Reklama

.

.

neděle 15. ledna 2017

Ondřej Kosina: Švédsko se pod náporem migrantů radikalizuje

Ondřej Kosina
14.1.2017  Vaše věc


Se zájmem jsem shlédnul rozhovor DVTV s paní K. Janouchovou, která již řadu let žije ve Švédsku a popisovala tamní situaci. V roce 2015 do země přišlo na 200 tisíc imigrantů, s jejichž integrací do společnosti jsou značné potíže. Švédsko se za posledních pár let proměnilo k nepoznání a rozhodně ne k lepšímu. Hrozí v budoucnu zánik původní švédské kultury?

Severské království bylo vždy považováno za ideální zemi k životu, za bezpečný blahobytný stát s vysokou životní úrovní. V současnosti však mnoho Švédů svou vlast opouští a důvodem není nic jiného než nikým neregulovaný a nekontrolovaný masový příval muslimských imigrantů a s tím spojený růst kriminality, násilností a strachu. Vláda sociálních demokratů a zelených provozující politiku „otevřených dveří“ po vzoru Angely Merkelové si už nyní uvědomuje, že pochybila. Stockholm často kritizoval země V4 za málo vstřícný postoj k uprchlíkům a udělal ze sebe „humanitární velmoc“, na což nyní tvrdě doplácí. Švédsko totiž na tak masivní invazi lidí z jiné kultury nebylo vůbec připraveno.

Většinu příchozích tvoří ekonomičtí migranti z Afghánistánu ve věku 20 – 30 let, samozřejmě bez dokladů, kteří se vydávají za nezletilé, aby se statutem dítěte získali lepší právní ochranu a sociální zabezpečení. Je s podivem, že švédské úřady se nechají tak snadno obelhat a uvěří dvaceti až třicetiletým mužům, že to jsou děti a umísťují je do zařízení ke skutečným dětem. Neví se o nich vůbec nic – ani kdo jsou, ani jakou mají za sebou minulost – a přesto byli vpuštěni do země. Švédsko selhalo jako stát, přestalo totiž plnit základní role státu a tou je ochrana hranic a garance bezpečnosti vlastních občanů.

Je zřejmé, proč si imigranti vybrali právě tuto destinaci. Pašeráci jim Švédsko vylíčili jako zemi se štědrým sociálním systémem, kde „pečení holubi létají do huby“, ale po příchodu se setkávají s jinou realitou, protože získat zde azyl není tak snadné, a zažívají frustraci. Z toho pramení násilí, kterého se dopouštějí. Ve velkých městech po celé zemi existuje až 55 „no-go“ zón, kam se policisté bojí vkročit, protože jim hrozí útoky kamením a zcizení nebo zapálení auta. Mnoho policistů odchází ze služby, protože ze strany státu se jim nedostává podpory ani zastání. Kriminální živly jsou pouštěny na svobodu kvůli malé kapacitě věznic a prudce vzrostl počet znásilnění a žhářských útoků. Nejkritičtější situace je na jihu země v Malmö.

Vedlejším efektem migrační krize je přirozená frustrace lidí z vládní politiky a posilování krajní pravice. Podle průzkumu preferencí z 16. – 20. prosince ztrácejí voliče nejen vládní, ale i opoziční umírněné strany, zatímco téměř dvojnásobný nárůst podpory zaznamenávají krajně pravicoví Švédští demokraté Jimmieho Akessona, které by nyní volilo 24,2 % respondentů, což je o 0,1 % méně než sociální demokraty. Kromě toho však roste podpora i mimoparlamentních neonacistů – Nordického hnutí odporu, které o sobě dává na veřejnosti stále častěji vědět.

Rudo-zelená koalice si uvědomuje svoje fatální selhání a snaží se zachránit, co se dá. Byly zpřísněny kontroly na hranicích, ztíženo slučování rodin imigrantů a pravidla pro trvalý pobyt. Loni tak poklesl počet nově příchozích na 29 tisíc, ale nespokojenost lidí s politiky ze zavedených stran narůstá a je možné, že po volbách v roce 2018 budou novou vládu sestavovat Švédští demokraté.

26 komentářů :

 1. POKUD VOLBY BUDOU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve Švédsku už přece jedny volby zrušili (odložili), proč by to nemohli udělat zase? Volby stejně o ničem podstatném nerozhodnou.

   Vymazat
  2. Když budou volby pomocí volebních uren zrušeny,půjdeme "volit pomocí AK",když se s námi přestanou srát,my se s nimi taky srát nebudem !!!

   Vymazat
 2. U nás jen čekáme s otevřenými hranicemi. Kolik metrů či kilometrů plotu na ochranu státní hranice před lidmi bez indentifikace, kteří porušili zákony několika zemí a jsou potencionální hrozbou, by se postavilo za platy nekompetentních úředníků nově zřízeného odboru "pravdy", které platíme ze svých daní.

  OdpovědětVymazat
 3. Čím to je, že je mezi utečenci tolik občanů Afghánistánu? Vždyť to je přece země, kde její hlavní spojenec šíří už více než dvacet let pravdu a lásku podle amerického vzoru dovezené demokracie, ano podle stejného vzoru, který už tři roky aplikují i na Ukrajině. Takže bychom měli připravit obyvatelstvo EU i na záplavu banderovců?

  OdpovědětVymazat
 4. Banderovci, resp. jejich sympatizanti, u nás dávno jsou... a mezi prací stavebních dělníků obdivují heroje z AZOVa a spol... Jenom, když je chytne nutkání si pořádně od srdce veřejně ZAHAJLOIVAT, musejí si odskočit na Ukrajinu, zapálit si třeba i pochodně, řvát juden rauss, a pochodovat přes ulice a přes majdany. A pak zase zavřít hubu a mazat do "Evropy" vydělávat na chleba; a potichoučku si tu a tam zahajlovat na WC ze dobře zavřenými dveřmi. Taková je ta dnešní ukrajinská Ukrajina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chazaři si to ohlídají ... www.youtube.com/watch?v=jiBST5w44B0
   http://deliandiver.org/2014/12/ukrajinsky-pravicovy-vudce-je-prekvapive-zid-a-je-na-to-jeste-prekvapiveji-hrdy.html

   Vymazat
  2. Nektery staty a narody nedaj pokoj...
   Okupace Hitlerem, Stalinem je prestane bavit a zacnou kricet o svobode a lidskych pravech a nedaj pokoj ,az si vykoledujou dalsi okupaci.
   Treba dneska Polsko. Polaci uz jsou spokojeny maji co chteli od r.1990. Armady, cizi uz obsazuji , okupuji...
   Jak jim Ukrajina zavidi tu okupaci. Baltske republiky a Svedsko , jak zoufale krici pomoc a dozaduje se okupace z USA...Nebo aspon nemeckou.
   Nebo na jihu , jugoslavskou vladu nechteli a hned si poridili okupaci USA.

   Vymazat
 5. A proč se zde - k radikalizaci Švédska - zase už žvaní o Ukrajině, a o všem možném, jenom na o Švédsku? Odpověď zní: Protože sem zase lezou diskutéři odchovaní serverem Novinky, a tam je úplně obvyklé - vedle nadávek a oplzlostí - žvanit o koze, když je článek o voze. Je to asi nějaká nemoc - prostě žvanit! Zabavit se žvaněním, i když názor na konkretní článek konkretní žvatla nemá.

  A že se Švédsko pod náporem migrantů radikalizuje? V pořádku. Přesně o to šlo. Takový byl projekt, zadání, a cíl migrace. Aby se obyvatelstvo všech postižených zemí nasralo a zradikalizovalo. Aby vypukla občanská válka. Dělá se to dvěma způsoby - ten první je zneužívat hnědé primitivy, a za peníze je najímat jakožto "vzbouřence" proti vlastním vládám, spoluobčanům a pořádku, což bylo možné úspěšně aplikovat v řadě států, ale v Evropě toto aplikovat nelze, protože obyvatelstvo je většinou vzdělané a gramotné. Proto byl zvolen způsob zaplavit ho hnědými primitivy, a evidentně je všemožně podporovat, a současně se starat, aby to media všude a pořád psala a ukazovala. Jinak to přece nemá logiku. Proč by se měla financovat péče o migranty, proč by financovali jejich bydlení a stravu? Investují do toho proto, aby se obyvatelstvo postižené migrací nasralo a zradikalizovalo. To ostatní už pak půjde samo.A jestli se politici postižených zemí nezačnou sami bát, a nevzepřou se tomuto šílenství a zhovadilosti Rotschildů, Sorosů a dalších impotentních miliardářů,kteří nemohou pochcípat, dokud neuvidí svět topící se ve sračkách, bude skutečně zle. Ale ukazuje se světýlko na konci tunelu - politici postižených zemí už se nejspíš bát začali, a pomalu začínají i konat - asi i díky zvolení Trumpa prezidentem stoky USA. Svět se obrací. Postižené země se sice budou čistit od hnědé pakáže hodně dlouho, ale když ji přestanou vyživovat, odtáhne ta hnědá zpátky dobrovolně tak rychle, jak rychle přišla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To neni nemoc -- trollove se specializuji na rozkol diskuzi.

   Vy si myslite, ze elity nas chcou radikalizovat na pravo? Ja si myslim, ze spis chcou valku vsech proti vsem protoze za jedno na tom vydelaji, a za druhe chcou abychom se navzajem vyvrazdili. Zbydou je ti nejagresivnejsi a ti co jsou ochotni se zhrbit a jim slouzit.

   Vymazat
  2. Cílem je opravdu radikalizovat pohodlnou a pohodlnou západní společnost. Těch pár migrantů je jako vstřik vakcíny. Společnost si vytvoří protilátky a začne se bránit. Preventivně pak vymydlí muslimy a černochy po celém světě. Tak to bude, protože jinak zanikneme.

   Vymazat
  3. Myslím, že máte pravdu, pane NN z času 14:16

   Vymazat
 6. Tak kdo z nich vám připadá jako ten, kdo mluví objektivně? Proč tak soudíte?

  https://video.aktualne.cz/dvtv/svedsko-prestava-zvladat-migraci-narusta-kriminalita-i-strac/r~0ab6755ad5de11e681020025900fea04/

  https://video.aktualne.cz/dvtv/svedove-migraci-zvladaji-a-chteji-pomahat-nejvice-rasisticka/r~3b5b59e8d8de11e6875c0025900fea04/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Muslimští Švédové ale opravdu migraci zvládají. Zvou si do Švédska zbytky svých rodin a to se vyplatí. Česká republika by měla otevřít náruč a vítat všechny bílé Evropany prchající ze svých domovin.

   Vymazat
  2. Presne tak! Spousta bilych prcha z Afriky. Vzit je! A neskodilo by nabidnout ochranu nejakym tem krestanum ze stredovychodu, jak to delaji Slovaci. Muslimaci je tam mordujou kazdy den.

   Vymazat
  3. 16.29 Jaké křesťany? O ty ať se za své postará Vatikán. Nám jedna lupičská banda kněží, jako memento, úplně stačí. Berme bílé sekularisty! S evropským myšlením.

   Vymazat
  4. Sekularismus nas pekne prefiknul. Dejte pokoj. Lidem se bez viry v neco spatne zije -- a proto se z pravdolaskarstvi udelalo nove nabozenstvi a lidi blbnou. Vsak se podivejte na to Svedsko -- vira pryc, tradice v kumbalu v naftalinu, a lidi se nedovedou ubranit ani islamu, ani deprivantum.

   Vymazat
 7. Křesťanéze středovýchodu jsou také jiná kultura,
  stejně jako muslimové.Je to dané místem,kde žijí.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přinejmenším, nás nebudou chtít podřezat. P.K.

   Vymazat
 8. Já jenom doufám, že náš pan president Zeman konečně
  přestane propagovat severské státy jako vzor demokracíe a sociální spravedlnosti.
  Václav


  OdpovědětVymazat
 9. Poč zde = vše to souvisí dohromady a je dobře že celý svět zachrání nastávající president největšího parazita. Jenom skromný dotaz na kom bude parazitovat ČR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepleťte, prosim, ČR s USA nebo s Izraelem. Na Českém národu zatím vždy parazitovali a parazitují cizáci. Ne naopak.

   Vymazat
 10. „… získat zde azyl není tak snadné, a zažívají frustraci. Z toho pramení násilí, kterého se dopouštějí. Ve velkých městech po celé zemi existuje až 55 „no-go“ zón, kam se policisté bojí vkročit, …“
  To už je opravdu těžká frustrace. Za takové necitlivé jednání, vůči původně dobrým příchozím, by měla EU Švédsku zablokovat dotace. P.K.

  OdpovědětVymazat
 11. stretol som tesne pred Vianocami v jednom véééééľkom obchode sýrskych utečencov, kresťanov, traja chlapci okolo 20 a tri dievčence, tiež asi tak - z nedostatku inej činnosti, manželka nakupovala - som ich pozoroval, tiež behali po obchodoch, akosi sa báli zo začiatku, potm zistili, že každý má svoje starosti a keď si vyberali tovar, personál im ochotne ukázal a poradil, všimol som si, že už komunikujú - snažili sa -slovensky - lámane, jedno dievča obstojne, spočiatku boli ustrojení - po chvíli - si dali dole šatky a vetrovky odniesli do preč, a čo bolo zaujímavé, prisadol som si k jednému a opýtal sa - slovensky - nákupy? - ó nie, poznávame život, a ja toľko vecí - no skrátka, očaril ich čas konzumných Vianoc - našich, asi toto potrebujú najviac, ak sa vrátia domov odovzdať svojmu okoliu ako posolstvo, kresťanské že ? - to isté aj moslimovia, veci, veci ktoré chcú a nemajú, somári nevedia že nezískajú nič, len veci čo sa do dvoch rokov pokazia -aby drali na nové, my sme sa naučili, ale títo nikdy, tam to funguje tak, máš - tak mi daj !!!

  OdpovědětVymazat
 12. Mám za to, že zaplavit Evropu přistěhovalci je cíl, nikoliv nedopatření. To už by se vlády bránily.

  Příliš rychlý příliv však vyvolává odpor lidí, tak se politici trochu lekli, a tváří se, že to řeší a vyřeší odsunem.
  Odsun proběhne do východoevropských zemí, zatím co příliv bude pokračovat. Brzy už žádný národ v Evropě nebude mít sílu s tím něco udělat, dokonce ani pozabíjet. Leda, že bysme utekli na východ a zahájili odtamtud rekonkvistu, jako ve středověkém Španělsku.
  PB

  OdpovědětVymazat
 13. 21-23,Vatikán se stará o své lidi"Muslimi".

  OdpovědětVymazat