jsem u vašich úvah - tak co jsme pro Američany??? Myslíte že pro ně jsme něco více než hmyz? Klidně si tady projíždí, nebo jsme jim byli dobří tak pro radar, a kdyby jim někdo nařídil, do jednoho nás postřílí. Proto nechápu, o čem žvaníte a žvatláte. Zamyslete se, kolik milionů mrtvých civilistů mají na svědomí Američtí lotři a zločinci za posledních třicet let - tak když už jsme u té kolektivní viny,a Americké lotry nelze nikam vysídlit, tak snad každá napadená země aby vyzbrojila polovinu svých občanů a všechno to táhlo na USA? Obsadit, všechno živý vyhubit, umlátit lopatama, neboť se vyvyšují? Nenechat tam kámen na kameni? A Ameriku znova osadit bizonama? Žvatláte kraviny, píčoviny, nípáte se ve zbytečnostech, a nejhorší na tom je to,že jste si dobře vědomi, že tyhle diskuze a všechny bláboly o odsunech, které tady ještě budou, jsou zbytečnosti, blbosti, hovadiny a píčoviny. Z těch, kdo to zažil, už žije málokdo - všichni tady žvejkají cosi jako " on mně vyprávěl" a podobně. Hovno vám vyprávěl! Zase jen ze svého jednostranného pohledu, každý vidí jen vlastní křivdy. Ti, jimž zase někdo "vyprávěl" něco jiného, se podobných, blbých diskuzí nezúčastňují - jen potomci a prapotomci ukřivděnců. A pořád dokola a dokola, jak u blbých na dvorečku. Kromě toho, když se kdokoliv odváží napsat názor zase z jiného úhlu, viděno jinými pamětníky, zaútočí na něj smečka prasáků a sprostých hovad - takže si úplně vystačíte se svými názory, nikdo nesmí mít jiný. Tak k čemu to všechno je? Ano, jste novinkáři - v drtivé převaze - tam jsou soustředěni všichni plivači, nadávači, i ti, kteří jsou najati, aby torpédovali diskuze nějakými provokativními sračkami - celý ten hnus na novinkách začal, a novinky takto odchovaly stovky diskutérů za ty léta, co provozují ten prodejný bulvár. NR je poměrně mladý server, a celá ta nemocná smečka přelézá sem. Nikdy nepoužívám sprostá slova v názoru, ale ještě se mi nestalo, aby mne nějaký chlívák nenapadl hnusně, vulgárně, urážlivě a sprostě. A na sprostý pytle hrubý záplaty pak přišívám - jinak to nejde. Tak ... pište, pište ty svý blafy o odsunech, ještě toho bylo napsáno málo, tak šup šup, jsem zvědav,čeho se ještě dočtu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:25 O odsunu by nikdo už nemluvil, kdyby to téma nebylo záměrně otevíráno lidmi jako Havel, Herman a ta parta z Brna. A je nebezpečným omylem se domnívat, že je to otvíráno pro jakési "mravní očištění". Tady jde především o prachy, o to, jak z oboustranného lidského utrpení něco vytřískat. Samozřejmě z peněz nás všech. Proto je třeba o tom mluvit a nenechat se znovu okrást.

   Smazat
 31. Ten tzv. "výzkum" k odsunu německých nacistů a jejich rodin z ˇCSR je zcela "mimo mísu", otázky jsou naprosto nesprávně položené a proto i ty odpovědi. Nepochybuji, že tento "výzkum" byl i dotován bohatým korupným nacistickými pohrobky a za peníze, jak je u nás dnes běžné, lze koupit vše. Tedy jen čirý propagandistický tah.
  Pokud bychom chtěli vědět názor českých občanů, museli bychom jim napřed říci, kdo odsun vymyslel - a nebyl to ani Stalin a ani Roosewelt a jak byl zdůvodněn. Pak bychom museli také vaysvětlit, kde bylo rozhodnuto o odsunu - že to nebylo v Praze a že to nerozhodl Beneš. S tím bychom museli vysvětlit, co obsahovaly Benešovy dekrety - zákony ˇCSR.
  Možná, že by nás mohlo více zajímat, jak nahlíží na odsun Němců z dnešního západního Polska Poláci. Toto území totiž nebylo polské a někdo by mohl soudit, že jde o německé území "pod okupační správou Polska".
  Tedy nejsou-li relevantní informace, není relevantní odpověd´, je jen podvodný výsledek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konečně!! Příspěvek, který není fanatický, není poznamenaný neustále podněcovanými vášněmi, věcný, stručný,logický a správný. A taky přesný. Ano, informace by měly být zevrubné a přesné, aby bylo možno spekulovat o stanoviscích - u nás, a asi nikde - nejsou relevantní informace účelově, tudíž nelze očekávat relevantní názory, jen fanatické. A resumé diskuzí? Verbální skvost, jako snad každý den.

   Smazat
  2. Ty otázky, jak jsem pochopil, byly vymyšleny na začátku 90tých let a stále se opakují. Porot někomu mohou připadat lehce mimo, ale přece jen zachycují dynamiku změn názorů! Mně takový výzkum také znervoznil. Taurus

   Smazat
  3. K 16:14 - Myslím, že by bylo třeba ještě vysvětlit, co obsahovaly dohody v Locarnu,jak zrádně a podle Francie a Anglie anulovaly dohodu o vzájemné pomoci, kterou s námi uzavřely a odevzdaly nás Hitlerovi, včetně českosl. zlatého pokladu, že německá menšina (i jiné) v prvorepublikovém Československu měla práva zakotvená v Ústavě, která neexistovala v žádném jiném tehdejším evropském státě (vzdělání v němčině, tisk, politické strany, ...), kdo podporoval nacisty, jak se chovali členové Henleinovy strany po nástupu Hitlera k moci, ...
   Je toho hodně, ale je třeba vše vyložit v souvislostech a v detailech, protože právě tam spočívá pravda. Mluví se jen povrchně, vše je vytržené z kontextu, zdůrazňuje se bod B a zamlčuje, banalizuje bod A, ... Dokonalá manipulace. Přepisují se dějiny. Kdo je vlastně vítězem II. světové války?
   Němci nesplatili válečné reparace Francii ani za I. sv. válku.
   Je to stále dokola: stále umírají nevinní a jde jen o české zlato, lybijské zlato,ropu, ukrajinskou úrodnou půdu, ruské nerostné bohatství, ...
   https://www.youtube.com/watch?v=jl2Ppq4U5pw

   Je přelidněno.

   Někteří si však s každou válkou,revolucí, kterou uměle rozpoutají, jen mnou ruce: zadlužují obě strany, které se vzájemně vybíjejí.

   Smazat
 32. Všichni Němci, kteří se nacházeli po 9.5.1945 na území Československa měli občanství Německé a ne Československé. Jako občané státu, který nás vojensky obsadil, po odchodu Německých vojáků a odchodu veškerých zástupců okupačního zastoupení, jíž ostatní Němečtí občané pobývali na našem nelegálně a to bez Československých dokladů o státní příslušnosti ČSR. území neoprávněně

  OdpovědětSmazat
 33. a nakonec to bude čezka gubernie ktera jim zaplati odškodněni i přesto že se už tak děje jen se tomu neřika mnichov ale evropska unie a kdo jsou ti kteři nove okupovani republiky posvětili no přeci slavni hitlerovci anglani a naše mila francie za vydatne podpory zpitoměleho obyvatelstva

  OdpovědětSmazat
 34. Ja bych vyhostiol v 1945 vsechny fasisty sprahnuty s Hitlerem. Slovaky taky. Ne vsechny.

  OdpovědětSmazat
 35. Teorie Overtonových oken mi osobně dává obrovskou naději. Jednou se totiž i na komunismus, reálný socialismus a vůbec alternativu k liberálnímu kapitalismu bude budoucí „tolerantní“ společnost dívat smířlivě, ba dokonce snad i s touhou opakovat pokus se zlepšeními.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.